Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 462 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 31  Következő
 

Re: Gyermeknevelés
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 18., hétfő 17:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Egy csöppet még visszatérnék ide:
"Viseljétek el egymást szeretetben."

Ez valamivel több, mint a sima elviselése egymásnak. Ez olyan dolog, amit, a toleranciával szemben, nem lehet megtanulni. Gondolom, Te leginkább azért jöttél ide, mert nem látod ezt a szeretetet a keresztényeken, és fáj vagy bosszant talán, vagy esetleg úgy gondolod, lenne még mit tanulniuk.
Igazad is van, ha így gondood. Sokkal elfogadóbbnak, türelmesebbnek és megértőbbnek kellene lennünk, és amikor nem vagyunk azok, azért nem, mert szem elől tévesztjük, hogy hogyan élt, szeretett Jézus Krisztus, a mi Urunk és Megváltónk. Őt nézd, ha tökéletes keresztényt akarsz látni! De az Ő szeretetét nem lehet megtanulni, ez másképpen működik. Legtöbbször így: Az ember egyszer csak észrevesz valakit, aki nagyon más, mint a többiek: olyan fura is, meg együgyűnek tűnik talán, de mintha lenne valami megfoghatatlan kincse, valami nem evilági, ami nekünk is elkezd hiányozni. Na, az ott Jézus!
De hogy kerül oda Jézus, ha nem utánzással? És legfőképpen hogy lesz a miénk az, ami a másiké?
Szegény ember elkezd kegyetlenül erőlködni, hogy ő is, ő is; nem tudva, hogy Jézus csak akkor szeretne (mások azt mondják, tud, de ez inkább egyféle lelki törvény, nem a Jézus képességéről vagy annak a hiányáról szól) foglalkozni vele, amikor az ember már nem nagyon bízik önmagában.
Szegény ember ezt sokáig nem érti, ezért a leggyakrabban úgy történik a dolog, hogy szépen belefárad, elmegy az egésztől a kedve, más források, vallások után néz, vagy egyéb úton ringatja el magát. De az a jó és vigasztaló dolog, hogy Jézus nem hagyja el azt az embert, akit egyszer elbűvölt lényének varázslatos voltával.
Persze, olyan is van, hogy az embert egyelőre hidegen hagyja ez az egész, és csak meg akarja mutatni, hogy milyenek a keresztények. Az se baj!
Hogy miért látszanak olyannak, amilyennek, annak több oka is van.
Egyrészt, mert nem mind arany, ami fénylik. És nem mind keresztény, aki annak nevezi magát, vagy akit más annak nevez. Ez a Gonosz játéka – tetszik-nem tetszik, a Gonosz létezik: ez elég nyilvánvaló abból, ahogyan a világ ma kinéz -, aki szereti elkeverni és összekuszálni a dolgokat. A keresztyén – bárki bármit mondana - nem azt jelenti, hogy tagja vagyok a református egyháznak vagy valamelyik másiknak, egyszerűen Krisztus-követőt jelent. Ezt nem X vagy Y egyházi anyakönyvi kivonat dönti el, ez fel van jegyezve Istennél. Bizony sok hitetlen pap is van bármelyik kereszténynek nevezett egyházban, aki valóban manipulál, és így Krisztus ügyének ellensége.
Másrészt, amikor olyanoknak látod a keresztényeket, amilyennek, tudnod kell, hogy te is a saját előítéleteid, elfogultságaid, rokon-, illetve ellenszenveid szemüvegén keresztül nézheted csak őket, és ez, akármennyire magabiztossá tesz is, mégsem megbízható referencia. Hiszen tanulni is mindig mástól (emberektől, körülményekből, könyvekből) tanulunk, nem a saját kútfőnkből. A tanulás korábbi álláspontunk feladását is jelenti esetleg. Márai mondta, hogy a gondolkodás kemény munkával járó feladat, ítélkezni sokkal könnyebb.
És van még egy harmadik dolog is. A keresztények – Krisztus igazi, megváltott gyermekei is - valóban
olyanok sokszor, hogy szégyent hoznak Mesterükre: kirekesztők, félelemmel teltek, manipulálók stb.
Ez meg azért van, mert a Krisztus-követés mindennapos harc. Krisztus legyőzte a Gonoszt a kereszten, és ezzel nemcsak a megtérő bűnös múltját rendezte, hanem a jövőjét is oly módon, hogy hit által MINDENre van ereje a Krisztust követőnek. De a Gonosz, aki a megtértet ugyan már nem tudja elszakítani Istentől (ez az evangélium lényege!!!), azért mindent megtesz, hogy Istent bosszantsa, a hívőt pedig akadályozza abban, hogy másokat Isten útjára vonzzon, és ebben a legfontosabb szövetségese az ember régi természete. Az ember szíve, belső világa tehát folyamatos harcok helyszíne, és az látszik ki belőle, akivel szövetkezik, akinek enged: ha Jézussal, akkor Ő, ha a Gonosszal, akkor meg ő. Ez a küzdelem azért is olyan kemény, mert az ember már nem tud jóízűen azonosulni a régi természetével sem, az új természetét viszont folyamatos szembeszélben kell vállalnia. Van, aki megfárad ebben a küzdelemben. És vannak persze, akik megragadják az ígéretet, hogy a Krisztusban mindenre van erejük, és ők tapasztalják napról-napra, hogy minden körülmény dacára (ha pl. nincs jó illat, szép hang, kávé az asztalon vagy izgalmas olvasnivaló, esetleg még egészség meg fiatalság sem) Isten békessége betölti a szívüket. Na ez az, amit szoktak irigyelni a Krisztus-követőktől. Itt bizonyára sokan vannak olyanok, akik – nem a teológiai vita kedvéért (az sem bűn, de tudni kell, hogy egy embernek soha nem az érvei, hanem a HITELE győznek meg) hanem - ilyen vonzásra kezdtek el érdeklődni Isten iránt.

Majd még elmondom a sztorit az agnosztikus folozófusról meg a prédikátorról, de már így is túl sokat beszéltem.
üdv.
n.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 19., kedd 19:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
a gyerekek ráöntötték a limonádét a billentyűzetre, ezért nem tudtam válaszolni, bocs....

Az elme élesítése fontos cselekedet, ebben is egyet értünk. :-)
Erre én is nevelem a gyermekeimet. (a 4-ből van aki másodikra megjegyez nehéz verseket, szövegeket és könnyen számol, a másik meg nem, de ezt Isten adta így, mert a másik meg másban szerethető)
Az éles elme azonban sok kárt okozó embernek is magasan kifejlesztett tulajdonsága volt/lehet.
Önmagában az éles elme még nem jó és nem rossz. A kérdés, hogy mire használja a gyermekem?

Az álom alatt mit értesz? Szerintem mindenki álmodik éjszaka.
Ha nem erre gondolsz, hanem a célokra, akkor ez minden ember sajátja.
Álmaink, vágyanik mindannyiunknak vannak, a kérdés, hogy ezek milyen távúak.
És ezt már itt a földön kell megvalósítanunk, ez is fontos egység közöttünk.
:-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 19., kedd 20:14 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Üdv!
A billentyűzet és a limonádé kitűnő kombináció. Amit leírsz, az úgy is marad. :) Erre mondják, hogy szó elszáll, írás megmarad.

Hogy témánál maradjak, lehet hogy még emlékszel, mi alapján osztották házakba a gyerekeket a könyvben. Mindenkit képességei, orientációja szerint.
1. Bátrak, hős lelkűek
2. Éles elmék, tanulni vágyók
3. Szelíd lelkűek (bár ennél a háznál egyszer az is elhangoztt, hogy ide minden gyerek jöhet, mert "én előttem mindenki egyenlő"... de nem biztos, hogy sikerült szó szerint idéznem)
4. és akik nagy tettekre hivatottak. (becsvágyók, nagyra vágyók)

Ahogy írtad is, minden gyerek másban szerethető. Az hogy a képességeiket jó vagy rossz célra használják, azt már annyi minden befolyásolja, külső-belső tényező, hogy az már egy külön tudomány.

Az "álom" itt úgy értendő, hogy a valóságban nem létező, soha el nem érhető. Abban rejtőzik a veszélye, hogy túl nagy a csábítása, túlságosan valóságosnak tűnik és akár az őrületbe is kergetheti az embert, mert már nem tudja megkülönböztetni a valóságot az álmától, vágyaitól és egy idő után annyira a rabjává válik, hogy elfelejti élni az életet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 20., szerda 01:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Pe-ga-zus írta:

Az "álom" itt úgy értendő, hogy a valóságban nem létező, soha el nem érhető. Abban rejtőzik a veszélye, hogy túl nagy a csábítása, túlságosan valóságosnak tűnik és akár az őrületbe is kergetheti az embert, mert már nem tudja megkülönböztetni a valóságot az álmától, vágyaitól és egy idő után annyira a rabjává válik, hogy elfelejti élni az életet.



---Kedves Pegazus !

Most magad mondtad ki a könyvre az Igazság ítéletét!

Na látod,- ebben egyetértünk ! - Ezért tiltakozik
a HP ellen az a sok apuka és anyuka,-- akik nem akar-
ják, hogy a gyermekük "elvarázsolt" legyen,- és el-
felejtsék "élni" a kis-és nagybetűs életet ! :!:

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 20., szerda 05:38 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Kedves Loisz!

Ha innen közelíted meg az írásomat, akkor a könyv maga figyelmezteti a gyerekeket ezzel a tanulsággal.

De mivel nem biztos, hogy az én magyarázatom és értelmezésem mindenki számára ugyanazt jelentené, így leírom Neked miért hangzott ez el és vond le önmagad a tanulságot, hogy számodra ez milyen üzenettel bír.

Ez egy hatalmas tükörről szól. Ha megállsz előtte és belenézel, akkor a tükör megmutatja mi az, amire a szíved legjobban vágyik. Se többet, se kevesebbet. A főszereplőnek, mivel nem éltek a szülei, azt látta a tükörképben, hogy mögötte áll a családja. És minden nap, újra és újra lement a tükörhöz, hogy lássa a szüleit, bár tudta, hogy ez nem a valóság.
És harmad nap jött egy bölcs ember, aki óvva intette őt. És soha többé nem kereste a szereplő a tükröt.

A könyv elmondja, figyelmeztet hogy a tükör varázslata megtébolyít. Magával a főszereplővel is beláttatja, hogy segítsen a gyerekeknek eldönteni, mi ebben a tanulság.
Tehát: rossz úton jár, aki álmokból épít várat és közben elfelejt élni.

Benned ez milyen érzést kelt?

Bennem abszolút pozitívat. Okulható tanulság. (és ha megkérdeznél egy 12-13 éves gyerekeket, aki olvasta a könyvet, akkor kisujjból kiráznák ezt az idézetet, annyira hangsúlyos része a sorozatnak)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 20., szerda 08:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
értékelem, ahogy párbeszéddé alakul ez az emelt hangú vita :)

pár adalék (személyes tapasztalatból):

- igen, LÉTEZIK (a neten elérhető formában) a Hogwarts/Roxfort varázslóképző iskola, van olyan barátom, aki "járt oda", és "igazi" boszorkány volt (aztán megtért)

- ugyanakkor "nem szükséges" a HP az ilyesmihez, olyan barátom is van, aki a hitGyüli középiskolájába járva volt közben aktív gyakorló sátánista (és drogos) (ő is megtért, hála Istennek)

- J.K. Rowling hátteréről sokmindent ki lehet deríteni, ugyanakkor szintén lehet(ne) háttérinfózni Tolkeinről, sőt akár C.S. Lewisról is (meg is tették már egyesek, hallottam már megsemmisítő "ördögűzős" kritikát a Narniáról is)... ha ezt tovább folytatjuk (és VANNAK akik tovább folytatják, szintén személyes tapasztalat), indexre kerül Grimm, Andersen, a Walt Disney mesefilmek, sőt a magyar népmesék is... ezek után nem tudom MI MARAD, ami "hívőgyerekbiztos" mese...

- csak nagyon-nagyon halkan és a malomkövet-kötelet készenlétbe helyezve említem: ELŐFORDULT, hogy "prédikációban" HP-s hasonlatot használtam, hála Istennek FORRÁSMEGJELÖLÉS NÉLKÜL :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 20., szerda 10:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Alapvetően a Harry Potter könyvek nem azért zavaróak, mert van benne varázslás. Ahogy már más is említette, a népmesékben is vannak varázsló boszorkányok.
Ami a lényeges különbség, hogy a népmesékben a varázslást űző boszorkány általában az elvetendő gonoszt testesítette meg, a HP-könyvekben viszont a „jó” markáns megszemélyesítői is (akikkel a gyermek szívesen azonosul) szintén a varázslást alkalmazzák. Tehát felnő ezeken a könyveken egy olyan generáció, akiknek számára a varázslás pozitív, követendő példa lehet.

Napjainkban nagyon sokan érdeklődnek a mágia iránt, legtöbben az ún. „fehér mágia” iránt. Abban a hitben teszik ezt, hogy a „fehér mágia” alkalmazásával jót tesznek.
Valójában a mágia – nevezzék azt fehérnek v. feketének – egy rejtőzködő, láthatatlan szellemi hatalom, a Sátán működési területéhez tartozik, és akik ennek „csatasorába” beállnak, öntudatlanul a Gonosz hálójába kerülnek.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 20., szerda 11:57 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Hp és C.S. Lewis két kategőria. De nagyon!
a HP írója mágiát népszerüsít, míg Lewis keresztény ember aki szimbolizált dolgokat, eseményeket, meséket.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 20., szerda 12:45 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 16., péntek 02:48
Hozzászólások: 57
Boglárka írta:
Alapvetően a Harry Potter könyvek nem azért zavaróak, mert van benne varázslás. Ahogy már más is említette, a népmesékben is vannak varázsló boszorkányok.
Ami a lényeges különbség, hogy a népmesékben a varázslást űző boszorkány általában az elvetendő gonoszt testesítette meg, a HP-könyvekben viszont a „jó” markáns megszemélyesítői is (akikkel a gyermek szívesen azonosul) szintén a varázslást alkalmazzák.


Nekem úgy rémlik, hogy a népmesékben sem csak a gonosz boszorkányok varázsolnak. A legkisebb királyfi is elfogadja az általa megmentett csapdába esett állat, vagy a vénséges vén öregember segítségét (fújj bele ebbe a sípba, ezt meg ezt tedd), amellyel aztán természetfeletti képességekre tesz szert.

A Harry Pottert nem olvastam, arról konkrétan nincs véleményem, csak annyi, hogy nem biztos, hogy az a legértékesebb és legfontosabb olvasmánya egy kiskamasznak. De azzal egyetértek, hogy ha belemegyünk a letiltósdiba, akkor nem marad szinte semmi, amit nyugodt szívvel elolvashatnánk a gyerekeknek.

_________________
Ezért tehát nem azé, aki akarja, és nem is azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.
Róm 9,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 20., szerda 14:48 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Kedves Net2rist!
Megesz a kiváncsiság, hogy milyen hasonlatot használtál. :) Vedd úgy, hogy eltulajdonítottam a malomkövet és a köteledet is. Csak akkor adom vissza, ha elárulod nekem, mire utaltál a beszédedben. Röviden: lécci. :) :)

Kedves Mandula!
Egyetértek, minden szavaddal. Bár nagyon szeretem ezt a könyvsorozatot, én sem tartom egy kiemelkedően fontos, alapműnek, ami kötelezően olvasandó lenne minden gyerek számára. Sőt! Nagyjából 12 évre lőném be azt a korhatárt ami alatt nem ajánlanám.
Kb. így is gondolkodhatott az írónő, hogy az első könyv 11 éves kortól, a második 12 éves kortól és így tovább. Amikor még íródott ez a sorozat, akkor a 11 évesek együtt nőttek, együtt öregedtek a könyvvel, volt hogy 2-3 év is eltelt két rész között. A szövegezés is úgy változott és egyre komolyabb és komolyabb témákat feszegetett.
De most? Egy szülő megveszi mind a hetet egyszerre, mert hisztizik érte a 8 éves gyerek és utána csodálkozik, hogy éjszaka nem tud aludni szegény gyerkőc. Én ennyi idősen majd be...tam a Mekk mestertől, úgy féltem attól a fél-idióta kecskétől, aki képes volt befalazni egy malac családot. :)

Sajnos még mindig nem értem, hogy mi rossz van abban, ha egy mesében varázsolnak, de ez már az én egyéni szociális problémám. Akiben van arra affinitás, hajlam, hogy mindezt túl komolyan vegye és elkezdjen a témával foglalkozni a való életben is, annak nem kell HP ahhoz, hogy megtegye. De ha lehetek ellenpélda, gyerekkorom óta szeretem a fantasy meséket, de soha eszembe se jutott foglalkozni a mágiával a meséken túl, 6 éves koromban hittanórákra jártam, lelkészek próbálták a fejembe gyömiszkélni Jézus életét és Noé bárkájának történetét, de tisztán emlékszem, hogy én ott megragadtam, hogy "hogy a csudába fért volna el minden állatból kettő azon a bárkán??" :) Hát ennyit erről. Embere válogatja, kit hova húz a szíve, és a külső hatás csak az utolsó lökés, semmi más.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 20., szerda 16:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
az a helyzet, hogy nekünk nem volt TV-nk... egyszerűen NEM VOLT... talán valamikor 10 éves korom körül "örököltünk" egyet

ennek ELLENÉRE "rendben megvolt" a rémálmodós-félős korszakom... hogy hány évesen arra már nem emléxem, sztem valahol 5-6 éves kor körül lehetett...

ugyanakkor pszichológus barátném skizofrén gyerekeknél 90% biztonsággal "találja el" azt a TV-csatornát, ami a gyerek KEDVENCE...


HP-idézet: miattam ne olvassátok el :P

van a 7. részben a hokedli alatt rettegő öreg csecsemő, és az ehhez kapcsolódó "filozófiai rész":

"NEM a HALÁL az, amitől félni kell, hanem hogy mikor eljutsz oda, annak alapján, ahogy éltél, nem lesz HELYED a földi élet utáni JOBB VILÁGban"

gyakran használom "ébresztgetésre":
"mi a LEGROSSZABB dolog, ami egy hívő emberrel történhet?
hát az, hogy a MENNYBE KERÜL!!"
márpedig... ettől MINEK FÉLNI? :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 21., csütörtök 06:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Csoda!
Szükségünk van csodákra, ennélkül megrekedne az életünk.
Az újonna születés is maga egy csoda.

A mesékben is csodákat látunk, csodák történnek. A lényeg, hogy ezek MESÉK!
Nagyon fontos látni és láttatni, hogy ezek mesék.
A gyermekem mindig megkérdezi, ha olvasok neki:
"Ez történet, vagy mese?"

Noé esetében azt tanítom neki, hogy történet, míg a Hófehérke mese.
Hitem szerint Noé esete megtörtént esemény.
(nem minden állatból volt kettő a fedélzeten, az Igében sem így van, csak mélyebb olvasás kell hozzá, nyitottág, kevés a gyermeki képzelet :-) )

Jézus Krisztus tudott csodát tenni.
A kísértő utasítására, rábeszélésére még se tette.
Mire is akarta őt rávenni a Sátán? Milyen csodákat akart tőle kierőszakolni? Miért nem cselekedett a Sátán rábeszélésére?

Jézus szava arra, amit Pegazus írtál Loisznak:
Mt 7,21 Nem minden, a ki ezt mondja nékem: Uram! Uram! megyen be a mennyek országába; hanem a ki cselekszi az én mennyei Atyám akaratát.

Más valamit mondani és közben mást csinálni, erre is van egy példázat:
Máté 21.
28. De mit gondoltok ti? Vala egy embernek két fia, és odamenvén az elsőhöz, monda: Eredj fiam, munkálkodjál ma az én szőlőmben.
29. Az pedig felelvén, monda: Nem megyek; de azután meggondolván magát, elméne.
30. A másikhoz is odamenvén, hasonlóképen szóla. Az pedig felelvén, monda: Én elmegyek, uram; de nem méne el.
31. E kettő közül melyik teljesítette az atya akaratát?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 21., csütörtök 19:20 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Kedves Pauler!
Nem állítom, hogy teljesen érteném az általad leírottakat. A két idézetet értem, csak az üzenettartalmát nem találom meg benne. Egészen konkrétan nem értem, mire írod az idézetet.
Segíts ki, kérlek :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 22., péntek 06:04 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Pegazus!

Arról szól, amit írtam, amit te is kiolvastál szerintem az Igéből :-) , hogy más valamit állítani és más valamit cselekedni.
Más, hogy valamit mondok, kijelentek és más, hogy ezek után mit teszek.
(Miről ír a könyv és mit tesznek benne a szereplők)

A keresztyén életben is fontos dolog ez. Nem elég, ha valamit kimondok, leírok, ha ezek után a tetteim, a cselekedeteim mást mutatnak.

A Jelenések könyve egy körlevél a gyülekezeteknek.
Akkor írodott, amikor a keresztyén üldözés a tetőfokára hágott.
Szinte minden közösségben gyászoltak a hívők.
Ekkor jött ez a vígasztaló levél NEKIK, hogy ne akarjanak magukért bosszut állni, hanem imádkozzanak a nem hívőkért, hogy térjenek vissza Istenhez.

Megtérésem előtt olvastam én is több fantazit. Egy nagyon tetszett, amiben egy sötét elf megutálja saját természetét és elindul egy új élet után.
Hogyan éli ezt meg, hogyan reagál a környezete, erről is szól ez a sorozat. (ami különösen tetszik, azok a monológok a könyvben)
Mi a bajom a fantazivel? Nem elég szabad számomra.
Vannak benne kasztok, amikből nem lehet kitörni.
A jó és a rossz nem cselekedetek szerint van osztályozva, hanem faj szerint. (kivétel nekem az előbb írt könyv)

Jézus Krisztus átlépett minden határt, ami nem arról szól, hogy attól jó vagy rossz valaki, hogy mit tesz és hogyan reagál a felkinált kegyelemre.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. máj. 22., péntek 09:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
olvass Terry Pratchettet!!!! ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 462 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség