Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 21:48 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Félreértettem... van ilyen... :oops:

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 21:52 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Ne haragudj nem bántásból írtam. Ezek tudományos dolgok, nem lehet mindenki tájékozott mindenben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 22:43 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 16., péntek 02:48
Hozzászólások: 57
JennyT írta:
[color=indigo]
Viszont van számos olyan betegség, ami nemek függvényében öröklődik (pl vérzékenység, ha jók az infoim), és ha az egyik nemű születik, élve marad, ha a másik, akkor meg sem fogan, vagy elhal.


Pontosabban: ezek a betegségek az ivari kromoszómákhoz kötöttek, és általában a lányok hordozók, a fiúk pedig betegek lesznek. Nem feltétlenül halnak el, vagy nem fogannak meg. Van amikor megfogannak, és meg is születnek - betegen. Ha mindegyik ilyen terhesség elhalna, vagy meg sem foganna, akkor már nem léteznének ezek a betegségek.

Így egy kicsit más a kép, és más annak a dilemmája is, aki tudja magáról, hogy hordozó, és ha fia lesz, az beteg lesz.

_________________
Ezért tehát nem azé, aki akarja, és nem is azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.
Róm 9,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 22:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Augu írta:
"Viszont van számos olyan betegség, ami nemek függvényében öröklődik (pl vérzékenység, ha jók az infoim), és ha az egyik nemű születik, élve marad, ha a másik, akkor meg sem fogan, vagy elhal. Egy lombik-programnál különösen is fontos ez a dolog. Így nincs "fölösleges" vetélés, sikertelen próbálkozások sora. "

Hiszen pont ez a gyönyörű Isten alkotásában, hogy a természetes kiválogatódás működik. Dicsőség az Úrnak!
[/u]

A fiu magzat életben maradása nagyobb (recesszív öröklődés)a lány magzat nem marad meg!
Később a ciklus miatt elvérezne.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 13., kedd 22:57 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 22:56
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Otthon
[quote="FM"][quote="Augu"]"Viszont van számos olyan betegség, ami nemek függvényében öröklődik (pl vérzékenység, ha jók az infoim), és ha az egyik nemű születik, élve marad, ha a másik, akkor meg sem fogan, vagy elhal. Egy lombik-programnál különösen is fontos ez a dolog. Így nincs "fölösleges" vetélés, sikertelen próbálkozások sora. "

Hiszen pont ez a gyönyörű Isten alkotásában, hogy a természetes kiválogatódás működik. Dicsőség az Úrnak!
[/u][/quote]
A fiu magzat életben maradása nagyobb (recesszív öröklődés)a lány magzat nem marad meg!
Később a ciklus miatt elvérezne.[/quote]

Sziasztok!

Jó régen votam itt. :-) FM, ezt a mondatodat nem értem. Te most a vérzékenységre gondolsz itt? Mert erről tudjuk, hogy a vérzékenységet a nő hordozza, és a fiú utód lehet beteg. Ki vérzik el a ciklus miatt? És mitől???????? Há' mer' a nő nem. A fiúk meg nem menstruálnak tudtommal. :-D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 13., kedd 23:48 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
A vérzékenységet az anyák örökítik fiaikra. Magyarán a nőkön nem jelentkezik, de ők a hordozók, mi most épp így tanultuk.

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 06:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
semibrevis írta:
A vérzékenységet az anyák örökítik fiaikra. Magyarán a nőkön nem jelentkezik, de ők a hordozók, mi most épp így tanultuk.

Kösz Semi.
Ezt akartam leírni, de fonákul sült el.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. márc. 14., szerda 17:26 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 22:56
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Otthon
[quote="FM"][quote="semibrevis"]A vérzékenységet az anyák örökítik fiaikra. Magyarán a nőkön nem jelentkezik, de ők a hordozók, mi most épp így tanultuk.[/quote]
Kösz Semi.
Ezt akartam leírni, de fonákul sült el.[/quote]



Így már vili! ;-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Fogamzás - gátlás
HozzászólásElküldve: 2008. márc. 20., csütörtök 06:18 
Offline

Csatlakozott: 2008. márc. 06., csütörtök 06:17
Hozzászólások: 17
Kedves Mindenki!

Végig olvastam a hozzászólásokat, és azt látom, hogy elment a téma abba az irányba, amikor valami rendellenesség miatt gondolkodik valaki azon, hogy nem vállala gyereket. Pedig szerintem sokkal lényegesebb az a kérdés, hogy egészséges emberek miért halogatják, vagy beszélik le magukat teljesen Isten eme csodálatos ajándékáról!
Egyetértek Antival abban, hogy legalább három gyermek teljesíti az Isten akaratát. Ez nem egy kötelező szám, hanem pusztán matematikailag végiggondolva ettől leszünk többen. De valóban vannak esetek, amikor nem megy ennek teljesítése, akár betegség miatt, akár más miatt.
Nekem három gyermekem van. Én hatot szerettem volna, de mindenféleképpen sokat. Az Úristen megtanított arra, hogy az ember család-tervez, Ő pedig család-végez. Az első gyermekem születése után abba se lehettem biztos, hogy lesz-e második. Hálás vagyok Neki, hogy megadta legalább a hármat.

Dicsőség az Istennek!

Sziasztok
Zsuzsi

_________________
Füstösné Zsuzsi


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 21., szerda 17:44 
Offline

Csatlakozott: 2008. márc. 26., szerda 21:56
Hozzászólások: 10
Sziasztok!
Nagyon tetszik a sokszínűségetek, őszinteségetek, elmélyültségetek és a szelídségetek. Talán ezért merem közétek hozni azt, amit egyébként csak a legjobb barátaimmal osztanék meg.
Az első gyermekem születése után majdnem elvéreztem. Miközben élet és halál között "lebegtem", az egyetlen gondolatom az volt, hogy csak egyszer láttuk egymást a kisfiammal. Öt órai küzdelem után végre stabilizálódott az állapotom, életben maradtam. Éveken keresztül felelőtlenségnek tartottam még a gondolatát is annak, hogy egy újabb szüléssel kockáztassam: én meghalok, a férjem meg itt marad két gyerekkel. Védekeztünk. Aztán egyszer csak eluralkodott bennem a kérdés: Hogyan lehetek hívő emberként ilyen hitetlen? Az Úr elé vittem a kérdést és ígéreteket kaptam. A környezetemben mindenki -a hitéről és kegyességéről híres lelkipásztortól elkezdve az édesanyámig mindenki- azt modta, hogy elégedjek meg a gyönyörű gyerekemmel és a gyönyörű hivatásommal, ne kísértsem az Istent. A férjem elfogadta a döntésemet: szeretnék még gyermeket. Hamarosan megfogant, majd a 8. héten elhalt. Hiszem, hogy az Úrnál találkozunk! Ő a második gyermekem. "Na látod!" - erősödtek fel azok a hangok, akik féltő szeretetből ellenezték bátorságomat. Érdekes módon, a férjemmel mi nem láttuk. Két hónap múlva áldott állapotban voltam. Voltak mélypontjaim, amikor eluralkodott a lelkemben a kishitűség. Ilyenkor Isten elárasztott szebbnél-szebb ígéretekkel. Voltak, akik még a fájdalommentes szülés lehetőségét is meglibbentették előttem, de azt képtelen voltam a magam számára valóságnak elgondolni. "Örülök, ha túlélem!" - mondtam nekik, és ténylegesen eddig terjedt a hitem. Akkor döbbentem rá Isten mértéken felüli szeretetére, amikor a fájásmérő a legmagasabb értéket mutatta és én könnyen viselhető összehúzódásokat éreztem csupán... Aztán fél óra múlva rám kiabált a szülésznő: "Ne nyomjon, már kint van!" Igy született meg a lányom. És így született újjá az én hitem.
Évekig nyitott voltam a következő gyermek érkezésére, de három spontán vetélésen túl nem történt más. (Odaát már négy gyermekem vár!) Mára már túl vagyok a negyvenen, újból szolgálatba álltam és védekezünk. Nem vagyok közös nevezőn önmagammal, de nem tudok mást tenni, minthogy az Úr elé viszem ezt az állapotot és azért az utolsó szó jogát Neki hagyom meg. ( Az egyik dédim 47 évesen ikreket szült és még az ő gyerekeiket is látta felnőni.) NAGYON SZERET MINKET AZ ÚR!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 21., szerda 20:54 
Offline

Csatlakozott: 2007. feb. 16., péntek 02:48
Hozzászólások: 57
Ancilla

Örülök, hogy ezt leírtad. :)

Lassan negyven leszek, és mi is védekezünk. Két terhességem volt, és van két gyönyörű gyermekünk. A nagyobbik autista. Ez akkor derült ki, mikor a kicsi már megszületett. Elvileg lehetett volna még gyermekünk, szerettünk is volna, de nem vállaltuk. Talán kishitű vagyok, de ott volt a nagy, akivel azonnal el kellett kezdeni a különböző fejlesztéseket. Nem tudtam volna megoldani, hogy amikor a nagy pocakommal már nem bírom, akkor egy héten hétszer valaki megtornáztassa itthon, valamint elvigye uszodába, csoportos tornára, és szenzoros integrációra. Az itthoni torna fizikailag nagyon megerőltető volt, sokat kellett a 15 kiló felett lévő gyereket emelgetni, forgatni, lábánál fogva fejjel lefelé lógatni, mindezt úgy, hogy nem működött mindig együtt. Várandósság nélkül is kicsit megzakkantam bele. De a fiam 3 és fél évesen beszélni kezdett! Szobatiszta lett! A kommunikációja nagyságrendeket javult igen rövid idő alatt. Miután beszélni és kommunikálni kezdett, kiderült, hogy az IQ-ja rendben, sőt. Jelenleg egy normál oviba jár, és aki először találkozik vele, az nem vesz észre semmit.
Békességem van Istentől. Akkor lenne lelkiismeretfurdalásom, ha annak idején hagyok esélyt egy harmadik gyermeknek, de nem adom meg mindazt a nagynak, amire akkor volt szüksége.

_________________
Ezért tehát nem azé, aki akarja, és nem is azé, aki fut, hanem a könyörülő Istené.
Róm 9,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 22., csütörtök 05:32 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. máj. 22., csütörtök 07:52 
Offline

Csatlakozott: 2008. márc. 26., szerda 21:56
Hozzászólások: 10
Kedves Mandula!

Örülök, hogy szépen fejlődik a nagyobbik gyermeked is! Áldja meg az Úr mindkét gyermekedet és adjon szeretetet, hitet, erőt nektek egymáshoz továbbra is!

Annak, amit leírtam, talán az az üzenete, hogy Isten hűsége, szeretete, áldása a mi kishitűségünk ellenére is jelen van az életünkben. Akkor is, ha maradunk kishitűek... (Mustármagnyi hitük se volt a tanítványoknak...) Nekem nagyon nehéz önmagamról elfogadni, hogy ilyen vagyok, de szimulálni egy profibb életet -hosszútávon- nem lehet. Úgy tudok napról napra békében együtt élni ellentmondásokat hordozó önmagammal, hogy odakucorodok az Úr lábához, felnézek rá és várom, hogy néha a fejemre tegye a kezét, ahogy a kisgyermekeknek is. Bízom benne, hogy az Ő közelében formálódom is ...

Jó megadni az esélyt egy gyermeknek a megszületésre. Ha többre nem futja a hitünkből, legalább annyira, hogy nem zárjuk ki teljes mértékben a lehetőségét annak, hogy megszülethessen. Egyszerűbben: ha Isten adni akarja, hadd "csússzon be"! Nekem a nőgyógyászom sütötte el a poént -"Hogy hívják azokat, akik természetes módon védekeznek? - Szülőknek."-, amikor nem akartam se tablettát, se spirált. DE milyen jó, hogy a kishitűségünk ellenére is nyitva hagyhatunk egy kaput, még ha csak résnyire is, Isten áldása számára. Így, túl a negyvenen is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. jún. 28., szombat 17:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Keresztyének nem végeznek abortuszt, de közzé teszek egy drámai írást az abortuszról :


Abortuszról
- Egy magzat naplója -

Október 5.
Ma kezdődött az életem. Apukám és anyukám még nem is tudják. Kisebb vagyok ugyan a gombostű fejénél, de mégis önálló lény vagyok. S már minden testi és lelki adottságom meg van határozva. Például a szemem olyan lesz, mint az apukámé, a hajam pedig, mint az anyukámé. Már az is el van döntve, hogy lány leszek.

Október 19.
Az első vér- és nyirokedényfalak sejtjei és első ütőereim keletkezőben vannak. Mivel egyes szerveim még nem fejlődtek ki teljesen, édesanyám segíti vérével az én vérkeringésemet és anyagcserémet. Ha majd megszülettem, akkor az első hónapokban már csak a tejére lesz szükségem.

Október 23.
Már kinyílt a szám is. Egy év múlva, amikor kedves szüleim ágyacskám fölé hajolnak, majd rájuk mosolygok. Az első szavam biztos az "anya" lesz…
Utóirat: Az a vélekedés, hogy én még nem vagyok önálló ember, hanem csupán anyám testének egy része, egyszerűen nevetséges! Hiszen még a vércsoportom is egészen más, mint az anyámé.

Október 25.
Ma elkezdett dobogni a szívem. Szünet nélkül végzi majd szolgálatát életem végéig, anélkül, hogy valaha is pihenne. Milyen csoda ez!

November 2.
Karom és lábam elkezdtek nőni. Igaz ugyan, hogy amíg teljesen kifejlődnek annyira, hogy jól használhassam ezeket a végtagjaimat, még születésem után is jó darab időnek kell eltelnie.

November 12.
Most sarjadnak már kezemen az ujjaim. Ezekkel a kezekkel hódítom meg a világot, s jóbarátként nyújtom kezemet embertársaim felé.

November 20.
Édesanyám csak ma tudta meg egész bizonyosan az orvosnál, hogy engem a szíve alatt hord. Milyen nagyon örülhet!

November 25.
Már látható rajtam, hogy lány leszek! Szüleim biztosan azon tanakodnak, hogy mi legyen a nevem. De szeretném már én is tudni!

November 28.
Szerveim már teljesen kifejlődtek. Egészen nagy vagyok már.

December 10.
Hajam és szemöldököm is elkezdett nőni. Mennyire örül majd anyám kislányának!

December 13.
Hamarosan látok majd! Szemeimet már csak egy gyenge varrat tartja zárva. Fények, színek, virágok - milyen pompás lesz! De legjobban mégis annak örülök, hogy láthatom a szüleimet! … Csak ne tartana olyan sokáig! Még több mint hat hónapig.

December 24.
A szívem teljesen kifejlődött. Állítólag vannak kisbabák, akik valami szervi szívbajjal jönnek a világra. A doktor bácsiknak rettentő fáradságukba kerül, hogy az ilyen kisbabákat operációval megmentsék. Hála az Istennek, az én szívem rendben van. Egészséges, erős gyermek leszek. Mindenki örül majd nekem.

December 28.
Édesanyám ma megölt.

(J. Gutzviller: Ember, Isten, világ)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 26., szerda 12:46 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
A következő helyzetekben az abortusz mellett döntenél-e?

1.
Egy lelkész és felesége nagy szegénységben élnek. Már tizennégy gyermekük van, amikor az asszony megállapítja, hogy a tizenötödik gyermekkel terhes. Hihetetlen szegénységben élnek. Ha erre a szegénységre gondolsz és a világ túlnépesedésére, akkor tanácsolnád-e az asszonynak a magzatelhajtást?

2.
Az apa krónikus náthában szenved, az anya TBS-s. Négy gyerekük van: az első vak, a második meghalt, a harmadik süket, a negyedik pedig tüdőbeteg, és az asszony már megint terhes. Ha végiggondolod ezt a helyzetet, vajon tanácsolnád-e az asszonynak a magzatelhajtást?

3.
Egy fehér férfi megerőszakolt egy tizenhárom éves fekete kislányt, aki teherbe esett. Ha a lányod volna, vajon tanácsolnád-e neki, hogy vetesse el a magzatot?

4.
Egy fiatal lány gyermeket vár. Nincs férjnél, a jegyese pedig nem apja a gyermeknek, így hát jogosnak tűnik az abortusz. Ajánlanád-e a magzatelhajtást?

Amennyiben igen:
Az első esetben John Wesley-t ölted volna meg, a 19. század egyik nagy evangélistáját.
A második esetben pedig Beethovent.
A harmadik esetben Ethel Watherst gyilkoltad volna meg, aki egy nagy gospelénekesnő (evangéliumi énekek) volt.
A negyedik esetben pedig magát Jézus Krisztust ölted volna meg!

Bizony, a ti gondolataitok nem az én gondolataim, és a ti utaitok nem az én utaim – így szól az Úr (Ézsaiás 55:8 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség