Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 09:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hupsza, humpa...
nem hiába mondtam, ezexerint az elején
Idézet:
lehet lóbálni a köveket


ez érződik ki a hozzászólásodból... remélem megértéssé szelidül a lendítés lendülete...

nos igen... nem tudom mennyire voltam érthető, illetve mennyire sikerült elolvasni, amit írtam, ezért összefoglalom még1x:

a még-nem-18 éves lány nevelőanyjának javasoltam a művi meddővé tételt, mint "leghumánusabb" lehetséges megoldást...
nyilván eszembe nem jutna hasonlót javasolni MÁS esetben...

EZ az eset viszont a következő:
enyhén ért. fogy. a lányzó, borderline szindrómás (magyarul a pszichó se tud vele mit kezdeni), alapvetően kedves-aranyos (külsején nem látszik az értfogy-ság)
néha bevált aggresszívbe, verte már össze többször anyukáját is, utóbb ezt sajnálja... és ennek következtében nem lehet megakadályozni, ha el akar szökni otthonról

az elszökés általában érdekes társaságokban végződik, általában bepasizik (pl. alkoholista hajléktalanok "használják")

a legutóbbi eset egy megerőszakolással és teherbeeséssel végződött

ekkor következett be ez a kétségbeesett állapot, ami a pszichiátrián ért véget... egy SPONTÁN abortusszal és ezt követően a petevezeték-elkötéssel...

azóta már ismét elszökött ismét egy 37 éves többszörösen börtönviselt úriemberrel...

bonyolítja a helyzetet, hogy jogilag nagykorú... nyilván gondnokság alá lehetne helyeztetni...

én másfele keresem a megoldást... ha lehet, ne gyertek azzal, hogy mért nem próbálom Krisztushoz vezetni... NYILVÁN így kerültem egyáltalán bele a szituba... számtalan beszélgetésünk volt, volt keresztény táborban, járt ifjúságiba (refibe) 1-2x ... most is gőzerővel dolgozom h "normális kapcsolatai" is legyenek... (bonyolítja a helyzetet, h 100km-re laknak tőlünk...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 10:03 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 15:01
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Budapest
Miért nem spirált javasoltál? Tartós megoldás, csak kevés gonddal jár. És meghagyja a lány számára a gyermekvállalás lehetőségét.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 10:03 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 15:01
Hozzászólások: 11
Tartózkodási hely: Budapest
Miért javasoltál meddővé tételt?

Amerikában a harmincas években nagyon sok hasonló jellegű sterilizációt hajtottak végre (sokszor az érintettek tudta nélkül), mely nem egy esetben tönkretette az életüket.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 06., péntek 10:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hmmm... ARRÓL nem lehetett lebeszélni a lányzót, h az anyja fejét a radiátorba verje... NYILVÁN kellő türelemmel és megértéssel viselte volna a spirált... ami amúgy rákkeltő...

"gyermekvállalás": ez EGYFÉLEKÉPPEN valósulhatott volna meg: hogy nevelőanyja az eddig nevelt két gyerek mellé kap egy harmadikat, ami viszont egészségi állapotára és rokkantnyugdíjasságára való tekintettel nem igazán tekinthető pozitív megoldásnak...

én NAGYON REMÉLEM, hogy KÉSŐBB (megtérése után) ez a lány KÉPES lesz egy boldog életre, egy - lehetőség szerint hívő - társ oldalán... de hogy ANYA valaha is váljon belőle... hmmm.... nem tudom...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 09:09 
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 14:44
Hozzászólások: 36
ez egy rendkívüli eset de mi van a "hétköznapi" emberekkel?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 09:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
mind rendkívüli esetek vagyunk :D

legfeljebb kevésbé látványosak...


ami MINKET illet: nem mérgezném a feleségemet hormonokkal...

így aztán van egy "becsúszott" gyerekünk, a negyedik :)

genetikai vizsgálaton FELSZÓLÍTOTTAK az abortuszra (toxoplazmózisra szedett a teherbe esésekor Erika egy olyan súlyos gyógyszert, hogy AKÁRMILYEN torzszülés lehetett volna)

orvos barátaim végigimádkozták a terhességet, és UTÁNA elmondták, hogy születhetett volna kéz nélkül, szem nélkül, stb...


köszöni szépen, EGÉSZSÉGES :)

ez is rendkívüli eset... hidd el, TUDNÉK még egy párat mesélni...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 11., szerda 09:29 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
A nővéremet is választás elé állította az orvos: a diagnosztizált toxoplazmózis miatt sérülhet a magzat,s mivel már volt 2 aranyos fia,ne kockáztasson.

Bizonyára sokat vívódott rajta, de aznap, amikor a kivizsgálásra kellett mennie, ezt az Igét olvasta: Mindentől, ami gonosznak látszik, őrizkedjetek...így a szülés mellett döntött. Egészséges kislánya született,hála az Úrnak. Fájdalom nélkül folyt le a szülés, de ez már egy másik történet...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 18:25 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 22:56
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Otthon
[quote="Humpa"]Miért nem spirált javasoltál? Tartós megoldás, csak kevés gonddal jár. És meghagyja a lány számára a gyermekvállalás lehetőségét.[/quote]

Spirált csak a már szült nőknek helyeznek fel. Ráadásul igaza van "netnek"; bár azt nem tudom, hogy rákkeltő-e, de méhgyulladást (is) okozhat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 18:26 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 22:56
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Otthon
Ne haragudj net, ígértem, hogy írok, és még nem írtam. Nem felejtettem ám el...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 18:43 
El akartam köttetni. Valamilyen égetéssel, egy rutin műtéttel megoldható.
Fél óra az egész.

Mikor a feleségem elé álltam az ötlettel, a meglévő gyerekeink védelmében azt mondta, ne tegyem.

Hatalmas arra az Úr, hogy bebizonyítsa, amilyen könnyen megkaptuk ezt a négy gyermeket, olyan könnyen el is veszíthetjük.

Szóval marad a nem behatolás, vagy a gumi.

Azt gondolom nem a védekezés a fő kérdés, hanem a támadás.
Miért gyávák a fiatalok arra nézve, hogy 20-on évesen vállalják egymást és az Isten ajándékaként érkező gyermekeket?

Szóval kérdés a támadás és nem a védekezés.

Mi ellen védekeznek sokan? Az áldás ellen! Az anyaméh gyümölcse JUTALOM

Péter


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 19:12 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 22:56
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Otthon
[quote="kavics"]El akartam köttetni. Valamilyen égetéssel, egy rutin műtéttel megoldható.
Fél óra az egész.

Mikor a feleségem elé álltam az ötlettel, [b]a meglévő gyerekeink védelmében [/b]azt mondta, ne tegyem.

Hatalmas arra az Úr, hogy bebizonyítsa, amilyen könnyen megkaptuk ezt a négy gyermeket, olyan könnyen el is veszíthetjük.

Szóval marad a nem behatolás, vagy a gumi.

Azt gondolom nem a védekezés a fő kérdés, hanem a támadás.
Miért gyávák a fiatalok arra nézve, hogy 20-on évesen vállalják egymást és az Isten ajándékaként érkező gyermekeket?

Szóval kérdés a támadás és nem a védekezés.

Mi ellen védekeznek sokan? Az áldás ellen! Az anyaméh gyümölcse [b]JUTALOM[/b]

Péter[/quote]

Szia, Kavics!

Örömmel tölt el, hogy megvan a munkám. Csütörtök óta boldog, dolgozó ember vagyok. De hogy a témánál maradjunk: nem vagyunk gyávák - én legalábbis nem -, de lásd be, a dolog sokkal bonylultabb. Nem ilyen egyszerű, mint hiszed. :-(((((( Kérlek ne nevezz minket, fiatalokat gyávának! .-( Nyilván vannak olyanok, akik féltik a függetlenségüket - nem is értem, hiszen a család, a gyerekek sokkal többet érnek, mint egy francos, "hiper-szuper" karrier -, de a sok embernek nem ez a problémája, amikor nem MER(!!!!!) gyereket vállalni, vagy csak esetleg később, mint a "régi időkben".


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 20:55 
Hurráááá!

Nagyon örülök a melódnak! Kívánom neked, hogy minden nap úgy tudj indulni, hogy nem nyűg és stress a bemenetel.
Jó kollégákat, munkahelyi közösséget kívánok, érdekes feladatokkal.

A gyermek vállalás sokkal egyszerűbb, mint gondolnád.
Az egymást vállaló, egymás iránt hűséget fogadó férfi és nő Istentől jövő legnagyobb ajándéka a gyermek.

Akik ezt a gondolatot magukévá teszik, azoknak már csak bizonyos örömteli együtt létet kell tenni védekezés nélkül és ha Isten is akarja, megkapják az új életet.

:wink:

A hitetlenség és a gyávaság nekem közeli jelentésű szavak.
Akkor moderálom magam:
A mai fiatalok között is sok a hitetlen, reménytelen élet.
Nincs Atyjuk, ezért félnek a jövőtől. :cry:


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 21:37 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 22:56
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Otthon
Ne haragudj, de nagyon mélyen érintenek a gyerekvállalással kapcsolatos témák. Ezért fáj különösen az, amit írtál. :cry:
Továbbra sem gondolom, hogy a gyerekvállalás olyan egyszerű dolog lenne. Több szempontból sem. Arról nem is beszélve, hogy véleményem szerint meg is kell érnie rá az embernek. Az ember megérzi, hogy mikor jött el az ideje. Mármint nem anyagi szempontra gondolok, hanem belső érzésre. Valakinek ez korán jön, valakinek pedig később. Nem mellesleg pedig azt is megemlíteném, hogy bizony vannak olyan emberek, akiknek - hülyén fogalmazva - "nem való gyerek". Ilyen esetben mi van? De ez a kérdéskör bonyolultabb annál, minthogy itt most pár mondatban kitárgyaljuk. Majd úgyis folyik a beszélgetés, és akkor hozzászólunk "okosakat". :D
Egyébként a munkáról annyi,,hogy nagyon jól érzem magam, kedvesek a munkatársaim,; jó kis meleg irodában van. Az első napomat azonban sajnos sikerült elrontania a gyógyulófélben lévő petefészekgyulladásom. :cry: Szombaton kedzdődött, elmentem dokihoz, felírt rá gyógyszert, de a csütörtöki nap - az első munkanapom - annyira rossz volt, mert délután elkezdett fájni, szúrni; annyira, mint addig még egyik nap sem. Most már jobban vagyok, és remélem, szépen meggyógyulok. (Doki mondta, hogy ha nem javulna, akkor kórházban kell kivizsgálni az okát. De úgy tűnik szerencsére, hogy nem lesz rá szükség. De hogy mitől gyulladt be????)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 15., vasárnap 21:38 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 29., péntek 22:56
Hozzászólások: 24
Tartózkodási hely: Otthon
Vagyis jó kis meleg irodában vagyok. :-)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 09:36 
Gyógyulj meg Petra! Jobbulást neked!

Amiket leírtál, azok a dolgok egy tőről fakadnak.
Annak az igazságnak a nem elfogadásából, amit kiemeltem.

És innen kezdve a bonyodalmak és nehézségek végtelen sorát, könyvtárnyi "miért nemeket" lehet felsorolni, talán ennek a fórumnak a kapacitása sem lenne elég, hogy leírjam neked, miért nem!

Péter


Vissza a tetejére
  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 11 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség