Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 459 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 31  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 16:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Bocsássatok meg a provokatív kérdésért, de ebben az esetben mennyiben különbözik a hívő és a nem hívő anyuka tanácstalansága? :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 16:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hívő anyuka: imádkozik (és szakirodalmat olvas ;) )

nem hívő: szakirodalmat olvas :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 16:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
:)

de az is lehet, hogy a "megérzéseire" hallgat...

őszintén: az imádkozás, hogyan "befolyásolja" a gyermekkel való kapcsolatot? tényleg érdekel

(nem kötözködni szeretnék, csak látni a különbséget)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 16:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
azért NEHÉZ a kérdésed, mert ugye... KONTROLLCSOPORT nehezen állítható elő...

az imádkozás NAGYBAN befolyásolja amúgy a kapcsolatot... mert pl. én RITKÁN láttam olyat (nem imádkozó anyukánál), h SÍRVA KÉR BOCSÁNATOT a gyerekétől...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 16:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Ezzel azért nem teljesen értek egyet.
Ettől lesz egy (hívő) anyuka jobb szülő, hogy bocsánatot kér? Kétlem. Innentől kezdve bármeddig elmehet, aztán majd úgyis megbánja?

Mellesleg nem hívő anyuka is biztosan kér bocsánatot a gyerekétől, úgyhogy ez nem igazán találó érv,

én arra lettem volna kíváncsi, hogy az adott helyzetben mennyivel tud jobban dönteni...


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. márc. 14., szerda 16:35-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 16:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Indu írta:
Köszi a tippeket, tényleg áldás hívő szülőkkel megosztani a tapasztalatokat.

>És még sokat tudnék erről dumálni, mert rengeteget gondolkodom ilyeneken.
Hát akkor ne fogd vissza magad :D

Pl. mit csinálsz hisztizés ellen?
Nekem csak mostanában kezdi a baba, és még elég tapasztalatlan a témában :) de ügyesedik napról napra.
A múltkor a földön kezdett fetrengve ordítani. Átléptem rajta és kimentem a konyhába, hogy lássa, nem vagyok vevő erre a műsorszámra. Abszolút vette is az adást, azért négykéz lábra állt, és ordítva jött utánam :) Mókásan nézett ki, de azért ijesztő is, hogy már kezdődik.

De mi van társaságban pl?


Amikor a gyermekeim kicsik voltak olyan katolikus féle voltam.
Eszembe sem jutott imádkozni.
Nem voltak "hisztisek" a gyerekeim.
Nagyon sokat beszéltem és énekeltem nekik (8 év van köztük)
Énekelve fürösztöttem, mert lányom nagyon érzékenyen reagált a vízre.
Minden feladatot énekelve csináltam:
amikor kértem a kezét, mert az következett, vagy a lábát, mert az, amikor megfordítottam azt is énekelve közöltem.
Szóval mindent.
Ha valamilyen új reakciója volt akkor mindég vevő voltam rá, akár tetszett, akár nem.
Aztán mindég elmondtam neki azt amit arról gondolok.
Ha értette, ha nem akkor is elmondtam.
Gondold meg Indú későn jön a férjed, neked egész nap valami bajod volt és morcos vagy, nincs senki akivel ezt megoszd, és ő nem vevő a te bajodra.
Gondold meg mennyivel kiszolgáltatottabb a gyermek.
Ennyi :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 16:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
tavasz írta:
Bocsássatok meg a provokatív kérdésért, de ebben az esetben mennyiben különbözik a hívő és a nem hívő anyuka tanácstalansága? :)


Számomra annyiban, hogy a hívőhöz közelebb érzem magam, és jobban érdekel a véleménye (ez az emocionális oldal) meg mivel hívő, remélhetőleg felülről jövő bölcsessége is van, ami hasznosabb a pusztán szakirodalomnál (ez a racionális oldala)

FM - Az éneklés az nálunk is jó hatással szokott lenni :) Köszi a beírásodat.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 16:44 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 01., csütörtök 21:21
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Budapest-Nagytarcsa
Nos, én is olvastam azt az ominózus könyvet, melyben le van írva, hogy a vessző akkor a legjobb, ha mogyorófáról származik, és 2 mm átmérőjű, és kb. 30 cm hosszú. A 10. oldal után odaadtam egyévesemnek, hogy tépje szét. Szerintem abszurd, hogy egy hat hónapos babát vesszővel kell fenyíteni.
Én a nagyobbik gyerekemnél anno, és most is a kicsinél a következőt alkalmazom tiltásként: NEM!, ezt nem szabad, és elmondom, hogy miért nem szabad. Hidd el, lehet, hogy az egyéves a szavakat nem érti, de a hangsúlyodat, a komolyságodat, szomorúságodat stb. igenis felfogja! 14 hónapos volt a nagy, amikor élénk érdeklődést mutatott a forró tűzhely iránt. Megvártam, míg kihűlt a tűzhely annyira, hogy ne égessen, de elég forró legyen ahhoz, hogy kellemetlen legyen (leteszteltem magamon!). Odatettem Berci kezét (ad absurdum :D ), és mondtam, hogy vigyázz, forró, jujjuj!
Soha többé nem kísérletezett, és a vigyázz, forró! felkiáltást minden más szituban is megértette és alkalmazta. Így megtanulta a "kés, villa, olló" szabályt is, stb.
NÉha, amikor felmászott ide-oda, úgy, hogy ott voltam mellette, "megengedtem" neki, hogy leessen (bár előtte rászóltam, hogy ne tegye). Persze, azonnal elkaptam, de hagytam, hogy megijedjen. Ez talán erősnek tűnik, de szerintem, az ÉN gyerekem az igazi akarnok! :D Bizony, nehéz dolog ez, de szórakoztató!

_________________
"Akik Istent szeretik, azoknak minden javukra szolgál."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 16:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
"Gyerekek", ismeritek Anne Geddes képeit?

Ezt most nektek küldöm:

Kép

erről az oldalról:
http://www.hatterkepek.hu/download.php?img=93554


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 16:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
---


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára FM 2007. márc. 16., péntek 00:02-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 16:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Zsu,

tetszettek azok a "módszerek", amikről írtál.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 17:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Indu írta:
tavasz írta:
Bocsássatok meg a provokatív kérdésért, de ebben az esetben mennyiben különbözik a hívő és a nem hívő anyuka tanácstalansága? :)


Számomra annyiban, hogy a hívőhöz közelebb érzem magam, és jobban érdekel a véleménye (ez az emocionális oldal) meg mivel hívő, remélhetőleg felülről jövő bölcsessége is van, ami hasznosabb a pusztán szakirodalomnál (ez a racionális oldala)


Kedves Indu,

én ezt kérdeztem: mennyiben különbözik a hívő és a nem hívő anyuka TANÁCSTALANSÁGA
egy kicsit erősnek tartom azt a választóvonalat, hogy csak egy hívő anyuka láthatja jól a dolgokat, és csak neki lehet bölcsessége... megérzése


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 17:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
"egy kicsit erősnek tartom azt a választóvonalat, hogy csak egy hívő anyuka láthatja jól a dolgokat, és csak neki lehet bölcsessége... megérzése"
Erről nincs is szó. Isten ad a nem hívőknek is bölcsességet, ha hagyják. És a hívőnek is csak akkor ad, ha hagyja. Nincs különbség. Én csak a saját érzéseimről írtam, hogy nekem miért értékesebb egy "hívő tanácstalanság" is.

Zsu: Igen, ugyanarról a könyvről van szó, csak nem akartam tovább borzolni a kedélyeket a részletekkel. Hogy pl az egyik alany főmunkaidőben öszvéreket idomított, és onnan tudta, hogyan kell bánni a gyerekkel... Na mindegy, de még a hatása alatt vagyok erősen.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 17:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
"Van egy saját éményem (7 éves voltam), ami örökre meghatározta az én reakcióim. "
Elmondod?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 17:29 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 01., csütörtök 21:21
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Budapest-Nagytarcsa
Erika írta:
Szia Indu,


ha pl. lerántaná a terítőt, pont akkor, amikor van minek lerepülni róla, visszaraknék mindent, és mutatnám neki ,h. lerántani: NEM...ezt úgy,h. ő felfogja..elmondanám, mutogatnám, h. szomorú vagyok, akkor, amikor ezt teszi, esetleg megismételve, de csak annyit mondanék , amennyit megért, de azt következetesen...
ugyanakkor megpróbálnám felkelteni az érdeklődését valami hasonlóan érdekes, de megengedett tevékenység iránt.


Szia Indu!
Egyetértek Erikával. Egyrészt ugye a tiltás (NEM) magyarázattal, másrészt a figyelem-elterelés, ez egy ideig biztos bejön, a gyerek habitusától függően.
A kisebbik fiam már most sokkal határozottabb, akaratosabb egyévesen, mint a nagyobbik volt ilyen korban. Ugyanazt a stratégiát alkalmazom a kicsinél is, csak módosítva itt-ott, az ő lelki alkatának megfelelően. Egy biztos: szeretet, következetesség, türelem. UFF!

_________________
"Akik Istent szeretik, azoknak minden javukra szolgál."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 459 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 31  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség