Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 92 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 04., péntek 16:28 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 09., kedd 10:43
Hozzászólások: 34
Cilla!

?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 04., péntek 19:07 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Nem akarnék szigorú lenni!

Mindenesetre itt van ez a két íge amely megfontolandó!

1Tim 5:5 A valóban özvegy és magára hagyatott asszony pedig reménységét az Istenben veti, és foglalatos a könyörgésekben és imádságokban éjjel és nappal.
Máté 5:32 Én pedig azt mondom néktek: Valaki elbocsátja feleségét, paráznaság okán kívül, paráznává teszi azt; és aki elbocsátott asszonyt veszen el, paráználkodik.


Megvallom az ártatlanul elhagyott ügyében magam is sokat vizsgálódtam Isten hogyan nyílvánít kegyelmet a számára!
Hát szvsz: az 1 Tim 5;5 alapján!
De tudom könnyen beszél az akinek nem ég a ház a feje felett! :?
Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 04., péntek 22:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
minnie írta:
Kedves Mindenki!


A “mást vesz feleségül”azt jelzi, hogy a válás és az újraházasodás is megengedett, amint bekövetkezik a kivételes feltétel, amiről szó van. Csak az ártatlan félnek szabad újraházasodnia. Bár ez nincs benne a szövegben, de a válás utáni újraházasodás engedélyezése Isten kegyelme annak, aki ellen vétkeztek, nem pedig annak, aki szexuális erkölcstelenséget követett el.

Tehát Isten Igéje is megengedi mind a válást,mind az újraházasodás egyetlen esetben!(vagyis az újraházasodást az özvegyeknek engedi még meg)



-Kedves minnie !

- Ez most a Te szöveged, vagy bemásoltad valahonnan ? - úgy tünik, mert
ha ezt tudod,- miért tetted fel a kérdéseidet ? Vagy "igazolást" keresel ?

Akár igy, akár úgy,-- milyen alapon állapitja azt meg valaki, hogy ki az ÁRTATLAN !!?? "Csak az "ártatlan' félnek szabad ujra házasodni", irod.-
---"Bár ez nincs benne a szövegben"... vagyis az Igében !, irod. !!
-"A szivek vizsgálója az Úr!" - embernek nincs megengedve az itélkezés.
Ró 2,1

- Isten Igéje azt mondja, hogy "Nincsen igaz ember egy sem!" Ró 3,10
Ró 3,10

- És a bünök bocsánata talán a "szexuális erkölcstelenségre" nem vonat-
kozik, ha megtér ??? Krisztus kegyelme rá nem vonatkozik ???

Bocsáss meg , de ki hatalmazott fel, ilyen kijelentésekre ? Jézus mást
mondott!

----Ha pedig Te ezeket értetted meg a sok Igéből, amit itt leirtunk, akkor
legkevesebb, hogy azt mondod: SZERINTEM.- Vagyis a Te értelmezésed-
ben, de ez csak Rád vonatkozik, hogy mit hiszel.

-A keresztyén hivő a törvény, vagy a kegyelem alatt él ?


Üdv.
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 05., szombat 07:58 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 09., kedd 10:43
Hozzászólások: 34
Kedves Loisz!

Olvasd el Derek P. tanítását erről és megérted amit írtam!

És azt senki nem állította,hogy nem bocsátható meg a paráznaság.De igen megbocsátja Isten ha kérik tőle,de.....az Ige nem engedi a parázna ember újraházasodását.

Legalábbis én nem találtam erre Igét.
Egy esetben engedi meg a válást és az újraházasodást!Paráznaság esetén annak akivel szemben paráználkodtak!(Mt.19:19)

Kegyelem alatt élünk,de a törvényt nem törölte el Jézus hanem betöltötte.!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 05., szombat 08:46 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Mégis:

Máté 5:32 Én pedig azt mondom néktek: Valaki elbocsátja feleségét, paráznaság okán kívül, paráznává teszi azt; és aki elbocsátott asszonyt veszen el, paráználkodik.
van egy keményebb is nem akartam előhozni de most muszály:

1Tim 5:5 A valóban özvegy és magára hagyatott asszony pedig reménységét az Istenben veti, és foglalatos a könyörgésekben és imádságokban éjjel és nappal.
1Tim 5:6 A bujálkodó pedig élvén megholt.
1Tim 5:7 És ezeket hirdesd, hogy feddhetetlenek legyenek.

Én nem tudhatom , hogy hogyan történtek ezek veled, de ha letetted Elé a dolgod, és kérted az Urat, lehetséges hogy ez a Válasza!
Ha viszont kerestél társat előbb magadnak, aztán az igazolást keresed hozzá az nem helyes út!
Derek . P hogy is mondjam, nem sokat ér az Úr előtt állva igazolásként!
Mint ahogy senki ember fia aki mást tanít, mint amit az Úr mondott!
szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 05., szombat 09:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
minnie írta:
...senki nem állította,hogy nem bocsátható meg a paráznaság.De igen megbocsátja Isten ha kérik tőle,de.....az Ige nem engedi a parázna ember újraházasodását.

Legalábbis én nem találtam erre Igét.
Egy esetben engedi meg a válást és az újraházasodást!Paráznaság esetén annak akivel szemben paráználkodtak!(Mt.19:19)

Kegyelem alatt élünk,de a törvényt nem törölte el Jézus hanem betöltötte.!


A törvény nem engedi azt sem, hogy zsidó ember pogánnyal házasodjon össze, mégis történt ilyen Isten engedelmével, ld. Mózes, és Jákób fia, József esetében.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 05., szombat 11:31 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 09., kedd 10:43
Hozzászólások: 34
Kedves Tamás!

Írod:Derek . P hogy is mondjam, nem sokat ér az Úr előtt állva igazolásként!


Ez azért elég merész kijelentés.Tulajdonképpen ítélkeztél az ő szolgálatán!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 05., szombat 11:35 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 09., kedd 10:43
Hozzászólások: 34
"Ha viszont kerestél társat előbb magadnak, aztán az igazolást keresed hozzá az nem helyes út! "

Én így mondanám:az Úr adott nekem társat,és mielőtt összeházasodtunk,több hónapi,sőt év is eltelt amíg előtte voltunk a kérdésben.Kértünk vezetést erre nézve és kaptunk is,különben nem lennénk házasok!

De én nem győzködök senkit az Igék jelentéséről.
Arra ott a Szent Szellem!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 05., szombat 19:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
minnie írta:
"Ha viszont kerestél társat előbb magadnak, aztán az igazolást keresed hozzá az nem helyes út! "

Én így mondanám:az Úr adott nekem társat,és mielőtt összeházasodtunk,több hónapi,sőt év is eltelt amíg előtte voltunk a kérdésben.Kértünk vezetést erre nézve és kaptunk is,különben nem lennénk házasok!

De én nem győzködök senkit az Igék jelentéséről.
Arra ott a Szent Szellem!



----Kedves minnie !

-Senki nem akar Téged bántani ezen a fórumon, és igazán öröm azt
"ujra" olvasni, hogy az Úr vezetése szerint házasodtatok össze. -

AKKOR HOL A BAJ ? ---- Az, hogy valaki vette magának a bátorságot,
és úgy " itélkezett", hogy 'bünben éltek',- ez nem szabad, hogy meg-
zavarjon.- Ha hitből történt a házasságotok, azon Isten áldása van,-
gyermeketek is van,- maradj meg a hitben.-

-Megértem, ha egy ilyen mellbevágó mondat elbizonytalanitott,--- de ne
engedd a hitedet megingatni.--- Aki itélkezett, az annak a büne Ró 2,1
ezt világosan kijelenti, ő fog felelni érte. Ró 2,3

-Derek P-t illetően Tamással értek egyet.-


-Az Úr áldjon meg és erősitsen meg a hitben !

Szeretettel
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 05., szombat 20:24 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
minnie írta:
Kedves Tamás!

Írod:Derek . P hogy is mondjam, nem sokat ér az Úr előtt állva igazolásként!


Ez azért elég merész kijelentés.Tulajdonképpen ítélkeztél az ő szolgálatán!


Hogy úgy mondjam ha az Íge És az Úr azt mondja ne tedd! Derek meg úgy magyarázza megteheted valymi kevest ér majd őrá hivatkozni!
Nem én ítélem el hanem az , ha az Úr Ígéjét kifordítva magyarázza!
Ez mint lehetőség fenn áll mert az Úr szavait sokan sokféleképp magyarázzák!
Kedves Minnie! eszem ágában sincs minősíteni bárkit, de ki van itt a tudás teljes birtokában?
Mi emberek , meg hajlandók vagyunk arra a tanításra hajlani , ami kedvez nekünk!
Ebben az "ítélkezés" dologban én az Úrra bízom dolgomat , mert Ő látja a szívem legmélyét!
Derek P. nem szorul kegyelemre?
befejezem ezt a témát mert , nem is kellett volna hozzászólnom!
Áldjon az Úr Jézus a Krisztus!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 05., szombat 21:03 
Offline

Csatlakozott: 2008. márc. 26., szerda 21:56
Hozzászólások: 10
Sziasztok!
Én csak igen ritkán érek rá, hogy résztvegyek a beszélgetéseitekben, ezért bocs', hogy nem a pörgését veszem fel egy-egy témának. Most is inkább csak úgy filózgatok azon, amit eddig írtatok, írtunk.
Az az érzésem, hogy nagyon nagy az emberben (általánosságban és valamennyiünkben) a késztetés arra, hogy bűnt kövessen el. Akár úgy, hogy az expessis verbis paráznaság, akár ennek a lelki síkra szelidített változata -ami észrevételem szerint úton-útfélen jelen van a világban, de nem csak ott, hanem a gyülekezetekben is-.
Azon érdemes elgondolkodni, hogy miért vágyik az ember mindig másra? - ("A szomszéd nője mindig zöldebb!") A pszichológia ad erre néhány típus-választ: unalom, témátlanság, szexuális problémák, a hajdan nem választott karakterhez való vonzódás stb.
Az én teóriám teológiai jellegű: Az ember a bűneset folytán, így mi valamennyien kiestünk az Istennel való közösségből. Abból az állapotból, amikor intenzíven és folyamatosan átélhetnénk a teljes elfogadottság, a személyiség határait feloldó szeretettség élményét, az élményt, amiben érezhetnénk és tapasztalhatnánk a puszta létünk keltette, nem múló örömöt. Vágyunk erre az élményre, és a szerelemben találkozunk is ennek valami árnyékával. De a szerelem szikrázó, ilyetén élményeket adó volta elmúlik, mondjon bárki bármit. Bennünk azonban tovább él a vágy, azután az élmény, állapot után és hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy esetleg egy másik kapcsolatban... Pedig: amire a lelkünk mélye sóvárog, az az Istennel való kölcsönös szeretetkapcsolat, -akkor is, ha ennek nem vagyunk tudatában-, amit sem meg nem találhatunk, sem el nem várhatunk egy másik embertől. Hiába kér inni egyik szomjazó a másik szomjazótól.
A házasságnak meghatározott szerepe van az ember életében: szövetségben lenni, intim kapcsolatban lenni, gyerekeknek fészket adni - ennél többre nem képes, erre is csak a védelmünkre adott Törvény betartásával és az Isten előtt való naponkénti megállás által.
Hova is akarok kilyukadni?
Talán oda, hogy nem lenne rossz, ha válás után lenne lelki szabadsága az embernek vállalni a házasság-nélküliséget, persze sem nem a magányt, sem nem a vadházasságot, hanem a tiszta egyedül-létet, amiben a felszabaduló energiáit nemes célokra áldozná. Nem minden a szerelem és az abból következő házasság!
A másik: bűnre hajló természetünk tesz bennünket felettébb ítélkezővé. Amikor látjuk, hogy valaki nyíltan éli, amiről mi csak a paplan alatt fantáziálunk, akkor hangosan felszisszen a lelkünk és már nyúlunk is a kövek után...
Csak filózgattam. Nem szántam senkinek személy szerint. Szeretek lenyúlni a gyökerekig, amennyire tudok.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 07., hétfő 20:48 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 09:04
Hozzászólások: 967
Tartózkodási hely: Arany Baranya
Köszi ancilla! :-)

Üdítő volt olvasni elfogulatlan soraidat!

Áldjon az Úr!

Szeretettel Tamás


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 07., hétfő 23:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
bocsánat


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 08., kedd 07:46 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Kedves Minnie! Kedves Mindnyájan!

Eddig csak olvasgattam a témában leírtakat és most szeretnék néhány gondolatot leírni, ami megfogalmazódik bennem.

Igen nehéz kérdés, amit feltettél! Az idézett igék mind igazak, a törvény is igaz! Fontos igazság mára, hogy egyenjogú társadalomban élünk, ami azt jelenti, hogy férfi és nő egyformán meg is teheti, amit akar, ezért az ige is sok mindenben egyformán érvényes (hisz nem csak a férfi bocsáthat el...)

Hiszem, hogy Isten megbocsátó szeretete nagyobb minden törvénynél, hisz a szeretet a legmagasabb érvényű törvény! Hiszem, hogy ebből fakadóan mindig van újrakezdés. Hiszem, hogy ő alázatos gyermekét megigazítja, sőt boldogságra is vezetheti!

A vita hevében ne sértődjön meg senki! Inkább ha felfortyanna is olvassa el még egyszer a hozzászólást, imádkozzon szelídségért, és válaszoljon csak 24 óra elteltével!
Hadd érlelődjön egymás szava, gondolata, indulata a szívünkben...

Az alapkérdésre pedig válaszom: Nem hiszem, hogy bűn lenne a megkérdőjelezett házasság! (az eddig, róla leírtak alapján!).
Ha ti Istentől kaptátok egymást és vele valódi szövetségben (hitben) éltek, akkor ez Isten előtt szent (= sajátja)!

Időnként lelki gondozok házassági kérdésekben is. Ilyen esetekben iszonyú teher rajtam: egy másik ember, vagy házaspár életébe kell most belenyúlnom! Mint a sebész orvos, aki felnyitja a beteget és műt! Pedig érzem, bármivel jött is hozzám az illető, én semmivel sem vagyok jobb nála! Ilyenkor megállok és csendesen igyekszem kérni Istent, hogy segítsen, hogy ne ártsak, fájdalmat okozzak, még nagyobb bajt csináljak, hanem szeressek, bekötözzek, Krisztus felé indítsak...

Azt kérem és kívánom, hogy mindenki fedezze fel újra a maga házasságában Isten végéremehetetlen nagy kegyelmét, és csak ezután kezdjen el más házasságáról gondolkodni! Hiszem, hogy így sokkal kevesebb ítélet és sokkal több megértés, talán segítő áldozatvállalás születik! Talán még az is meg fog látszani, hogy testvérek vagyunk!

csöndesen és szeretettel:
anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 08., kedd 09:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
Idézet:
Az alapkérdésre pedig válaszom: Nem hiszem, hogy bűn lenne a megkérdőjelezett házasság! (az eddig, róla leírtak alapján!).
Ha ti Istentől kaptátok egymást és vele valódi szövetségben (hitben) éltek, akkor ez Isten előtt szent (= sajátja)!



de hiszen ezt mondta mindenki :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 92 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 13 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség