Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő
 

Házasságápolás
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 12:30 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Sziasztok!

Mennyi időt töltötök naponta fogatok, vagy hajatok vagy egyáltalán testetek ápolásával? Házasságunk is egy test: házasságtest!

Ennek ápolásáról mi a véleményetek? Kell? Lehet? Van-e egyáltalán házasságápolás?

Igaz, hogy az ápolatlan házasság olyan, mint az ápolatlan, fog...?

Írjatok!

Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 07:32 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 19:25
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: BKK-megye
Szia!

Abszolút igazad van! Napjában többször is megfésüljük a hajunkat, megmossuk a fogunkat stb, és mégis eltellik egy nap is úgy, hogy nem mondjuk párunknak, hogy "szeretlek" :(
Nehéz a helyzetem, mert sajnos kettőnk közül, csak én vagyok megtért (bár a hitem sokat ingadozik, folymatosan erősödik úgy érzem) , és a férjem pedig "kitért" Ezalatt azt értem, hogy mikor megismerkedtünk, még ő is szívesen járt templomba, közösségbe (hála fiatal és rugalmas lelkész házaspárunknak), ám mikor nekik el kellett menniük, hát valami megtört benne. Nagyon jóban lett a lelkésszel, úgy éreztem barátra lelt benne. Most egy lelkésznőnk van, aki nagyon jó, nekem sokat jelent, viszont Balázs folymatosan elhatárolódik a keresztény élettől. Oda a motiváció + sokat nézi a tudományos tv csatornákat (discovery stb.) :(
Sokat olvasom a Társ című könyvet, nagyon jó iránymutatások vannak benne, és ha betartom őket, akkor sokat javul a kapcsolatunk, csak néha ellustulok. Fogalmam sincs, hogy hogyan vezethetném vissza Balázst a "keskeny útra", pedig érzem, hogy Isten ezt a feladatot szánta nekem (mindamellett, hogy a két kicsi fiunkat is ezen az úton terelgetem)
Imádkozom érte, de a mindennapokba nagyon nehéz átültetni, amit válaszként kapok. Mindenesetre azt vettem észre, ha én változom, ő is formálódik, és ez már egy jó irány. :D
De magamon változtatni sem könnyű :oops:

_________________
Ildikó


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 09:41 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
()


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2008. márc. 06., csütörtök 12:01-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 11:22 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 19:25
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: BKK-megye
Szia!

Nos nagyon igazad van mindenben, főleg ebben :"A férjed, mivel szereti a tudományos dolgokat, valószínűleg inkább a tudományos oldalról próbál rendet tenni." Mindenre magyarázatot akar.
Szerettem volna vele megnézetni a Luther ímű filmet, mert az nagyon szépen ábrázolja a protestáns vallások (refi, eva. stb.) kialakulását, alapjait, de nem volt hajlandó. Azt mondta nem érdekli. Hát nem erőltettem, csak egy gyenge próbálkozás volt.
A legnagyobb baj, hogy csalódott az egyházban, meg van róla győződve, hogy az egyházi vezetők álszentek :evil: , és ő nem akar közéjóük tartozni. Persze a hit ennél mélyebben van, de mindog mikor megpróálok beszélni róla, akkor jön a kérdéseivel :?: : milyen bűne lehet egy etióp gyerknek, hogy éhen kell halnia stb. Én meg paff, nem vitatkozom vele. :(
De azért hiszek benne, hogy a Szentlélek benne is munkálkodik, csak kicsit sok a dolog odabenn :D
Nem erőltetem, de a nagyobb fiam 2 éves, lassan tanítgatom neki, hogy ki volt Jézus stb. és jó lenne, ha az Apja is megerősítené a dolgokat. Nem akarom összezavarni a csemetét :?

_________________
Ildikó


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 13:33 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Bogi!

Sajnos ismerem ezt a problémát is. Feltevések vannak a világ keletkezéséről. A legutóbbi, amit egyébként itt a neten olvastam valahol, már erősen hasonlít arra, amit mi is vallunk. Esetleg megkereshetem Neked ezt a cikket, és a közbeszúrt, odavágó idézeteket a Szentírásból. Nem akarok itt ebbe jobban belemenni, mert erre van itt egy külön topik. Vagy nyitunk egy olyat, ami a férjedet is érdekelheti.

Az az igazság, hogy a hívő embert sokan egy kicsit ostobának és maradinak is tartják. Pedig egészen sok jó fej van közöttük.


Tehát fel a fejjel.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zsolt 2007. aug. 15., szerda 07:34-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 13:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Bogika!

Lee Strobel: A Jézus-dosszié c. könyvét ajánlanám a férjednek olvasásra. Lee Storbel interjúkötetében különböző; tudományterületek jeles szakértőit faggatja az Újszövetségi beszámolók hitelességének és megbízhatóságának kérdéséről. Szívós makacssággal ered az igazság nyomába, nem kímélve interjúalanyait a kemény és kényes kérdésektől sem. A szerző azért kezdett el nyomozni, mert a felesége hívő lett, s eredetileg azt akarta a nyomozással bebizonyítani, hogy a felesége tévúton jár… a könyvből a személyes lelki útja is feltárul, melynek során az ateizmustól és a szkepticizmustól eljut a Jézusban való hitig.

B.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Boglárka 2006. okt. 12., csütörtök 14:01-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 13:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Zsolt írta:
Az Úr nem azt mondta, hogy minden embernek keresztyénné kell válnia. ...Tehát nem baj, ha valaki nem hívő, de jó, ha betartja a törvényeket úgy az ötödiktől kezdve


Zsolt, talán csak félreérthető, amit írtál, és nem is így gondoltad, mindenesetre nekem ebből az jött le, hogy:
1. Az Úrnak nincs szándékában mindenkit üdvözíteni, ugyan, minek is...
2. Akkor is üdvözülünk, ha nem vagyunk megtérve, de amolyan "rendes" emberként betartjuk a törvényeket.

Ha így gondoltad, ezzel nem értek egyet, két ige a válaszom rá:

1. "...üdvözítő Istenünk színe előtt, aki azt akarja, hogy minden ember üdvözüljön, és eljusson az igazság megismerésére." (1Tim. 2:3-4)
2. "Hiszen kegyelemből van üdvösségetek a hit által, és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez; nem cselekedetekért, hogy senki se dicsekedjék." (Efézus 2:8-9)

Nem akarok igékkel "vagdalkozni", csak azért idézem, hogy lássék, miért gondolom én másképp.

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 12., csütörtök 20:04 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 11., szerda 19:25
Hozzászólások: 4
Tartózkodási hely: BKK-megye
Nagyon köszönöm a hozzászólásokat, sokat segítetek nekem!
Eszembe jutott, hogy valamelyik autós újságba bele kellene csempészni néhány igét. Ugyanis ő nem szokott könyvet olvasni, csak újságot, abból is csak autósat! Hát ilyen az én férjem, kemény dió! De lehet, pont ezért szeretem! A kihívás miatt! :D
Egyébként meg beteg! :cry: Tüszös mandula gyulladása van, de azért reggel megy 5-re dolgozni. Ha nem félnék, hogy elkapom ápolgatnám, de nagyon félek, hogy ha én is elkapom tovább adom a csemetéknek! :( Így csak főzöm neki a teát tonnaszámra, készítem neki a vacsit stb. :roll:
Na jó, megyek alukálni.
Jó éjt mindenkinek! Holnap folyt.köv.

_________________
Ildikó


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 07:39 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Boglárka!

Úgy gondoltam, ahogy írtam. Az üdvözülés Isten ingyen kegyelméből megy végbe, nem pedig a mi jócselekedeteink miatt. Jézus világosan mondja, hogy „Az én juhaim megismerik a hangomat”. Ebből az is következik, hogy nem mindenki hallja meg a hívó szót.

Én úgy értem ezt, hogy az Úr bár mindenkit hív, de csak azok üdvözülhetnek, akiket Krisztusban eleve elválasztott. Én azonban, mint korlátolt ember, még arra is képtelen vagyok, hogy a parancsolatokat betartsam. Tehát elbuknék, ha nem válszthatnám Krisztust. De választhatom. Bogi férje is választhatja, sőt már választotta is, hiszen korábban szívesen járt templomba.

Lehet, hogy a régi lelkész barát elvesztése okozta nála ezt a törést. Úgy érzi, hogy az Úr nem lehet vele ilyen kegyetlen és az emberekkel sem lehet az. Most harcol benne a hit és a humanista nézet. Megharcolja a hitnek szép harcát.

Aki pedig hit nélkül él, de betartja az alapvető törvényeket, az jó keresztyén ugyan nem lesz, de jó ember igen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 11:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Zsolt,

köszönöm a kiegészítést, így már értelek és egyet is értek. :D

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 13., péntek 14:24 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Juhúúúúú!

Köszönöm ez egyetértést. :D :D :D

(Bár lehet, hogy ezt inkább az apró örömökhöz kellett volna írnom :wink: )

Kellemes és vidám hétvégét kívánok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 14., szombat 09:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Off

Zsolt írta:

Kellemes és vidám hétvégét kívánok.


Én is!
Jössz/jöttök a novemberi fórumtalálkozóra? (Írtad, hogy a munkahelyi társaság már hiányol, ha nem vagy. Szerintem mi is hiányolnánk. :wink: )

On


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 09:52 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 04., szerda 10:02
Hozzászólások: 159
Tartózkodási hely: Révkomárom (Szlovákia)
Sziasztok!

Mi férjemmel mindketten szeretjük Jézust és követni igyekszünk. Járunk gyülekezetbe, olvasunk Bibliát, vallási témájú könyveket. Sajnos mindketten nem hívő családból származunk, (bár az én édesanyám már megtért) ezért nem láttunk példát arra hogyan néz ki egy napi családi/házaspári áhítat, ezért ez nem is igazán megy nekünk együtt :( . Valami gyakorlati tanácsot tudnátok adni? Köszi!

_________________
"Úgy szeressétek egymást, ahogyan én szerettelek titeket." / Jn. 15, 12./


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 12:31 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Üdv!

Hurrá!

Gabri felvetése igen jó! Írjuk meg egymás épülésére, hogy kinél hogyan történik a családi, házaspári áhitat!

Rajta írjuk meg! Rövidesen jövök vele magam is!

Sziasztok!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 12:41 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:24
Hozzászólások: 390
Kedves Boglárka!

Nagyon köszönöm a meghívást, de el kell szomorítsalak. Sajnos nem tudok elmenni, pedig jó volna Titeket személyesen is megismerni :(

Elég költséges sajnos egy pesti utazás, hála a kedvezményes és mélyenszántó mindenféle csomagterveknek :?, meg a költségtakarékos jövedelmeknek. (No politika, no komment! :x )

Marad tehát a fórum. No de sebaj, azért itt legalább mindennap beszélgethetünk. Egyszer talán majd összejön, mint Pál apostolnak a Korintoszi utazás. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 167 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség