Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 110 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 11:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Azért tudjátok ez nagyon érdekes.
Egy csomó nem keresztény alkotásra hivatkozunk, és épülünk belőlük, és ugyanakkor mégis leszedik a fejét egy nem kereszténynek, miközben egy csomó megtapasztalást nem keresztények tárnak fel számunkra. Az ő megismerésük nélkül sok mindent nem lehetne a helyére tenni, szóval én is kérdezem, hogy hogyan is van ez? (és persze nem csak a művészetre gondolok)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 15:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Hát ha Isten gyermekei tökéletesek lennének, akkor bizony egy szavam nem lenne, de nem ezt látom, ez van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 15:20 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
tavasz írta:
Hát ha Isten gyermekei tökéletesek lennének, akkor bizony egy szavam nem lenne, de nem ezt látom, ez van.


Teljesen igazad van. :) Isten gyermekének lenni, ugyanis annyit jelent(nem többet, és nem kevesebbet), minthogy az ember halála után üdvözül, az életében meg beszélőviszonyban van Istennel. de azt, hogy tökeltes lenne? Abszolút nem. :D Inkább azt, hogy sokkal erősebben tisztában van a bűnös voltával, mint, aki nincs megtérve, hiszen Isten sokkal jobban megvilágítja ezt neki. Tökéletes az ember csak a Mennyben lesz. Ez a külöbség pl. azzal szemben, hogy a buddhisták-barhmanisták úgy gondolják, már itt az életben(vagy szerintük esetleg egy következőben) tökéletesek tudunk lenni, csak nagyon kell akarni. Aki megtért, az legalább teljesen tisztában van vele, hogy hiába is akarná, önerőből úgyse menne. Csak Krisztusban vagyunk tökéletesek. Tehát csak benne, önmagunkban nem. Tehát ő a tökéletes, nem mi :) . Ezért van szükségünk rá(mivel a Mennybe csak olyan juthat, ugye,aki tökéletes, tehát mi nem), meghalt értünk, mert mi nem tudtunk volna magunktól csak úgy visszacsinálni a bűnbeesést(az elszakadást Istentől).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 15:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Na látod, erről én mást gondolok, ugyanis a Biblia világosan elmondja a receptet arra, hogy miképpen kell cselekednünk, hogy még itt a földi életben egy békésebb világban éljünk. Tehát nem hiszek abban, hogy valami lehetetlen feladatról lenne szó, de könnyebb azt mondani, hogy nekem erre nincs erőm...

Igen, vannak dolgok, amihez mi kevesek vagyunk,
és vannak dolgok, amikkel viszont nekünk kell szembenézni, és nekünk kell cselekednünk.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 17., szerda 15:46-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 15:45 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
tavasz írta:
Na látod, erről én mást gondolok, ugyanis a Biblia világosan elmondja a receptet arra, hogy miképpen kell cselekednünk, hogy még itt a földi életben egy békésebb világban éljünk. Tehát nem hiszek abban, hogy valami lehetetlen feladatról lenne szó, de könnyebb azt mondani, hogy nekem erre nincs erőm...


Rendben, akkor ezt megbeszéltük. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 19:29 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 16., hétfő 15:00
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Igen, Emilien, néha veszélyes is lehet, nem tagadom, és nem is gondoltam, hogy szándékosan a világ leggonoszabb, legsötétebb irodalmait és filmalkotásait olvassuk el-nézzük meg, hogy lám, milyen az ember.... Talán ez is attól függ, kinek mi a feladata. Nyilván egy kis faluban Somogyban nem az alternatív zenei klubok szívják el a gyülekezettől a fiatalokat, Pest Belvárosában inkább - így mindenki megláthatja a dolgát. Az azonban Somogyban éppúgy érvényes, mint Pesten, hogy a reformáció anno nemcsak a magyarság szellemi-lelki ébredésének, megtérésének kihagyhatatlan mozgatórugója lett, hanem a művelődés, a szellemi éleslátás és védekezni tudás hajtóereje is. (Hívő protestáns-református tudósainkat, íróinkat, szellemi nagyjainkat felsorolni sem lehet, Apáczaitól Németh Lászlón, Bibó Istvánon át a ma élő, köztiszteletben álló Ritoók Zsigmond akadémikusig...) Erről nem mondhatunk le, csak a kulisszák változtak, a kérdések gyökere mindig ugyanaz.

Ezért mondom, hogy az igényesség - persze mindenkinek a maga helyén - követelmény, mint ahogyan a bárányból is a legelsőt, a hibátlant kellett az ÚRnak áldozni, ha emlékszünk.

_________________
a csend szikrázik, gallya simogat....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 12:16 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Perjel írta:
nem is gondoltam, hogy szándékosan a világ leggonoszabb, legsötétebb irodalmait és filmalkotásait olvassuk el-nézzük meg, hogy lám, milyen az ember.... Talán ez is attól függ, kinek mi a feladata.


:) Hát azért a Harry Potternek vitathatatlanul magas az erkölcsisége. Tényleg, szóval, abból azért rosszat nem tanul a gyerek, ha pl. erkölcsi dolgokról van szó. És remekül van megírva is, tehát nem igénytelen. Csak a bennük lévő okkultizmus kötözheti meg az embert, meg mondom esetleg az, ha belemerül egy álomvilágba(a legtöbb visszahúzódó ember hajlamos erre, és szerintem ezt nagyon ki se lehet nőni, de nemcsak irodalmi művekhez kapcsolódhat). Csak mondom, nekem személy szerint nem tett jót, de ugyanakkor örülök is neki, hogy olvastam. Meg most jobban belegondoltam ebbe és úgy látom, hogy mégiscsak jó volt, hogy elolvastam. A legsötétebb irodalom az szerintem inkább mondjuk Jean-Paul Sartre, vagy Nemere István :) , de nem megbántani akarom őket(nem úgy értem, hogy rossz írók)

Na, mindegy, eszembe jutott egy ige tegnap ezzel kapcsolatban. "Ha a Fiú megszabadít, valósággal szabadok lesztek". Csak így eszembe jutott, és ez tök jó volt. Na, jó, nem tudok erről most többet írni, bocsi, fáradt vagyok.

Bye: Emilien


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 12:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

ÁMEN!!!

és MELLÉ még kedvenc TA-igémet is ideteszem neked:

Péter írta:
1Pt 1:18. Tudván, hogy nem veszendő holmin, ezüstön vagy aranyon váltattatok meg a ti atyáitoktól örökölt hiábavaló életetekből

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 14:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Azért a Harry Potteren kívül létezik egyéb nem keresztény irodalom is... És ahogy elnézem előszeretettel idézi sok keresztény ezeket, persze ebben az esetben elfelejtenek fúj-olni!
Hagy ne soroljam a sok nem keresztény költőnket is!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 16., péntek 22:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szia Perjel!

De örülök, hogy újra felbukkantál. :) Nagyon szerettem olvasni a hozzászólásaidat az előző fórumon. Már gondolkodtam rajta, hogy vajon fogsz-e írni ide valaha, és reméltem, hogy igen. Jó lenne, ha többször benéznél, témákat vetnél fel stb.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 17., szombat 07:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
tavasz írta:
Azért tudjátok ez nagyon érdekes.
Egy csomó nem keresztény alkotásra hivatkozunk, és épülünk belőlük, és ugyanakkor mégis leszedik a fejét egy nem kereszténynek, miközben egy csomó megtapasztalást nem keresztények tárnak fel számunkra. Az ő megismerésük nélkül sok mindent nem lehetne a helyére tenni, szóval én is kérdezem, hogy hogyan is van ez? (és persze nem csak a művészetre gondolok)


Tényleg érdekes :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 19., szombat 22:55 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 20:01
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: London
Érdekes, rám is eléggé rossz hatást gyakorolnak a fantáziafilmek. Például a Gyűrűk Ura után állati rosszul voltam. Egy éjszakát szenvedtem, úgy rettegtem azon, hogy mi is a valóság. Viccesnek tűnik, de annyira nem az.

Elolvasni meg végképp nem akarom

Másik rossz hatású film a Karib tenger kalózai.
Meg se merem nézni a harmadik részt, pedig kíváncsi vagyok.

És még egy filmről ami ker. körökben nagy felháborodást keltett. A Da Vinci kód. Ennek a megnézését viszont mindenkinek ajánlom. De úgy érdemes megnézni, hogy hozzánéztek vagy olvastok valami szakvéleményt. Teljesen hiteltelen Bibliailag is és történelmileg is. Jó, hogy a National Geografic is csinált róla egy filmet, amiben lejáratja, hiteltelennek állítja be. Pedig ez nem ker. csatorna.

Egyébként az 1984 egyik kedvenc könyvem. Sok van egyébként. Ilyen a Bűn és bűnhődés is.

_________________
"Ne legyetek meggondolatlanok, hanem értsétek meg, mi az Úr akarata!" Ef.5.17


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 28., hétfő 10:35 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 09., csütörtök 16:08
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szlovákia
Szia Baranka!

A Karib tenger kalózait, én is megnéztem. És szívesen megnézném a következőt is. Nagyon szörnyű alakok vannak benne, de egyszercsak arra döbbentem, hogy nem azt akarja e a rendezői-, vagy írói- képzelet elénk tárni, hogy a gonoszság ilyen lelki-testi deformáltsággá változtathatja az embert. Innentől kezdve, már csak az a gyűlölet fogott el, amely arra int, hogy „a gonoszt gyűlölni kell ” magunkban is, mert ilyen ocsmány, szörnyekké válhatunk. Innentől már nevelői hatással volt rám a film... de ítéljétek meg, jó képzelettársítás e ez...

Az akció filmekkel is úgy vagyok, ha meglátom, hogy gyerek szerepel benne megnézem. Így csíptem el egy filmet, amit feltudtam használni a hittanon. A gyerekek felkapták a fejüket, mikor „hídverésnek” megkérdeztem ki látta ezt az akció filmet. A papa, aki zsaru volt egy sportcsarnokban leplezte le a bűntényt, kéri a fiát hogy„ bármilyen pánik tör is ki, te itt ülsz ezen a széken és vársz rám”...a kis srác reszket a félelmében, mikor valóban kitör a pánik és az emberek zúdulnak ki a csarnokból. Ő viszont ott ül, mert a papája ezt mondta. Majd a végén, mikor érte jön az édesapja, a kisgyerek érzékelteti, hogy nem volt könnyű ezt megtenni,„ de mivel te mondtad papa, bíztam benned, és megtettem”. Gyönyörű, megható volt, ez az engedelmesség...innentől már a hittanosaimat is „befogtam” az órai figyeléshez...

A Da Vinci könyvet, a diákok nagyon keresték, így megvettem a könyvtárba,de hozzá vásároltam a Da Vinci blöfföt is, és így kölcsönöztem, együtt a kettőt. Majd egy előadást szerveztem, amelyre minden diák (26) eljött, aki olvasta vagy érdekelte a könyv. Másnap megkérdezték lesznek e még ilyen jellegű beszélgetések. (In margine...)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 28., hétfő 10:42 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 09., csütörtök 16:08
Hozzászólások: 56
Tartózkodási hely: Szlovákia
WASS ALBERT: ELVÉSZ A NYOM c. regényét úgy gondolom, nemcsak érdemes elolvasni,de...lelki gazdagság és öröm olvasni. Jól lehet, hogy nem Márai Sándor irodalmi alkotás, ám hordoz mély gondolatokat . Csodával indul a regény és ezt a csodát tovább bontja és növeli az emberi lét csodájára, amikor külön-külön, közelebbről is bemutatja világukat . Jellemüket, gondolkodásmódjukat, ember értékeiket, gyengeségeiket, szenvedéseiket. Igazi lélektani lektűr.

Egy nemzetközi cserkésztáborban hat gyereket -akik , mint később kiderül virtusságból ellopnak egy csónakot -elsodor az ár, és iszonyú sebességgel nekirohan a vízesésnek, majd a vízesés fölött hirtelen megáll.És addig áll mozdulatlanul, míg, mind a hat gyereket ki nem mentik.

„ Azt mondtam, ugye, hogy a vén Hiribi évekig tagadta azt, hogy van Isten. Azért, mert a fiai meghaltak. De amikor látta, hogy egy evező nélküli csónak , amit hat gyerekkel elragadott a víz, megállt a vízesés fölött, ott ahol nem volt semmi, ami megakassza és addig állt ott, amíg mind a hat gyereket kimentették: akkor az öreg Hiribi arra gondolt, hogy talán mégiscsak van Isten, mindössze ő nem találkozott még vele. Nos tehát ez a vén Hiribi elhatározta, hogy végére jár a dolognak. Tudni akarta, hogy van-e Isten, vagy nincs. Nem csak hinni, hanem tudni. Fogta magát és beült egy másik csónakba, eldobta az evezőt és hagyta, hogy sodorja a víz a csónakot ugyanúgy, mint ahogy annak a hat gyereknek a csónakját sodorta.”


„Minden embernek kell legyen egy feladata ebben az életben – kötelességen belül, vagy azon felül is talán –mert különben nem lenne értelme annak, hogy él. Az emberi világ, több kell legyen, mint egy bonyolult szerkezetű gép, melyben minden ember egy fogaskerék szerepét tölti be, ezt érezte tisztán és világosan. Minden embernek kell legyen egy feladata, egy titkos küldetése, mely Istentől van.”


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jún. 03., vasárnap 20:22 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 25., szerda 16:58
Hozzászólások: 16
Tartózkodási hely: Dunafalva-Dunaszekcső
Csatlakozom Delfin! Wass Albert tudott VALAMIT! Az írásai egyszerüek, tele igazságokkal, mélységekkel, magasságokkal, szeretettel és HITTEL!
Sokszer veszem elö, Bibliaolvasás után esti olvsmánynak. Örülök, hogy más is megtalálta! "Tökéletesen tudom párosítani a kettöt és az egyik alátámasztja számomra a másikat." Kérem senki ne értse félre az utolsó mondatomat, nem vitaindítónak szántam, egyszerüen ezt tapasztaltam...Ha szereted a stílusát ajánlom a "Funtinelli boszorkányt". 3 kötetes, nekem a második és a harmadik tetszik, de a szívemhez legközelebb a második áll. Többeszöri olvasás után jutottam el vele idáig, és mindig találtam valmi apró csodát...egy mondatot, egy érzést, hangulatot.
Ami nagyon megragadott:
" Nem imádkozott még soha, nem is tudta, mi az. De most, ahogy hirtelen arra a titokzatos gyermekre gondolt, akiért mindez van, s aki jászolban született, s akinek emlékét a templomok örzik: valami furcsa, boldog meghatottság fogta el, valami alázatos hála azért a kis jóakaratért, ami végre megjött a hatalmas és ismeretlen idö mélyében, és minden reggel és minden este feszít majd egy keveset a nappalok zárján, egy jóakaratnyit, éppen csak egy jóakaratnyit... ameddig kitágul és megnö ez a jóakarat lassan, és kibomlik belöle a tavasz! Megdobbant a szíve az örömtöl és a hálától, mert úgy érezte, hogy megnyilt elötte hirtelen valami titok, mintha fátyol hullott volna le valamiröl, ami eddig ismeretlen volt, és félelmetes.
- Hála legyen a Krisztus Jézusnak a jóakaratért... - mondta halkan, és szeme megtelet könnyel. ...........
- Igazad van menyecske. Ennél nagyobb dolog nincsen a világon.
Még ültek egy keveset, de egyikük sem szólt többet."
Jó lenne ilyen egyszerüen HINNI, csak HINNI!

_________________
MA!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 110 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 4 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség