Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 88 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

Zene-bona
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 09:14 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Sziasztok!
Gondoltam, hogy előbb-utóbb eljutunk ide, hogy mi is hát a helyes Isten-tisztelet - zenei téren. Ez elég forgalmas téma volt az előző fórumban is, remélem itt sem marad üresen :D !
Üdv: JennyT

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 09:27 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Idézet:
választhattok a TRADICIÓ és a FIAITOK között...

Tényleg ilyen éles lenne a határ? Vagy tradíció, vagy fiatalok?
Igazán nem lehet engem azzal vádolni, hogy koromnál fogva lennék elfogult a hagyományok irányába. De akkor sem bírom felfogni, hogy a fiatalok miért nem képesek alkalmazkodni egy picit? Tényleg ki kell dobni az ablakon zsoltárokat, kórusműveket, mindent, ami nem az utóbbi 10 évben keletkezett?
Akkor holnaptól (tegnaptól?) már csak 20-21. századi irodalmat, festészetet, szobrászatot szabad autentikusnak tekinteni, elvégre a többi már elavult...
:?: :cry:

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 09:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
átmásolom a "milyen kereszténynek lenni..." topicból, hogy egybe lássuk:

Idézet:
Kedves Muzsikus!
Lehet tudni, hol tanítasz? És milyen összetételű kórust vezetsz?
Csak azért kérdezem, mert én a gyülekezetben azt tapasztalom, hogy a fiatalok abszolút nem fogékonyak az egyházi komolyzenére, 6 lovas szekérrel sem lehet őket énekkari próbára csábítani, nincs igényük a többszólamú éneklésre, csak a gitáros dicsőítés megy, de az éjjel-nappal.
Azt a kevés embert meg, aki manapság is szereti a komolyzenét, azt maradinak, konzervatívnak tartják...
Máshol is ez a helyzet?
JennyT
_________________
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Idézet:
tudom, én NEM zenész vagyok (basszusgitáros, "mentségemre" szólva évtizednyi hegedűs-brácsás kamarazenekaros múlt után )

a választás JOÁS választása (Jerubbaál papájáé): választhattok a TRADICIÓ és a FIAITOK között...

köztes megoldásnak tudom ajánlani, amit a baptisták léptek: létrehoztak PROFI ZENÉSZEKKEL-ÉNEKESEKKEL egy gospel kórust, a JOY-t (amúgy volt honnan venni az ötletet: Golgota Gospel)
_________________
/mT/net2rist

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 09:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Idézet:
akkor sem bírom felfogni, hogy a fiatalok miért nem képesek alkalmazkodni egy picit?




négy gyerekes apa vagyok :)

el tudod képzelni, MEKKORA sokk volt nekem a Malakiás vége?

merugye... LOGIKUSAN az jönne, hogy a FIAK szivét az ATYÁKHOZ fordítja, (mégiscsak ugye a HAGYOMÁNY ÉRTÉKEI, meg a TAPASZTALAT, stb....) és AZTÁN... ESETLEG... egy KICSIT mi is idomulhatunk hozzájuk

hát NÉZZÉTEK meg... ez a malakiás... valamit elszúrt: FORDÍTVA írja!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 11:49 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Ez a Malakiás! Hát nem leírta mindkétféle képpen?
"Az atyák szívét a gyermekekhez téríti, a gyermekek szívét az atyákhoz" /Malakiás 3,24/
Ezek szerint van, amiben az atyáknak kell igazodni, és van, amiben a gyermekeknek. Na a zene vajon hova tartozik? Azt hiszem, mint sok minden másban, valahol félúton van az igazság...

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 11:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
igen, de a SORRENDen lovagoltam :D

az ELSŐ - fájdalom - A MI KÖRÜNK :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 11:56 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
A sorrend...szerintem az lényegtelen. Nem az a fontos, hogy ki hajlik meg először a másiknak. Mindenkinek azon kéne igyekezni, hogy ő lehessen alázatban és engedelmességben az első. Függetlenül attól, hogy gyermek vagy szülő.
De nem is ez a kérdés, hanem, hogy miben kell engedni az atyáknak és miben a fiaknak :?:

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 13:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én vagyok az öregebb, te vagy a hölgy:

meghajlok én, legyen igazad ;)

én lettem az első az alázatban :P
erre BÜSZKE vagyok :D

nos... akkor a klasszikus zene:
engem rendkívül taszít a klasszikus zenészek (EGYES k.z.-k) ÉLETMÓDJA...

nem (csak) Varnus Xavérre gondolok, most hirtelen egyik (nagy református) tanítványa jutott eszembe, akinek szexuális életével (önhibámon kívül, gyónási titok) volt szerencsém szembetalálkozni... kicsit úgy hatott rám az infó, mint ha a metróval "futottam volna össze"... kiterültem...

tehát... ha valaki nagy orgonista, és ráadásul református, akkor HURRÁ, éljen az EGYHÁZZENE??? :-O

nem mondom, hogy "gitáros dicsőítést" nem végeznek "érdekes elemek"...
de azért itt INKÁBB elváratik valamilyen (szakmai korrektségen túli de nem AZT PÓTLÓ) ŐSZINTE VISZONYULÁS Istenhez....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Zene-bona
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 13:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Nyáron elmentünk egy ifitáborba. Meghívtuk egy kedves hívő barátunkat is. Minden nagyon jó volt, kivéve, h. egész úton hazafelé húztuk a nyakunkat, mert nagyon nem tetszett neki a tábori zene, a hangerő. Másnap hozott egy könyvet is, h. elolvashassuk, mennyire káros ez a fajta stílus - mégha keresztyén szövege is van.

Úgy alakult,h. rövid időn belül egy nagyobb ker. zenei táborba is mentünk/a fiam kedvéért/, lett volna hely az autóban, de ismerve a zenéhez való hozzáállását, nem hívtuk.
Aztán napközben a táborban,mikor elhangzott egy- egy nagyon komoly bizonyságtétel, igehirdetés, sajnáltam, h. kár,h. nem hívtuk a barátunkat.
de amikor rázendített még a leglassúbb csapat is,megnyugodtam,h. mégis jól döntöttünk.különösen az egyik sátorban játszottak olyan zenét,h. -szó szerint- nem tudtam bemenni-persze be se fértem, annyira tele volt az ugráló fiatalokkal.

S hogy kerek legyen a történet, hamarosan egymás mellett ültünk egy egyházi rendezvényen, ahol úgy nyúztuk-húztuk az éneket, h.nem álltam meg szó nélkül: akkor szerinted ez a stílus mivel jobb?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 05., csütörtök 14:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hát igen... amennyire hiányos tapasztalataim mutatják, azért már túl van a református egyházzene is azon a ponton, hogy "a NÉGY NEGYED az zene, a mi pedig ezeken felül vagyon, a gonosztól vagyon"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 11:58 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Mint Laikus a zenéhez szólnék hozzá! :oops:
Szerintem ha a zene mint eszköz ami által a lélek felemelkedik Istenhez, stílusában lehet bármilyen , ha ezzel eléri a halgató , éneklő,zenélő, résztvevőkben a célját!
Irányadónak tekintem ha a korsabb hívők megbotánkoznának akkor kerülni kellene, a "fiatalos"előadásformát!
Úgymond szokni kell a fülnek , hogy így is Istent dicsőítik akik ezt a válfajt szeretik!
Tehát össze kell, hajolnia a két féle zenei irányzatúaknak , had lássák meg egymás, előadásmódjában a szépet az Istenhez való közeledést!
Itt nem a szélsőséges , húzom -nyújtomra és a vad gitárrra gondolok, hamem az igényes előadásmódra!
Szeretettel Tamás

_________________
Mert Istennek kell inkább engedni, hogysem az embernek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 14:00 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:38
Hozzászólások: 79
Tartózkodási hely: Ukrajna, Ungvár
Helyes, én sem tennék külömbséget stílusok között. Elvárom ugyan, hogy a zenének meghatározható dallam és ritmusa legyen (lehet, hogy régimódi vagyok :oops: ), de nem tudom kifogásolni a dicsőítésben használt zenét mindaddig, míg a cél a dicsőítés - attól kezdve, hogy elveszett a mondanivaló, és a lényeg az idegállapot feltekerése, meg a minél nagyobb ricsaj, én inkább kimaradok :oops: .

_________________
az igazság tükre mélyén...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

zene..zene..zene.
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 15:16 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 08:46
Hozzászólások: 23
Tartózkodási hely: Budapest
Sziasztok!

Mindkét oldalon pro-és kontra fel lehet hozni érveket. Nem vagyok zeneileg képzett, de úgy 5 -6 éve énekelek kórusban, egy ideje pedig az ifinkben vezetem az énekeket.

Szerintem (szinte) minden hangszernek és zenei stílusnak szerepet lehet találni keresztény életünkben, amennyiben:
- Őszinte; szívből jön
- Istent dicsőíti
- Az alkalomhoz és a témához illik
- Nem az igehírdetést akarja "kiváltani"
- Nem "mézesmadzag"!

Alapvetően nincs gondom a régi zsoltárokkal. Sokat nagyon szeretek, sok kedvencem is van. A gond általában, hogy sokan megszokásból, és nem szívből éneklik őket az istentiszteleteken. Általában lendületes, igazán Istent dicsőítő énekeket is képesek (gyakran orgona "segítséggel") olyan lassú tempóban énekelni (énekeltetni), hogy pont a lényeg, a dicsőítés nem érvényesül! Gyakran én is azzal találom szembe magamat, hogy az ifink nagy része még a Halleluja -nevű énekeskönyv fiatalos, tempós énekeit is képes "siratóének" tempóban, megszokásból énekelni, valósággal "leölve" azt. És mennyire hiányzik a gitárkíséret! Mert míg a templomban nehezebb (de nem lehetetlen) "helyet biztosítani" az alternatív zeneeszközöknek, addig a kisebb, ifjúsági összejöveteleken nagyon hasznosak lehetnének!

Üdv,

Borzak


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 19:30 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 16:05
Hozzászólások: 25
Tartózkodási hely: Fejér megye
Kedves JennyT!
Zenével dícsérni az Urat szerintem az egyik legcsodálatosabb dolog! A gyönyörű muzsika és az ima szépsége egyesül benne! De arra vigyáznunk kell, hogy ne csak a dallamot szeressük az egyházi zenében, hanem a szövegét is értenünk kell, különben akár az Internacionálé szövegét is énekelhetjük a 398. zsoltár dallamára! :DD


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 22., vasárnap 11:03 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 22:59
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Budapest
Szeretnék én is hozzászólni, miért részesítem előnyben a könnyűzenei dicsőítést mint az orgonás kórusműveket?
A válasz egyszerű Könnyűzene- könnyebb élvezhető szinten elsajátítani, több hangszerrel változatossá lehet tenni és közösségibb ereje van mivel a zenéhez kevésbé értett fülek is hamar tudnak vele azonosúlni, érzelmek kifejezésére is egyszerűen használható.
Nekem a régi orgonás- kórusos dolgokkal annyi bajom van h iszonyú nehéz elsajátítani és nem érzek bátorítást se a vezetés felől h népszerűsítse, nálunk még kórus sincs mivel nincs ki vezesse. erről ennyit, és hát igen az összes ének ugyanúgy magyartalan, idegen mert nézzük csak meg a Fekete énekeskönyvet h melyik ének honnan ered elég sok Genf-i és más német, ír stb ének található benne és sokszor a szöveg nem illeszkedik a zenére, nincs dallamában örömteli dalok nem érzem dicsőítésnek, ha azt akarnánk h az legyen nagyon profin kéne előadni és azt a gyülekezetek nem bírják, nincs lehetőségük profizenészekkel dolgozni, nézzük azt is meg h komolyzenét kik játszanak, olyanok akik zeneiskolás képzésben részesültek
Csak ennyi
Üdv


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 88 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség