Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 92 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő
 

Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 00:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
minnie írta:

Abban az esetben ha a feleség aki elhagyja férjét és újra férjhez megy,de belátja,hogy bűnt követett és megvallja,megbánja akkor megbocsáttatik neki.Nem?



---Kedves minnie !

Erre az utóbbi soraidra irom.- "Ha megvalljuk büneinket, hü és igaz ő
(Isten), megbocsátja büneinket és megtisztit minket minden gonoszságtól."
1.Jn.1,9 és ...

"... Jézusnak az ő Fiának vére megtisztit minket minden büntől." 1.Jn,1,7

"Gyermekeim, ezt azért irom nektek, hogy ne vétkezzetek, ha pedig vét-
kezik valaki, van pártfogónk az Atyánál az igaz Jézus Krisztus, mert ő
engesztelő áldozat a mi büneinkért; de nemcsak a miénkért, hanem az
egész világ bünéért is." 1.Jn,2,1

---Ezek az IGÉK MINDEN BÜNT FELÜLIRNAK !!! - Nincs olyan, hogy erre
a bünre vonatkozik, a másikra nem.

-Ha meglátjuk a bünt és megbánjuk,- majd MEGVALLJUK , Isten
MINDEN bününket megbocsátja ! - Ebben a hitünkben nem szabad
megtántorodni ! - Az ördög és a világ folyton azon mesterkedik, hogy
ezt a hitünket - a Jézus Krisztus engesztelő áldozatában - elvegye, megin-
gasson és igy elvegye a békességünket is,- amit a BÜNBOCSÁNAT által
kaptunk !!!

-A hivő ember is sajnos vétkezhet, de azzal nem esett ki Isten kegyelmé-
ből,- ha őszintén megbánjuk és megvalljuk, Ő megbocsátja és mehetünk
tovább a felszadult bünös boldogságával.-

-Péter apostol MEGTAGADTA az Ur Jézust,--- Dávid király micsoda házas-
ságtörésbe esett (még a megkivánt nő férjét is megölette!)-- és Pál
apostol ÜLDÖZTE az Urat,---- de mind teljes szivükből megbánták és Is-
ten megbocsátotta és ELTÖRÖLTE a bünüket JÉZUS KRISZTUSÉRT !!!

--Ez az evangélium a keresztyén életünk fundamentuma !


Szeretettel
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 07:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
minnie írta:
Igen mindketten hívők vagyunk,de a férjemtől elvált a felesége 10éve(mi 3éve vagyunk házasok),megcsalta majd elhagyta és újból férjhez ment.
Tegnap valaki azt mondta nekem,hogy a házasságunk bűn..Főleg mert házasság kötésünk előtt kértünk Istentől jelet arra nézve hogy összeházasodhatunk-e.
Ő 15 éve hívő én csak 5 éve.



Kedves Minnie!


Ha Isten bizonyosságot adott nektek, hogy összeházasodhattok, akkor most miért keresel erre emberi igazolást is? Minden ember tévedhet, még a komoly hívő is: ha mi a hozzánk közel álló hívő emberek véleményére hallgattunk volna, soha nem házasodunk össze.
Az, hogy olyan határozottan ellene szóltak, csak arra ösztönzött, hogy az Úr előtt újra és újra választ keressünk, jól értettük-e , hogy valóban Isten akaratával egyezik-e a mi szándékunk?
A közösen megélt mostmár majdnem 26 év az Urat igazolta,- nem mondom, hogy nincsenek zökkenőink, de azért nagyon jól megvagyunk együtt.
Számodra most miért olyan lényeges, hogy mit mondanak az emberek?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 07:08 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 09., kedd 10:43
Hozzászólások: 34
Kedves Erika!

Nem csupán az emberek véleménye érdekel,hanem a testvéreim véleménye érdekel.Akik ugyanazt hiszik amit én,hisznek a Biblia minden szavában.

és azért tettem fel ezt a kérdést,mert elbizonytalanodtam.
Előfordulhat,hogy mégsem jól értettük Isten szavait?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 08:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Minnie!
A férjedet megcsalta és elhagyta a volt felesége. Erre az esetre Jézus szigorító szabályai is megengedik a megcsalt félnek a válást. Ráadásul nem is a férjed vált el, hanem elhagyták. Attól kezdve a szövetség megszűnt, ő teljesen szabaddá vált. Ti Istent keresve keltetek egybe, ha Istennek nem tetszett volna akkor jelzi.
Nyugodjál meg, nem éltek bűnben, az meg, hogy valaki beszólt nektek, nos az színtiszta varázslás, átokmondás. Emelkedjetek felül rajta, hogy az igazság mellvasáról lepattanjon az ördög tüzes nyila.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 08:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
minnie írta:
Kedves Erika!

Nem csupán az emberek véleménye érdekel,hanem a testvéreim véleménye érdekel.Akik ugyanazt hiszik amit én,hisznek a Biblia minden szavában.

és azért tettem fel ezt a kérdést,mert elbizonytalanodtam.
Előfordulhat,hogy mégsem jól értettük Isten szavait?


A házasságunkat ellenzők táborában voltak a hozzánk legközelebb álló hívő testvérek is. -ezt valóban nehéz volt megemészteni, és megnyugtatlak, hogy az évek során nem adtak hangot annak, hogy bocs, tévedtünk...

Ne hagyd magad elbizonytalanítani- ha problémák támadtak a férjed és közötted, akkor azt kell megoldani, ne a házasságotok érvényességét kérdőjelezd meg.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 12:41 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 09., kedd 10:43
Hozzászólások: 34
Kedves Erika!

A férjem és én köztem nincsen semmi probléma.(nem azt mondom nincsenek kisebb viták,de szerintem ez minden házasságba belefér)
Nagyon jól megvagyunk,boldogok vagyunk.

Más ügy kapcsán került ez elő.Van egy terhem amit nagyon nehezen tudok letenni és ebben kértem segítséget és erre írták nekem többen,hogy ez nem lenne ha nem egy előzőleg már házas emberhez mentem volna hozzá,mert ez bűn.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 12:42 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 09., kedd 10:43
Hozzászólások: 34
Kedves Exrefis!

Köszönöm hozzászólásod.Én is/mi is így gondoljuk ahogy leírtad.Csak egy kicsit megzavartak a mások által mondottak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 12:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Kedves Minnie!

írod:
Van egy terhem amit nagyon nehezen tudok letenni


És akarsz erről a terhedről velünk is beszélni?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 13:46 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 09., kedd 10:43
Hozzászólások: 34
[quote="Erika"]Kedves Minnie!

írod:[i]
Van egy terhem amit nagyon nehezen tudok letenni [/i]

És akarsz erről a terhedről velünk is beszélni?[/quote]

Kedves Erika!

Irtam ezzel kapcsolatban privát üzenetet!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 14:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
Kedves Minnie,

van egy hívő házaspár ismerősöm, akik esetében szintén megkérdőjelezték a házasságuk érvényességét, mivel mindketten elvált emberek voltak. (Akkor váltak el, amikor még egyikük sem volt hitben, és jóval később, már hívőként, Isten vezetése szerint házasodtak össze.)

Elküldték őket hívő testvérek egy lelkészhez, hogy attól kérdezzék meg, ugyan milyen teológiai alapon házasodhattak össze?! (Akkor voltak 1 hónapos házasok.)
Amikor a lelkész meghallotta, miért jöttek, a fejét fogta:
- Hát, mit akarnak magukkal!, szét akarják választani?!...Semmilyen teológiai alapon, hanem a KEGYELEM alapján.

B.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 02., szerda 15:31 
Offline

Csatlakozott: 2007. jan. 09., kedd 10:43
Hozzászólások: 34
Kedves Boglárka!

Mi már hívőkként házasodtunk össze,de én is úgy gondolom,hogy egyszerűen kegyelem az ami velünk történt.Azóta is többször megtapasztaltuk Isten áldását rajtunk.Picilányunk 7 hónapos.Úgy vélem a gyermek is Isten hatalmas ajándéka a házastársak számára.

Én úgy gondoltam eddig és megint kezd felerősödni bennem ez az érzés,hogy Istennek hatalmas kegyelme van ebben a kérdésben is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 03., csütörtök 00:14 
Offline

Csatlakozott: 2008. márc. 26., szerda 21:56
Hozzászólások: 10
Sziasztok!
Úgy látom, Minnie kérdésére válaszoltatok, én is hasonló választ tudnék adni. Egy másik élethelyzetet hozok elétek ebben a témában: Volt két hívő házasság. Az egyik házasság felesége és a másik házasság férje erős szimpátiát mutattak egymás iránt, eleinte barátság később annál több is alakult közöttük, meg nem csalták férjüket/feleségüket. Évek során mindkettőjük házassága megromlott: a férfitől mindenáron válni akart a felesége, a nőt megcsalta a férje. Azután mindkettőjük házassága fel is bomlott. Összeházasodtak. A házasságkötésük alkalmával azt mondták a gyülekezet előtt, hogy ők Istentől kapták egymást ajándékba. Ez ugye már nem olyan egyszerű?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 03., csütörtök 06:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
ancilla írta:
Sziasztok!
Úgy látom, Minnie kérdésére válaszoltatok, én is hasonló választ tudnék adni. Egy másik élethelyzetet hozok elétek ebben a témában: Volt két hívő házasság. Az egyik házasság felesége és a másik házasság férje erős szimpátiát mutattak egymás iránt, eleinte barátság később annál több is alakult közöttük, meg nem csalták férjüket/feleségüket. Évek során mindkettőjük házassága megromlott: a férfitől mindenáron válni akart a felesége, a nőt megcsalta a férje. Azután mindkettőjük házassága fel is bomlott. Összeházasodtak. A házasságkötésük alkalmával azt mondták a gyülekezet előtt, hogy ők Istentől kapták egymást ajándékba. Ez ugye már nem olyan egyszerű?


Szerintem egyszerű - világosan lehet látni, hogy NEM Istentől kapták egymást ajándékba.
Ahogy leírtad, két hívő ember ÖSSZEHÁZASODOTT, ISTEN ELŐTT EGY ÉLETRE SZÖVETSÉGET KÖTÖTT EGYMÁSSAL. Amikor a férfi igent mondott erre a nőre, egyúttal véglegesen nemet mondott az összes többire, a nő amikor igent mondott erre a férfire, egyúttal véglegesen nemet mondott az összes többi férfire.

Említetted, hogy "Az egyik házasság felesége és a másik házasság férje erős szimpátiát mutattak egymás iránt, eleinte barátság később annál több is alakult közöttük, meg nem csalták férjüket/feleségüket."

Tudod, egy igehirdetésben a házassággal kapcsolatban épp nemrég hallottam egy lelkésztől (és max. egyetértek vele), hogy nem csupán testileg lehet megcsalni egy házastársat, hanem lelkileg is.
A házasság SZÖVETSÉG a két ember között, és egyik pillére az, hogy MINDENT EGYMÁSSAL osszanak meg (testieket, lelkieket egyaránt). Amikor az egyik házastárs, valaki más házastársával alakítja ki a szorosabb lelki kapcsolatot - akkor megfosztotta önmagától (gondolatainak, érzéseinek megosztásától), megcsalta a saját házastársát!

A bűn hol kezdődik? Mindjárt a cselekedetekben? Nem. Megfogan először gondolatban, aztán „beleadja” az ember magát, a lelkét, érzéseit, végül cselekedet lesz belőle. „Mert mindenki saját kívánságától vonzva és csalogatva esik kísértésbe. Azután a kívánság megfoganva bűnt szül… (Jakab 1:14-15)

Szerintem ennek a megoldásnak (lelki kapcsolat másvalaki házastársával) nagy része volt abban, hogy a házasságok megromlottak, s később fel is bomlottak!
A helyes az lett volna, hogy a saját házastársával törekszik kialakítani minél mélyebb lelki kapcsolatot, s ha problémáik vannak, azt is elsősorban vele kellett volna tisztázni, megbeszélni, nem pedig a háta mögött másfelé "kacsingatni".

Abból, amit leírtál, világosan látszik, hogy ez a házasság elkezdett felbomlani akkor, amikor mindkét házasfél egy másikra vetette a szemét. Miközben ők elkezdtek kialakítani - megbontva a házasság szövetségét - egymással mélyebb kapcsolatot, eközben nyilván a saját házastárs egyre "savanyúbb szőlő" lett, egyre kevesebb szeretet, figyelem jutott rá. Hát, csoda, ha ezek után a házasság "megromlott"?!

Aztán később, mint "ártatlan szemlélői" az Isten előtt vállalt szövetség, házasság megromlásának, "igaz emberként" elváltak, majd összeházasodtak azzal, akivel a házastársuk megcsalását elkezdték. „Happy End”, hisz erre ment ki a dolog. Ezek után még volt merszük azt állítani, hogy Istentől kapták egymást ajándékba. :oops:
Hát NEM! Isten fontosnak tartja a HŰSÉGET a szövetségben, annak megrontása, a hűtlenség nem kedves számára, nem az akarata szerint való!

Ha ők valóban úgy gondolják, Istentől kapták ajándékba ezt a társukat, akkor nem ismerik igazán Istent, és a bűn lelkileg vakká tette őket.


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Boglárka 2008. júl. 03., csütörtök 06:36-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 03., csütörtök 06:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 30., szombat 08:33
Hozzászólások: 1884
Tartózkodási hely: Bács-Kiskun megye
---


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. júl. 03., csütörtök 07:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 05., csütörtök 20:20
Hozzászólások: 3994
---


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cilla 2008. júl. 04., péntek 15:52-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 92 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség