Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 462 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 31  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 09:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Ficsorné Kapus Mónika A középső c. ifjúsági regényét olvasom ráérős éjszakai óráimban.
Megdöbbentő, ahogy a regénybeli szülők különbséget tesznek a gyerekeik között: Miklós,a legnagyobb, az okos, állandóan dícsérik, Ágika az aranyos kislány, s közben Pistike, akit egyfolytában leszidnak, semmibe vesznek.

Szorongva kérdeztem a férjemet: talán nálunk is van ilyen válogatás a gyerekek között? Megnyugtatott, hogy szerinte nincs, mert akkor szólt volna, remélem is,..

A példában említett módon nem szabad megkülönböztetni, főleg lenyomni valamelyiket a többihez képest, de egyébként különböző képpen kell bánni velük, mert nem egyformák. Mindegyikkel egyedi módon kell bánni.
Ezt egyébként természetes módon teszik is a szülők. Gondolom te is ilyesmi különbségtételek miatt ijedtél meg, de az ilyen nagyon más mint a fenti példa.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 11:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Valóban,mindegyik külön fejezet,nagyon összehasonlítani sem akarom őket. Ha esetleg elbillenek jobbra vagy balra, rögtön jeleznek a többiek. Az is tetszik, hogy egyenlő bánásmódot követelnek, de az is, amikor megvédik egymást.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 15., kedd 11:11 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 14:44
Hozzászólások: 36
mi van ha nagyobb a korkülömbség a gyerekek között (6-8 év)?- a nagyoktól lehetsokat követelek a pici érdekében- ők pedig mintha visszamennének dedósba :( :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

gyreknevelés
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 25., péntek 06:18 
Offline

Csatlakozott: 2008. márc. 06., csütörtök 06:17
Hozzászólások: 17
Valaki egyszer azt mondta nekem, hogy a gyerekeket különböző módon kell szeretni. Amikor látta megdöbbent arcomat, elmagyarázta, hogy nem a szeretet "mennyiségére" gondol. Abban egyformán szereti őket. Hanem a "minőségére": azaz mindegyik mást kíván, mivel mindegyik más és más. Lehet, hogy az illető megfogalmazása kissé fura, de látom a gyerekeimen, hogy igaza van. Legnagyobb lányom kisebb korában nem szerette, ha ölelgetik, ellenben azt annál jobban, ha együtt játszunk. Ő ebből érezte a szeretetet, a ráfigyelést. A középső gyermekem viszont éppen az ellenkezője: ő egyfolytában bújik, ő mindig ölelgetne, és ezt várja tőlem is. Neki ez jelenti a szeretetet. A fiam pedig, a legkisebb, ő megint egészen mást szeret: játszak vele fiús játékokat, de "legyek kéznél" ha éppen a szeretet tör fel belőle és puszit akar adni.

Zsuzsi

_________________
Füstösné Zsuzsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: gyreknevelés
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 25., péntek 07:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
f_zsuzsi írta:
Valaki egyszer azt mondta nekem, hogy a gyerekeket különböző módon kell szeretni. Amikor látta megdöbbent arcomat, elmagyarázta, hogy nem a szeretet "mennyiségére" gondol. Abban egyformán szereti őket. Hanem a "minőségére": azaz mindegyik mást kíván, mivel mindegyik más és más. Lehet, hogy az illető megfogalmazása kissé fura, de látom a gyerekeimen, hogy igaza van. Legnagyobb lányom kisebb korában nem szerette, ha ölelgetik, ellenben azt annál jobban, ha együtt játszunk. Ő ebből érezte a szeretetet, a ráfigyelést. A középső gyermekem viszont éppen az ellenkezője: ő egyfolytában bújik, ő mindig ölelgetne, és ezt várja tőlem is. Neki ez jelenti a szeretetet. A fiam pedig, a legkisebb, ő megint egészen mást szeret: játszak vele fiús játékokat, de "legyek kéznél" ha éppen a szeretet tör fel belőle és puszit akar adni.

Zsuzsi
:)
Hárommal ezelőtt éppen ezt mondtam, vagyis, hogy különböző módon kell velük bánni.
Akinek több gyereke van az tudja, akinek nincs, annak lehet eghy kicsit furcsa a gondolat. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 25., péntek 10:39 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
exrefis írta:
Erika írta:
Ficsorné Kapus Mónika A középső c. ifjúsági regényét olvasom ráérős éjszakai óráimban.
Megdöbbentő, ahogy a regénybeli szülők különbséget tesznek a gyerekeik között: Miklós,a legnagyobb, az okos, állandóan dícsérik, Ágika az aranyos kislány, s közben Pistike, akit egyfolytában leszidnak, semmibe vesznek.

Szorongva kérdeztem a férjemet: talán nálunk is van ilyen válogatás a gyerekek között? Megnyugtatott, hogy szerinte nincs, mert akkor szólt volna, remélem is,..

A példában említett módon nem szabad megkülönböztetni, főleg lenyomni valamelyiket a többihez képest, de egyébként különböző képpen kell bánni velük, mert nem egyformák. Mindegyikkel egyedi módon kell bánni.
Ezt egyébként természetes módon teszik is a szülők. Gondolom te is ilyesmi különbségtételek miatt ijedtél meg, de az ilyen nagyon más mint a fenti példa.
üdv
ex

Ugyanakkor egyforma szeretettel, következetességgel, a kort és a személyiséget is figyelemben véve, tehát: "nem egyformán végigverni őket". Persze időnként az azonos fegyelmezés sem árt(nem feltétlenül verésre gondolok), ha közel azonos a koruk.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 25., péntek 10:46 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Idézet:
Erika írta:
Megdöbbentő, ahogy a regénybeli szülők különbséget tesznek a gyerekeik között: Miklós,a legnagyobb, az okos, állandóan dícsérik, Ágika az aranyos kislány, s közben Pistike, akit egyfolytában leszidnak, semmibe vesznek.


No, ez az amit tényleg nem szabad.
Főleg ha a nagyobbal, okosabbal, engedelmesebbel, jobban kezelhetővel példálóznak állandóan. Sok kár fűződik az ilyen szülői hozzáálláshoz.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: gyreknevelés
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 26., szombat 04:52 
Offline

Csatlakozott: 2008. márc. 06., csütörtök 06:17
Hozzászólások: 17
Exrefis mondta:
Hárommal ezelőtt éppen ezt mondtam, vagyis, hogy különböző módon kell velük bánni.

Kedves Ex!

Köszönöm az észrevételed, olvastam a hozzászólásodat, éppen arról jutott eszembe annak a kedves gyülekezeti tagunknak a gondolata, amelyet le is írtam. Bocsánat, ha zavart a gondolatismétlés. :oops: :D

Zsuzsi

_________________
Füstösné Zsuzsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: gyreknevelés
HozzászólásElküldve: 2008. ápr. 26., szombat 05:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
f_zsuzsi írta:
Exrefis mondta:
Hárommal ezelőtt éppen ezt mondtam, vagyis, hogy különböző módon kell velük bánni.

Kedves Ex!

Köszönöm az észrevételed, olvastam a hozzászólásodat, éppen arról jutott eszembe annak a kedves gyülekezeti tagunknak a gondolata, amelyet le is írtam. Bocsánat, ha zavart a gondolatismétlés. :oops: :D

Zsuzsi
Dehogy is zavart.
Az Úr áldjon! :)
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 24., szombat 21:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Literaty írta:
Idézet:
Erika írta:
Megdöbbentő, ahogy a regénybeli szülők különbséget tesznek a gyerekeik között: Miklós,a legnagyobb, az okos, állandóan dícsérik, Ágika az aranyos kislány, s közben Pistike, akit egyfolytában leszidnak, semmibe vesznek.


No, ez az amit tényleg nem szabad.
Főleg ha a nagyobbal, okosabbal, engedelmesebbel, jobban kezelhetővel példálóznak állandóan. Sok kár fűződik az ilyen szülői hozzáálláshoz.




Minden jó, ha vége jó...

az utolsó laphoz értem ma, megosztom veletek is:

István már éppen indult Barna barátjához, amikor Apa utánaszólt:
- István!
- Tessék? - nem akart hinni a fülének, hogy apja nem Pistikének szólítja, de ő megismételte:
- István! Szeretnék neked is mondani valamit....Ahogy átgondoltam az életünket, arra jutottam, hogy talán sokszor úgy érezhetted, Miklóst vagy Ágikát jobban szeretjük, mint téged. Ezt nagyon sajnálom. Többé nem szeretnélek Miklóshoz vagy máshoz hasonlítgatni. Téged olyannak szeretlek, amilyen vagy. Nem számít, hogy éppen te vagy a középső.
Istvánnak egy hang sem jött ki a torkán.

Ficsorné Kapus Mónika A középső


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 19., csütörtök 22:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Néhány gondolat anyáknak egy ismeretlen szerző tollából:

Azt mondják, hogy szülés után hat hétig tart visszatérni a normál kerékvágásba.
Aki ezt mondja, nem tudja, hogy miután anya lettél nincs többé olyan, hogy "normál kerékvágás".

Azt mondják, az ötödik gyerekedet nem fogod úgy szeretni, mint az elsőt.
Aki ezt mondja, annak biztosan nincs öt gyereke.

Azt mondják, nem kell iskolázottnak lenned, ahhoz, hogy jó anya légy.
Aki ezt mondja, még soha nem segített egy ötödikesnek a matek háziban.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 30., hétfő 06:47 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 08., szerda 14:51
Hozzászólások: 353
Tartózkodási hely: Bp.
A közelmúlt aranygyűjteményei:
FOC, csak gyerekesen…
4,5 éves Gergőt megkérdezik: „- Ki a legkedveltebb focisod?”
Válasz: „- Ádám!” (Ö a legnagyobb báty:o)
Meccs közben focizik Gergő, és an agy helyzetet imitálva ezt mondja:
„- Én vagyok Kriszitanoronaldogergő!
:o)
---------
Más:
Gergő észreveszi, hogy amikor nyelek, csak úgy mozog le/fel az ádámcsutkám, és elmagyarázom neki, mi is az a mozgó izé… , mire ő megfogja a saját nyakár és kijelenti, hogy ez itt a GERGŐ KOCKA.
:o)

Ja, és nagy örömmel tudatom veletek is, hogy megszületett 4. fiú gyermekünk Mátyás Király(a második címmel Gergő toldottam meg...), aki 8 hetes. :D :D :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 30., hétfő 07:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Ja, és nagy örömmel tudatom veletek is, hogy megszületett 4. fiú gyermekünk Mátyás Király(a második címmel Gergő toldottam meg...), aki 8 hetes. :D :D :D
[/quote]

Kedves Dezi!

Gratulálok 4. gyermeked megszületéséhez! :*:
Jó egészséget és sok örömet kívánok Isten áldásával, az egész családnak!

Üdv szeretettel cilla :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 30., hétfő 08:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Dezi!


"Ime, az Úrnak öröksége: a fiak, az anyaméh gyümölcse: jutalom.
Mint a nyilak a hősnek kezében, olyanok a serdülő fiak." 127. Zsolt.


Kívánok sok-sok örömöt az újabb jutalomhoz, s kitartást a mindenvalószínűséggel eleven csapat neveléséhez! A feleségednek is add át jókívánságainkat.


és várjuk a további aranyköpéseket, nagyon jópofák a srácok :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 10:02 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Szia Dezi!


Kösz soraidat! Isten adjon sok erőt kicsikétekhez is!

Üdvözlöm Zsót is, puszi mindenkinek!

Antiék


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 462 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség