Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 365 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25  Következő
 

Re: Filmajánló
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 27., szombat 21:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Azt hiszem, mindannyiunknak van egy olyan érzékszerve, amellyel megérezzük, hogy szeretetből szembesítenek-e a gyengéinkkel vagy valami más indokból. A szembesítőnek először is tisztáznia kell az indítékait. Ha pusztán azért szól, mert őt idegesíti a másiknak egy adott hibája (és ha elég jól be tudja csapni magát a szembesítő, ezt is meg lehet teoretizálni szeretetként), inkább ne tegye. De szerintem akkor sem érdemes szólni, ha keresztyéni "kötelességből" teszi. Vagyis hogy elmondhassa, hogy ő "mindent megtett", letudta a dolgot.
Érdemes várni, sokáig türelmesen szeretni, és figyelni, mikor jön el az alkalmas pillanat, a kairosz, ami nemcsak a beszélőnek alkalmas, hanem a hallgatónak is. Meg nagyon fontos a tapintat: nemcsak a "mikor", hanem a "hogyan" is. Sokat kell hallgatni, mielőtt megszólalnánk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 27., szombat 21:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nemosinex írta:
...
Érdemes várni, sokáig türelmesen szeretni, és figyelni, mikor jön el az alkalmas pillanat, a kairosz, ami nemcsak a beszélőnek alkalmas, hanem a hallgatónak is. Meg nagyon fontos a tapintat: nemcsak a "mikor", hanem a "hogyan" is. Sokat kell hallgatni, mielőtt megszólalnánk.



Dr. Lukács írta:
Apcs17:16 Athénben pedig, mikor azokat várá Pál, lelke háborog vala ő benne, látván, hogy a város bálványokkal van tele.
...
21 Az athéniek pedig mindnyájan és az ott lakó jövevények semmi másban nem valának foglalatosok, mint valami újságnak beszélésében és hallgatásában.
22 Előállván pedig Pál az Areopágusnak közepette, monda: Athéni férfiak, minden tekintetben nagyon istenfélőknek látlak titeket.
23 Mert mikor bejárám és szemlélém a ti szentélyeiteket, találkozám egy oltárral is, melyre ez vala ráírva: Ismeretlen Istennek. A kit azért ti nem ismerve tiszteltek, azt hirdetem én néktek.

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 27., szombat 22:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Igen, a késleltetés jó technika.
Tényleg működik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2010. feb. 27., szombat 22:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
pauler írta:
Kérdés, nektek volt pozitív tapasztalatotok, amikor ti is, ill. az is épült, akit szembesítettetek önmaga dolgaival?


Igen, mindenképen hasznomra vált, ha szóvá tettem azt, ami nagyon zavart a másikban. Lehet, hogy csak annyi változott, hogy megértettem, miért teszi úgy a dolgát, ahogy...legalább felmértem a helyzetet, legközelebb mit várhatok.

pauler írta:

Van akinél meg se próbáljátok?

Azért bőven akad erre is példa- ha úgy érzem, hogy túl nagy a távolság,...a másik nagyon magas lóról beszél,... korábbi próbálkozásaim is kudarcot vallottak, ..vagy csak növelné a feszültséget a változás legkisebb reménye nélkül/van, amikor ilyen esetben egy ima után lehetségessé válik a lehetetlen..


pauler írta:

Kitől tudjátok könnyebben elfogadni a szembesítést?


Aki valós véleményt mond, mégha abban a pillanatban fájdalmasan érint is, de rátapint az igazságra.aki időt pazarol arra, hogy meghallgasson...aki kienged abból a skatulyából, amit előzőleg rámhúzott.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 01., hétfő 17:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
:-)

jó volt olvasni...

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 01., hétfő 18:21 
Offline

Csatlakozott: 2010. jan. 28., csütörtök 23:00
Hozzászólások: 14
Sziasztok!


Azt hiszem Jób barátai jól kezdték (néhány napig csak együtt voltak Jóbbal) csak utána folytatták rosszul.
Péternek üzenem, hogy a Kétely kikölcsönözhető videotékából, illetve meg is vásárolható. Szerintem olyan film, amit érdemes megvásárolni, mert nagyon jó keresztény filmklubbot lehet vele csinálni, persze, ha nem felületesek a résztvevők.

Én is azért próbálkoztam, hogy hátha egy jó beszélgetés lenne utána, és nem kellene a klaviatúrát püfölni, de mindeeeeeegy. :cry:


Üdv: Fiore


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 02., kedd 10:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
OK, sajna a videó/dvd combonk leégett. Bedugtam a konnektorba és olyat szikrázott......., aztán még egyszer próbálkoztam, megint szikrázott és végül sötétség és csönd.
:-(

Nem tudom még, hogy mikor lesz lehetőségünk rá, hogy DVD-t nézzünk......., ja talán a számítógépen megnézhetjük.
A tékát megkeresem és ha bent van, kikölcsönzöm.

Köszönöm

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 02., kedd 10:25 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Fiore!

Akkor visszatérve a filmre- bár a fiaim befogják a fülüket, ha részletekbe bocsátkozom olyan filmről, amit még nem láttak-hogy majd, ha ők is megnézik- tehát aki hasonlóan reagálna, az ne olvassa ezt a hsz-t, csak miután megnézi a filmet-

bennem egy mondat cseng-tőlem könyörületet ne várjon-az igazgatónő mondja ezt-biztosan megvan a maga szenvedésteli története: elvesztette a háborúban a férjét-azt nem tudjuk,voltak-e gyermekei, vagy sohasem adatott meg neki az, hogy anya lehessen?-az kiderül, hogy volt súlyos vétke, amit meggyónt, s így új lapot kezdhetett- de ugyanezt a lehetőséget másnak már nem adja meg-
tehát azt szűrtem le magamnak, hogy csak ebbe az állapotba ne jussak, bármilyen mélyre esik is valaki, igyekezzek segítőkezet nyújtani, nem pedig könyörtelenül még akár hazugságokkal is mélyíteni alatta a gödröt.

Példaértékű, ahogy a katolikus lelkész feladja a harcot- nem azért, mert az igazgatőnőnek igaza van, "csak" azért, hogy megvédje a néger fiút a további támadásoktól. S tulajdonképen ezzel győzi le az igazgatónőt: elbizonytalanítja, kimozdítja a rettenetes önigazultságából, határozottságából-

Nagyon tetszik a tanítőnő - előbb aláveti magát a főnöknő utasításának, de miután meggyőződik arról, hogy mindez a vád csak kitaláció, nagyon harciasan, tisztelettel, de határozottan szembeszáll az igazságtalansággal.
Benne volt könyörület mindenki felé- még miután kiderül, hogy az igazgatónő hazugságra is képes volt- megdöbben ugyan-, de a kételyei alatt összetört feletteséhez már együttérzéssel simul.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 26., péntek 19:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Szerintem a filmtörténet legnagyobb jelenete a következő:
http://www.youtube.com/watch?v=ZMVql9RL ... re=related
ráadásul most még aktuális is.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 27., szombat 07:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Másold be még néhány náci propaganda film linkjét is, ha már lúd, legyen kövér.
Hiszen aktuális....


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 27., szombat 08:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Fony írta:
Másold be még néhány náci propaganda film linkjét is, ha már lúd, legyen kövér.
Hiszen aktuális....

Kedves Fony!
Sajnálom, hogy éppen a lényeget nem értetted meg.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 27., szombat 10:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
Szerintem a filmtörténet legnagyobb jelenete a következő:
http://www.youtube.com/watch?v=ZMVql9RL ... re=related

üdv
ex


Kedves Ex!

Bár a beszélgetés sokszor éppen a félreértések forrása, mégis arra kérlek, mondd el, miért tartod ezt a jelenetet a filmtörténet csúcsának.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 27., szombat 13:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
exrefis írta:
Szerintem a filmtörténet legnagyobb jelenete a következő:
http://www.youtube.com/watch?v=ZMVql9RL ... re=related

üdv
ex


Kedves Ex!

Bár a beszélgetés sokszor éppen a félreértések forrása, mégis arra kérlek, mondd el, miért tartod ezt a jelenetet a filmtörténet csúcsának.

Azért tartom annak mert itt a rendező 3 percben tökéletesen mutatja be a fasizálódás folyamatát, hogy teljesen normális gondolatokból hogyan lesznek ordas eszmék, kedves emberekből démonikus gyilkos vadállatok.
Hogy milyen kevesen maradnak józanok egy ilyen folymatban (az öreg, aki egyedül marad ülve a nagy lelkesedésben. szerintem egy öreg I. VH-s veterán aki már tudja hogy milyen szörnyű a háború).
Ebből a klippből nem jön ki, mert spanyol szinkronos, de megmutatja azt a naivitást is, ahogy a mérsékelt jobboldali arisztokrata azt hiszi, hogy féken tudják tartani az elszabadított gonoszt.
És egy pillanatra azt is megmutatja hogy mindemögött a Sátán áll.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2010. márc. 28., vasárnap 17:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ex, köszönöm a választ!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2010. jún. 27., vasárnap 07:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
http://www.parokia.hu/kozosseg/cikk/399/

nagyon jó lenne megnézni.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 365 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 25  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség