Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 110 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
 

Re: Kötelező :) olvasmányok hívőknek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 26., kedd 20:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Most fejeztem be Adrian Plass Miért követem Jézust? c. könyvét. A legjobb könyv, amit az utóbbi negyven évben olvastam (kivéve persze az Ő könyvét, de Kálvint és Luthert és az összes teológust pl. beleértve).
Mondok néhány fejezetcímet:
Azért követem Jézust, mert... csodákat tesz
Azért követem Jézust, mert... nem tesz csodákat
Azért követem Jézust, mert ... jobban szeretnék hasonlítani azokra az ismerőseimre, akik alázatosak, ha magukról van szó, segítenek másoknak sokkal jobb véleménnyel lenni önmagukról, és nagyon büszkék arra, hogy hozzá tartoznak
Azért követem Jézust, mert ... a közszerepléseimnél jobban érdekli, hogy mi folyik a színfalak mögött
Azért követem Jézust, mert nem olyan unalmasan és szűklátókörűen áll hozzá az üdvösséghez, mint rengeteg követője
Azért követem Jézust, mert nem ragaszkodik hozzá, hogy mindnyájunknak skót tájszólása legyen
stb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kötelező :) olvasmányok hívőknek
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 27., szerda 18:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Most tervezem, hogy Adrian Plass papírra vetett gondolataiból összerakok egy színdarabot, amit a "Juliannás Szülői Esten" a szülők eljátszanának.
:-)

Most megerősítettél, vagyis Ő megerősített! :-)

Nemosinex, nincs valami ötleted, hogy melyik részt lehet jól átírni színdarabra?
Akár egy másik könyvéből.
Olvastad a "Kegyes kétbalkezest?"

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kötelező :) olvasmányok hívőknek
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 27., szerda 18:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
A kegyes kétbalkezest olvastam, de van még a Káposztát a Királynak is, ami szintén nagyon jó, meg a Növekedésem kínjai, amit még nem olvastam, de az is megvan. Így konkrétan nincs ötletem, de megnézegethetem őket, ha akarod, ilyen szempontból.
Üdv szeretettel:
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kötelező :) olvasmányok hívőknek
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 26., szombat 15:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 17:12
Hozzászólások: 2533
Tartózkodási hely: Magyarország
Schmid Kristóf: Tanulságos beszélykék....

72. Az arany szelence.

Egy ezredes tiszteinek, kik nála ebédeltek, az asztalnál egy arany szelencét mutatott. Kevéssel utóbb szippantani akart belőle, és miután minden zsebét kikutatta, bosszankodva mondá: "Hol van a szelencém? Uraim, nézzenek csak egyszer utána, ha vajon valaki feledékenységből nem dugta-e zsebébe?"

Mindnyájan azonnal fölkeltek és zsebeiket kiforgatták, anélkül, hogy a szelence előkerült volna. Csak a hadnagy maradt állva és feltűnő zavarban mondá: "Én zsebemet ki nem fordítom, de becsület szavamat adom, hogy nálam a szelence nincs, és kérem, elégedjenek meg ezzel." A tisztek fejet csóválva széledtek el és mindenki őt tartotta a tolvajnak.

Másnap az ezredes magához hivatta őt és mondá: "A szelence megint előkerült. Zsebemben egy varrás feslett föl és így a bélés közt lecsúszott. Most mondja meg nekem, hogy miért nem akarta zsebeit kifordítani? Hiszen a többi mind megtette!"

A hadnagy mondá: "Önnek egyedül, ezredes uram, megmondom. Szülőim igen szegények. Én tehát fél díjamat nekik adom, és ebédre semmi meleget nem eszem. Midőn vendégül meghívtak, már zsebemben volt ebédem, és szégyenlenem kellett volna, ha zsebem kifordításakor egy darab fekete kenyér és egy hurka került volna elő."

Az ezredes meghatottan mondá: "Ön igen derék fiú! Hogy szülőit annál könnyebben segíthesse, mindennap nálam legyen ebédje." Erre az ebédlő terembe vezetvén őt az ezredes, tiszteletének jeléül, az egész tisztikar előtt arany szelencéjét nyújtotta át neki.

Szeresd és becsüljed
Gondos jó szülédet,
Hogy Isten áldása
El ne hagyjon téged.
---------------------------------
(internetről)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Kötelező :) olvasmányok hívőknek
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 27., hétfő 11:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Mit ad Isten? vallomások hitről és életről- huszonkét élethelyzet-"ugyanennyi vallomás hivatásról, küldetésről, hitről, egyházról, útkeresésről, szenvedésről"

ezt tavaly adta ki a Heti Válasz/lehet, hogy említettem is itt a fórumon/

s ez éven is megtartották a jó szokásukat, és az olvasóközönség olvashatja a
Kit ad Isten?- vallomások szerelemről, házasságról címűt.
hogy egy-két nevet is említsek, kik vallanak: Cseri Kálmán,Kubik Anna, Gera Zoltán,Ókovács Szilveszter..
a tavalyiban: Süveges Gergő, Pál Ferenc, Balog Zoltán, Hack Péter...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 110 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség