Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 462 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 31  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 10:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Dezi!

Gratulálok a gyerekhez, egy negyedik gyerek felnevelése már nem piskóta, ez már valami. Kívánom, hogy sok bolgogságod, örömed legyen benne Isten áldásával!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 15., kedd 13:41 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:50
Hozzászólások: 39
Sziasztok,

Itt megosztom a tapasztalataimat. 32 évesen tértem, meg 9 és 6 éves gyermekem van. Kérdezik is: Apa, régen miért nem imádkoztunk? :)

1) Elkezdtem cserkészkedni, elvégeztem egy tanfolyamot, segédtiszt lettem. Csapatot alapítok, Isten áldásával. Ide viszem a gyerekeket. Valláserkölcsi nevelés van nálunk
2) Beszereztem könyveket, mely a gyermekeknek hasznos, egyszerű történeteket mond evangéliumi alapokon.
A legjobb, amit ajánlok: Zárba illő kulcs 1-3 (evangéliumi kiadó asszem). Nem maradhat ki lefekvés 1-2 történet nélkül, ezután este Biblia, s természetesen hálaadás
3) Bevezettük a reggeli Bibliaolvasást, és imát. Korábban ez nem volt szokás nálunk egyáltalán
4) DVD filmek is segítenek: János evangéliuma, Mt evangéliuma, Szent Antal, Jeremiás, Teréz anya

Az Istentiszteletre járást nem erőltetem túlzottan, unatkoznak és frusztráltak. Szeptembertől indul majd a fiamnál a hittan/ vasárnapi Istentisztelet.
Bevonom őket jócselekedetkbe, kimondottan élvezik, ha ők vásárolhatnak be ajándékcsomagokat, amiket leadunk

A legfontosabb sztem a példa. Nem káromkodunk, szerettetel és tisztelettel vagyunk egymás iránt. Este mindenkinek becsátunk, a fegyelemben kell még javulnunk, de jó úton járunk úgy gondolom.

Elsőre ennyi jutott eszembe.

_________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 16., szerda 08:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Mindenki a maga urának áll vagy esik...

A cserkészettől mindig idegenkedtem - talán az uniformizálás, a dresszúra békésebb formája miatt is.
A valláserkölcsiség szerintem semmit se ér. A gyermek nem a magasztos eszmék, belátások mentén lesz "jézusias", hanem a szülei mindennapokban megélt, gyermeki hitét látva. És sajnos még ennek birtokában is válhat majd "tékozló fiúvá"

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 16., szerda 14:09 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 13:50
Hozzászólások: 39
Kedves Figyelő,

Rég találkoztunk. Mikor is volt Bpesten a fórumtalálkozó? :)

Hát éppen ez az, ha látják a megélt hitet, nemcsak a családodra hatsz, hanem a környezetdre. A zöld ágra, ami még hajlítható.

A cserkész igazat mond, segít. Istennek, hazájának, nemzetének szolgál..stb

Nem árt, ha ez nevelődik beléjük, mert ez alapvetően nevelés.
A hangsúly a pedagógián, nevelésen van és nem az uniformison meg a menetelésen. nem árt azonban, hogy vmilyen módon Aból Bbe tudod őket vinni. De nem a katonásdi a lényeg.

Minden jót,

_________________


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 20., szombat 14:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Apu a kertben játszott velem és a bátyámmal. Anyu kijött és azt mondta: "Letapossátok a füvet." Mire apu azt felelte: "Nem pázsitot nevelünk, hanem gyerekeket."

Killebrew Harmon


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 21., vasárnap 11:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Az apa egy olyan ember, aki elvárja, hogy a gyerekei olyan jók legyenek, amilyen ő szeretett volna lenni.

Carolyn Coats


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. szept. 21., vasárnap 11:12 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Orbán Ottó:Érdeklõdõ

Apa, figyelj, most kérdezek valamit,
te hallottál róla, hogy ez, ami itt,
ez az izé, vagy, hogy úgy mondjam micsoda
ami innen jár le naponta oda,
vagyis úgy értem, hogy nem innen csak itt
és járni ugyan nem jár ellenben közeledik
na szóval, hogy ez a...tudod már mire gondolok,
ez a bizonyos, nagyon is fontos dolog,
ami leginkább akkor amikor van az a hogyisívják,
persze lehet, hogy máshol és máskor még inkább,
ha valaki, példának okáért éppen egy ilyesmit keres...
Most mitõl vagy már megint ideges?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 01., péntek 05:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
„Unokahúgom, Gallaudet Howard, nagyon fontos dologra tanított meg, pedig akkoriban még csak három éves volt. Amikor láttam, hogy mennyire küszködik a ruhája ujjával, megkérdeztem, nem segíthetnék-e neki az öltözködésben. – Nem, hagyd csak – felelte. – A papa mindig hagyja, hogy küszködjek. – Milyen apa az ilyen? Bölcs apa. Tom, a kislány apja, azaz a testvérem, bölcs ember, és tudatában van, hogy a küzdelem a növekedés fontos eleme.”

/Elisabeth Elliot/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 16., szombat 08:29 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Tisztelt Közösség!

Szeretném kifejteni a véleményemet Hargita Péterné publikációjára (http://www.parokia.hu/publicate/potter.html), de nem vagyok biztos abban, hogy ez a megfelelő hely rá. Kérem ezért, nézzék el nekem, ha rossz helyre kerül a hozzászólásom.

Kedves Hargitai Péterné!

Engedje meg, hogy a legőszintébben írhassam le a véleményemet a publikációjáról, de mindvégig szemelőtt tartom az Ön hitét, vallási nézeteit.
Teljesen ledöbbentett és nem kis részben lesújtott az Ön írása. Ledöbbentett, mert én máshogy ismerem a Református Egyházat, és nem látom az Ön által képviselt véleményben a keresztény hitet. Lesújtott, mert azt várom egy műelemzéstől, hogy tisztában legyen valaki a művel A-tól Z-ig amennyiben kritikai, elemző és összehasonlító írásra adja a fejét. Számomra teljesen egyértelmű, hogy nem olvasta ezeket a könyveket, filmekből és többszörösen másod-, harmadkézből származó információk alapján ítélkezik. Rendkívül károsak bármely egyházra nézve az ilyen írások. Kirekesztő, demagog, összeférhetetlen, elítélő, bíráskodó és mindezt valaki nevében teszi, valaki szájából teszi eredeztethetővé. A saját véleményünk SOHA nem Isten szava, Isten igéje. Szeretném felhívni a figyelmét, hogy a történelemben a legvéresebb, leggonoszabb és legpusztítóbb események Isten szavának manipulációján mentek végbe, amit saját véleményük, önigazolásuk útján hirdettek. Óvatosan bánjon Isten szavával, ezt a jövőre nézve kérem.

Ami a könyvet illeti. Kérem, olvassa el. És ne feledkezzen meg arról, hogy ez csak mese, fantázia világ. Ezt minden gyerek tudja, Ön miért nem?


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Pe-ga-zus 2009. máj. 16., szombat 09:11-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 16., szombat 09:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Pe-ga-zus írta:
Tisztelt Közösség!

Szeretném kifejteni a véleményemet, Hargita Péterné publikációjára, de nem vagyok biztos abban, hogy ez a megfelelő hely rá. Kérem ezért, nézzék el nekem, ha rossz helyre kerül a hozzászólásom.

Kedves Hargitai Péterné!

Engedje meg, hogy a legőszintébben írhassam le a véleményemet a publikációjáról, de mindvégig szemelőtt tartom az Ön hitét, vallási nézeteit.
Teljesen ledöbbentett és nem kis részben lesújtott az Ön írása. Ledöbbentett, mert én máshogy ismerem a Református Egyházat, és nem látom az Ön által képviselt véleményben a keresztény hitet. Lesújtott, mert azt várom egy műelemzéstől, hogy tisztában legyen valaki a művel A-tól Z-ig amennyiben kritikai, elemző és összehasonlító írásra adja a fejét. Számomra teljesen egyértelmű, hogy nem olvasta ezeket a könyveket, filmekből és többszörösen másod-, harmadkéből származó információk alapján ítélkezik. Rendkívül károsak bármely egyházra nézve az ilyen írások. Kirekesztő, demagog, összeférhetetlen, elítélő, bíráskodó és mindezt valaki nevében teszi, valaki szájából teszi eredeztethetővé. A saját véleményünk SOHA nem Isten szava, Isten igéje. Szeretném felhívni a figyelmét, hogy a történelemben a legvéresebb, leggonoszabb és legpusztítóbb események Isten szavának manipulációján ment végbe, amit saját véleményük, önigazolásuk útján hírdettek. Óvatosan bánjon Isten szavával, ezt a jövőre nézve kérem.

Ami a könyvet illeti. Kérem, olvassa el. És ne feledkezzen meg arról, hogy ez csak mese, fantázia világ. Ezt minden gyerek tudja, Ön miért nem?

Számomra az a kérdés, hogy ki az a Hargitai Péterné, és hol olvasható az a kritika, amit kritizálsz? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 16., szombat 09:13 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Jogos! Azóta már javítottam magamat. :)

http://www.parokia.hu/publicate/potter.html


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 16., szombat 10:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Pe-ga-zus írta:
Jogos! Azóta már javítottam magamat. :)

http://www.parokia.hu/publicate/potter.html


Kedves Pe-gaz-us!
Vajon nem lehet, hogy Hargita Péterné a gyerekek iránti féltésből írta ezt a cikket? Mer' ez a lehetőség is fennállhat esetleg.
Szeretettel:
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 16., szombat 10:54 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Kedves Nemosinex!

Természetesen. Nyilvánvaló, hogy féltésből, félelemből íródott. De véleményem szerint - és ez szubjektív, tehát nem kell egyetérteni velem - indokolatlan, oktalan stb... De ez nem gond, mindenkinek joga van bolhából mammutot csinálni.

De ne nyilatkozzon 3. személy nevében, ne keverje bele Istent, ne hozzon döntést, ne ítéljen az Ő nevében, ne adjon szájába szavakat, főleg egy röhejes témában ne. :))


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 16., szombat 11:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Kedves Pe-ga-zus!
Bocsánat, hogy korábban elírtam a neved!

"Ne! Ne! Ne!" - írod.

Idézet:
De ne nyilatkozzon 3. személy nevében, ne keverje bele Istent, ne hozzon döntést, ne ítéljen az Ő nevében, ne adjon szájába szavakat,

De hát ő meg Istent idézi (nem a saját szavait adja a szájába), Aki egyértelműen azt mondja: "Ne!"

Ne legyen köztetek olyan, aki a fiát vagy leányát áldozatul elégeti, ne legyen varázslást űző, se jelmagyarázó, kuruzsló vagy igéző! Ne legyen átokmondó, se szellemidéző, se jövendőmondó, se halottaktól tudakozódó. Mert utálatos az Úr előtt mindaz, aki ilyet cselekszik. Ezek miatt az utálatos dolgok miatt űzi ki előled ezeket (a népeket) is Istened az Úr. Légy feddhetetlen Istened az Úr előtt! Mert ezek a nemzetek, amelyeket elűzöl, jelmagyarázókra és varázslókra hallgatnak, de neked nem engedi azt meg Istened, az Úr."

Írod:
főleg egy röhejes témában ne. :))

A Gonosz ámításának, altatásának egyik technikája, hogy elbagatellizálja a saját működését. A másik az, amikor azt éri el sokaknál, hogy túl nagy figyelmet kezdenek szentelni a Gonosznak és túl hatalmasnak látják. Ezt is látni kell. Vannak esetek, amikor a saját rokonszenvünkkel és természetes vonzódásunkkal szemben kell állást foglalnunk Isten egyértelmű figyelmeztetése alapján. Ezt persze lehet szeretettel vagy szeretetlenül tenni, ebben van a művészet.
Üdv
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2009. máj. 16., szombat 11:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
kétszer ment kétszer ment
töröltem


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 462 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség