Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő
 

Keresztyen szinpadi muvek
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. feb. 24., kedd 02:17 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 17:40
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Kolozsvar
Sziasztok Szekely Aron vagyok es a kolozsvari Eleszto szintarsulat tagja. Arra szeretnelek kerni bennetek, hogy keresztyen (es nem feltetlenul keresztyen, de fontos erkolcsi normakat kepviselo ) dramak, tragediak, bohozatok, tortenetek, tanmesek elerhetosegeit, linkjeit kuldjetek fel ide. Ha hosszabb szovegetek van es segiteni akartok kuldjetek batran a az email cimemre sz_aron@yahoo.com Koszi elore is! Isten aldjon!

_________________
A szenvedes elfogadasa bizalom kerdese. - Visky Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 27., péntek 09:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Áron!

Türelmedet kérem, amíg előbányászom azokat a bibliai történeteket, amiket Bojtor István dolgozott színdarabbá, többnek az előadásában én is résztvettem- általában súgóként. Itt voltak a fiókban, de e télen a férjem rendszeretetének estek áldozatul - valahová jó mélyre vagy magasra/a padra/ elrakta a régebbi dolgainkat. Ha előkerül, mailben elküldöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 27., péntek 14:10 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 17:40
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Kolozsvar
Koszi szepen Erika! Kozbe egy vazlatot en is csinaltam Isten segitsegevel, Az ados szolga peldazatat korszerusitettem.

_________________
A szenvedes elfogadasa bizalom kerdese. - Visky Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. feb. 27., péntek 16:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Áron, nagyszerű, csak így tovább!

Van egy kedves történet,hogy egy gyermek elmegy a nagymamával egy hangversenyre,és a szünetben kihasználja,hogy nem figyelnek rá, felmegy a színpadra,s elkezd pötyögtetni valamit a zongorán.
Nagy meglepetésére mellé ül a zongoraművész és elkezd improvizálni,s közben biztatja a gyermeket: ne hagyd abba, ne hagyd abba! Persze, óriási a siker...
Kívánom, hogy te is megtapasztald az írás, majd a gyakorlások s az előadás során, hogy Valaki mellétek ül, s akkor a siker sem marad el.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 02., hétfő 01:03 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 17:40
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Kolozsvar
Koszi Erika a biztatast! Igen...en is azt kivanom, hogy Legnagyobb Muvesz, mellem, mellenk alljon iras, jatszaskor is!

_________________
A szenvedes elfogadasa bizalom kerdese. - Visky Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 03., kedd 17:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Szia Áron!

Képzeld, mi a feleségemmel és a gyerekekkel (4+1 kereszt fiú) egy karácsonyi történetet tanultunk meg és ezt adtuk elő a hitetlen nagycsaládban.
Nagyon jó volt.
Van egy könyv, ami tele van ilyen történetekkel.

Megkeresem és amint meg van beírom!

Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. márc. 04., szerda 18:25 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 17:40
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Kolozsvar
Koszi szepen!!! :D

_________________
A szenvedes elfogadasa bizalom kerdese. - Visky Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Keresztyen szinpadi muvek
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 14., péntek 16:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 17:40
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Kolozsvar
Sziasztok, kis kesessel de orommel ertesitelek, hogy Az ados szolga c peldazatot begyakoroltuk es Isten segitsegevel elo is adtuk ket kulonbozo csoport bibliaorajan, meg az egyetemi ev masodik feleben.

_________________
A szenvedes elfogadasa bizalom kerdese. - Visky Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Keresztyen szinpadi muvek
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 16., vasárnap 19:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Áron!

Örömmel olvasom, hogy sikerült megvalósítani ezt az előadást.Hogy fogadta a közönség?

Gondolom, hogy újabb terveitek is vannak, elárulod, melyik téma lesz a következő?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Keresztyen szinpadi muvek
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 17., hétfő 18:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 17:40
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Kolozsvar
Szia Erika! Hal IStennek jol fogadtak, a masodik bibliaoran pedig a velunk valo beszelgetes vezette be a bibliaorat, az ifjusagi lelkesz kerdezgette, ki erzeseinket, meg a fikesek is kerdeztek. A kovetkezo szindarab nem tudom mi lesz, de eddig ugy nez ki, hogy a kovetkezo fellepes az a Guti Reka alltal keszitett koreografia(Pinter Bela: Homokba kell irni a szot) (ujra)eloadasa lesz, egy evangelizacion.

_________________
A szenvedes elfogadasa bizalom kerdese. - Visky Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Keresztyen szinpadi muvek
HozzászólásElküldve: 2009. aug. 17., hétfő 20:37 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 17:40
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Kolozsvar
Itt a link az eloadasrol:
http://www.youtube.com/watch?v=0-W4GWm8 ... annel_page

_________________
A szenvedes elfogadasa bizalom kerdese. - Visky Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Keresztyen szinpadi muvek
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 22., vasárnap 22:45 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 17:40
Hozzászólások: 43
Tartózkodási hely: Kolozsvar
Sziasztok ha valakit erdekelnek keresztyen szindarabok, az alabbi linkre kattintva talalhat egyparat:
http://kestar.zsoltar.hu/szindarab/szindarab.htm

_________________
A szenvedes elfogadasa bizalom kerdese. - Visky Ferenc


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Keresztyen szinpadi muvek
HozzászólásElküldve: 2011. dec. 14., szerda 16:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

Elsősorban keresztyén színjátszók figyelmébe szeretném ajánlani
Bojtor István: Jöjj és láss! című művét, bibliai történetek színpadra való feldolgozását, amely a Kazinczy Ferenc Társaság gondozásában jelent meg.
A lektori véleményből idézek:
" A színdarabok azért is időszerűek, mert a szereplők egy-egy embertípus, a Teremtőhöz való viszonyulás megtestesítői. Igy lép elénk Krisztust a tudomány jogán elutasító tudós, a hit dolgait mindenkinél jobban ismerő gőgös írástudó, a bizonytalan kételkedő, a hálátlan, a bánatban őrlődő, csak gyönyöröknek élő vagy mindent lenéző gazdag, a pénz bálványozója. Mai viselkedésmódokkal, cselekvési modellekkel szembesül az olvasó. Jézus Krisztus mindenkit vár, s az egyén döntése, hogy elfogadja-e a meghívást :János3:16. Nincs olyan nagy vétek, vagy reménytelen helyzet, amelyből ne lenne szabadulás. Mai világunk sokféle módszerben keresi a titkot a siker elérésére. Pedig megkaptuk a kulcsot: Jézus új emberré tesz.
... A jól megszerkesztett drámák olvasmányként is kiválóak, iskolai és más csoportfoglalkozáson is hasznosíthatók.A művek fölkeltik az érdeklődést a Biblia iránt. A drámák szépséges kristályok, melyekben Isten nagysága és örök szeretete ragyog fel.
."Az életcélom pedig az, hogy dicsérjem, áldjam, hirdessem Krisztust hűségesen mindhalálig.." - István vértanú vallomása a szerző vallomása is. A kötet mindegyik darabja egy gazdag, Isten szeretetével eltelt szív adománya az olvasónak."Nyíri Péter


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Én, Károli Gáspár-monodráma
HozzászólásElküldve: 2013. jún. 20., csütörtök 15:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

Tóth-Máté Miklós
Én, Károli Gáspár


A múlt héten láttam ezt a monodrámát Kóti Árpád színművész előadásában -mondhatom, hogy nagyon tetszett.Ha tehetitek, nézzétek meg.

„Először regényt írtam a bibliafordító prédikátorról „Megszámlálta futásodat" címmel, később abból „emeltem" ki a monodrámát. Mintha maga a hősöm, Károli Gáspár akarta volna így, hogy minden regényes „mellékösvényt" kerülve egyetlen nagy monológban mondhassa el annak a négy esztendőnek a történéseit, amíg élete főművén a teljes Szentírás magyarra fordításán munkálkodott. Most már én is úgy érzem, hogy Károli megidézéséhez ez a vallomásos forma a kifejezőbb. A regény távolságtartásával szemben itt módjában áll megosztani velünk a gondolatait, vívódásait, láttatni hitének erejét, hogy ezáltal a ma embere is meggyőződhessen egy korszakos jelentőségű vállalkozás egyedi voltáról." (Tóth-Máthé Miklós)

„Akik rágalmazásra születtek, azokkal nekünk nincs mit szólnunk. Azokon páncél az irigység, abban járnak, kelnek, és mivel a talentumuk kevés ahhoz, hogy nagy dolgot cselekedjenek, ezért indulataikból csak vádaskodásra futja. Kegyelmedék jól tudják, hogy én még lélegezni is csak magyarul tudok, azonban egyfelőli szerb származásomat sem tagadtam soha. Mikor jön már el azon idő, hogy a magyart nem a vérük, de a cselekedeteik szerint ítélik meg?"
(részlet a monodrámából)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Keresztyen szinpadi muvek
HozzászólásElküldve: 2013. jún. 23., vasárnap 22:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Erika, köszönöm, hogy belinkelted Tóth-Máté Miklóstól az idézetet és gratulálok a Kassai találkozóhoz!

http://www.reformatus.hu/mutat/8398/
http://www.reformatus.hu/mutat/8407/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 16 hozzászólás ]  Oldal 1, 2  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Bing [Bot] valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség