Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2006. okt. 16., hétfő 12:38 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Sziasztok!

Elhangzott egy remek kérdés, csak el lett egy kicsit laposítva egy egyébként igaz válasszal. Én azonban mégis előszedem ezt a kérdést, mert jó kérdés:

Mi van az átlagos emberekkel ebben az dologban?

Lefordítom magyarra: akik nem valódi extrém esetek, hanem átlagos dolgozó, tanuló emberkék, ők hogyan élik meg a gyermekválallás örömeit, nehézségeit, netán mi készteti őket védekezésre, és ha már védekeznek hogyan is teszik ezt jó lelkiismerettel?

Köszönöm öszinte válaszaitokat!

Szeretettel: Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 17., kedd 21:56 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Kedves net,
Talán most nem fogsz szeretni, de azt mondom, amellett, hogy nem tudok kész receptet adni a lány megmentésére, a műtét nem megoldás az én meglátásom szerint. Miért? Mert egy újabb feldolgoznivaló a számára. Ha ilyen labilis idegzetű, mint ahogy írod, a petevezték-elköttetés csak további terheket ró amúgy is meggyengült idegrendszerére. A műtétet nemcsak fizikailag kell kibírni, hanem utána lelkileg felépülni, beletörődni, hogy akkor sem lehet gyermeke, ha szeretne (vagy csak újabb műtét árán). Biztos vagy benne, hogy kell ez neki? Csak neten lehet vele értintkezni? Nincs a közelében semmilyen lehetőség lelkisegélyre? Ezek jutottak most eszembe, kérlek ne vedd kioktatásnak, inkább egy sok kóházat és műtétet megjárt nő féltő szeretetből jövő írásának.
Az ÚR legyen annak a lánynak a gyógyítója!

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 19., csütörtök 09:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ÁMEN!!

köszönöm is, hogy felhoztad, épp túl vagyunk egy újabb kudarcon...

egy keresztény szeretetotthon utasította vissza tegnapelőtt, mivel nem tért meg... így túl sok energiát igényelne a gondozása...

itt és így is felvetem:

enyhén értfogy, borderline szindrómás 18 éves lány számára keresünk BÁRMILYEN (lehetőleg azért keresztény) elhelyezési lehetőséget, mivel az "otthoni" elhelyezése teljesen ellehetetlenült (anyját veri, kisöccse késsel a párnája alatt alszik)

kedves semi: nagyon szeretlek, semmi gond a hozzászólásoddal, ha BÁRMIBEN segíteni tudsz, örömmel fogadjuk
(számosan próbáltak-próbálnak rajta segíteni, legutóbb épp a helyi refi ifi vezetője... eddig nem sok eredménnyel...)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 19., csütörtök 10:17 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 20:10
Hozzászólások: 381
Tartózkodási hely: itt
Engedelmeddel ezt elmondanám a gyülinkben (név nélük persze, hiszen úgysem tudom a teljes nevét), sosem lehet tudni, Isten kit küld...

_________________
Az ÚR közel!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 19., csütörtök 21:41 
Kedves Net!

Tudod mit kell tenni a lány érdekében?

Első: beismerni, neki nem szállásra van szüksége első renden, hanem szabadításra attól a gonosz lélektől, ami benne lakik és kínozza.
Második: beismerni, hogy nincs ember, aki tud rajta segíteni, legyen ez ifi vezető, vagy lelkész, vagy maga a püspök, vagy én, vagy te, vagy Semi.
Harmadik: rajta csak és kizárólag az élő Jézus Krisztus segíthet.
Negyedik: bőjtölni és imádkozni kell a lányért. (mindenki azt tagadja meg a környezetében, amit a leginkább szeret csinálni, az imádkozáson kívűl :-)


Én 100% hogy nem fogadnék be ilyen embert, hacsak nem szinte bele üvöltené Isten a fülembe, hogy az Ő akarata. A legkisebb bizonytalanság is a lány és az én életem (örök életem) vesztével járhat.


Vissza a tetejére
  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 09:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kavicsnak igaza van.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 10:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a KIBICnek KÖNNYEN van igaza :(

"Első: beismerni, neki nem szállásra van szüksége első renden, hanem szabadításra attól a gonosz lélektől, ami benne lakik és kínozza. "
-----------------
kb 3 hónapja szervezem, hogy elmenjenek egy helyi gyülekezetben, ahol TUDOM, hogy megvan a LÁTÁS és a KELLŐ GYAKORLAT is a szabadító szolgálatra... eddig még nem jött össze :(


Második: beismerni, hogy nincs ember, aki tud rajta segíteni, legyen ez ifi vezető, vagy lelkész, vagy maga a püspök, vagy én, vagy te, vagy Semi.
-----------------
nem "tenném közhírré", ha úgy gondolnám, hogy majd én/mi megoldjuk...
köszönöm, aki MEGÉRTETTE, hogy az IMATÁMOGATÁS miatt hoztam szóba..


Harmadik: rajta csak és kizárólag az élő Jézus Krisztus segíthet.
----------------
igen... a TESTÉT is használva...


Negyedik: bőjtölni és imádkozni kell a lányért. (mindenki azt tagadja meg a környezetében, amit a leginkább szeret csinálni, az imádkozáson kívűl
----------------
ha CSATLAKOZTOK hozzám: megértettétek, miért hoztam ide őt...


Én 100% hogy nem fogadnék be ilyen embert, hacsak nem szinte bele üvöltené Isten a fülembe, hogy az Ő akarata. A legkisebb bizonytalanság is a lány és az én életem (örök életem) vesztével járhat.
----------------
az élet tele van kihívással... (amúgy nem ÉN fogadtam be, hanem a nevelőanyukája HÁROM ÉVESEN, amikor még mindez - nyilván - nem is volt sejthető...)
Isten ha nem is üvölti, de MONDJA:
Luk 9,48. És monda nékik: Valaki e kis gyermeket befogadja az én nevemben, engem fogad be; és valaki engem befogad, azt fogadja be, a ki engem elküldött; mert a ki legkisebb mindnyájan ti közöttetek, az lesz nagy.
MINDEN kisgyerekben benne van a kockázat, hogy FELNŐ ...


na jó, szóval: számomra a LEGNAGYOBBB nehézség a szolgálatban, hogy vannak ilyen helyzetek, mikor TELJES TEHETETLENSÉG van (emberileg, naná, az imát nem hagyja abba az ember)
ott állok a gödör mellett, lógatom a kötelet, lent meg magyarázza az illető, hogy nem is olyan harapósak a krokodilok, meg az iszapfürdő jót tesz a bőrnek...
:'(

ima... köszi a támogatás MINDEN formáját!!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 10:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Net,

jó, hogy szíveden viseled a lány sorsát, én is fogok érte imádkozni.

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 13:30 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
kavics írta:
Tudod mit kell tenni a lány érdekében?

Első: beismerni, neki nem szállásra van szüksége első renden, hanem szabadításra attól a gonosz lélektől, ami benne lakik és kínozza.


Lehet, hogy én értettem félre valamit, de ez a lány nem pusztán gonosz lélektl megszállott, nem csak a lelke beteg, nem pusztán pszichés zavarai vannak, hanem BETEG. Nem ördögűzésre van szüksége, hanem testi-lelki, komplex kezelésre. Nem ismerem a betegségét. De biztosan lehet vele kezdeni valamit fizikálisan is. Amíg viszont a felfogóképessége finoman is szólva konvergál a nullához, addig (sajnos) bárki mondhat neki bármit, magyarázhatja neki a megváltást és Krisztusban való megszabadulást a világ összes kereszténye, az is kevés talán...

De nem vetem el az Isteni csodatétel lehetőségét, mielőtt bárki ezzel vádolna. Csak nem árt, ha egy betegségnél látjuk a reális esélyeket is
...

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 13:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. okt. 19., péntek 13:26-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 13:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. okt. 19., péntek 13:27-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 13:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 17., kedd 20:55
Hozzászólások: 1721
-


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tavasz 2007. okt. 19., péntek 13:27-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 14:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
JennyT,
hallottam már erről a Boderline betegségről, ismerek is személyesen valakit, akinél ezt diagnosztizálták. :oops:
A mai orvosok többsége nem hívő ember, nem olvassa a Bibliát, és természetesen nem Isten szemszögéből nézik az egyes eseteket.
Nem vagyok orvos, de nekem egyre inkább az a benyomásom, hogy amit „Boderline” betegségként határoztak meg, az valójában nem betegség (ahogy a homoszexualitás sem az).
A Boderlin szindrómába beletartozik a vagdosás, öncsonkítás, öngyilkosság is. A gadarai megszállott jut eszembe, aki sírboltokban lakott, és kővel vagdosta magát (Márk 5:5) :!: . A benne élő légiónyi gonosz lélek kínzásában élt, ez késztette arra, hogy saját magának fájdalmat okozzon.
Akinek Boderlin betegsége van, az - szintén - annyira kínlódik lélekben, hogy „vagdosnia kell” magát!
A fiatal ismerősömről (akit fentebb említettem), tudom, hogy okkult dolgokkal is foglalkozott!

Be kell valljam, hogy ami az okkult dolgokat illeti, kételkedem a világi orvosok látásában!
Ma már az okkult ismeretek népszerűek, és az élet minden területét behálózzák. Pl. ma két kböző szakkönyvbe lapoztam bele, az egyikben a grafológia alapján elemezték egy irodalmi nagyság életének egy szakaszát, a másikban két történelmi személynek a horoszkópját közölték a könyv végén. Hát, nem ujjongtam...:cry:

Tavasz,
abban igazad van, hogy lelkileg támogatni kell ezeket az embereket, de ez kevés, az ő állapotukon egyedül az Isten szabadítása segíthet szerintem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 15:13 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 14:19
Hozzászólások: 477
Tartózkodási hely: Budapest, Rákoscsaba
Idézet:
A mai orvosok többsége nem hívő ember, nem olvassa a Bibliát és természetesen nem Isten szemszögéből nézik az egyes eseteket.


Egy tanárom ígérte, hogy ad egy listát azokról a (főleg Pesten) elérhető pszichiáterekről, ideggyógyászokról, akik keresztyének, és nem csak az orvosi szemüvegen keresztül vizsgálják a betegeket, hanem keresztyén szemszögből is. Ha meglesz, jelzem itt a fórumon, és szívesen továbbítom azoknak, akik ezt igénylik. Nem mondom, hogy kiteszem ide nyilvánosan, hátha az személyiségi jogokat sértene. De szívesen segítek.

_________________
ex-JennyT :D
"Énekelj az ÚRnak, te egész föld!"


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2006. okt. 20., péntek 16:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
JennyT, ezt a listát én is szívesen kézhez kapnám, köszi!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 144 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség