Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 09., kedd 10:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Kedves Anti,

amikor kimondod, hogy legalább 3 gyermek, azzal máris te írtad felül Isten akaratát (?). Nem kötözködni akarok veled, csak érdekesek ezek a megközelítések. Meg az is, hogy a mi határozzuk meg hogy mikor, és milyen védekezést tartunk elfogadhatónak. Most akkor ki dönt? Isten, vagy mi...? Ilyen gondolatok jutottak eszembe. Tényleg érdekel, mert ez nem egy egyszerű kérdés.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 11:00 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Szia Tavasz!

A legalább hárommal miért írtam felül Isten akaratát?
Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 11:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Mert lehet, hogy Isten csak kettőt szeretne. Vagy egyet. Vagy egyet sem.
Szerintem fölsleges terhet rak a családokra, fiatalokra az a téves keresztyén sztereotípia, hogy minél több gyermeked van, annál jobban teljesíted az ÚR akaratát. Nem baj, ha belerokkansz, a lényeg, hogy nagycsaládod legyen.
Nem a sok gyermek ellen vagyok, mert ha az Úr Isten is úgy akarja, én is legalább 3 gyermeket szeretnék. De nagyon sajnálom, hogy ez egy kimondott / kimondatlan követelménnyé vált.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 11:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Köszi Jenny,

erre gondoltam én is, illetve arra, hogy az egyáltalán nem biztos, hogy a 3 gyerek megadatik.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. jan. 10., szerda 11:13-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 11:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
múltkor valaki kikelt a CSONKA CSALÁD elnevezés ellen is... elsőre felháborodtam, h miért KÖDÖSÍT

aztán végiggondoltam a "normális teljes családban felnövő" néhány esetemet (verések, erőszakok, stb stb stb) ... és azt mondtam: ÁLSZENT dolog attól "rendben valónak" tekinteni egy családot, hogy DARABRA RENDBEN VAN... :(

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 11:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Hát...nagy különbségek vannak ...én sehol nem találkoztam ilyen elvárással, h. minél több gyermeke legyen a hívő családnak....sőt, a legnagyobb pofonokat komoly hívőktől kaptam, ahogy szaporodott a családunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 12:41 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 09., kedd 10:43
Hozzászólások: 34
Sziasztok!

Megmondom őszintén,hogy nem olvastam végig az összes hozzászólást,de maga a cím felkeltette az érdeklődésem.Sajnos mostanában történt események miatt.

Van már egy gyermekem és az ő születése után sokáig fogamzásgátlót szedtem,/nem folyamatosan,voltak megszakítások/tavaly nyár közepén hagytam abba,mert szerettünk volna kistestvért.Az abbahagyás után 4 hónappal az Úr megajándékozott bennünket,várandós lettem.Nagyon örültünk,boldogok voltunk.Rendben is ment minden egészen a 8.hétig,amikor az UH-on közölte az orvos,hogy a baba nem él,elhalt.

Hát én összetörtem elég rendesen,kerestem a miérteket.Kerestem,hogy miért történik ez meg egy hívő életében.Kaptunk egy Igét Istentől:Róm8:28.Ebben az van,hogy minden a javukra van azoknak akik Istent szeretik.Hát ebben a pillanatban fogalmam nem volt arról,hogy hogy lehet ez a javamra és megmondom nektek őszintén,hogy még ma sem,csak hiszek és bízom Istenben.

De elénkhozta Isten a gyógyszer kérdését.Mégpedig abban a vonatkozásban,hogy megkérdeztük Őt arról,hogy kell-e ez nekem vagy csak hoztunk egy döntést????Hát sajnos az utóbbi.Ezt mi eldöntöttük.

Jelenleg úgy érezzük,hogy Isten nem akarja a továbbiakban sem,hogy beleavatkozzunk a terveibe.Rábízzuk,hogy mikor és hány gyermekkel ajándékoz meg bennünket.Hisszük,hogy a gyermek Isten ajándéka és ha adja gondját is fogja viselni.Azóta kaptunk is ígéretet Istentől,hogy lesz még gyermekünk.Hiszünk ebben,bármilyen nehéz is ez most nekem.A férjem az erősebb,én még gyógyulok :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 13:23 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Minnie!

Együttérzek veled, én is átmentem ezen a keserű tapasztalaton: az első terhességem végződött spontán vetéléssel. Értetlenül álltunk a fenyítés alatt, hiszen előbb ígéretet kaptunk, s nem értettük, miért történt.
"Noha ezek jó bizonyságot nyertek, nem kapják meg az ígéretet"-akkor legalább is nem. Később aztán problémamentesen sorakoztak a babák, de ez a fájdalmas emlék örökre belémvéste, nem olyan egyszerű, "mi sem természetesebb" dolog, ha megfogan egy új élet.
S abban is biztos lehetsz,h.ha gyermeket ad az Úr, ad erőt, s minden szükségest is a felnevelésükhöz .


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 13:37 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Üdv!

Bocsánat, ha félreérthető voltam. Fentebb jeleztem, hogy nem teljes kiforrott (doktori), amit leírtam. Nem kötelező előírás szerint értelmeztem a legalább három gyermeket.
Természetesen mindíg az adott lehetőségek figyelembevételével kell lássa minden házaspár ezt a kérdést!
Egyszerűen a sokasodjatok, szaporodjatok onann kezdődik! De nyilván ezt senki nem kérheti számon azoknál, ahol az Úr nem adta, ahol valóban nem lehetett hova fogadni a gyermeket...
Véletlenül sem kívánom azokat a sorsokat sokszorozni, ahol hiába van egész család mégis romhalmaz az egész...

Köszönöm, ha értetek!

Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 13:39 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 09., kedd 10:43
Hozzászólások: 34
És hogy sikerült feldolgoznod?
Mert ez 1 hónapja történt,az első kétségbeesésen túl vagyok,már tudok róla sírás nélkül beszélni,de még mindig nagyon-nagyon sokat gondolok erre és az értetlenségen sem sikerült még túljutnom.Meg egy állandó kérdés:Miért épp velem?

Türelmetlen is vagyok,hogy de mikor lesz a "következő".?
Nehéz.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 13:43 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 09., kedd 10:43
Hozzászólások: 34
Bocsánat ha beleoffoltam a beszélgetésetekbe:)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 13:45 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Kedves Minnie!

Kívánom, hogy gyógyítson meg teljesen az Úr!

Köszönöm őszinteséged!
Hiszem, hogy bármit teszek is Isten akaratával szemben, vagy nélküle a visszájára fordul(hat). De biztos vagyok benne, hogy vannak eszközök, melyek olyan mérvű beavatkozást jelentenek életünkbe, hogy elve nem használható, ha csak nem pont egészségünk védelmében van valóban szükségünk rá! Ilyenek a gyógyszeres védekezés és a spirál is.

Urunk irgalmas és a mélységből fel fog emelni, alázatos, engedelmes szívedet meg fogja gyógyítani.

Mai igénk:
"Az egész sokaság igyekezett őt megérinteni, mert erő áradt ki belőle, és mindenki meggyógyult." (Lk6,19

Szeretettel: Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 13:47 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Sziasztok!
Kedves Minnie!

Semmi gond, hogy szóltál! Azért vagyunk! Azért van ez a téma...

Üdv Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 14:06 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 09., kedd 10:43
Hozzászólások: 34
Kedves Anti!

Köszönöm jókívánságaidat!
Hiszem,hogy bármily nehéz is most,vagyis nehéznek érzem Isten képes felemelni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. jan. 10., szerda 14:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
minnie írta:
És hogy sikerült feldolgoznod?
Mert ez 1 hónapja történt,az első kétségbeesésen túl vagyok,már tudok róla sírás nélkül beszélni,de még mindig nagyon-nagyon sokat gondolok erre és az értetlenségen sem sikerült még túljutnom.Meg egy állandó kérdés:Miért épp velem?

Türelmetlen is vagyok,hogy de mikor lesz a "következő".?
Nehéz.


Nézd, Minnie, nem kapunk minden miértre feleletet...legfontosabb, h. bízz Istenben, h. minden körülmények között a javadat akarja, ezzel a fájdalommal is. Az nagyon jó,h. Előtte, Vele szeretnéd megoldani.Az, h. ez a fájdalom Felé fordított,már nagyon jó dolog.
hogy mikor jön a következő? nem kell siettetni- orvosi vélemény szerint legalább fél év jó, ha eltelik a következő terhességig. Aztán a doktornőm tapasztalata alapján azt az időszakot, amikor volt a vetélés,a köv. terhességnél fokozott figyelemmel kellett kísérni, a harmadik hónapot kórházban töltöttem.
Azt mondtad, van gyermeked- foglalkozz vele most, felszabadultan, ki tudja, mennyi időd lesz majd a következőkben vele lenned. Nem kell görcsösen várnod, minden hónapban :na, vajon mi van?Egy új baba bizonyos bezártságot is jelent majd- most még nincs ilyen, használd ki jól ezt az időt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség