Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 365 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. szept. 30., szombat 10:26 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:09
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Budapest
Nemrégiben láttam a Left Behind (Hátrahagyottak) című film 1-2. részét (állítólag van 3. is) Igaz a film nem mostani és ez látszik is rajta, maga a téma (Elragadtatás, Antikrisztus) és ahogy mindezt a regény alapján vászonra vitték, szerintem nagyon jó, gondolatokat ébresztő és érdekes... Ez egyébként egy sokrészes (talán 12?) regénysorozat pár kötetének filmes adaptációja...

_________________
"Minden pecsét felszakad, elsötétül majd a Nap, de lesz aki semmitől se fél... Lesz aki örvend, ünnepel, mert a Megszabadító így jön el és a remény újra él..."
/Kovács Ákos:Utolsó Hangos Dal/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 17., kedd 20:14 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 16., hétfő 15:00
Hozzászólások: 3
Tartózkodási hely: Budapest
Talán sok film úgy visz közelebb Istenhez, hogy nem valamilyen direkt evangélizáló szándékkal készült - erre csak rosszabbnál rosszabb példákat látok, a sok bugyuta és időnként teológiailag is kérdőjeles Jézus-adaptációkról nem beszélve. Olyan alkotásokat találjunk, amelyek indirekt, vagyis kimondatlan módon Isten szentségét vagy az ember életének céltalan voltát hozza közelebb. Kieslowski Tízparancsolat-cilkusa ilyen, de Bergman filmjei is idetartoznak, nem beszélve néhány újhullámos izéről..... AZ Eső előtt - a délszláv háború döbbenetes filmje is jó. Jó volna, ha szembesülnénk néha azzal, mi a mai filmművészet képe a világról, és esetenként milyen görbe tükröt tart a klisékbe merevedett egyház elé (pl. uristen@menny.hu - maró, helyenként durva szatíra, de ha merünk belenézni, gondolatokat is kaphatunk. Nem mindenkinek ajánlom.) Szeretetettel: Zsolt

_________________
a csend szikrázik, gallya simogat....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 19., csütörtök 20:02 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 08., vasárnap 19:00
Hozzászólások: 126
Tartózkodási hely: BP
Egyetértek az előttem szólóval.

_________________
endi.design21.hu
endike.blog.hu (ezt aztán érdemes nézni!!!) :)
ezt is, a Kegyetlen Kétbalkezes Blogja: kegyetlen.blog.hu


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 30., hétfő 21:30 
http://www.reformatus.hu/feketeagnes/gy ... cstart.htm


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. nov. 30., csütörtök 14:45 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Kaptam, továbbítom...

Holnap (penteken) es holnaputan (szombaton) a Lonyay utcai Ref. Gimnaziumban Keresztyen Konyvvasar lesz. Tobb tucat keresztyen konyvkiado arusitja konyveit, amelyek kozott valoszeg szep szammal lesz jo ajandeknak megfelelo is, meg ha esetleg felevzaras-vizsgaidoszak kozepette valaki tul sokat unatkozik, maganak is talalhat kedvere valot. Raadasul ilyenkor mindenfele kedvezmenyt is kinal tobb kiado.
A helyszin a Lonyay utca es a Kinizsi utca sarkan talalhato szep szurke epulet (Kalvin terrol vagy Boraros terrol 5 perc seta a Lonyay utcan), nyitvatartas penteken delutan 2-tol 7-ig, szombaton reggel 9-tol delutan 4-ig.
Aki teheti,hasznalj ki az alkalmat!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ajánló
HozzászólásElküldve: 2006. dec. 15., péntek 10:59 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
Karácsonyi zene

http://karacsonyidalok.dyn.hu/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Ajánló
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 20:40 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 07., vasárnap 14:05
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Bp
Sziasztok!

Én új tag vagyok, de szívesen csatlakozom a fórumhoz, tetszik, hogy rengeteg fórum-téma van,s rögtön szeretnék is ajánlani egy filmet, amit az idei, nyári református egyetemista és föiskolás konferencián néztünk meg,s aztán megvitattunk úgy,hogy ráadásul el is hívták a nöi föszereplöt, hogy saját maga fejtse ki a filmben átélteket.Na, de nem is húzom tovább az idöt, egy magyar filmröl van szó, mely idén jelent meg: A HERCEG HALADÉKA- címmel.Mint a föszereplönö elmondta,nem keresztyén ideológiát akartak filmre vinni, de itt sikerült az az indirekt mondanivaló, amit Perjel egyik kedves hozzászóló említett....Szerintem érdemes megnézni, nagyon is elgondolkodtató.S amit még érdekes volt tapasztalni, hogy Isten nem hívö embereket is(lásd film készítöi,rendezö stb...) fel tud használni arra,hogyha nem is direkt módon, de belénk,s a világba "csempéssze" a helyes látásmódot...

Üdv:dzsamila


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Ajánló
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 21:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
dzsamila írta:
Sziasztok!

Én új tag vagyok, de szívesen csatlakozom a fórumhoz, tetszik, hogy rengeteg fórum-téma van,s rögtön szeretnék is ajánlani egy filmet, amit az idei, nyári református egyetemista és föiskolás konferencián néztünk meg,s aztán megvitattunk úgy,hogy ráadásul el is hívták a nöi föszereplöt, hogy saját maga fejtse ki a filmben átélteket.Na, de nem is húzom tovább az idöt, egy magyar filmröl van szó, mely idén jelent meg: A HERCEG HALADÉKA- címmel.Mint a föszereplönö elmondta,nem keresztyén ideológiát akartak filmre vinni, de itt sikerült az az indirekt mondanivaló, amit Perjel egyik kedves hozzászóló említett....Szerintem érdemes megnézni, nagyon is elgondolkodtató.S amit még érdekes volt tapasztalni, hogy Isten nem hívö embereket is(lásd film készítöi,rendezö stb...) fel tud használni arra,hogyha nem is direkt módon, de belénk,s a világba "csempéssze" a helyes látásmódot...

Üdv:dzsamila


Isten hozott kedves Dzsamila!

Megkérlek, hogy mesélj valamit a filmről, már csak amiatt is, hogy kedvet kapjunk arra, hogy megnézzük. Én például a Mansfeld filmet láttam legutóbb. Ez egy rendkívül jó magyar film, de az Urániában velem együtt kilencen néztük csak. A televíziók sem adják le ezeket a filmeket, és lehet, hogy igazi értékek mennek veszendőbe, mert hát nem is tudunk róluk.

Szóval a történetéből is mesélhetnél valamit, no meg arról, hogy a történetben mi volt az a momentum, vagy akár több is, ami megfogott?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 21:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Rosta, nem mondanál valamit a Mansfeldről?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

film-ajánló
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 07., vasárnap 22:18 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 07., vasárnap 14:05
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Bp
Kedves Rosta!

A herceg haladéka-film történetének kerete,hogy egy nö meghal, aki valami purgatórium szerü helyre jut, ahol várnia kell ítéletére.Azon a helyen,ha jól emlékszem két "boszorkány" tartja a frontot,akik a vezetöt, a herceget szolgálják( ö maga az ördög megtestesítöje). A nö nagy kegyben részesül, miután megtetszik a hercegnek, kap egy kis haladékot:pár percet, amit felhasználhat ,hogy valakit rávegyen arra:vállalja át a halálát.Ám ennek a pár percnek az eltöltésével indul el a nö számára a földi pokol.Ugyanis miután letelik az a pár perc,az idö visszaugrik a megkezdett helyzetbe,mintha minden ismétlödne újra elölröl.mindig az a pár perc ismétlödik.A nö próbálja minden szerettét végigjárni,elmagyarázni, hogyha átvállalja a halálát,ö megmenekül. miután letelik az az idö, a rokon értelmetlenül néz a nöre,hogy miért is jöttS ami még nehezítés, hogy fekete lovasok üldözik a nöt,akik dárdákkal fenyegetik, hogy az ítéletet végrehajtsák.S miután a nö próbál egyik helyszínröl a másikra menni,a halállovasok a nyomában vannak.De ekkor lép képbe a fehér ruhás megmentö, aki óvja a nöt. S a végén végül Ö vállalja át a nö halálát-Krisztus kereszthalála analógia.
Ez így röviden,érdemes megnézni, sok mindent felvet az emberben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 07:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Dzsamila,

létezik a pokol, és létezik a megmentő/Megváltó is - mégis ez a film úgy hamis, ahogy van, hiszen azt az illúziót táplál/hat/ja az emberekben, hogy a halál után még lehet választása az embernek.

A Biblia szerint csak addig van választása, amíg az élete /a kegyelem ideje/ tart. Amint meghal, nincs többé választási lehetősége! Ha életének idején elfogadta Jézus váltságát, akkor halála után "Ábrahám kebelére" (Paradicsomba) jut, ha nem fogadta el, akkor a pokolba - és nincs átjárás a két hely között, ez már végleges!

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 10:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erika írta:
Rosta, nem mondanál valamit a Mansfeldről?


Nagyon jó film. A fiam azt mondta rá, hogy nagyon kemény film.

Mansfeldet gyakorlatilag azért ítélték halálra, mert rendületlenül megvetette, utálta a kommunista rendszert. Gyakorlatilag csak autólopást, és egy rendőr lefegyverzését tudták volna a nyakába varrni, de a rendszer iránti látható, mély, engesztelhetetlen megvetése miatt a bíró halálra ítélte. Még a lefegyverzett rendőr sem vallott ellene, ennek ellenére hozták ezt az ítéletet.

Szerintem ez a történet besorol abba a vonulatba, amely arról szól, hogy a kádár rendszer meg akarta törni a nemzet gerincét, legalább is porhanyóssá akarta azt tenni. Akit lehetett megvesztegetett, lefizetett, megzsarolt. Aki nem hajlott erre, azt könyörtelenül legyilkolta. Erről szól a Mansfeld.

A film szikáran mutatja be a történetet. Számomra mestermunka volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Ajánló/film
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 16:59 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 07., vasárnap 14:05
Hozzászólások: 10
Tartózkodási hely: Bp
Kedves Boglárka!

Mindenben teljesen egyetértek Veled,én is ugyanezeket hiszem, hogy az Úr Jézus az egyetlen út és még életünkben kell mellette döntenünk.Persze, hogy nincs választási lehetöség halál után.Elnézést, az az én hibám, hogy nem említettem, a filmet olyanoknak ajánlom, akik szilárdan állnak hitükben, s MEGTÉRTEK.Egy keresö embert valóban tévútra vezethet, én csak azért mertem írni, mert úgy gondoltam,itt hívö emberek leveleznek, véleményt nyílvánítanak....Amint már írtam is az ismertetöben, afilmet nem keresztyének készítették, tehát az analógia,ha lehet annak nevezni nem lehet "hibátlan" minden szegmensében...Elnézést,ha valakit megbántottam/tok ezzel...

Dzsamíla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 08., hétfő 22:04 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Dzsamíla,

ááá, dehogy bántottál meg, remélem én sem téged a véleményemmel, mert nem ez volt a szándékom. Ha a filmkészítők fantáziája megszalad, s például egy regényt teljesen átalakítva filmesítenek meg, nem zavar túlzottan, de ami a Bibliával kapcsolatos tévinformációkat, csúsztatásokat tartalmaz, az nagyon tud zavarni!, nem magam miatt, hanem azokra gondolva, akiket félrevezethet.

Szeretettel: B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 16., kedd 14:41 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 00:34
Hozzászólások: 194
Sziasztok!
Én egy olyan filmet tudnék mondani így hirtelen, amit szerintem talán érdemes megnézni, ha valaki még nem látta, mert egy igaz történetet dolgoz fel, a Tűzszekerek címűt. A párizsi olimpia adja a történet keretét, több sportoló élete is fókuszba kerül, és igaz, hogy az egyik srácnak az edzője egy arab amulettet ad a gyereknek, mielőtt részt venne a 100 méteres futáson, de ezt leszámítva érdemes megnézni. Többek között arról a skót presbiteriánus papról szól, aki nem volt hajlandó vasárnap futni az olimpián.(sztem ez valszeg az év bizonyságtétele volt akkoriban :wink: ).De aztán egy társa felajánlotta neki, hogy lemond a 200m-esen való részvételéről, és ő futhat helyette. Meg is nyerte. :) (A 100méterest végül a kedvenc karakterem a filmből Harold Abrahams nyerte). Pedig nem arra gyakorolt. Fáradt vagyok ahhoz, hogy sokat meséljek róla, de tényleg érdemes megnézni, szvsz. 1981-es film, rendezte: Hugh Hudson.

Esetleg itt a trailere(bemutatója), mondjuk, szvsz, ebből nem sok derül ki a filmről :) :http://www.imdb.com/title/tt0082158/trailers-screenplay-E11717-10-2

Tudom, hogy Vangelis csinálta a zenéjét, stb, meg gáz, meg blabla. De mivel egy igaz történetet dolgoz fel, és az a történet tényleg Istenről szól, szerintem érdemes megnézni, megint csak mondom. Azért a sztoriért megéri! De aki nem bírja Vangelist, és nem akar arab amulettet látni 3 másodperc erejéig, az NE nézze meg, tényleg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 365 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség