Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 88 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 17., szerda 10:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Köszi, majd kiszótárazom.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

so c'mon
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 18., csütörtök 19:07 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 29., szerda 14:00
Hozzászólások: 7
Szóval sziasztok, mi újság zene témában?

Mit/kit érdemes hallgatni? Kiről érdemes példát venni? Persze tudom, sok függ az egyéni ízléstől és érzéseken egyébként sem vitatkozunk, de azért hátha tágul egy kicsit a látóköröm.

Kezdem:

Sillye Jenő
Csiszér László (válogatva)
Új Forrás
Keresztút
Steven Curtis Chapman
Michael W. Smith
FFH
Vineyard
Hillsong

Ha van rá igény, részletezni is tudom (dalok szinten), hogy mik az alapművek...

Üdv, Greg


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 21:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Gregkiss,


nem magam miatt kérek egy kis ismertetést,/mert én elsősorban az idősebb generációhoz tartozom, másodsorban meg általában a csendet hallgatom/, de vannak itt fiatalok is, meg majd a gyerekeim figyelmét felhívom az arra érdemesre. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 19., péntek 23:11 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 29., szerda 14:00
Hozzászólások: 7
OK, tessék:

Szerintem érdemes ötletet meríteni/példát venni tőlük:

Sillye Jenő: én már nem az ő generációjához tartozom, de amit csinált abban a korszakban, az példaértékű. Nagyon régen láttam VHS-ről egy koncertfelvételét, remek volt. Ezenkívül pár általa írt dalt ismerek, nem mindegyik az én ízlésem, de összességében piros pontos, amit csinál.

Csiszér Laci: vannak jó megmozdulásai (is), meg kell hallgatni és aztán döntse el mindenki. Igényes zenét csinál, igényes szövegekkel, de nem mindegyik nóta annyira fergeteges, van amelyik kifejezetten unalmas.

Új Forrás (Pálhegyi Dávid): Etno-gospelnek hívják ők maguk, amit csinálnak, ilyen is kell kis hazánkba. Egy lemezem van tőlük (Négy szelek felől), 2-3 dal ott van a szeren (pl. az Áradj folyó és a címadó dal).

Keresztút: róluk nem tudok elfogulatlanul írni :), de csak annyit mondok, hogy tetszik, igényes minden mozzanat, kidolgozottak a dalok és még jól is szólnak.

Steven Curtis Chapman: abszolút vérprofi a srác, csak ajánlani tudom, egyszerűen még nem hallottam tőle rossz zenélést (bár csak 3 lemezét ismerem...). Nagyon jók a dolgai, oda van téve minden szempontból, nem is ragozom tovább. Király.

Michael W. Smith: a másik ikon, én a Worship szériája elé legszívesebben leültetnék mindenkit, akinek életében egyszer is megfordult a fejében, hogy zenével dicsérje az Urat. Szóval kötelező hallgatmány! :)

FFH: kedves kis banda Tennesse-ből, pop-rock, a nagyon igényes fajtából. (_Tényleg_ _nagyon_ igényes!)

Delirious: észak-ír lightrock, felfedezhető rajtuk a U2-val közös bölcső. :) Rendkívül igényes a zenéjük, nincs benne nyoma a sokak által elkövetett súlyos hibának, a szétzenélésnek (amikor mindenki nyomja neki a másik ellen). Nagyon sok dalukat fel tudnám sorolni, amik nagyon jók. Csak egy pár: Deeper; Inside, outside; Shout to the North, stb-stb...

Jars of Clay: egyedi unplugged-érzés, kérem szépen. Érdemes velük ismerkedni.

És akkor még megemlíteném a Hillsong Church és a Vineyard sokszáz dalt szült munkásságát, rengeteget éneklünk belőlük mi is (az persze sajnálatos, hogy milyen borzalmasan trehány és csapnivaló szövegekkel néha...). Érdemes esetleg Pintér Béla előadásában meghallgatni a Hillsong dalokat.

Néhány nekem tetsző dal:

Hillsong: Shout to the Lord (Úr Jézus, Megváltóm); Still (Rejts most el); Glory; Better Than Life; Shout of the King; My Best Friend (Legjobb barátom); God is Great (Isten jó); Son of God [ez egyik nagy kedvencem]; Now That You're Near; stb., stb., stbbbbi........

Vineyard: Come, Now is the Time to Worship (a nagy klasszikus, a Jöjj, itt az idő...); Your Love is Amazing; In the Secret; Mercy is falling; New Day; This is the Air I Breathe (Te éltetsz engem); és ennek a sornak sincs korántsem vége...

Ezenkívül rengeteg jó keresztyén zenész van, akik rengeteg jól sikerült zenével örvendeztetik/tették meg a Nagyérdeműt. Nemrég botlottam bele Larry Howardba például és máris új kedvencemmé lett. Vagy ne hagyjuk ki Matt Redmant és Noel Richardsot sem, két nagy dicsőítő arcól lévén szó.

Na de írjon más is tanulságos és meghallgatásra (+nézésre!), használatra érdemes muzsikákról.

Greg


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 09:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Gregkiss!

Köszi az ismertetést. Közöttük van a nagy kedvenc is, a múlt nyáron tanultam: Rejts most el..be is írtam az Énekszövegekbe. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 11:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 04., hétfő 16:04
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Budapest
Üdv. Kedveseim!

Csak a saját véleményemet mondom: a felsoroltak közül egyedül Sillye Jenő munkásságából volt szerencsém hallani - számomra hallgathatatlan, tevékenysége ízlésrombolás.

Énekeljetek Taize-i énekeket, magyar népdalokat kegyes szöveggel, Bach korálokat, genfi zsoltárokat - miért énekeltek sarat, ha arany is a rendekezésetekre áll????


Elnézést kérek, ha bárkit is megbántottam volna.

_________________
"Éneklek az Úrnak egész életemben, zengedezek az én Istenemnek amíg csak vagyok."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 11:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 12:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Eszter,


nem bántásból mondom én sem, de nekem pl. népdalok kegyes szoveggel, az, ami nagyon nem tetszik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 12:31 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 04., hétfő 16:04
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Erika,

szíved joga. Nekem ez a zene azért érzékeny pontom, mert jobban hat rám, bármely szentbeszédnél és bizonyságtételnél.
Egy ének, amelyet szépnek érzek, szívvel és szájjal hálát adhatok Istennek, jobban rögzül bennem, mint az elhangzott szó.
Ezért rossz, ha egy igei alkalmon nincs módom olyat énekelni, amit szeretek, mert így a lényeg vész el számomra.
Szerencsére a mennyországban csak énekelni kell - remélem lesz még hely az altban és várnak már a többiek.

:o

_________________
"Éneklek az Úrnak egész életemben, zengedezek az én Istenemnek amíg csak vagyok."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 12:47 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Én szeretem a népdalra énekelt kegyes szövegeket. Népdal-zsoltárokat, ha úgy tetszik.
Énekeltem már őket többszólamú feldolgozásban (Berkesi Sándor művei), de legtöbbször az ökumenikus alkalmakon kerülnek ezek elő, és nagyon praktikusak: a dallamot mindenki ismeri, nem is nehéz, a szöveget pedig nem olyan nehéz "ökumenikussá" tenni, mert ahogy azt már említettem, ezek zsoltár-parafrázisok.
Kálvin annak idején a genfi énekeskönyv megjelenésénél a francia népzenét támogatta erősen. Talán ezért is hat idegenül jó néhány zsoltárunk, mert nem a magyar nép dallamvilgát tükrözi (de megjegyzem, sokban hasonlít hozzá, pl modális dallamok). Akkor mi magyarok miért ne táplálkozhatnánk a magyar népi zene kultúrájából??

Eszter, remélem hamarosan lesz egy földi kórus is (halovány árnyéka a mennyeinek :oops:), és várunk az altba!

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 20., szombat 22:40 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Ma került a kezembe J. C. Hampe: Hiszen meghalni egészen más c. könyve. A hátsó borítón olvastam egy részt, ami meglepő módon a Zene-bona topicba illik. Egy klinikai halálból visszatért ember beszámolója:

"Isteni béke és egy még soha át nem élt összhang töltötte el a tudatomat. (...) S zene egyre erősebb és szebb lett, mindenen átáradt és egyre szebb jelenségek kísérték. A valóságnak megfelelően ezt nem írhatja le az ember."

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 23., kedd 19:39 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 29., szerda 14:00
Hozzászólások: 7
Hát, ez is egy vélemény.

Azért szerintem ennyire nem borzalmas Sillye zenéje. Igaz, ami igaz, sajátos, nem minden tetszik tőle, de azért jópár dal igen. Eszter, te mennyit hallgattál Sillyéből?
A másik dolog: nagyon szeretem Bachot, gyönyörű korálokat írt, de kérem tisztelettel, követelmény, hogy csak ekkora géniuszok művei ill. a "régi" (elég relatív fogalom!) zene az "arany"? Attól, hogy szeretem Bachot, a genfi zsoltárokat, a stb-t, miért ne lehetne szeretni bármit a 20. vagy a 21. századból? Vagy volt egy olyan pont a történelemben, amikor "elvétetett" a Földről a jó zene kitalálásának képessége?

Greg voltam

eszter írta:
Üdv. Kedveseim!

Csak a saját véleményemet mondom: a felsoroltak közül egyedül Sillye Jenő munkásságából volt szerencsém hallani - számomra hallgathatatlan, tevékenysége ízlésrombolás.

Énekeljetek Taize-i énekeket, magyar népdalokat kegyes szöveggel, Bach korálokat, genfi zsoltárokat - miért énekeltek sarat, ha arany is a rendekezésetekre áll????


Elnézést kérek, ha bárkit is megbántottam volna.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 29., hétfő 16:26 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 13:13
Hozzászólások: 260
sziasztok,

szinte teljesen egyetértek Greggel!!
Mindent ismerek azokból, amiket felsorolt, merthát kb ugyanazokat hallgatjuk keresztyén zenékből (ha vki rájön, hogy hogyan és miért lehet ez, annak pirospont;)))


Még amivel ki tudnám egészíteni:

Robin Mark: annyira sok mindent nem ismerek tőle, de dallamos, kellemes zenéje van.

Jeremy Camp: szintén nagyon jó dicsőítő zene, segít Istenre hangolódni, figyelni (engem legalábbis...)

Magyarok közül pedig:
Morgenfunk: pár éves csapat, sok stílust ötvöznek igényesen, jó dallamokkal, szövegekkel. Aki kiváncsi rájuk:
http://www.myspace.com/morgenfunk
itt meg lehet hallgatni az Intro c. CDjükön szereplő 3 dalt. Szerintem érdemes!

Valamint nemrég ismerkedtem meg a Golgota Gospel Kórus által énekelt dalokkal, és a CDjükkel. Nagyon jó!! Amatőr kórus, jó szólistákkal és hozzáértő karnaggyal.

Na, azt hiszem most ennyi :)

legyetek jók!

dorcsi

_________________
"Őrizz engem, mint szemed fényét, rejts el szárnyaid árnyékába!"
Zsolt. 17,8


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 18:18 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 04., hétfő 16:04
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Gregkiss,

régen jártam erre, bocsánat, hogy csak most reagálok.

Mint írtam, nem ismerem teljességében Sillye Jenő dalait - párat hallottam csak.

Igaz, hogy jó zenét írni minden korban lehet, természetesen nem vész el ez a képesség a XXI. században.
De aki nem énekelt több szólamban Bach-ot, Mozart-ot és sorolhatnám - az nem is tudja, mit veszített az életéből!! Nem beszélve arról, hogy össze tudja hasonlítani az élményt: Bachot énekelni és Sillye Jenőt.

Leegyszerűsítve: nekem rossz, ha elmegyek templomba és 1. nem énekelhetek, mert az ifi 'előad'
2. ha még jót adna elő és tetszene, akkor nem is szólnék, de ha hallgathatatlan számomra, akkor az elriaszt a templomba járástól.
Amit eddig én fiatalok által előadott gitáros zeneként hallottam, azok - nagyon kevés kivétellel - nem tetszettek.

Csakhogy ez nem szempont, itt nem magunkról levelezünk, attól még lehet, hogy az Istennek tetszik és ez a lényeg, tehát a legjobban teszem, ha befogom a lepénylesőmet, hiszen az én ízlésem és véleményem se nem oszt, se nem szoroz.

Köszi a türelmet.

_________________
"Éneklek az Úrnak egész életemben, zengedezek az én Istenemnek amíg csak vagyok."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 18:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Bolyki László (accem ő írta a 4 testvérből): Milyen zenét szeret Isten

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 88 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség