Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 110 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 14:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika!
Én a keresztény filmeket gyepáltam.
A legyek ura jó film.
Nem keresztény filmként nagyon tetszett még a Forest Gump, pl.
Ami pedig szerintem legközelebb áll a Bibila szelleméhez, az az Egyiptom hercege című rajzfilm. Azt se keresztények csinálták.
A Ben Hur-nak egy jelenete van amelyik igazán bibliai. De ez már házifeladat. Aki kitalálja mire gondolok, az kap tőlem egy BINGO-t. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 14:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Nem kettő? én arra gondolok, amikor beszélget a hajón Ben-Hur Arriusszal, meg amikor a tutajon vannak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 15:00 
Kavics, szerintem te még most is nagyra vagy magaddal.

Szerinted igen, szerintem nem, ezt megbeszéltük.... :-)

Amúgy tisztára látszik a hozzászólásaitokból, hogy nagyra vagytok magatokkal. Ti már elértétek, hogy... stb.

pont, pont, pont, stb?
Tudod mit értem el? Látom, hogy Isten Igéje megoldásokat adott az életembe és nem lettem ön, vagy család gyílkos. Ezt írtam csupán és azt, hogy a valóság az, hogy 33 évig ilyen olvasmányokat olvastam. Ezekről a TAPASZTALATAIMRÓL próbáltam valamit írni, bocs ha ezzel megsértettelek.

Holott én sehol se írtam, hogy nem kéne Bibliát olvasni, vagy hogy ezek a művek helyettesítenék a Bibliát...


Kötelező olvasmány az neked mit jelent? Tényleg érdekel!

De nem! Nektek demonstrálnotok kell azt, hogy ti már eljutottatok valahova, ti már valakik vagytok, ti már szuperhívők vagytok... A régi önmagamat látom bennetek, mikor pár éves hívő voltam, és hú de nagyon el voltam szállva.

Ha látod ezt, akkor kérlek légy hittel az irányunkba és bízz abban, hogy ahogyan te, mi is kinövünk ebből és ha tudsz segíts ebben!
Köszönöm a szereteted!

Ez a hozzáállás amit ti képviseltek a kicsi magja annak a szektásodásnak, amikor már a hívők olyan "szellemi magasságokba" jutottak hogy már semmi se érdekli őket a világból, más emberekből már "csak a Biblia érdekli őket", elvonulnak valami szektába a világtól elzártan stb. Vannak is ilyen szekták. Az ilyen szekták égetik le Istent, Isten igéjét az emberek előtt.
Amúgy az ilyen magatartást főleg szektások, vagy az egyházba beleszületett fiatalok esetén látok... és szörnyű látni...


A Biblia számomra!!!! mindenek felett való SZÓ! Isten szava! Belőle szólít meg Lelke által a TEREMTŐ ISTEN, az Atyám!
Ha megnézed az érdeklődési körömet, amit a bemutatkozó oldalra írtam, ott még sem a Biblia szerepel!
:-)

Emberséget adva és várva:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 15:20 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
endi írta:
Holott én sehol se írtam, hogy nem kéne Bibliát olvasni, vagy hogy ezek a művek helyettesítenék a Bibliát...
De nem! Nektek demonstrálnotok kell azt, hogy ti már eljutottatok valahova, ti már valakik vagytok, ti már szuperhívők vagytok... A régi önmagamat látom bennetek, mikor pár éves hívő voltam, és hú de nagyon el voltam szállva.
Ez a hozzáállás amit ti képviseltek a kicsi magja annak a szektásodásnak, amikor már a hívők olyan "szellemi magasságokba" jutottak hogy már semmi se érdekli őket a világból, más emberekből már "csak a Biblia érdekli őket",


Megbízható forrásból tudom:
Gerzsenyi László, baptista lelkész - aki nagy műveltségű, fordításokat, tolmácsolást végző, énekszövegeket író, stb - sok évvel ez előtt, amikor kevés "lyukas" ideje volt, máris elővette Bibliáját, s akkor olvasta el 42-edszer. (Azt nem tudom, hogy a felsorolt könyveken túl volt-e már vagy kívült került érdeklődési körén...) Gondolom, azóta sem változott "jó szokásán".
Ja, és nem mellesleg igen szerény ember, távolról sincs "elszállva" magától...

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 15:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Figyelő!

Ha azt mondod: nagy műveltségű, ez már automatikusan jelzi, h. sok mindent elolvasott,..

egy szóval sem csorbul ezzel a Biblia jelentősége.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 15:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
net2rist írta:
(másik verzió: KETTEN vagyunk elszállva (figyelő, ne bólogass!!) :D )


Kedves Tamás!

Nem bólogatok, hanem megmondom a szemedbe (nehogy a füledbe jusson!):

Gyakran az a benyomásom, hogy erősen meg vagy hatódva önmagadtól. És az esetlegesen tartalmas mondandód így nem ritkán eltakarja Krisztust..

Nyilván nem véletlenül mondta az Úr (talán kizárólag ezt, így, mint fontos, tanulandó dolgot):
Tanuljátok meg tőlem, hogy szelíd vagyok és alázatos szívű - és nyugalmat találtok lelkeiteknek

Bár "odaát" a nicked ezt igyekszik elhitetni, hogy "nyugi" vagy, mégis meggyőződésem a nyughatatlanságod. (A mindenféle begépelési sajátosság - kis és nagybetűk, pontok, stb. - is erre utalnak).[/i]

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 15:40 
Aktív tag
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 16:09
Hozzászólások: 791
exrefis írta:
Erika!
Én a keresztény filmeket gyepáltam.
A legyek ura jó film.
Nem keresztény filmként nagyon tetszett még a Forest Gump, pl.
Ami pedig szerintem legközelebb áll a Bibila szelleméhez, az az Egyiptom hercege című rajzfilm. Azt se keresztények csinálták.
A Ben Hur-nak egy jelenete van amelyik igazán bibliai. De ez már házifeladat. Aki kitalálja mire gondolok, az kap tőlem egy BINGO-t. :D
üdv
ex

Ben Hur-nak egy jelenete van amelyik igazán bibliai.

Nekem a kútnál amikor egy pohár vizet adott Ben Hur-nak egy kéz.
Akkor még JT voltam akkor éreztem először Jézus nekem is így akar vizet adni.

Szívesen átöleltem volna de még akkor féltem hogy ezt nem jó szemmel nézné Jehova.
Bizony mert imádat volt szívemben ami csak Őt illet meg.

Én bolond meddig küszködtem még mire végre átölelt?. :)
(évek.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 15:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Tiv!
BINNGOOOO!!!!
:) :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 15:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
kavics írta:
Kötelező olvasmány az neked mit jelent? Tényleg érdekel!

Nos ez nem jelenti a Biblia helyettet, hanem endit ismerve, azon túl ajánlja kötelezően. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 15:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
figyelő írta:
net2rist írta:
(másik verzió: KETTEN vagyunk elszállva (figyelő, ne bólogass!!) :D )

Kedves Tamás!
Nem bólogatok, hanem megmondom a szemedbe (nehogy a füledbe jusson!):

Kedves Figyelő Testvérem!
Innen kívülről meg egyértelműen látszik, hogy mindketten túlreagáljátok egymás beírásait és egy kis fodrozódásból lassan méteres hullámok lesznek.
Nem vagytok egymásnak ellenségei, hát ne harcolcatok ilyen vérremenően! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 16:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
már leálltam :)

igazából már korábban, de most már tényleg figyelni fogok...


viszont... tiv: neked "beszóltam" egy másik topciban... de ettől még MÉLYSÉGESEN megérintett, amit ITT írtál :)


szóval.... jó dolog, ha tudunk EGYSZERŰEK lenni Isten előtt...


:)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 16:54 
Sziasztok!

Igen, nekem is ott az a kéz és Ben Hur keze, amikor ő akarja viszonozni a viszonozhatatlant!
A katona SEMMIT sem tehetett Jézus ellen, mert még nem volt itt az ideje!
A visszatükröződés az a valami, ami megindítja az embert. A katona és Ben Hur arcán valami földöntúli fény tükröződött vissza, amit Jézus arcába való nézés okozott.
Tivadar, köszönöm, amit leírtál, sokat jelentett!

Kedves Endi!

BOCSÁJS MEG!
Miért tartod egy keresztyénnek elolvasásra méltónak a Legyek Urát?
Én is olvastam és szívesen hallanám a te véleményedet a könyvről!

Köszönöm a megbocsájtásod:
Péter


Vissza a tetejére
  
 

Re: Kötelező :) olvasmányok hívőknek
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 16:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
endi írta:


Felnőtt hívőknek szerintem el kéne olvasniuk az alábbi műveket:



Részemről a Csehov összest tudnám ajánlani. Szeretem Csehov nevelláit. Nagy hatással volt rám Dosztojevszkij, és Tolsztoj. Az öreg. Az orosz népszerübbek közül a Mester és Margaritára gondolok, de általában Bulgakovot is szeretem.

A nyugatiak már nem ennyire keresztyéniek a számomra. Huxley, Orwel jó hivatkozási alap manapság. Mostanában Kafka érdekel, de általában a nyugatiakban nem látom azt a keresztyéni gondolkozást, mint az oroszokban.

Magyarok közül Mikszáth, és Krudy a kedvencem, de Az iskola a határon is kedvelt olvasmányom Ottliktól. Eszterházy, Nádas lelketlen fecsegők a számomra, de különben nemigazán ismerem a maiakat. Ha ezekről írna valaki, jó lenne...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 16:58 
Figyelő testvérem a TE humorod is gazdagítja az életem.
:-)

Szeretettel:
Péter

Te Ex!
:-)

Boldognak tünsz nekem mostanában, és mint ha ez abból fakadna, hogy Jézus a cselekedeteidet látva Isten fiának neveztet!
:-)


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 01., hétfő 19:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
kavics írta:
Kérem, hogy írja le, neki mit jelent és mit mond a Legyek Ura könyv, miért gondolja szükségesnek, hogy ezt minnél többen ismerjék!


Már csak azért is, mert Golding nagy író ugyan, kétségtelenül olvasmányos, de én nem tudom még így sem élvezni. A legyek ura is csak filmben tetszett, a könyv valahogy nem jött be nekem. Ott van a másik könyve, amelyben a fuldokló hajótörött három percéről szól az egész könyv, hát nekem nemigazán mondott sokat, nem tartott fogva. Letettem végül.

Egy etológusnak a száraz, tudományos könyve valahogy hitelesebb a számomra. Persze lehet, hogy ez csak az én csőlátásom. Lehet, hogy még egyszer el kellene olvasnom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 110 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség