Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 19:11 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 22:59
Hozzászólások: 14
Tartózkodási hely: Budapest
net:
Református Missziói Központ

Igazgató: Magyarné Balogh Erzsébet lelkész

Székhely: 1151 Budapest, Alagi tér 13. (2006 őszétől)
Cím: 1146 Budapest, Abonyi u. 21.
Tel.: +36-1-343-7870/152
e-mail: rmk@zsinatiiroda.hu
http://misszio.reformatus.hu
talán itt tudnak segíteni


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 19:25 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Sziasztok!
Úgy tünik, hogy mindenki számára ennek a leánynak a története az izgalmas sztori. Ez nem baj, de szívesen vennék néhány gondolatot valóban a magunk megéléseiről.

kedvcsinálónak itt egy találós kérdés:

Hogy hívják azokat, akik természetes módon védekeznek?

Üdv Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 20:55 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Anti írta:
Hogy hívják azokat, akik természetes módon védekeznek?


természetes módon védekezőknek :*: :wink:

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Ágnes 2006. okt. 20., péntek 21:04-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 21:01 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Anti!
Jól érzem, hogy provokálni akarod a jónépet, hogy vajon a természetes módon való védekezés bűn-e avagy sem?

(na nem mintha baj lenne, sztm mindig is a provokatív kérdések viszik előre a világot, mert ezekre kénytelen válaszolni az ember)

Szerintem ez az abszolút elfogadható módja a védekezésnek, és ez hagyja a legnagyobb esélyt arra, hogy mégis becsússzon a gyermekáldás. Ami - ha a világ szemével nézzük - a leggázab, mert hát kinek kell egy becsúszott gyerek. Viszont a keresztyén ember átélheti, hogy ő bármit tehet, Isten minden fölött Úr.
Persze előfordul, hogy a hormonális és mechanikus fogamzásgátlás mellett is megfogan az új élet, de kisebb a valószínűsége, és nagyobb a csoda. És a legtöbb hívő ember ezt elvből elutasítja.
Háát, nem tudom. Én nem ítélem el azokat, akik 40-45 évesen már nem szeretnének gyermeket vállalni...

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 21:37 
Sziasztok!

Engedjetek meg még egy offot a lány miatt és miattunk.
Bocsánat....

Azt írta Net, hogy az élet tele van kihívásokkal.
Én azt hiszem, hogy egyetlen igaz kihívás létezik, amiből épülök.
Amikor Jézus kihív a világból, hogy vele legyek.
Ezután egyetlen igaz kiküldés létezik, amiből emberek gyógyulnak és ördögöktől szabadulnak, amikor Ő kiküld.

Nálunk is van egy asszony a gyüliben, akiről elmondhatnám, hogy agyilag x megnevezésű betegségben szenved. Egy agytúrkász biztosan találna rá valami csuda hangzatos kórt.
Ezzel szemben megszállott!
Az a baja, hogy mint Lengyelországot a Német hadsereg, őt is megszállta a gonosz lelkek légiója, hadserege.
Vasárnaponként paráználkodni jön. Amikor beviharzik, olyan űzött emberként viselkedik, mint a kábítószeres, aki már egy hete nem kapta meg az adagját.
Én megpróbáltam neki segíteni kiküldés és szeretet nélkül.
Csúfos bukás volt, aminek a hitbeli következményeit még most is szenvedem.

Bogival teljes mértékben egyet értek, hogy okkult dolgok vannak a háttérben. Sátáni erők, ami ellen ha szeretetlenül, dicsőségvágyból, az életem értelmének megerősítéséből megyek, akkor belepusztulhatok.
Ehhez kiküldésre van szükség! Jézusnak kell oda mennie az általa választotton keresztül. Teljes megüresítésnek, Vele való feltöltekezésnek és határozott parancsnak kell elhangoznia!

Szóval lehet természetesen és egészségesen védkezni, ami egy calmopirin a feleségem térdei között :-)

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 26., csütörtök 07:21 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Sziasztok!

A feltett találós kérdés és a helyes válasz:

"Hogy hívják azokat, akik természetes módon védekeznek?" - SZÜLŐK

Nem provokálni szeretnék, inkább csak a beszélgfetést elősegíteni (még ha most nem is sikerült).
Természetesen teljesen megértem azokat, kik 40 felett már erősen nem kívánnak gyermeket vállalni. Főleg, hogy mi is ebben a cipőben járunk. Öt kislányunk van, és mikor az ötödik érkezett éreztük, hogy bizony most a teljesítőképesség határán vagyunk... Mostantól volna felelőtlen vállalás egy következő gyermek.

Ám az igazi kérdés az, hogy miért nem születnek első, második, harmadik gyermekek? Mit tehetünk az ő születésükért (ahol lehet)?

Üdv Anti[/quote]


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 27., péntek 23:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszi mindenkinek, aki a "nem mindennapi eset"ért imádkozott, akit itt elétek hoztam: úgy néz ki MEGOLDÓDIK a gond

1) vasárnap vééééégre (FÉL ÉVES szervezkedés után) sikerült eljuttatni gyülekezetbe, ahol MEG IS TÉRT

2) szerveződött neki egy olyan otthon, ahol tudják kezelni a problémáit, befogadják, és RÁADÁSUL: neki is nagyon tetszik a hely, a környezet


szóval: Hála Istennek a happy endért (azért lehet tovább imádkozni!)

köszi a támogatást!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 28., szombat 15:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Anti mondta:

"Hogy hívják azokat, akik természetes módon védekeznek?" - SZÜLŐK

Ez bizonnyal nem keresztyén találós kérdés, illetve nyilván nem fundamentalista szemléletű.

Mert, ha a gyermek Isten ajándéka, ráadásul minden élet adója Ő maga, akkor mindennemű védekezés hitetlenség és Isten szándékának felülbírálata. :idea:

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 19:43 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Sziasztok!

[/quote]Mert, ha a gyermek Isten ajándéka, ráadásul minden élet adója Ő maga, akkor mindennemű védekezés hitetlenség és Isten szándékának felülbírálata.[quote]

Kérdésem: ezzel mindenki egyetért?

Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 19:48 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Sziasztok!


figyelő írta:

Mert, ha a gyermek Isten ajándéka, ráadásul minden élet adója Ő maga, akkor mindennemű védekezés hitetlenség és Isten szándékának felülbírálata. :idea:


Kérdésem: ezzel mindenki egyetért?

Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 07., csütörtök 20:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Anti,
Te mit gondolsz..?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. dec. 11., hétfő 15:56 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 14:44
Hozzászólások: 36
Anti írta:
Sziasztok!


figyelő írta:

Mert, ha a gyermek Isten ajándéka, ráadásul minden élet adója Ő maga, akkor mindennemű védekezés hitetlenség és Isten szándékának felülbírálata. :idea:


Kérdésem: ezzel mindenki egyetért?

Anti


Valahol azt olvastam hogy a természeti népeknél kb3 évente szülnek a nők- eznem tudom mennyire igaz de az is biztos hogy a mi hormonokkal teletömött étrendünknek antibiotikumoktol legyengített szervezetünknek köszönhetően nagyon távol álunk ettől- ez viszont kihatással van a nemi szokásainkra éppugy mint a gyerekáldásra,
Akinek van elég hite arra, hogy ne védekezzen-és a párjának is:tegye, hisz van igéret ,hogy ha két ember mindenben eggyetért ...
de csak azért hogy más lássa "milyen jó keresztyének(keresztények) vagyunk" vagy mert éppen magunkat szeretnénk meggyőzni erről az képmutatás és akkor inkább ismerjük el kishitüségünket, kérjünk bocsánatot az Úrtól és védekezzünk, ha meg "becsúszott"az isteni kegyelem és drága ajándék


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 09., kedd 07:41 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Sziasztok!

Sokat vártam, hátha valaki jön és ír, de most már én jövök. Meg is szólíttattam, hogy én mit is gondolok. Tehát most megpróbálom összeszedni idevágó gondolataimat!

Hiszem, hogy az élet Isten ajándéka! Hiszem, hogy a foganás ma sem véletlenszerűen, vagy esetlegességgel történik, hanem Isten akarata cselekszi azt.
Hiszem, hogy mindazt a tudást, amire eddig eljutottunk Isten adta nekünk, hogy azt az Ő akaratában, (tehát vele egyezően) használjuk.

Mi feleségemmel jelenleg öt gyermekünket neveljük. Hivatásunk van, feleségem is szolgál. Jelenleg képességeink határán vagyunk. (+ hely szűkében, de erről ha kell az Úr gondoskodik...)
Folymatosan éltük át eddig is erejét, gondoskodását... Hálásak vagyunk mind az ötért, különbözőségeikért...

A megfogant életet elvetni gyilkosság, (még beágyazódása előtt is!) Arra azonban érzek szabadságot, hogy a két gyermek érkezése közötti időt befolyásoljam. Illetve, hogy megterhelő terhességet úgy kivédjek, hogy abban nyitva marad egy lehetőség.
Hiszem, hogy a "sokasodjatok és szaporodjatok" legalább 3 gyermeket jelent! Ezt mindenki így kell betervezze! Ám látom azt is, hogy vannak olyan élethelyzetek, amelyekben élhetek azzal az ismerettel, amit kaptunk az Úrtól.

Véleményem szerint, ha hitben megfontoltan a fentiekket elfogadva úgy érzed szükséges védekezzél akkor védekezhetsz!
A módszerekben nekünk sokkal szűkebb a választék, mint a világnak, de azért van... Ha mégis becsúszik, hidd az Ő akarata, mi is így fogadtuk!

Köszönöm, ha végig olvastad. Gyertek folytassuk!

Szeretettel: Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 09., kedd 08:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 15:30
Hozzászólások: 2408
Igen jó volt végig olvasni. Köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 09., kedd 08:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
NÉGY és EGYETÉRTEK :) /a "becsúszással" is :D /

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség