Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 459 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 21:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Egy érdekes összehasonlításra adódott alkalmam a múltkor. Egymás után 2 alkalommal jött hozzánk olyan kisgyerekes család, akiknek 4 éves fiúk volt. Közös evésnél a kissrác mondta: "Most én vagyok a vendég, tehát én imádkozom." Mondtuk, jó. És olyan jó volt hallani, hogy szépen, értelmesen imádkozott, megköszönte az ételt, kérte a jó Istent, hogy a szegény embereknek is adjon enni - szóval nem sablon imádságot mondott, és olyan jó volt hallgatni, meg döbbenetes is, mert 4 évesen mondta mindezt.

Egy másik evés-szituációról mesélte egy apuka, hogy ebéd után voltak, és a gyereke benn játszogatott a szobában. És az apuka hallotta amint magától imádkozni kezdett, és a maga őszinte kis örömével azt mondta: Köszönöm Istenem a finom sütit :)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 21:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Bocs, nagyon belejöttem a sztorizgatásba, de még egy történet eszembe jutott. Egy apuka mesélte, hogy a kisfiát nagyon megfogta Jákob és Ézsau története, és egyszercsak neki szegezte az apának a kérdést, hogy te mikor fogod kiadni nekem az atyai áldást?
Látszott a gyereken, hogy ezt ő nagyon komolyan gondolja, és az apa nem akarta valami elutasító válasszal elintézni, nehogy "megoltsa a lelket" a gyerekben, ahogy mondta. Ezért azt mondta neki, hogy mikor 7 éves leszel. (Nem volt messze a szülinapja) és akkor kapott egy kis családi áhitatot arról, hogy légy hű atyád Istenéhez, és ennek keretében kapta meg az atyai áldás. :)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 21:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Gondolom ez a legnagyobb elképzelhető boldogság :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 22:14 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 16., péntek 02:48
Hozzászólások: 57
Idézet:
Én nem szeretem az ilyen kategorikus kijelentéseket, hogy "az igazi anya pontosan tudja, mire van a gyermeknek most, ebben a pillanatban szüksége." Tehát az anya, aki elbizonytalanodik egy nevelési helyzetben, és emiatt rosszul dönt, az nem igazi anya?


Kedves Zsu, a legmesszebbmenőkig egyetértek veled. :)


Idézet:
de pont arról van szó, amit te is említettél, hogy "Évekig tart, mire kiismerjük a gyermekeink szükségletetét", de mielőtt kiismerné, előtte is tennie kell érte; ilyenkor (is) kap egy plusszt a hívő szülő az imádságon keresztül; Istentől kapott bölcsességet!


Kedves Boglárka!

A fenti mondatodat úgy értem, mintha lenne egy időszak, amíg az ember kiismeri a gyermeke szükségletét, aztán miután kiismerte, már nincsen semmi kétsége, semmi bizonytalansága. De amíg van, addig meg imádkozhat.
Én nem így élem meg.
Az, hogy imádkozom, az az alap. :) (De feltételezem, hogy ezt te is így gondolod, csak valamiért nem ez jött le nekem.)
Gyermekeim szükségletének a kiismerése pedig attól kezdve, hogy a kis csecsemő éhes-e, fázik-e, fáj-e valamije odáig tart, amíg a fiatal felnőtt beiratkozik az egyetemre, netán munkát vállal. Úgy érzem, egyfolytában tanulnom kell, meg kell őket ismernem. És ami jó az egyiknek, az nem jó a másiknak.

Nagyon örülök ennek a topiknak, köszi, hogy megnyitottad. Jelen élethelyzetben engem ez foglalkoztat leginkább.

Idézet:
Jó e, ha a szülő biztos a dolgában és biztos abban, hogy jól cselekszik?


Kedves FM, szerintem jó, és fontos, hogy a szülő meggyőződésből cselekedjen, mert a gyerekek megérzik, ha a felnőttek nem hitelesek. Viszont egy szülőnek mindig képesnek kell lennie arra, hogy a meggyőződését felülvizsgálja, és módosítsa ha kell. (Nem csak egy szülőnek :) )
Egy hívő szülő meg pláne vizsgálja meg minden dolgát Isten előtt, a gyereknevelés miért lenne kivétel?
Én egy kicsit fenntartással olvasom az ilyen témájú könyveket. Mindent megvizsgálok, és ami jó, megtartom. (Mármint személyesen nekem és az én gyerekemnek jó.)

_________________
Ezért tehát nem azé, aki akarja, és nem is azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.
Róm 9,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 09., péntek 22:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
---


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára FM 2007. márc. 16., péntek 00:00-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 10., szombat 08:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Boglárka írta:
"Évekig tart, mire kiismerjük a gyermekeink szükségletetét", de mielőtt kiismerné, előtte is tennie kell érte; ilyenkor (is) kap egy plusszt a hívő szülő az imádságon keresztül; Istentől kapott bölcsességet!


mandula írta:
A fenti mondatodat úgy értem, mintha lenne egy időszak, amíg az ember kiismeri a gyermeke szükségletét, aztán miután kiismerte, már nincsen semmi kétsége, semmi bizonytalansága. De amíg van, addig meg imádkozhat.
Én nem így élem meg.
Az, hogy imádkozom, az az alap. :) (De feltételezem, hogy ezt te is így gondolod, csak valamiért nem ez jött le nekem.)


Szia Mandula!

Valóban nem így értettem. Röviden írtam a múltkor, mert nem volt kedvem az anyaságot elméleti síkon elemezni (örültem volna, ha ehelyett már gyakorlati példákat látok leírva).

Tulajdonképpen nem csodálkozom azon, hogy Zsu fennakadt Busch-nak ezek a kategorikus kijelentésén : "az igazi anya pontosan tudja, mire van a gyermeknek most, ebben a pillanatban szüksége."
Én sem gondolok tévedhetetlennek senkit, a gyermekét szerető, lelkiismeretesen nevelő „igazi anyát” sem.
Amikor olvastam Busch írását, egy pillanatra én is meghökkentem ezen, de továbbsiklottam rajta, egy kicsit szenvedélyes, szubjektív állításnak láttam, ami nyilván az édesanyja iránti elfogultságból adódott.
Nem gondoltam, hogy bárkinek lelki traumát okoz ez a szubjektív vélemény, ezért benne hagytam a szövegben. (Mivel generálta, hogy megszólaltak itt olyanok, akik különben talán hallgattak volna – tán nem is olyan nagy baj…)

Busch másik kijelentéséhez kapcsolódik az írásom, ami félreérthető volt.
Ezt mondta: "Ezért fel nem foghatom, hogyan akarhat egy nő igazi anya lenni anélkül, hogy Istentől ilyen bölcsességet és ilyen szeretetet kérne. Anyák, akik nem tudnak imádkozni, nem igazi édesanyák!”

Én sem osztom azt a nézetét, hogy aki nem tud imádkozni, az már nem is igazi anya. De! Abban kétségtelenül igaza van, hogy a hívő szülő rendelkezik egy olyan plusz lehetőséggel, többlettel a gyermeknevelésben, amivel egy ateista szülő (aki nem hisz Istenben) nem; ez a plusz, hogy folyamatos kapcsolatban van Istennel és kérhet Tőle segítséget, bölcsességet imádságban.

Úgy van, Mandula, ahogy írod, hogy a szülőnek egyfolytában tanulnia kell, meg kell a gyerekeket ismernie. És ami jó az egyiknek, az nem jó a másiknak.
Isten viszont – akinek a teremtményei vagyunk valamennyien – tökéletesen ismeri a gyerekeket, ezért egyedülálló lehetőség Tőle tanácsot kérni a gyerekekkel kapcsolatban (is).

De tényleg nem szeretnék erről én beszélni, akinek nincs gyermekem, szóljanak inkább azok, akiknek vannak gyakorlati tapasztalataik.

Üdv! B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 10., szombat 16:10 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 01., csütörtök 21:21
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Budapest-Nagytarcsa
ÁMEN!

_________________
"Akik Istent szeretik, azoknak minden javukra szolgál."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 10., szombat 16:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Egy színésznő mesélte az alábbi történetet annak az apropójából, hogy mennyire más természetűek a gyerekek akár egy családon belül is. Akár ikertestvéreknek is mennyire eltérő a viselkedése, gondolkozása.

Először az egyik iker rokon kislánynak mesélte egy este, lefekvés előtt Piroska, és a farkas történetét. A kislány elmélyülten hallgatta a mesét, majd amikor odaért a történetben, hogy a gonosz farkas bekapja a nagymamát keserű zokogásba tört ki. Olyan mértékben együtt érzett a szereplőkkel, hogy a végén úgy kellett befejeznie a mesét, hogy a nagymama, a Piroska, a farkas, meg a vadász a folyó mellett kakaót iszogatva, és a nyári hőségben boldogan lógatták a lábukat a hűs vízbe.

Következő alkalommal a másik kislánynak kellett a gondját viselnie. A gyerek lefekvés előtt szintén mesélést kért, és ő félve fogott bele a Piroska, és a farkas történetébe. A gyerek figyelmesen hallgatta a mesét, nagy érdeklődéssel, és amikor odaért a történetben, hogy a farkas bekapja a nagymamát, élénken, kipirosodott arccal, mint aki valóban együtt él a történettel, közbevágott, hogy - melyik nagymamát?! A budapestit, vagy a szegedit?! :)

Nahát ekkora különbség van gyerek, és gyerek között…! :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 10., szombat 16:32 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 01., csütörtök 21:21
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Budapest-Nagytarcsa
Amikor első kisfiam megszületett, már sok mindent tudtam a gyerekekről, a gyermeklélektanról, a csecsemőgondozásról, és sajnos a lehetséges betegségekről, komplikációkról is, mivel mindegyik "tárgy"-ból már volt egy szigorlatom, kollokviumom stb. (egészségügyis vagyok, brr..!!) Volt egy elképzelésem is, megbíztam a gyerekorvos és a védőnő tanácsaiban, és kijelentem, hogy a hitem szempontjából a legnehezebb időszak volt az első 6 hónap.Depressziós lettem, sokat sírtam, állandóan kétségek gyötörtek, hogy jól csinálom-e.Mert mást mondott az anyóspajtás, mást az édesanyám, mást a szomszédnéni, mást a barátnők, és mást az alakulóban lévő anyai megérzésem.De a legszörnyűbb az volt, hogy úgy éreztem, nem számíthatok a férjem segítségére. Csak az imádság maradt, az Istennel való kapcsolat.Gyakran szoptatás közben imádkoztam, meg félálomban, félretéve a "klasszikus" imádkozási rítusokat. Férjemel való közös csendességeink elmaradoztak, biblia-olvasásom megritkult, totál magamra maradtam. Ritkán látogattak hívő barátaim, úgy éreztem, hogy csak Istenre hagyatkozhatok, de sajnos Isten igéje sehol nem mondja, hogy miért sírhat egy csecsemő.
Aztán belejöttem a mindennapok ritmusába, de a depresszió nem múlt el, csak csökkent, átmenetileg.Mostanra sikerült feldolgozni egy lelkigondozó és egy önismereti csoport segítségével.

_________________
"Akik Istent szeretik, azoknak minden javukra szolgál."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 10., szombat 16:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
zsu írta:
De a legszörnyűbb az volt, hogy úgy éreztem, nem számíthatok a férjem segítségére. Csak az imádság maradt, az Istennel való kapcsolat.Gyakran szoptatás közben imádkoztam, meg félálomban, félretéve a "klasszikus" imádkozási rítusokat. Férjemel való közös csendességeink elmaradoztak, biblia-olvasásom megritkult, totál magamra maradtam. Ritkán látogattak hívő barátaim, úgy éreztem, hogy csak Istenre hagyatkozhatok, de sajnos Isten igéje sehol nem mondja, hogy miért sírhat egy csecsemő.
Aztán belejöttem a mindennapok ritmusába, de a depresszió nem múlt el, csak csökkent, átmenetileg.Mostanra sikerült feldolgozni egy lelkigondozó és egy önismereti csoport segítségével.


Úgy hallottam én is, hogy kismamáknál a szűlés utáni depresszió gyakori szokott lenni. De gondolom erről biztosan beszéltek azokban a csoportokban, ahol segítettek. A családban is tapasztaltam, hogy ebbe nagyon könnyű beleesni a kismamáknak...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 10., szombat 16:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
rosta írta:
Egy színésznő mesélte az alábbi történetet annak az apropójából, hogy mennyire más természetűek a gyerekek akár egy családon belül is. Akár ikertestvéreknek is mennyire eltérő a viselkedése, gondolkozása.

Először az egyik iker rokon kislánynak mesélte egy este, lefekvés előtt Piroska, és a farkas történetét. A kislány elmélyülten hallgatta a mesét, majd amikor odaért a történetben, hogy a gonosz farkas bekapja a nagymamát keserű zokogásba tört ki. Olyan mértékben együtt érzett a szereplőkkel, hogy a végén úgy kellett befejeznie a mesét, hogy a nagymama, a Piroska, a farkas, meg a vadász a folyó mellett kakaót iszogatva, és a nyári hőségben boldogan lógatták a lábukat a hűs vízbe.

Következő alkalommal a másik kislánynak kellett a gondját viselnie. A gyerek lefekvés előtt szintén mesélést kért, és ő félve fogott bele a Piroska, és a farkas történetébe. A gyerek figyelmesen hallgatta a mesét, nagy érdeklődéssel, és amikor odaért a történetben, hogy a farkas bekapja a nagymamát, élénken, kipirosodott arccal, mint aki valóban együtt él a történettel, közbevágott, hogy - melyik nagymamát?! A budapestit, vagy a szegedit?! :)


:D Rosta, olyan jókat lehet az írásaidon nevetni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 10., szombat 17:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
zsu írta:
Amikor első kisfiam megszületett, már sok mindent tudtam a gyerekekről, a gyermeklélektanról, a csecsemőgondozásról, és sajnos a lehetséges betegségekről, komplikációkról is, mivel mindegyik "tárgy"-ból már volt egy szigorlatom, kollokviumom stb. (egészségügyis vagyok, brr..!!) Volt egy elképzelésem is, megbíztam a gyerekorvos és a védőnő tanácsaiban, és kijelentem, hogy a hitem szempontjából a legnehezebb időszak volt az első 6 hónap.Depressziós lettem, sokat sírtam, állandóan kétségek gyötörtek, hogy jól csinálom-e.Mert mást mondott az anyóspajtás, mást az édesanyám, mást a szomszédnéni, mást a barátnők, és mást az alakulóban lévő anyai megérzésem.De a legszörnyűbb az volt, hogy úgy éreztem, nem számíthatok a férjem segítségére. Csak az imádság maradt, az Istennel való kapcsolat.Gyakran szoptatás közben imádkoztam, meg félálomban, félretéve a "klasszikus" imádkozási rítusokat. Férjemel való közös csendességeink elmaradoztak, biblia-olvasásom megritkult, totál magamra maradtam. Ritkán látogattak hívő barátaim, úgy éreztem, hogy csak Istenre hagyatkozhatok, de sajnos Isten igéje sehol nem mondja, hogy miért sírhat egy csecsemő.
Aztán belejöttem a mindennapok ritmusába, de a depresszió nem múlt el, csak csökkent, átmenetileg.Mostanra sikerült feldolgozni egy lelkigondozó és egy önismereti csoport segítségével.


Egyre többször hallok a szülés utáni depresszióról az ismerőseim körében is. Tényleg gyakrabban fordul elő, vagy régen is volt ilyen, csak nem beszéltek róla?
Miért nem tudunk manapság megbírkózni a problémáinkkal ?

Annál az ismerősömnél, ahol ez a probléma előjött, (korban) elég későn érkezett a gyermekáldás, és amúgy is eléggé sok teher nehezedett rá a családban.

Nem lehet, hogy túl sokat várunk magunktól?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 10., szombat 19:00 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 01., csütörtök 21:21
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Budapest-Nagytarcsa
Nem lehet, hogy túl sokat várunk magunktól?[/quote]

Kedves Tavasz!

Ezt a kérdést már sokfelől hallottam, csak a választ nem. Szerinted mi a túl sok, mi a megfelelő, mi a kevés? Komolyan érdekel a véleményed, hátha segít, és közelebb kerülök a magam megoldásához. Lehet, hogy én is túl sokat várok el magamtól, és nem elégszem meg az "elég jó anya" kategóriával. Várom válaszod!

_________________
"Akik Istent szeretik, azoknak minden javukra szolgál."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 10., szombat 20:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Zsu,

említetted a leveledben, hogy úgy érezted, hogy a férjedre nem számíthatsz. Az biztos, hogy nem jó, hogy úgy érzed, csak magadra számíthat, nincs segítséged /nem találsz(tál) benne társra a gyermek körüli feladatokban/.
Régen, amikor a generációk még együtt éltek, ezek a "terhek" talán egy kicsit jobban megoszlottak, "kéznél" voltak a szülők, a család jobban összetartott... erről az idősebbek tudnának inkább beszélni, régen hogy volt ez... szóval jó lenne, ha tapasztaltabbak beszélnének erről, én is a válaszokat, a tapasztalatokat szeretném hallani.

Egyébként vsz. az is lehetett a baj, hogy olyan sok mindenki tanácsának akartál megfeleleni, ráadásul még szakszerűen is akartad csinálni.

Lehet, hogy "egyszerűen" csak anyának kellett volna lenned, és átadni magad ennek az örömnek... :)


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. márc. 10., szombat 20:33-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 10., szombat 20:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
tökéletes anya pont annyira van, mint tökéletes házasság :)

Idézet:
valaki ezt írta nemrég nekem, tanácsot kérve:

XY teljesen az un. nem kötődő csoportba tartozik. Ezért is nagyon
sok mindent megértek benne. Csak ez az embert jobban befolyásolja
sokszor, mint a döntése vagy elhatározása. Lehet e ezen változtatni?


a válaszom:

persze, hiszen NÁLAD is lehetett :)
sok-sok türelemmel, szeretettel... szerintem VAN neki is meg neked is (most már :))
az a lényeges, hogy ne a TÜSKÉITEK akadjanak össze, hanem valahogy a TÜSKÉTLEN FELETEKET tudjátok egymás felé fordítani :D


a SZÜLŐ-szerepet mindenképpen TANULJUK is (amellett, hogy sok ÖRÖKLÖTT rész is van benne, meg természetesen a viselkedésmintát-sorskönyvet HOZZUK a szülőktől)

nincs "IDEÁLIS eset"!!!! középszerű szülők ZSENIgyerekeiről éppúgy lehet hallani, mint ZSENI SZÜLŐK épphogy-protekcióval-vegetáló csemetéiről...

akárcsak a házasságban, a szülő-gyerek kapcsolatban is FORMÁL Isten...

csak a LEGFRISSEBBET mondom el: TEGNAP kaptam meg utolsó "leszúrásomat" legnagyobb lányomtól: "apa, nem lehetne, hogy FELNŐTTNEK TEKINTS?"
és IGAZA VOLT!!! NEHÉZ lecke, de meg kell tanulni: MEGŐRZÉSRE kaptuk őket, EGY IDŐRE :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 459 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 15 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség