Időzóna: UTC + 1 óra

Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 831 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 52, 53, 54, 55, 56

Re: Mit olvastam?
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2020. márc. 23., hétfő 15:41 
Aktív tag

"A szeretet olyan, mint a gyógyszer, nem jutalom. Nem annak kell adni, aki megérdemli, hanem annak, akinek szüksége van rá."

(Böjte Csaba - internetről)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020. ápr. 04., szombat 07:21 
Aktív tag

"Talán éppen a mostani karantén mutat rá, hogy Krisztus elsődleges helye a hétköznapi életünk,
nem (pedig) egy szakrális tér, ahová vasárnapról vasárnapra elmegyünk."

(Szabados Ádám, 2020. - internetről)

A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára szj 2020. aug. 04., kedd 08:07-kor.

Vissza a tetejére

Emlékezzél Uram..
HozzászólásElküldve: 2020. ápr. 07., kedd 17:41 
Bentlakó

Emlékezzél Uram..

Emlékezzél rólam, Uram!
Lukács 23, 42..

Csikordult a börtön ajtó és kiengedték a két rabot. Nem az életre, hanem a halálra. A római katona összekötötte őket, lándzsájával rájuk bökött és parancsolta: Indulás!
A két foglyot elvakította a napfény. Szuszogva botorkáltak a vesztőhely felé. Kíváncsi sokaság verődött össze Jézus kivégzésekor. Szánakozva haladtak a menetben. Jajgattak és kacarásztak Jézus láttán, így haladtak a Golgota hegye felé. Az egyik rab homlokát törölte a sós verejtéktől, amikor egy leány rámutatott. – Nézd anyám, ott viszik apánk gyilkosát. – Az anya megállt. – Fújj! Megérdemelted sorsodat! – és ráköpött.
A gonosztevőn végigfutott eddigi élete. Szegény családba született és szülei gyermekkorában megtanították lopni. Miután felserdült, belejött a rablásba. Elkapták. Hiába bizonygatta, hogy ártatlan, fejére olvasták a gyilkosságot és halálra ítélték.
A kivégzés helyén Jézus keresztjét középre állították, jobb és balkeze felől pedig a két gonosztevőt feszítették meg. A főpapok biztatására őrjöngött a tömeg és ütemesen kiabálta: - Ha te vagy a Krisztus, szabadítsd meg magadat és akkor hiszünk neked! A balkéz felől szenvedő hozzátette: - Szabadítsd meg magadat és minket is.
A jobb felől szenvedő lator az Úr felé fordította orcáját és akkor csoda történt benne. Nem egy gonosztevőt látott, hanem Isten Fiát, a világ Királyát. Rádöbbent, hogy Ő a Megváltó, Aki isteni hatalmával leszállhatna a keresztről, de nem teszi, mert akkor vége szakad a megváltásunknak. Az én bűneimért is, miattam, helyettem, érettem is szenved ártatlanul. Áldozatáért Isten megbocsát azoknak, akik ezt Tőle bűnbánattal és hittel kérik. A halál után pedig, - ami oly közel van hozzá - megváltottait beviszi a mennyei otthonába.
Űgy érezte, hogy Jézus érdeméért rongyai lehullnak, és angyal kezek fehérbe öltöztetik.
Látomásából visszajutott a földi világ nyomorúságába és így szólt társához: - Az Istent se féled-é? Te ugyanazon ítélet alatt vagy. Mi ugyan méltán, mert a mi cselekedeteinknek méltó büntetését vesszük, ez pedig semmi méltatlant nem cselekedett. A bűnösök helyett szenved.
Azután Jézushoz imádkozott és nem azt kérte, hogy szabadítsa meg a kereszttől, hanem, hogy: Uram emlékezzél meg rólam, mikor eljössz a Te országodba. Emlékezzél a gyilkosra, aki egyedül hozzád fordult segítségért.
Az Úr határozottan válaszolt: – Bizony mondom neked: Ma velem leszel a paradicsomban.
A Golgota hegyén történt az egyik latorral, aki élete utolsó pillanatában megtért az Úrhoz és bűneire bocsánatot nyert Jézus Krisztus áldozatáért.

Hajdúszoboszló, 2020. húsvét.

Bojtor István
református lelkipásztor

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020. ápr. 30., csütörtök 06:14 
Aktív tag

"A boldogságot egy dolog determinálja:
milyen közel vagyok Istenhez."
(Csókay András)

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020. jún. 18., csütörtök 07:20 
Aktív tag

Pilinszky János költő állítólag nem szívelte a pszichológusokat, és ezt egyszer így indokolta:
"Nagyon nagy terheket raktok az emberekre, ti pszichológusok. Azt hirdetitek, hogy minden emberi problémának van megoldása. Ezzel sikerül elérnetek, hogy az emberek többsége úgy érzi, csak ő olyan buta, hogy nem tudja megoldani a szexuális problémáit, a szüleivel való viszonyát, a házasságát, az egzisztenciális ügyeit, a politikai orientációját stb. - és összeomlik. A valóságban az élet dolgainak többsége nem megoldható. Legfeljebb jól-rosszul elviselhető. Óriási a különbség közöttünk. Ti pszichológusok úgy gondoljátok, hogy az életben problémák vannak és megoldásokra van szükség, én meg úgy gondolom, hogy az életben tragédiák vannak, és irgalomra van szükség. "

Vissza a tetejére

HozzászólásElküldve: 2020. aug. 04., kedd 08:06 
Aktív tag

"Egy új frázis, ami ma nagyon elterjedt keresztyének körében, hogy ne bűn-központú, hanem kegyelem-központú evangéliumot hirdessünk. Ez fából vaskarika. A bűn és a kegyelem olyan, mint az árnyék és a fény. Aki nem akar szembesülni a bűneivel - a bűnei súlyával -, nem fogja megtapasztalni a kegyelmet sohasem a maga teljességében."

Márkus Tamás András (evangelikalcsoport.hu)

Vissza a tetejére

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 831 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 52, 53, 54, 55, 56

Időzóna: UTC + 1 óra