Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 
 

Tahi Egyházzenei Hét a református konferenciaközpontban
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 18:33 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. dec. 04., hétfő 16:04
Hozzászólások: 90
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Testvérek,

ki hallott erről a zenei hétről, ha résztvevő volt milyen élményei vannak, s kinek mi a véleménye, elmenne-e az idén?

Köszönöm.



Éppen fél évszázada, 1957 augusztusában szerveződött meg az első: a Sion Hegyén. Alapítói: Gárdonyi Zoltán, Csomasz Tóth Kálmán és Kalocsay Ferenc, későbbi meghatározó vezetői: Arany László, majd Máté János kezdettől fogva a gyülekezeti énekek megismertetését, megszerettetését, a gyülekezeti énekkarok megújulását, a karnagyok továbbképzését tekintették fő céljuknak.

Ugyanez a cél vezérli a hét mostani zenei vezetőit: Hargita Pétert és Tömöl Gabriellát az 50. évfordulón: 2007. augusztus 13-19-ig rendezendő jubileumi héten, melyre szeretettel várjuk az énekelni szerető gyülekezeti tagokat, énekkarosokat, kórusvezetőket. Utóbbiak számára szakmai konzultációra is lehetőség nyílik a gyülekezeti énekkarok szervezésének és vezetésének kérdéskörében. Kiemelt témák: hangképzés, zenei formálás, különösen a XVI-XVII. századi egyházi kórusművekben.

A hét kiemelt kórusműve: Mendelssohn: " Mélységből így kiáltok én" (Aus tiefer Noth) című motettája.

Részvételi díj 24000 Ft. (6 év alatt 50%). További kedvezmény egyéni elbírálás alapján lehetséges (nagycsaládosoknak, nyugdíjasoknak, szociálisan rászorulóknak) amely iránti igényt a jelentkezéssel egy időben kérjük jelezni. Kellő számú jelentkező esetén a gyermekek számára külön foglalkozást is indítunk.

Támogató és rendező: a Zsinati Missziói Iroda Egyházzenei Csoportja.

Jelentkezési határidő: Június 10.

Jelentkezés a részt venni szándékozó(k) nevének, címének, életkorának (korhatár nincs!), szólamának (ha már kórustag), valamint gyülekezetének megadásával a tahi2007@citromail.hu e-mail, levélben: Zsinati Missziói Iroda Tahi Egyházzenei Hét, 1146 Bp. Abonyi u. 21. címen. Kérjük jelezzék azt is, igényt tartanak-e a karnagyi konzultációra, valamint hogy hangszerjátékkal (megnevezett hozott hangszerrel, vagy orgonán) közreműködnének-e a hét zenei eseményein.

További információ: www.tahizene@freeweb.hu

Az idei előtalálkozó április 28-án lesz, 10-16.30-ig, a Vác Alsóvárosi Református Egyházközség vendéglátásában (Vác: Ősz u. 5. a Művelődési ház mögött).

_________________
"Éneklek az Úrnak egész életemben, zengedezek az én Istenemnek amíg csak vagyok."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. máj. 03., csütörtök 16:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Rossz helyre írtam a programot, így áthelyeztem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 2 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség