Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 459 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 10., szombat 20:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Boglárka!

Nehéz megszólalni így a Bush árnyékában.Nem szeretnék most számot vetni azzal,h. vajon milyen anya vagyok.-Ha magamra nézek, csak a mulasztásaimat látom, ez megbénít, s még rosszabb anya leszek. Inkább hittel felnézek Istenre, h.ha alkalmasnak talált erre a feladatra,gyermekekkel ajándékozott meg, megadja hozzá a megfelelő erőt, bölcsességet.
Hogy nem könnyű-bár nagyon szép feladat- gyermeket nevelni, azzal nem mondok semmi újat.
Három pici gyermekünk volt már, amikor az Irakban dolgozó bátyám beszámolt arról, h. milyen gyümölcs a számunkra ismeretlen gránátalma.Valami olyasmit írt,h. nagyon finom, csak sok magja van, ezért sokat kell köpködni..
Akkor olvastam az Énekek Énekében:

A te csemetéid gránátalmás kert- s ez olyan találó volt, ... nagyon aranyosak voltak a gyerkőcök, ..de ehhez sok nehézség is társult- sokat kellett -már bocsánat- "köpni -nyelni."

Hogy minden gyerek más és más, ezt tanúsíthatom.Az első lányunk nagyon szerette, ha olvastam neki. Amíg szoptattam az öccsét, mindig nagyokat olvastunk közben. Mikor megszületett a következő baba, gondoltam, elég kibővíteni a könyvtárat, s megint sokat olvasunk, jól elleszünk.Azonban ez nem jött be, a srácot nem kötötte le az olvasás, az apa, anya után a tavar/csavar / volt a 3. szó, amit kimondott, s ehhez a műszaki érdeklődéséhez máig hű maradt.
Amikor a harmadikkal egy kicsit egyedül maradtam- de jó, gondoltam, most csak vele fogok építeni...nagy meglepetésemre csak húzogatta a széket az ajtóhoz,éregette a kilincset, hogy menne a többi után...

Hogy mennyire ismerem őket? van, amelyikről sok mindent tudok, de van, akiről nagyon-nagyon keveset, egyáltalán nem enged magához közel..bizonyára valamit, valahol elrontottam.

Mivel már felnőttkorú gyerekeim is vannak, megesik,h. ők nevelnek engem.A fiam például ha robbanásveszélyt sejt, azt mondja:öt percig beszélhetsz, de aztán el ne rontsd az ebédnél a hangulatot.-általában elég szokott lenni..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 10., szombat 20:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
net2rist írta:
...MEGŐRZÉSRE kaptuk őket, EGY IDŐRE :)


{


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 10., szombat 21:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
A legrosszabb szó a "valamit elrontottam".
Soha semmit nem ront el az ember(mint szülő), csak ha szándékában van rosszat tenni.
A bűntudat nagyon fontos Isten felé, de a bűntudat méreg a gyermek felé.
Amikor már elég érett arra, hogy lehet vele beszélni, akkor jó, ha azt mondom, figyelj, akkor ezt kezdjük újra!
Hol kedjük újra?
Honnan folytassuk?
vsz


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 10., szombat 21:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Magda, ezek jó kérdések, de hogy mikor tehetem fel, úgy,hogy beszélgetés kövesse, ...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 10., szombat 21:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
A vitatkozások lezárása alkalmával.
1 pohár víz nekem 1 pohár víz neked és akkor.
A 3. alkalommal már lehet, hogy ő mondja ki :)
Nem lehet elég korán (életkorban) kezdeni, de soha sem késő :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 11., vasárnap 16:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Erika, köszi, amit írtál (a gránátalmás hasonlat tényleg elég szemléletes). :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 11., vasárnap 16:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Örülnék, ha Zsu kérdésére segítenétek válaszolni (engem is érdekelne ez az a téma, amit felvetett).


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 11:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Sziasztok!

Kicsit belassult ez a topik. Gyakorló szülőktől kérdezném, hogy mi (volt) a stratégiátok arra, hogy 1-2 éves pici gyerekeknek megtanítsátok a tiltást - úgy hogy komolyan is vegye, de mégis a baba életkorának megfelelő legyen.

(most olvastam egy vérfagyasztó könyvet, amiben a 4-6 hónapos gyereket vesszővel verte a "keresztény" apa, és lehetőleg sima bőrfelületen, mert a pelenka csak felfogja az ütést... brrrr)

Szóval léci léci válaszoljatok!

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 11:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Indu,


ha pl. lerántaná a terítőt, pont akkor, amikor van minek lerepülni róla, visszaraknék mindent, és mutatnám neki ,h. lerántani: NEM...ezt úgy,h. ő felfogja..elmondanám, mutogatnám, h. szomorú vagyok, akkor, amikor ezt teszi, esetleg megismételve, de csak annyit mondanék , amennyit megért, de azt következetesen...
ugyanakkor megpróbálnám felkelteni az érdeklődését valami hasonlóan érdekes, de megengedett tevékenység iránt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 13:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ehhez engedjetek meg egy gondolatot.
A gyerekre szerintem nem jó így érzelmileg hatni. Azért ne tedd, mert szomorú leszek. Csak akkor, ha valóban érzelmeinkre hat, amit a gyerek csinál. Bár lehet, hogy így tanulja meg, hogy nem ő van egyedül a világon, hogy másra is tekintettel kell lennie, nem tudom... :roll: egy picivel csak így lehet megértetni, hogy amit csinál az nem helyes?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 13:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2007. márc. 14., szerda 17:58-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 14:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
--


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kamilla 2007. márc. 14., szerda 17:59-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 14:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
... szegény (te)... nem tudom mi az út a gyerekekhez, de tuti, hogy valahogy el lehet jutni hozzájuk... :)

van egy olyan teóriám, hogy nem kell őket agyonnevelni, néha csak figyelni kell őket, vagy hagyni, hogy felfedezzék maguk körül a dolgokat (néha talán még mi is "tanulhatunk" tőlük, pl. hogy ők mihez miképpen viszonyulnak)
- persze veszély esetén lépni kell :)
ha túl sokat akarjuk őket nevelni, irányítani, dacosak lesznek. nem?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 16:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Köszi a tippeket, tényleg áldás hívő szülőkkel megosztani a tapasztalatokat.

>És még sokat tudnék erről dumálni, mert rengeteget gondolkodom ilyeneken.
Hát akkor ne fogd vissza magad :D

Pl. mit csinálsz hisztizés ellen?
Nekem csak mostanában kezdi a baba, és még elég tapasztalatlan a témában :) de ügyesedik napról napra.
A múltkor a földön kezdett fetrengve ordítani. Átléptem rajta és kimentem a konyhába, hogy lássa, nem vagyok vevő erre a műsorszámra. Abszolút vette is az adást, azért négykéz lábra állt, és ordítva jött utánam :) Mókásan nézett ki, de azért ijesztő is, hogy már kezdődik.

De mi van társaságban pl?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 16:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ezért kell JÓ TÁRSASÁGBA járni ;)


viccen kívül: sok gyerek használja a "közönséget" a szülő manipulálására...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 459 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség