Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 365 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Következő
 

Re: Filmajánló
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 25., vasárnap 16:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Rosta!

A lényeg az utolsó 30 perc......
Addig elég monoton, nehezen érthető. A film végébe van belezsúfolva minden érzelem és gondolat.

Mit gondolok?

A Gonosz bármely emberből szadista emberi roncsot csinálhat. A náci Németországban a hamis tanítások, a Sátán hazugságai (árja faj, a zsidók a bűnösök, vannak emberek, akik nem emberek, stb...) köztisztviselőkből, pékekből, mérnökökből, eladókból, "rendes" családapákból szadista rémet gyártott és ez ismétlődik mindig, amikor a Szent Istent elhagyják az emberek és diktátorokat, ÖNMAGUKAT imádják. Amikor Jézus Krisztus akarata, lénye nem számít! Ezért sírt Jézus Jeruzsálem felett és ezért mondta, hogy ne Őt sirassák.

Nincs védelem ez ellen, csak egyedül az élő Jézus Krisztus. A Feltámadottba vetet hit...

Az áldozat oldaláról nem szeretnék nyilatkozni, az Úr megpróbál és nem szeretném ha hazugságom miatt erőn felül érne teher.

Amit hiszek, hogy bármi is történik Jézus Krisztus ÉL, halott volt, de már ÉL, mert nagyobb a halálnál és a bűnnél. Benne tovább ment és megy az élet! Ő elpusztíthatatlan!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 26., hétfő 10:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
pauler írta:
A Gonosz bármely emberből szadista emberi roncsot csinálhat. A náci Németországban a hamis tanítások, a Sátán hazugságai (árja faj, a zsidók a bűnösök, vannak emberek, akik nem emberek, stb...) köztisztviselőkből, pékekből, mérnökökből, eladókból, "rendes" családapákból szadista rémet gyártott és ez ismétlődik mindig, amikor a Szent Istent elhagyják az emberek és diktátorokat, ÖNMAGUKAT imádják.


igen, ez sajnos így van. Ugyanez van pl. a Hideghegyben/Cold Mountain/ is..

Engem nem zavart a film vontatottsága, amikor újra megnéztem, akkor láttam, minden jelenet a helyén volt, s szépen összeállt a kép.
A zenéje különösen tetszett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 26., hétfő 11:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Erika, Péter! Számomra a film nem igazán egyértelmű, számos értelmezési lehetőséget ad. Merthát minden filmnek van valamiféle üzenete. Ez a film is rendelkezik néhány effélével.

Első nekifutásként általánosságban úgy lehet értelmezni a filmet, hogy az atomizált, környezetszennyező, másság rajongó, olajon alapuló multikulti világ még mindig élhetőbb, mint a nemzeti alapokon nyugvó világ.

Merthogy emebben gyógyítják a sebeket, ahol bármely tudós ésszerű szavára odafigyelnek és bezárják a környezetszennyező olajtornyokat, élhető életet biztosítanak, bárhol munkát adnak az embereknek, mindösszesen itt az emberek jogai biztosítottak. Ezzel szemben ott van a nemzeti alapú közösség, ahol állatok módjára viselkednek az emberek, főleg a férfiak. Példaként erre az anyával öletik meg a lányát, a folyamatosan megerőszakolt nőket szórakozásképpen összevagdalják, élvezik azoknak a szenvedését. A legbrutálisabb, embertelen diktatúra jellemzi ezt a világot, nemhogy emberi jogok. Ez az értelmezés magában hordozza a kritikát, ahol a multikulti világ valóságát összevetjük a nemzeti alapú világ valós jellemzőivel. Ezt nem kell részletezni szerintem.

Másodsorban lehet általánosságban értelmezni a dolgot, miszerint "a Gonosz bármely emberből szadista emberi roncsot csinálhat". Példának kezdve az örmények legyilkolásától Hitler cinikus szaván át egészen a mai nemzeti konfliktusokig. Ez az értelmezés sajnálatosan megfeledkezik a kommunista vérfürdő említéséről. Mindemellett megfeledkezik a liberális világ okozta vérfürdőkről is, például II.Lipót áldozatairól.

Harmadsorban lehet egyfajta fenyegetésként értelmezni, hogy abban a nemzeti világban a film nézője is úgy járhat, ha nem vigyáz magára, mint azok a szerencsétlen nők. Lásd fent, nem akarom újra írni. Hozzáteszem mi azért inkább nemzeti jelegű világban élünk. Ez az üzenet akkor ütős, ha az olvasó találkozik efféle nemzeti vérfürdős történettel a saját környezetében, vagy a szomszédos országokban, netán máshol a világban.

Sajnos ilyen történetek a napi híradókban rendszeresen láthatók. Ilyen volt a szerb háború, ahol a szerb oldalon is, no meg a horvát oldalon is magyarok is harcoltak egymás ellen. De ilyen például a mai hírekben szerepeltetett vérfürdő, a szíriai, a több száz áldozattal járó gyilkosság. Mondjuk ki! Vegyi fegyverek alkalmazása a civilekkel szemben. Ezt tovább kell gondolni, hogy végül is kinek az érdeke volt ez a szörnyű gyilkosság? A kormányé, amely katonailag kézben tartja a helyzetet? A kormányellenes civileké, akiknek a feleségei, gyermekei halnak itt meg? Végül is kinek/kiknek lehet az érdeke ez a sok vér?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 26., hétfő 16:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Engem nem zavart a film vontatottsága, amikor újra megnéztem, akkor láttam, minden jelenet a helyén volt, s szépen összeállt a kép.


UTÓLAG minden a helyén volt, de KÖZBEN...... :-)

A lánynak egy "csendes hétre" volt szüksége, hogy az "életéből" kilépjen. Abból a "robot létből", abból a "mechanikus események rendszeréből" ahova menekült, amiben élő halottként biológiailag létezett.

Ez a fúrótorony a csenddel, a hullámok morajlásával, a különleges ételeivel, a minimális "lakosával" kizökkentette a hétköznapokból.
Erre jött rá az a férfi aki másokkal és önmagával szemben is kíméletlen.

Ez az egy óra a filmből nem tudva az események végső kimenetelét inkább idegesítő volt SZÁMOMRA, mint sem érdekes.
Az utolsó 40 perc azonban mindent helyre tett.

Kedves Rosta!

Én nem látom a filmben azt, amit Te írtál. A multikultúra és a nemzeti öntudat csatáját.

Az, hogy a saját nyelven beszélő katonák lettek az asszonyok gyilkosaivá nem jelent mást, mint hogy a bűn nem válogat. A férfiakban lévő paráznaság, ami a "békeidőkben" megmarad Jézus által látott szinten (tudniillik, hogy gonosz kívánság) az a háborús időszakokban anyagi testet ölt és kiszabadul. És teljesen mind1 neki, hogy saját nemzethez tartozót pusztít, vagy az "ellenség táboraiból" szed áldozatot.

Miről szólt nekem ez a film?

Egy halott nőről, akiben meghalt az a kislány, aki rácsodálkozott korábban a világra, aki végig nevetett egy hosszú utat a barátnőjével. Még "zombiként" élő halottként jelen volt, de a halál és az élet mezsgyéjén reménytelenül haladt a végső pusztulás felé.
Aztán arról szólt még, hogy Isten kegyelmes.

Meg arról, hogy mennyi idő, mennyi őszinteség, mennyi "feleslegesnek tűnő" kör kell, hogy valaki akár csak elmesélje, hogy mit élt át!

És még arról is szólt, hogy ne kérjünk feleslegesen bocsánatot másiktól, miközben épp szívjuk a vérét, épp alázzuk és gyilkoljuk.
Jézus azt mondta, hogy akkor bocsájtsunk meg a másiknak, ha azt mondja, megbántam amit tettem!

Addig az Úr előtt elengedem az adósságát, de a másik ember előtt nem! Semmit nem ér az a bocsánat kérés, ami közben már kapom az újabb pofont.

Te hányszor hallottad már valakitől, hogy bocsájts meg, megbántam amit tettem ellened, vagy te hány embernek mondtál ilyet eddig az életedben (bocs, természetesen nem kell válaszolnod, mindenkihez szól a kérdés és így költői)

Aztán arról is szól, hogy együtt küzdünk, férj és feleség. A másik szomorúságában, nehezében tanulok meg én is szeretni (adott esetben úszni)

Szóval köszönet az ajánlásért, sokat adott a film!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 26., hétfő 23:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Pauler, szerintem ez a film egy dupla sikertörténet, a lelki beteg lány és az ápolt, különben hős fiú sikertörténete. Amúgy a két ember egymásra találása nélkül szerintem senki sem nézte volna meg kétszer is a filmet.

Mindemellett ahogy a cím is mondja, a szavaknak titkos élete van és a kiejtett szavak üzeneteket közvetítenek a néző számára. Erről beszéltél Te is, amikor korábban a Gonoszról írtál, amely szadistát csinál az emberekből, erről beszélek én is, amikor a kerettörténetben elhelyezett valóságelemekről írok. Az atomizált, önmegvalósító emberekről, a multikultiról, meg a gyilkos, szadista távoli népekről. De hát sugárzik a szereplők megválasztásával a rendező szándéka, amellyel a fentieket hangsúlyozza. Talán a fémvázas, ketreces környezetben természetidegen liba volt a legjobb választása.

A két főhős kis kerettörténetek, beszélgetések, sztorik láncolatán keresztül ismeri meg egymást, lesznek szerelmesek egymásba. Vannak jó történetek és vannak gyenge elemek is. A barát feleségének elcsalása, de inkább a vizibicikliző, úszni nem tudó apa és szegény gyerekének története bingó, telitalálat.

Ugyanakkor itt van az öngyilkosság, amely a legképtelenebb történet, amit valaha kitaláltak. A földben lévő egyik gáz ömlenybe belefúrtak, az lángot vetett a fedélzeten és az egyik szereplő ebbe vetette bele magát. A főhős ebből mentette volna ki, ott égett meg. Na most képzeld el, hogy mennyit kellett volna várni erre a lángcsóvára. Egy ilyen borzalmas tornyon, ahol ezer és egy módja van az öngyilkosságnak, ez egy teljesen abszurd történet.

Nem értem, hogy a főhősnő miért ennyire puritán, hogy csak csirkemellet, fehér rizset, almát fogyaszt. Miért csak ilyen későn ismer rá a finom ételekre? Talán nem volt erre korábban lehetősége? Gondolom általában a jó iránti lelki blokkra akart ezzel utalni a szerző.

Számomra a lényegi történet, a főhősnő szörnyű története nem tiszta. Nem tudom beazonosítani azt az országot, amelynek lakói ilyen barbárok lehetnének. Azt nem értem, hogy a saját katonaságuk a saját népével, asszonyaival hol lehetne ilyen kegyetlen. A katonaság feladata saját népének, főleg a nőknek, gyermekeknek, öregeknek a védelme. Innentől kezdve érthetetlen a történet. Azt hiszem ezért is tereltem rögtön politikai síkra a dolgot az előző hozzászólásban.

A filmet majdnem 300 000 ember nézte meg, gondolom nem csak Magyarországon. Ez mutatja, hogy az embereknek tetszett a film. Végül is én is megnéztem majdnem végig kétszer, a fenntartásaim mellett, merthogy ez végül is egy sikertörténet. Igaz, hogy ehhez kellett a Te biztatásod.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 27., kedd 16:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Sok mindenben egyet értek. Ha jól emlékszem, valamelyik déi államról van szó. Pont az a fim egyik fontos üzenete, hogy a barbárság egy lépésre van tőlünk, az emberi szívek méllyén és amint a törvény nem uralkodik, válogatás nélkül gyárt szadista állatokat és áldozatokat, akik zombivá lesznek. Nekünk keresztyéneknek a "békeidőkben" kell harcolnunk ez ellen a láthatatlan ellenség ellen Isten fegyverzetével.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 28., szerda 08:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Dubrovnikban tanult Hanna, egész nap utaztak, amikor a katonákkal találkoztak- úgy tudom elképzelni, hogy bár egy nyelvet beszéltek, más nemzetiségűek voltak,mint a katonák..
Számomra az nagyon érdekes, hogy annyi megpróbáltatás után Hanna nem fél egy ilyen zárt térben lenni idegen emberekkel.Mintha a hallókészülékével az egész környező világot ki tudná kapcsolni.
Szívszorító volt, amikor a kézimunkáját a kukába dobta..annyira emlékeztetett valakire..
Hogy miért evett csak csirkét-rizset-almát? a pszichologusnő mondta, hogy akik ilyen nagy traumát átélnek, mint Hanna is, gyakran szégyellik, hogy egyáltalán túlélték...ahogy te is írod,Rosta, leblokkol a jó iránt minden téren, talán hogy ne érezze magát árulónak a halott barátnőjével szemben.
/egyébként én -minden trauma nélkül- ha egyedül lennék, eléldegélnék sajtos kiflin paradicsommal, na jó, még kávét azért főznék./

Az öngyilkosság talán nagyon is jól átgondolt volt a férj részéről- ezzel az ugrással úgy tűnt el a családja életéből, hogy valamennyire azért biztosította a mindennapjaikat.
Bár meghatott Josef és Hanna egymásra találása, azt nem értem, hogy tudott Josef hátatfordítani a barátnőjének? Nem tudta volna elviselni, hogy ő okozta a férj halálát?
Miért nem kérdezte sosem Hannát, hogy nincs-e üzenete telefonon?

Hányféleképen lehet elmondani, hogy "mindent megteszek érted"?nyilván számtalan formája van...nagyanyáink fülébe azt súgták még: a csillagokat is lehozom érted...most a "megtanulok úszni Hanna" volt a szuper...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 28., szerda 17:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Nekem tetszik, amit írtál Erika. Milyen jó, hogy mindegyikőnk más részletet emelt ki a filmből! Így sokkal kerekebb a történet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 29., csütörtök 06:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
:)

valamint én is szívesen megnézném az általatok ajánlott filmet..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 29., csütörtök 10:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Még fiatal koromban az volt a közvélekedés, hogy a Bánk Bánból csak a Hazám hazám részt érdemes meghallgatni. Nagyon nagy meglepetés és öröm volt számomra a Zsigmond Vilmos filmezte operafilm, amelyet nagyon nagy nevek énekeltek, amely hatalmas élmény volt számomra. Ajánlom szeretettel.

A magyar televízió magyar nyelvű felirattal adta le, az alábbi angol feliratos. Lehet megvan valahol magyarul is.:

http://www.youtube.com/watch?v=Dk_vBiUf ... 732E0A6262


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 29., csütörtök 18:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A "megtanulok úszni" nekem nem jelentett mást, mint hogy "segítségemre lesznek a könnyeid" a magam nyomorúságának a legyőzésére.

A Te szenvedésedben kitartva tanulok meg igazán ÉLNI!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 29., csütörtök 19:19 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Péter, ez nagyon jó gondolat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 29., csütörtök 19:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
rosta írta:
Még fiatal koromban az volt a közvélekedés, hogy a Bánk Bánból csak a Hazám hazám részt érdemes meghallgatni. Nagyon nagy meglepetés és öröm volt számomra a Zsigmond Vilmos filmezte operafilm, amelyet nagyon nagy nevek énekeltek, amely hatalmas élmény volt számomra. Ajánlom szeretettel.

A magyar televízió magyar nyelvű felirattal adta le, az alábbi angol feliratos. Lehet megvan valahol magyarul is.:

http://www.youtube.com/watch?v=Dk_vBiUf ... 732E0A6262


Rosta, köszi az ajánlást, meg is néztem-ma szabadnapunk volt,s úgy gondoltam, hogy amíg felvarrom a nadrágom, megnézem az ajánlott Bánk bánt.Hát egy öltést sem tettem, mert annyira kellett figyelni, miről is énekelnek.Nem kedvenc műfajom az opera, de ez tetszett./A Bánk bán ősbemutatója egyébként Kassán volt 180 éve/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 29., csütörtök 20:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Én is csak a közkedvelt operaáriákat ismerem, nem vagyok operába járó típus. Ezért is ültem félve a tv előtt, vajon milyen is lesz. Eleinte kritikus szemmel néztem, aztán egyszerűen mint zene-történet-dráma és film tetszett és nagyon tetszett. Mondhatni elbűvölt. Ami komoly szó, mert igazából nem nézek operát, csak néha egy-egy valahonnan belinkelt áriát.

Gratulálok a kassai bemutatóhoz!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Filmajánló
HozzászólásElküldve: 2013. aug. 30., péntek 13:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erika írta:
Dubrovnikban tanult Hanna, egész nap utaztak, amikor a katonákkal találkoztak- úgy tudom elképzelni, hogy bár egy nyelvet beszéltek, más nemzetiségűek voltak,mint a katonák..


Érdekes, hogy egy levegőben lógó vád, egy feltételezés, mennyivel szörnyűbb tud lenni annál, mint amikor már megtaláltuk a tettest, amikor megnevezünk valakit/valakiket, a tetteseket. Igen, borzasztó dolgokat hallottunk a háborús vadállatiasságról abban a térségben! De megvan a tettes! És máris megnyugszunk, mert az arctalan szörnyűség arcot kapott. Megnyugszunk, mert megszűnt a bizonytalanság, átvette a helyét a bizonyosság, igen ott a háborúban vadállati szörnyűségek történtek. Tudjuk is, hogy kik voltak azok!

Valami hasonló lehetett a boszorkányégetések mögött is. Abban a korban sok gyerek született, de nagyon kevesen maradtak életben közülük felnőtt korúként. Amikor a tejet adó tehén is elpusztult, meg szárazság is volt, a gyereket is eltemették, egy rabló ólálkodott a környéken, valami betegség, tesi fájdalom is nyomorított, akkor ezeket a szörnyűségeket valamilyen okhoz akarták kötni, bizonyosságot akartak tudni az okokról, mert az megnyugtat, bizonyosságot ad. Ennyi baj nem történhet meg ok nélkül!

Gondolom a babonaság jelenthetett valamilyen szelepet, de amikor a zavaros gondolatokkal terhes időkben rámutatott valaki egy flúgos, vagy rosszarcú, vagy túl szép asszonyra, hogy ő az oka minden rossznak, mert szemmel ver, vagy mert boszorkány, mérgezi a vizet, akkor fellélegezhettek. Végre vége a bizonytalanságnak, végre valami konkrétum! Végre vízbe lehetett dobni, vagy tűzpróbának lehetett alávetni egy szerencsétlent. Aztán az vagy megfulladt, ami bebizonyította, hogy boszorkány volt, vagy sérült a tűzben, ami szintén mutatta, hogy boszorkányról van szó. Akit aztán emiatt elégettek. Végre bizonyosak voltak, hogy az őket érő rossz egy képviselőjét elégették.

Valami párhuzam van a média bizonytalanságot generáló rossz hír termelése és a középkor napjait belengő rossz hírek között. Ahogy a középkorban is kellett egy vétlen valaki végül, akit bűnösnek neveztek meg, nincs ez másként ma sem. Ma is folytonos a bűnös/ök keresése és büntetése.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 365 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség