Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 462 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 31  Következő
 

Re: Gyermeknevelés
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 02., kedd 06:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Kedves Anikó!

Van, hogy szólok, van, hogy nem.
Ami ilyenkor (nagyon ritkán tettem meg eddig) bevált, hogy megfogom ezt a gyereket és a saját nyakamba rakom.
Na ilyenkor vagy elmenekül az apjához, vagy megköszöni és utána már tudok neki olyanokról beszélni, amit Mandula mond. (IDÁIG RITKÁN JUTOK EL!)
Csípőből a világi megoldások jönnek:
Vagy engedek neki, hogy hagy furakodjon, vagy keményen betámasztok.

Van egy fontos Ige:
Jézus mondja:
Boldogok a szelídek, mert ők öröklik a földet.
A jövő nem ezeké a gyerekeké, bármennyire is ez a LÁTSZAT. Mert jövő ebből a törtetésből, letiprásból nem épülhet csak elmúlás.... (Ezért ez a világ - amit te ott láttál - el is fog múlni és annak minden kívánsága)
Azok a szülők, akik erre nevelik a gyermeküket súlyos hibát követnek el, aminek a "gyümölcsét majd szedhetik", ha csak nem fogadják el, hogy Krisztus ebbe halt bele, hogy nekik ne kelljen.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 02., kedd 07:11 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Úgy látom, most én voltam félreérthető. Bár Mandula és Pauler értette az üzenetemet. Köszönöm is a válaszaitokat! Remélem igazatok lesz. Tehát, azt jelentette a mondatom, hogy kérlek mondjátok, hogy tévedek. Vitassátok ama állításomat, hogy a mindenek feletti érvényesülés vált trendivé gyereknevelés terén, mert szeretnék tévedni.

Loisz, Te nagyon ki vagy hegyezve rám. Egy ártatlan mondattól is üldözésimániád lett és keresed, majd találod is a rosszat, még akkor is ha nem létezik. Közvetlenül az indulásom előtt írtam ide, utána rohantam hogy elérjem a buszt. És mivel a mai gyerekekről írtam/írtunk így valóban Ti jutottatok eszembe, ez a fórum és ez a téma. Ebben ugye nincs semmi rossz?! Ismered azt a mondást, hogy a harag nem jó tanácsadó? Kiegészíteném még azzal, hogy a harag, a düh, csakis kizárólag Téged mérgez, a Te vérnyomásod fog megugrani, senki másé. Szóval nyugalom! Nem akarok senkit sem bántani, senkit sem provokálni. Nem vagyok egy gonosz, rossz ember, ne bennem keress ellenségképet.

Ha még mindig problémád van velem, akkor üzenj privátban. Ne offoljuk szét a fórumot ezzel az ostoba acsarkodással.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 02., kedd 11:30 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Idézet:
Kezdem úgy érezni, hogy a gyerek érvényesülése mindenekfelett a cél és már jó korán beleverik, hogy mindig érje el amit akar, és akkor amikor akar, mert ez egy ilyen küzdelmes világ. És tényleg ők fognak érvényesülni.

Igen Pegazus, én is ezt a tendenciát látom sajna.
Ma tényleg így érvényesülnek az emberek.
Azt hiszik, ha náluk bevált akkor a gyermekeiknél is be fog. Jót akarnak, de rosszat tesznek a csemetéikkel.
Kérdés, hogy mi az ára?(nem pénzbeli dologra gondolok)
Mert az érvényesülésnek és az erőszakosan megszerzett karriernek ára van.
A mai generáció sok árat fizetett ezért, széthullott családok, tönkrement egészség, széttört barátságok, ellenségek, öngyilkosság, folyamatos stessz stb.
Ezt kívánnánk a gyermekeinknek is? Mert úgy tűnik, hogy sokan a dolgok előnyös oldalát látják, remélve, hogy nem ismétlődik meg a gyermekeiknél. De megfog, mert ez egy törvényszerűség, vagy valami ilyesmi.
Erre nem nagyon gondolnak az emberek.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 02., kedd 12:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Idézet:
Kezdem úgy érezni, hogy a gyerek érvényesülése mindenekfelett a cél és már jó korán beleverik, hogy mindig érje el amit akar, és akkor amikor akar, mert ez egy ilyen küzdelmes világ. És tényleg ők fognak érvényesülni.


Erre a tényre főleg akkor hívom fel a gyerekeim figyelmét, amikor valami felvételi előtt állnak. Azt húzom alá bennük, hogy nagyon keményen fel kell készülni, mert meg fognak lepődni, hány olyan társuk, akik éppen hogy átevickéltek eddig egyik osztályból a másikba, hirtelen mind a legmenősebb helyeket fogják megcélozni----és valami sejtelmes módon,- de el is fogják éri.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 02., kedd 13:25 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Erika írta:
Idézet:
Kezdem úgy érezni, hogy a gyerek érvényesülése mindenekfelett a cél és már jó korán beleverik, hogy mindig érje el amit akar, és akkor amikor akar, mert ez egy ilyen küzdelmes világ. És tényleg ők fognak érvényesülni.


Erre a tényre főleg akkor hívom fel a gyerekeim figyelmét, amikor valami felvételi előtt állnak. Azt húzom alá bennük, hogy nagyon keményen fel kell készülni, mert meg fognak lepődni, hány olyan társuk, akik éppen hogy átevickéltek eddig egyik osztályból a másikba, hirtelen mind a legmenősebb helyeket fogják megcélozni----és valami sejtelmes módon,- de el is fogják éri.

Kedves Erika, így már más! Vagyis az értelme.
A mindenek felett való érvényesülés rossz. Az erőszakos, könyöklős,másokat lesöprő mindent háttérbeszorító stílus, életvitel amit nem szeretnék látni a gyermekeimnél.
A becsületes, kemény munkával megszerzett, de a lemondani tudással együtt való érvényesülés szerintem is helyes. :)

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 02., kedd 13:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Pe-ga-zus írta:
Üdv Mindenkinek!

Kint voltam a Nemzeti Vágtán. Viszonylag sikerült jó helyet találnom, csak egy család állt előttem közvetlenül a palánknál. Aztán hirtelen megjelent mögöttem egy apuka, aki dühösen konstatálta, hogy nem tud, sehogyan sem tud előrefurakodni. Így lehajolt a gyerekéhez, és szólt neki, hogy szépen fúrja előre magát. Na, a gyerek elindult, mint egy kisfúrógép. Már majdnem elért a palánkhoz, mikor rájött, hogy itt két gyereket kéne arrébb löknie. Gondoltam, itt feladja. De nem. :) Arrébb lökte a család legkisebb fiát - aki nála kisebb volt - hogy helyette ő mászhasson fel a palánkra. A büszke papa meg távolról figyelte. Persze az apukája is megpróbált utánamenni, de hát ugye... én rutinos koncertre járó vagyok. Borzasztó egyszerű a taktikám: állj mint a cövek. :) Az ilyen emberek azt hiszik, hogy ha egy picit meglöknek akkor én arrébb fogok topogni ijedten, de ilyenkor én egy centit sem. Csak állok tovább ugyanott, ki se billenve. Na akkor az apuka tovább figyelte a gyerekét, ahogy lökdös egy nála kisebb gyereket. A kicsi gyerek anyukája meg csak nézte és hát mi mást tehetett volna, de most komolyan? Ti rászólnátok egy idegen gyerekre, hogy viselkedjen má'??

Szóval rögtön Ti jutottatok az eszembe. :) Meg az, hogy erős szemlélet változáson megyünk át, már ami a nevelést illeti. Kezdem úgy érezni, hogy a gyerek érvényesülése mindenekfelett a cél és már jó korán beleverik, hogy mindig érje el amit akar, és akkor amikor akar, mert ez egy ilyen küzdelmes világ. És tényleg ők fognak érvényesülni. Tehát egyfajta trendet vélek felfedezni a gátlástalanság iránt. Ugye tévedek? Remélem igen. Na MOST vitatkozzatok velem. Lécci.


Szia!
Én most akkor vitatkozom.
Egyrészt: én rászólok más gyerekére. És akkor köszönetet várok érte a szülőtárstól, és ha normálisan szólok a gyerekre, úgy, hogy nem a személyét, hanem a viselkedését kifogásolom, akkor meg is kapom.
Másrészt gondolkodtam, hogy én mit tennék, ha egy koncerten a gyerekemmel együtt csak az előttünk állók hátát látnánk, és bizony szerintem én is azt mondanám neki, hogy menjen előre, ha ő még férne, de én már nem. A nagydarab apukák ugyanis látnak tőle, de fordítva ez nincs így. Persze, lökdösődni sem szabad, ez természetes. Eszembe jutott a színház, ahová járunk, ott úgy van megoldva a helyfoglalás, hogy gyerekek elöl, szülők hátul, és nem azért, mert istenítjük a gyerekeket, vagy mert mások letaposására neveljük őket, hanem mert kicsik. Szerintem egy gyerek akkor fogja majd észrevenni a magánál kisebbeket, ha rá is odafigyelnek, amikor neki van rá szüksége. Mert akkor látja a felnőttektől, hogy ezt így kell csinálni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 02., kedd 14:23 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Kedves Kamilla!
Ez így teljesen jó amit leírtál. Minden tiszteletem, hogy mered fegyelmezni más gyerekét. Én általában csak metakommunikációt használok. Megkeresem a szememmel a gyerkőc szüleit, kivárom míg észreveszik hogy nézem őket, majd ha már elkapták a tekintetemet egyértelműen jelzem, hogy figyeljék a gyereküket. Nekem ez szokott beválni.

Tegnap nekem az a palánk a melkasomig ért kb. (182 centi vagyok) A gyerek olyan 6-7 éves lehetett, tehát nem volt túl sok értelme odaküldeni a kisfiút. Az meg a másik, hogy kb 10 percenként kérte a kommentátor, hogy NE ÜLTESSÉK KI a gyerekeket a palánkra, mert balesetveszélyes, ugyanis az a lovasoknak a bukótere és ha valamelyik kisodródik a kanyarban és repülő a ló is, a bukótér fogja meg. Gyerekkel vagy anélkül.
A másik. A Hősök terének a központjában lévő szoborra mászott fel olyan 10-20 ember. Majd ismét a hangosbemondó: kérjük másszanak le a szoborról, az előbb esett le róla egy gyerek és megsérült. Arra a magas talapzatra még nekem is bajos lett volna felkúsznom, de hogy mi a ....... keresett ott egy gyerek??? Oda csak felültetni tudták a szülők, magától nem tudna felmenni, mert ott nincs kapaszkodó.

Szóval érdekes és tanulságos élmény egy ilyen rendezvény.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 02., kedd 19:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Másrészt gondolkodtam, hogy én mit tennék, ha egy koncerten a gyerekemmel együtt csak az előttünk állók hátát látnánk, és bizony szerintem én is azt mondanám neki, hogy menjen előre, ha ő még férne, de én már nem. A nagydarab apukák ugyanis látnak tőle, de fordítva ez nincs így. Persze, lökdösődni sem szabad, ez természetes. Eszembe jutott a színház, ahová járunk, ott úgy van megoldva a helyfoglalás, hogy gyerekek elöl, szülők hátul, és nem azért, mert istenítjük a gyerekeket, vagy mert mások letaposására neveljük őket, hanem mert kicsik.


Ezzel is egyet értek!
:-)
A nagyok is nyithatnak a kicsik felé, ez jó.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 03., szerda 07:14 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Szia!
Szerintem hihetetlenül kreatív és egyedi ötlet volt Geszti Pétertől, hogy kitalálta a Nemzeti Vágtát. Lovas nemzet vagyunk, a huszárjainkra kimondottan büszkék lehetünk.
Odajött hozzám egy korombeli nő - nem tudom milyen nemzetiségű lehetett - de megkérdezte angolul, hogy tudom-e mi van itt. Csodálkozott, de nagyon tetszett neki, hogy lovasversenyre keveredett. Visszakérdezett, hogy tényleg?? Verseny? Lovakon? :)

Neked mi nem jön be a Nemzeti Vágtán?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 03., szerda 18:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Pe-ga-zus írta:

Üdv Mindenkinek!

Szóval rögtön Ti jutottatok az eszembe. :) Meg az, hogy erős szemlélet változáson megyünk át, már ami a nevelést illeti. Kezdem úgy érezni, hogy a gyerek érvényesülése mindenekfelett a cél és már jó korán beleverik, hogy mindig érje el amit akar, és akkor amikor akar, mert ez egy ilyen küzdelmes világ. És tényleg ők fognak érvényesülni. Tehát egyfajta trendet vélek felfedezni a gátlástalanság iránt. Ugye tévedek? Remélem igen. Na MOST vitatkozzatok velem. Lécci.


Üdv. Neked is !

---Sajnos, nem tudok Veled ebben a témában "vitázni",- mert nagyon is jól látod,-
ami a társadalmi vonatkozását illeti a gyereknevelésnek.- Valóban ez már trend.-

-Csak az a baj, hogy nem veszik észre, hogy az érvényesülés hajhászása közben -
és ettől,-egyre boldogtalanabb lesz mindenki. Az is, aki fel, vagy kikönyökölte magát
a többiek fölé,-- és hát azok is, akiket közben letaposott.- Kiüresedik a lélek, meg-
kérgesedik a szív,- az irgalmasság ismeretlen fogalommá válik.-

-Én is hallottam egy hasonló történetet: "Esős, síkos úton elesik egy idős néni,- a
szatyrából kigurulnak az almák, ő pedig "nem tud" egyedül felálni.--- Arra sétál egy
anyuka a 7-8 éves gyermekével.- A kisgyerek észreveszi a nénit és elindul, hogy
odaszaladjon és segítsen (belőle még nem veszett ki az irgalmasság)- az anyuka
rákiált és visszatartja: "Ne menj oda, sáros lesz a ruhád!"

-Sírásra indító jelenet !

-Azért a valósághoz és történethez az is hozzátartozik, hogy ez után meg odaért
a helyszínhez egy 3 gyerekes család. A legkisebb az apuka karjaiban, a másik kettő
anyukával,... és ahogy észreveszik a nénit a földön elterülve,-- azonnal megállnak,
apuka leteszi még a picit is, aki már tud egyedül járni --- és mindnyájan SEGÍTENEK!
-Apuka felsegíti a nénit, papírzsebkendővel törölgetik a ruháját,- anyuka részvéttel
kérdezgeti, nem esett-e baja,... a nagyobb gyerekek szedegetik a szétgurult almát..
-És mivel nem lakott messze,-- hazakísérik.-

-Boldog mosolyra indító jelenet ! - Ezért hát ne adjuk fel a reményt, hogy a szere-
tet és irgalmasság csodája nem veszhet ki az emberekből, ha mi magunk is tápláljuk
és továbbadjuk.-

---Előző levelemmel nem akartalak megbántani,- ha mégis, - akkor bocsi !! :)

Üdv.
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 03., szerda 18:39 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Kedves Loisz!
Nincs gond. Fátylat, spongyát, lavort, vödröt, atombunkert rá!

Ellenben a mai bácsik nagyon jól neveltek. Engem nyalábolt már fel a zebra közepéről télvíz idején egy bottal közlekedő 70 és fél lábbal a sírban lévő bácsi, miután egy szép, ollózással a levegőben egybekötött hátast dobtam. Nagyon röhögött mindenki, de én is! Egy öreg bácsi szedte össze a darabkáimat, már ami megmaradt belőlem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 03., szerda 20:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Egy ilyen szép példa után félve írom le a sablon sztorit:
Anyuka utazik a villamosn. Ölében ül a 4-5 éves gyereke, aki rugdossa a szembe ülő néni lábát. A néni egy idő múlva félve megkéri az anyukát, hogy szóljon a gyerekére, hogy ne rugdossa.
Az anyuka kikel magából, hogy ezt nem teszi meg, mert ezzel a gyermeke személyiségének a kibontakozását gátolná meg.
Erre egy 18-20 éves fiú odaáll az anyuka mellé és a rágóját az anyuka homlokára nyomja.
Amikor az anyuka kikel magából, hogy ezt hogy képzeli, akkor a fiú annyit válaszol:
Nekem sem gátolták meg a személyiségem kibontakozását.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 04., csütörtök 06:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Tavaly voltunk, de a gyerekek alig láttak valamit, nagy volt a tolongás, idén már nem mentünk...
:-)

Jó kis keresztyén hozzáállás.

Viszont fent voltunk a Hármashatár hegyen és láttunk egy hatalmas siklót (fiam meg is fogta) meg láttunk varangyot és bogarakat és sziklát másztunk, meg rohantunk le a hegyről.

A vágta egyébként egy sima lóverseny, de vannak körülötte sátrak, különböző mesterségekkel.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 04., csütörtök 06:55 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. máj. 16., szombat 07:13
Hozzászólások: 77
Hm... Az első hozzászólást leszámítva - azt nem igazán értem - sok igazság van. A tavalyi Nemzeti Vágta jobban volt megszervezve. Ez valóban kissé félresikerült.

Aki nem állt a Hősök terén, tehát a kör belső részén, az valóban nem látott semmit, mert tribünöket építettek a pálya köré. Egy jegy 15.000 Ft-ba került. Tavaly ilyen felüljáró szerű lépcsőket, hidakat építettek (tribün se volt) ahol ki-be járhatott a tömeg a belső és külső körből. Most ez nem volt. Kétszer kellett körbejárnom az egész pályát, mire rájöttem hol lehet bemenni a belső körbe. Aki ezt kitalálta..... A lényeg hogy a futamok között kinyitották a kordonokat. Asszem összesen 3 ilyen hely volt. A rés mérete olyan 2 méter volt. Próbáld elképzelni, ahogy a kinti tömeg próbálja befúrni magát, átgázolva a pályán, a benti tömeg meg szeretne kiszabadulni. És ez a két tömeg összetalálkozik a pályán. A biztonsági őrök kiabáltak, 10 perc alatt kb 30 ember tudott bejutni és ennyi kijutni. Volt aki a pálya közepéig jutott el, ott sorfalat álltak az őrök hogy zárul a kapu, mindenki menjen vissza. Aztán jó félóráig se ki, se be. Itt még csak visszafogottan csodálkoztam ezen a módszeren. De mikor szerettem volna kijutni.... A sok eső miatt felázott ez a komposztos pálya. Ráléptem és bokáig süllyedtem a sz..ban és mindenki velem együtt. Na ekkor már én is szóismétlés nélkül káromkodtam.

Szóval a mostani szervezés pocsék volt, de a verseny és a hangulat hasonlóképp remek volt a tavalyihoz képest. De cipőt, zoknit és nadrágot kellett mosnia mindenkinek, aki rálépett a pályára.

Tudod, ez hozzáállás kérdése. Nagyon puffogtam én is, hogy ha tönkremegy a cipőm, akkor olyat írok a szervezőknek, hogy csak úgy nyekkennek, de eközben emlékszem arra is, hogy mennyire aranyos volt a "kicsi-huszár" verseny, ahol pónilovakon versenyeztek gyerekek és tömeg tapsolta és éltette őket. Akkor nagyon büszkének éreztem magam, hogy ilyen lovasaink is vannak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Gyermeknevelés
HozzászólásElküldve: 2009. jún. 04., csütörtök 07:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Én sem láttam a nemzeti vágtát, de még mindig jobb mint egy szigetfesztivál, buziparádé, vagy egy Budapest parádé.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 462 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség