Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 281 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 08., csütörtök 23:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
emléxem, én is énekeltem kórista koromban :)

nagyon szép ének zeneileg... és nagyon "szószékrőlmennydörgős" a szöveg..

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 06:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Hehe. Én is énekeltem. Natessék. :).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 11:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
kamilla írta:
Hehe. Én is énekeltem. Natessék. :).


Nekem pedig már ált.iskolában is azt mondta az énektanár, hogy inkább ne énekeljek, csak a szöveget mondjam el. :cry: :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 11:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
cilla írta:
kamilla írta:
Hehe. Én is énekeltem. Natessék. :).


Nekem pedig már ált.iskolában is azt mondta az énektanár, hogy inkább ne énekeljek, csak a szöveget mondjam el. :cry: :oops:


Cilla, egyet se búsulj. A fórumtalálkozón mi leszünk a közönség. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 11:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Erika írta:
cilla írta:
kamilla írta:
Hehe. Én is énekeltem. Natessék. :).


Nekem pedig már ált.iskolában is azt mondta az énektanár, hogy inkább ne énekeljek, csak a szöveget mondjam el. :cry: :oops:


Cilla, egyet se búsulj. A fórumtalálkozón mi leszünk a közönség. :D


Háát, jobb engem füldugóval hallgatni. :D Tényleg. :*:
Inkább majd Figyelőt hallgatom, mindenki jobban jár. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 13:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>nagyon szép ének zeneileg
örülök, h. ezt írod, gondolkodtam, hogy vajon te ehhez a műfajhoz hogy viszonyulsz :)

>és nagyon "szószékrőlmennydörgős" a szöveg..
hát kicsit ;), de értsük jól. Már egyszer majdnem betettem korábban, csak a szövege miatt vívódtam rajta egy sort.

-------------------

De akkor most jöjjön egy kicsit veretesebb műfaj -Figyelő hátha ihletet kap belőle a következő talira :D - Abból is az egyik legszebb rész, az általam nagyon kedvelt, MEKDSZ-ből is ismerhető Czabán Angelika éneklésével.

Teljes mű meghallgatható itt:
Mendelssohn : 42. zsoltár

2 rövid rész, de összetartozik a kettő.

Hallgatás:
Első rész (3.tétel)
Második rész (4.tétel)


Könnyhullás volt kenyerem éjjel-nappal nékem
Mikor egyre kérdezgették
Egyre kérdezgették
Hol van Istened?

Ha lelkem erre gondol, úgy kesereg a szívem és úgy fáj.

-----------------------

Bárcsak újra indulhatnék
Nagy sereggel, emberekkel
Újra az Úr házába
Vígadozva, hálaadással
Újra az Úr házába.

Vígadozva, hálaadással
Újra az Úr házába.
Bárcsak újra indulhatnék
Nagy sereggel
Újra az Úr házába.
Seregnyi néppel az Úr házába
Az Úr házába

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 14:55 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Cilla!

Akkor már ketten vagyunk pártoló kórustagok. :) Egyébként meg műértő közönség kell hozzá.


És egy történet mindehhez: Valamikor nyulászkodtam. (Indu, kérlek ne vedd célzásnak ;) ) Lényeg, hogy szerettem velük foglalkozni. Nem csak tartottam őket, de játszani is szerettem velük. Persze ilyenkor gügyög nekik az ember. Meg énekelni is szoktam munka közben. Ők ekkor igen boldognak látszottak, mert jóízűen ették a füvet és hegyezték a fülüket.

Egyszer valami időigényesebb munkát csináltam az ólban. Bevittem a magnót, hogy majd hallgatom. Amikor megszólalt, az összes nyúl rémülten lekuporodott a ketrec aljába, és énekelhetett nekik Csepregi Éva a legszebb szerelemről, nekik bizony nem tetszett.

Magnó ki, nóta elő. Egy perc múlva teljes nyugalom honolt. Éppen csak nem tapsoltak. Egyszóval, műértő közönség kell, akinek van füle. A nyúlnak - ezek szerint - van. :) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 14:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Bocs a nem egészen ide illő kísérletért.
A baba megszületésekor nem derülki, hogy sérült e a hallása, de ha folyamatos éneklő ingert kap akkor a csekély hallósejt működésbe indul, de a magnóról hallgatott hang ezt nem serkenti, csak a tényleges emberi énekhang.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 15:17 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Magda!


Amit írtam az a nagy nyuszikra vonatkozott. A kicsiket nem figyeltem. :) Nálam valószínűleg örökletes a dolog, mármint a botfülűség. Azért bízom a Kodály-évben. Kodály szerint mindenkinek a hallásán lehet javítani. Bizakodom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 15:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Zsolt írta:
Kedves Cilla!

Akkor már ketten vagyunk pártoló kórustagok. :) Egyébként meg műértő közönség kell hozzá.


És egy történet mindehhez: Valamikor nyulászkodtam. (Indu, kérlek ne vedd célzásnak ;) ) Lényeg, hogy szerettem velük foglalkozni. Nem csak tartottam őket, de játszani is szerettem velük. Persze ilyenkor gügyög nekik az ember. Meg énekelni is szoktam munka közben. Ők ekkor igen boldognak látszottak, mert jóízűen ették a füvet és hegyezték a fülüket.

Egyszer valami időigényesebb munkát csináltam az ólban. Bevittem a magnót, hogy majd hallgatom. Amikor megszólalt, az összes nyúl rémülten lekuporodott a ketrec aljába, és énekelhetett nekik Csepregi Éva a legszebb szerelemről, nekik bizony nem tetszett.

Magnó ki, nóta elő. Egy perc múlva teljes nyugalom honolt. Éppen csak nem tapsoltak. Egyszóval, műértő közönség kell, akinek van füle. A nyúlnak - ezek szerint - van. :) :)


Kedves Zsolt!
Ez nagyon tetszik. :*:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 15:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Szerintem is nagyon helyes történet, főleg, ahogy elmesélted... :) Szeretem az olyan írást olvasni, ami megelevenedik, mintha az ember ott lenne benne... "tapintható" a hangulat


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 15:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
FM írta:
Bocs a nem egészen ide illő kísérletért.
A baba megszületésekor nem derülki, hogy sérült e a hallása, de ha folyamatos éneklő ingert kap akkor a csekély hallósejt működésbe indul, de a magnóról hallgatott hang ezt nem serkenti, csak a tényleges emberi énekhang.


A babák tényleg nagyon furmányos szerzetek.
Valamikor a múlt század elején a modern szülők, akik a dadaista, és más modernista mozgalmakban élen jártak, mondhatni akkori elitek voltak, elhatározták, hogy a szörnyű hangzású, ámde nagyon modern kakafon zenét népszerűsíteni fogják. Türhetetlennek tartották, hogy ezt a zenét utálják az emberek, és megpróbálták ennek szépségeire a saját gyerekeiket is ránevelni.

Arra nagyon hamar rájöttek, hogy ez a zene alapból nem tetszik a kicsiknek. És akkor még szelíden fogalmaztam. Ekkor úgy gondolták, hogy tudományos módszert választanak a zene megszerettetésére, és a pavlovi reflexre építve szoptatáskor a kisbabáknak feltették Sztravinszkij lemezét.

Gondolták, hogy az anyatejre, mint ahogy automatikusan beindul a gyomornedv képződése, hát hasonlóképpen az anyatej jótékony volta összekötődik majd a zenével, és a babák kakafon zenét szerető, műkedvelő babákká válnak.

Nem ragozom tovább a dolgot, a számítás nem jött be. A gyerekek ahelyett, hogy megszerették volna a kakafon zenét, helyette megutálták az anyatejet! :)

Végül is a pavlovi reflex működött, csak egy kicsit másként, mint ahogy az egykori szülők szerették volna... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 16:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Zsolt írta:
Kedves Magda!Amit írtam az a nagy nyuszikra vonatkozott. A kicsiket nem figyeltem. :) Nálam valószínűleg örökletes a dolog, mármint a botfülűség. Azért bízom a Kodály-évben. Kodály szerint mindenkinek a hallásán lehet javítani. Bizakodom.

14 évesen kerültem be az óvóképzőbe és hegedülni kellett, és kötelező énekkar, én pedig csak 1 db éneket tudtam úgy ahogy,
de Fótról-Újpestig, majd a XIII.ker Huba u. képzőbe, 1 nőikerékpárral Édesanyámmal felváltva, hol ő a kerékpáron és én mellette a vill. végállomásig, jó nagy késéssel értünk be.
Az ig felvett, mert akinek ilyen kitartása van, mondta megtanulja azt is.
2. évben a kórusunkat Kodály vezényelte a rádió felvételen, (kottából itt fél hang itt egész, így tanultam meg) közepesre képesítőztem hegedűből
közben a bal tenyeremen 3 kapoccsal volt összefogva egy sebesülés.
Akkor még nem is voltam igazán hívő, még vallásos sem.
Az imádkozáshoz is csak mint asszony tértem vissza. Nagy materialista voltam, meg evolucionista, meg humanista.
Ateista nem voltam, de a hitem majdnem a Jakab levélbeli :twisted: volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 16:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Jól eltértem bocs :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 16:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ismeritek ezt a netrádió adást?

http://radio.adventnet.hu/index.php?l=m


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. márc. 09., péntek 16:34-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 281 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 19  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 25 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség