Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2007. jan. 11., csütörtök 12:01 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 10., szerda 12:26
Hozzászólások: 7
Tartózkodási hely: Debrecen
Anti írta:
...Nem kötelező előírás szerint értelmeztem a legalább három gyermeket.
Természetesen mindíg az adott lehetőségek figyelembevételével kell lássa minden házaspár ezt a kérdést!
Egyszerűen a sokasodjatok, szaporodjatok onann kezdődik...



Ha megengeditek én is betársulnék...

Szerintem is valahonnan a teremtéstől kell az egész kérdést végiggondolni.
Amit én kaptam a kérdésre válaszul az egyetlen szón alapul: felelősség.
Isten a teremtett világot az emberre bízta ("uralkodjék", "művelje és őrizze"): az Ő gondoskodó szeretetében bízva döntsön szabadon - de felelősen.
Nem passzolhatom át ezt a felelősséget pl. azzal, hogy mondja meg Ő, hány gyermekem legyen.
Viszont, ha döntöttem, Ő szeretettel áll mellém, és támogat.

Előre amúgy is nehéz lenne elhatározni, hogy mondjuk 5 gyermeket szeretnénk. A kérdés inkább így kezdődik: szeretnénk gyermeket.
Ekkor bízhatunk abban, hogy Isten, mivel az élet Istene, mellénk áll, és segíti elhatározásunkat.
Gyermekkel megáldva újabb felelős döntés elé nézünk: szeretnénk-e újabb gyermeket, vagy nem; most, vagy majd később.
Én hiszem, bárhogyan is döntünk, az Úr szeretettel fogadja.
S ebbe beleértem azt is, hogy akár a fogamzásgátlás mellett is dönthetünk (rövidebb vagy hosszabb időre).
S amikor felelősen végiggondolva újabb gyermek vállalása mellett döntünk, bízhatunk Isten szeretető, áldó támogatásában.

Én így hiszem ezt a kérdést, s hitemben így élem meg.

_________________
"Higyj annak, aki az igazságot keresi, de óvakodj attól, aki azt hiszi, megtalálta."
/A. Gide/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Fogamzás / gátlás
HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 21:47 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 18:38
Hozzászólások: 2
Tartózkodási hely: Beszterce - Romania
Tiszteletem Anti- egy szuper jo kerdest tettel fel.
En tulajdonkeppen ezert iratkoztam be a forumra, mert a felesegemmel majdnem 3 eve vagyunk hazasok, de erre a kerdesre meg senki sem tudott egy kielegito valaszt adni.
Remelem itt majd talalni fogunk
Valojaban egy nagyon kenyes tema , foleg a mai vilagban, amikor minden a penz, vagyon, hirnev, karierr stb. korul forog.
Mi is azok koze az emberek koze tartozunk akik virulastol mikulasig dolgozunk , de mar nagyon komolyan gondolunk a gyerekvallalas kerdesere.
sajnos , amikor latod mennyi szemetseg folyik ebben a vilagban megremulsz, es nem tudod azt mondani , hogy en egy sikeres szulo leszek, csak Isten segitsegevel
sziasztok, meg beszelunk


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 22:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Volt egy kolléganőm, egy helyes harmincas nő volt, akinek az volt a jelszava, hogy erre a mocskos, szörnyű világra ő nem szül gyereket. Ezt be is tartotta.

Különben jól szituált nő, jól is nézett ki. Élettársi kapcsolatra lépett a főnökével, egy elvált idősebb férfival, akinek volt egy fia, de nem akart több gyerekkel vesződni. Azóta is hol együtt vannak, hol meg külön. A nőnek nincs, és már szerintem nem is lehet gyereke, mert már 45-50 körüli lehet.

Szerintem már kezd rájönni lassan, mennyire elbaltázta az életét...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 22:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
Hát igen, ezzel a dilemmával asszem nincs egyedül.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 22:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
OKÉ.. mi a "másik véglet" vagyunk: a feleségem az érettségi után 1 héttel már ASSZONY volt :)

most lassan felnő 4 db gyerekünk, most kell visszailleszkednie a munkaerőpiacra... ez se egyszerű...


dehát... ebben is Isten kezét fogva lehet "okosnak lenni" :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 22:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
tavasz írta:
Hát igen, ezzel a dilemmával asszem nincs egyedül.


Szerintem meg többségben kezd lenni lassan.

Sajnos... :cry:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 13., kedd 22:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 15., csütörtök 22:49 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Én hívő ember vagyok, ugyanakkor védőnő is. Én a gyerekeknek el kell, hogy mondjam az összes fogamzásgátlási módot, utána elmondom az én egyéni véleményemet is. A fog.gátló tbl. beleszól a hormonrendszerbe, a méhen belüli eszköz (spirál) nem engedi beágyazódni a megfogamzott magzatkezdeményt, a sterilizáció megszünteti a fogamzóképességet.
Egyik sem helyes védekezési eszköz szerintem. A lombikbébi programról nem is beszélve, ami megintcsak beleszól Isten akaratába.
De mégis olyan helyzetek adódnak a fiatalok életében, amikor a legrosszabb helyzetben a sok rossz közül a legjobbat kell ajánlanom. Persze mindig hozzáteszem egy 11.-es lánynak:Ha akarod, akkor megtarthatod a gyereket!


"Csendesedjetek és ismerjétek el, hogy én vagyok az Isten!"(Zsolt.46.11a)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 20:42 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Augu írta:
A lombikbébi programról nem is beszélve, ami megintcsak beleszól Isten akaratába.

Nemsokára megszületik egy nagyon kedves barátnőmnek a bizonnyal nagyon kedves kisgyermeke, aki orvosi segítséggel fogant.
Én örülök neki, hogy végig tudták ezt csinálni, mert tudod eléggé megcitálja ám az ember lelkét az, hogy konkrétan egyikük meddő, az ÚR ígében gyermeket ígér nekik (a "tortúra" napján Sámuel történetét....szóval nem vmi belemagyarázósat), és közben kiderül, hogy ha megszakadnak se lehet természetes úton. De együtt maradtak, hitben maradtak. És ez nagy dolog sztm.
Hála érte Istennek! :D

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 20:54 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
Tulajdonképpen egy kicsit eltúloztam a dolgot, de sajnos az orvostudományt rosszra is fel lehet használni. A világi ember első gondolata pedig sajnos gonosz, mióta Ádám és Éva megszegte Isten parancsát. A hímivarsejtek formájából azt is meg tudják állapítani, hogy fiút fog nemzeni vagy lányt. Szerinted ez normális?
Áldás Békesség!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 20:59 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Ez hímivarsejtes dolog is olyan, hogy lehet jóra és rosszra is használni.
Csak úgy, "poénból" nem engedném (nem is lehet, ha jól tudom).
Viszont van számos olyan betegség, ami nemek függvényében öröklődik (pl vérzékenység, ha jók az infoim), és ha az egyik nemű születik, élve marad, ha a másik, akkor meg sem fogan, vagy elhal. Egy lombik-programnál különösen is fontos ez a dolog. Így nincs "fölösleges" vetélés, sikertelen próbálkozások sora.

Ez a barátnőm első gyermekét várja, és volt a szokásos vizsgálatokon (AFP), ahol jól meg is ilyesztették (mert nincs is semmi baja a magzatnak), de azt tudta mondani, hogy ha van is, lesz is, akkor is az ő gyermeke. És ez itt a lényeg sztm.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 21:15 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
"Viszont van számos olyan betegség, ami nemek függvényében öröklődik (pl vérzékenység, ha jók az infoim), és ha az egyik nemű születik, élve marad, ha a másik, akkor meg sem fogan, vagy elhal. Egy lombik-programnál különösen is fontos ez a dolog. Így nincs "fölösleges" vetélés, sikertelen próbálkozások sora. "

Hiszen pont ez a gyönyörű Isten alkotásában, hogy a természetes kiválogatódás működik. Dicsőség az Úrnak!
[/u]


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 21:20 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
"Ez a barátnőm első gyermekét várja, és volt a szokásos vizsgálatokon (AFP), ahol jól meg is ilyesztették (mert nincs is semmi baja a magzatnak), de azt tudta mondani, hogy ha van is, lesz is, akkor is az ő gyermeke. És ez itt a lényeg sztm."


Ez viszont nagyon szép dolog a barátnődtől. De szerintem az AFP vizsgálat egy igazán hasznos felfedezés, hogy felkészülhessen lelkileg a dolgokra. De ez már egy másik téma.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 21:28 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Természetes kiválasztódás, kontraszelekció... olyan rideg szavak ezek :?
Persze én is gondolkodtam már azon, hogy régen mennyivel több gyermek halt meg. Például amíg nem volt inkubátor.
Provokálok: :D
akkor ezt is el kéne vetni, és csak a természetes kiválogatódásra hagyatkozni?
:shock: :roll:

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2007. feb. 20., kedd 21:40 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 31., szerda 12:08
Hozzászólások: 121
A természetes kiválogatódás a fogantatás körülményeit jelenti, nem az evolúcióban értendő "aki az erősebb, az marad életben". Ezt te szerintem nem értelmezed helyesen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség