Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 
 

segitseget kerek surgosen
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. márc. 16., péntek 15:51 
Offline

Csatlakozott: 2007. márc. 16., péntek 14:37
Hozzászólások: 11
Sziasztok!
Oromhirklub tanito vagyok, meg kezdo statuszban. Keszulunk a husveti programra es 2 dolgot szeretnek toletek kerni: az elso, h ha tud valaki honlapot ahol husveti verseket talahatok (de nem husveti nyuszis, meg tojasos meg stb, hanem az unnep lenyegerol szolot-ha lehet-) 4-6 eves gyerekeknek. A masodik kerdesem hogy szerintetek egy 4-6 eves gyereknek milyen hosszusagu verset lehet adni hogy megtanulja? 4 soros(rovid sorok) vagy elbirna ennel hosszabbakat is? Tudom, a megoldas az lenne, hogy minden gyermeknek megvan a sajat kapacitasa amihez kell merni ezt, mert kulonbozoek, a baj csak az h amint mar emlitettem, ezt rovid ido ota csinalom es meg nem ismertem meg annyira a gyerekeket hogy rajojjek melyik mennyit birna el, szoval a standardot kell igenybe vegyem, es ehhez szuksegem van a ti segitsegetekre. Ez lesz az elso "szerepunk" a szulok elott es szeretnem ha minden jol menne vegbe. Ha van tippetek, oteletetek, nagyon szivsenen veszem oket. Pl milyen meghivokat szoktatok ti csinalni a gyerekek szuleinek a reszere? elore is koszonok mindent, es kerlek valaszoljatok minel hamarabb...

helga


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 18., vasárnap 09:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Helga!


Majd még a nap folyamán írok, most csak 2 verset másolok be.
valóban a gyerekek különbözőek ebben is, milyen hosszú verset képesek megtanulni, itt inkább az a cél, h. bevonni mindegyiket, a verset esetleg versszakonként is mondhatják, sőt a bátortalanabbak együtt. Az fontos,h. jól megtanulják a szöveget, mert akkor kevesbb a stressz az ünnepélyen.


Dénes Ferenc

Egy szív




Egy szív érettem dobogott,
Egy szívnek nagy fájdalma volt
Egy szív engem hőn szeretett
egy szív éretttem megrepedt.

E szívben az irgalom élt,
E szív szeretette a szegényt,
E szíben nem volt semmi folt,
E szív Jézusom szíve volt.





Túrmezei Erzsébet

Feltámadt!

Egy édes titkom van nekem,
Fénnyel betölti életem
mosolyra nyitja számat:
a Megváltó feltámadt!

Nem, nem maradt a sír ölén.
Ujjongok az örömtől én,
hisz nem vagyok már árva.
Nincs többé sírba zárva.

Velem van nappal, éjjelen.
Mindig velem van, mindig velem.
Az úton Ő vezérel
oltalmazó kezével.

Virágok illatozzatok!
Húsvéti tiszta fény ragyog,
elűzve minden árnyat:
a Megváltó feltámadt!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 19., hétfő 13:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Szia Helga!

Az Örömhír klubról nekem elsőnek a VISZ jut eszembe, de talán mégsem ennek a szervezetnek a munkatársa vagy, mert úgy tudom, ők már húsvétra elkészültek; húsvéti téma kidolgozásuk címe: „Tamás hisz” (Ára: 600,-). Ez magában foglalja a feldolgozott bibliai leckét kisiskolásoknak és óvodásoknak, színes képeket, aranymondást, énekeket, játékokat, színezőt, mondókát stb.
Megvásárolható: VISZ Gyermek-Evangélizációs Közösség 2119 Pécel, Nyírfa u. 1. Pf. 63. Tel: 06 28 547 960 betpecel@visz.org www.visz.org

Lesz egy konferencia „A megelőzés” címmel 2007. március 24-én (szombat) 10-17,30 óráig. Helyszín: A Metodista Egyház gyülekezeti háza,
Budapest, III. Kiscelli u. 73.
A helyszín megközelíthető:
60-as busszal (Batthyány térről) vagy 17-es villamossal (Margit híd budai hídfőtől) a Margit kórház megállóig (Árpád híd felől: 1-es villamossal a végállomásig, onnan 17-es villamossal vagy 60-as busszal a Margit kórház megállóig)

A konferencián is megvásárolható a húsvéti anyag kidolgozása!

Üdv: B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 19., hétfő 13:20 
Offline

Csatlakozott: 2007. márc. 16., péntek 14:37
Hozzászólások: 11
Nagyon szepen koszonom mindkettotoknek a valaszat....meg mindig versek es konnyu enekek kereseseen vagyok...
Ja, es Romaniabol vagyok, de azert koszi Boglarka az informaciokat.
HA esetleg vannak meg otleteitek, vagy barni tanacs, minden hasznomra van. Aztan majd meg kerdezek:)

Sziasztok. Kellemes delutant!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 4 hozzászólás ] 

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség