Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 184 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő
 

Atyaság, férfiak, pasiképző
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2008. nov. 03., hétfő 10:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
"Akinek Isten szuverenitásával van problémája (és ez elég gyakori), annak apaproblémája van. Az emberek Istenképe az apaképből alakul ki először.
Az atyaság fogalma Istentől származik és manapság az apák nagyon rosszul töltik besz szerepüket és fertőzésszerűen terjed a rossz istenkép az emberek között.
Tehát van egy rettenetes nagy apaprobléma a világban, ami ha javulna, járulékosan egy sor egyéb probléma is megoldódna.
A börtönlakóknak szinte 100%-a apaproblémás.
A drogos fiúk 90%-át anyák egyedül nevelik és nem tudnak velük mit kezdeni, a maradák 10% egy részének van ugyan apja, de rossz vele a kapcsolat. A maradék 5% jut az egyéb problémákra.
A prostituált nőknek is szinte mindnek apaproblémája van. "

Egy másik topicban offként jött elő ez a téma, de szerintem elég fontos, hogy ezekről beszéljünk.

Az atyaság, apaság nagyon mélyrepülésben van nálunk. Egy sot társadalmi problémának is ez a gyökere szerintem.
Az egyházak elnőiesedése is összefügg ezzel, csk nem tudni mi volt előbb a tyúk, vagy a tojás. Talán ez is kiderülhetne.
A pasiképző szó kifejezetten Net provokálására került a topikcímbe. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 03., hétfő 11:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
jó, hogy beírtad, kedves ex :)

....nem bánnám, ha FORRÁSOKKAL ellátnál ezügyben, mert bár tartottam már erről előadást, de a PLUSZ INFÓ mindig jól jön :)

Itt válaszolok.
Sajnos nem tudok tudományos értékű forrást adni, sőt semmilyet. Igazából nem ismerek a témában célirányos felmérést. Ezek az információkat részben olvasmányokból valók, ahol általában mellékes, vagy járulékos információként "kotyognak el" ilyen adatokat, továbbá saját megfigyelések tapasztalat, mások tapasztalata.
Pl tanárokkal való beszélgetésekből elég egyértelmű megfigyelés, hogy azok a gyerekek kezdik korán a szexuális életet, akik problémás családi háttérrel rendelkeznek.
Lehet, hogy ezt tudományosan is felméárték már de én nem találkoztam vele.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 03., hétfő 11:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
KÖSZI a provokálást :D

valahol már én is indítottam egy közösen gondolkodós topicot, a kettő - remélem - összefolyik egy idő után :)

most ELSŐRE a Gyülekezeti Segítő Képzés van megcélozva, a NormálisPasiKépző majd UTÁNA

addig "prototípusok" előállításán fáradozom, nem is sikertelenül :)

majd ők fogják a GYAKORLATI képzést vezetni :D

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 03., hétfő 12:02 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
nálunk a családban ez nagyon húsbavágó kérdés volt. nagyapámat a hadifogságban, mivel többször is megpróbált hazaszökni, iszonyatosan és sokszor elverték így mire nagy nehezen hazatérhetett már nem volt teljesen beszámítható. fia az én apám picikorában nem ismerhette s mire "visszakapta" már csak traumaként élhette meg hozzáfűződő viszonyát. nagyon szerette, de normális kapcsolat nem jöhetett létre köztük. én még ovodás voltam és állítólag rajongva szeretett engem mint elsőszülött fiát, mikor nagyapám nem tudván visszailleszkedni a társadalomba öngyilkos lett. apám aznap éjjel félig megőszült és soha többé nem volt már olyan mint régen. nekem el sem mondták (súlyos hiba volt, mert a többi gyerek persze felvilágosított) ő pedig attól a naptól kezdve magábaroskadt és egészen felnőttkoromig (pontosabban megtérésemig) nem tudtam vele normális viszonyt kialakítani. el lehet képzelni micsoda teher volt ez számomra. azt szoktam mondani vicceskedve nagyapám megőrült, apám neurotikus lett én szimplán depressziós, szóval javuló tendenciát mutatunk. nekem két fiam van és megpróbáltam mindent bepótolni amit lehetett. rengeteget voltunk együtt, már a pelenkázástól kezdve mindenben intenzíven benne voltam, játék, mese, rajzolás, beszélgetés, imádkozás ezerrel. ők talán már nincsenek akkora veszélyben.

Kép

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 03., hétfő 13:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sztalker, azt hiszem, egy ilyen kapcsolatban sok gyermek kívánna élni.Az Úr áldja meg a jó magvetést!
Azért nekem is leesett tegnap az állam, amikor egy mama megsúgta, hogy a lánya azt mondta, hogy azt szeretné, ha olyan apja lenne , mint a kedves férjem.- Gyerek, gondold meg, mit kívánsz, mellette ám sokat kell dolgozni, és keveset kirándul-morfondíroztam, de az biztos, hogy ennek ellenére "jól megvannak" vele a gyerekeink.


Ex, mi ez ? telepátia ? este beleolvastam az egyik topikba, s láttam, hogy a régen beindult normális pasiképző igencsak abbamaradt.
Most meg milyen új topikot látok? Vannak még meglepetések. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 03., hétfő 14:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Az az igazság, hogy kerestem is azt a topicot, de nem találtam, ezért nyitottam meg ezt, de ha gondolod össze lehet vonni a kettőt.
De hol van? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 03., hétfő 14:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Dehogy kell összevonni! jóhelyt van ez itt. :)

/egyébként Serdülők ..témában a Párválasztás, felnőttség topik/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 03., hétfő 14:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Mint minden másban, eben is a megtérés a kulcs.
Akkor ugyanis helyreáll az ember kapcsolata az atyával és azután már ő is jó előképet tud átadni a gyerekeinek.
Ezért biztos vagyok benne hogy már jó kezekben vannak a fiaid Sztalker és a te megtéréseddel megszakadt egy átokszerű családi hagyomány. Legalább is így első olvasatra nekem ez jött le. :)
Az Úr áldjon benneteket!
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 03., hétfő 14:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Szóval.
Szerintem a férfiaknak elsődleges és igen nagy felelőssége van a családok és a társadalom mai állaptában. Sokkal nagyobb mint a sokszor kitárgyalt politikának és gazdasági társadalmi formáknak.
Igen nagy sikert aratott az ördög azzal, hogy a férfiakat kiütütte a családfői pozícióból, a nyeregből és ezzel egy csokor pusztító problémát is rászabadított az emberekre.
Az egyházaknak nagyon tudatosan kellen nyomulni a férfiak felé, visszatéríteni őket az Egyházba.
Lehet várni a politikára, hogy tegyen valamit, de nem érdemes, mert azt ugyan nem lehet mondani, hogy nem tud tenni semmit, de igazából csak nagyon kis mértékben tud ebben a témában befolyásolni. Pl népszaporulat, vagy maga a család kérdése. Nem állami feladat első sorban.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 03., hétfő 17:14 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
a történethez még tartozik annyi, hogy mikor édesanyám elhunyt , apám egyedül maradt, mert én már messzire költöztem. lelki betegsége annyira elhatalmasodott hogy a végén már két kutyával és felkapcsolt villanyok mellett "aludt" a lakásban, de még így is volt amikor a saját bevallása szerint kiszaladt a házból, annyira nyomasztották gondolatai. mikor teljesen kikészült egy rokonunk mehívására elment egy baptista gyülekezetbe és rövid idő alatt megtért. megszabadult kb ötven éves nikotinfüggőségéből és hamarosan új társra is talált aki vigyáz rá és gondoskodik róla. kiegyensúlyozott és derűs életet él.

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 03., hétfő 18:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
sztalker írta:
a történethez még tartozik annyi, hogy mikor édesanyám elhunyt , apám egyedül maradt, mert én már messzire költöztem. lelki betegsége annyira elhatalmasodott hogy a végén már két kutyával és felkapcsolt villanyok mellett "aludt" a lakásban, de még így is volt amikor a saját bevallása szerint kiszaladt a házból, annyira nyomasztották gondolatai. mikor teljesen kikészült egy rokonunk mehívására elment egy baptista gyülekezetbe és rövid idő alatt megtért. megszabadult kb ötven éves nikotinfüggőségéből és hamarosan új társra is talált aki vigyáz rá és gondoskodik róla. kiegyensúlyozott és derűs életet él.
Dicsőség az Úrak!
Ez is egy jó hír! :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 04., kedd 21:05 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Mindenképpen fontos az apa példája, szerepe a családban, de ugyanezt elmondhatjuk az anyáról is. A családon belüli egyensúly, az élet minősége, a példaadás sok tekintetben attól függ, hogy a teljes családban milyen a szülők viszonya. Egy amerikai keresztyéntől hallottam, hogy a feleséget feltétel nélkül kell szeretnie a férjnek, a férjet pedig feltétel nélkül kell tisztelnie a feleségnek. Ez jó alap ahhoz, hogy a gyerek fejlődése jóra forduljon. Ahol a feleség leszólja, lekezeli a férjet, ahol nincs szeretet, ott baj lehet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 05., szerda 08:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Rosta, teljesen igazad van, az anya szerepe legalább olyan fontos, mint az apáé.Az is evidens, hogy gyerekek nagyon is érzékeny fokmérői a szülők közötti öszhangnak. Nagyon aranyos, amikor szót emelnek az éppen sérelmet szenvedett szülő mellett./Ha meggondolom, velem szemben többször kifejezésre juttatják a kifogásaikat- de ez csak a felületesebbje teszi - legalábbis ezzel biztatom magam. :) /

Még annyit, hogy a férjem iránti feltétel nélküli tiszteletbe nekem belefér, hogy amit viszont helytelennek látok a férjemnél, azt egy megfelelő pillanatban megpróbálom elmondani neki- nem mindig sikerül- vagy a pillanatot vétem el, vagy a hangnemet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 05., szerda 08:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
rosta írta:
Mindenképpen fontos az apa példája, szerepe a családban, de ugyanezt elmondhatjuk az anyáról is. A családon belüli egyensúly, az élet minősége, a példaadás sok tekintetben attól függ, hogy a teljes családban milyen a szülők viszonya. Egy amerikai keresztyéntől hallottam, hogy a feleséget feltétel nélkül kell szeretnie a férjnek, a férjet pedig feltétel nélkül kell tisztelnie a feleségnek. Ez jó alap ahhoz, hogy a gyerek fejlődése jóra forduljon. Ahol a feleség leszólja, lekezeli a férjet, ahol nincs szeretet, ott baj lehet.

Igaza van az illetőnek de azért, mert alighanem ő is innen vette:
22. Ti asszonyok a ti saját férjeteknek engedelmesek legyetek, mint az Úrnak.
23. Mert a férj feje a feleségének, mint a Krisztus is feje az egyháznak, és ugyanő megtartója a testnek.
24. De miképen az egyház engedelmes a Krisztusnak, azonképen az asszonyok is engedelmesek legyenek férjöknek mindenben.
25. Ti férfiak, szeressétek a ti feleségeteket, miképen a Krisztus is szerette az egyházat, és Önmagát adta azért;

:)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

HozzászólásElküldve: 2008. nov. 05., szerda 15:45 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 21., szombat 17:24
Hozzászólások: 337
Tartózkodási hely: Veresegyház
had legyek egy kicsit "eretnek": biztos hogy ez még mindíg így van? már ami az engedelmességet illeti. ma már az oktatásnak és a munkaerőpiacnak "hála" egy nő legalább annyira képzett és tájékozott ha nem jobban mint a férje. legalábbis partneri viszonyt feltételeznék közöttük, nem ilyen behódolósat. persze egy ideális világban lehet hogy elég ha egy családban egy ember gondolkozik a másik meg végrehajt, és azt is tudom az alárendeltségnek is van előnye (Pilinszky írja egy helyen:
Van ilyen
Cseléd akartam lenni. Van ilyen.
Teríteni és leszedni az asztalt.
Ahogy az áldozat föllépked
és a hóhér lejön a dobogóról.

Most az emelvény fokai között
betűz a nap, és ugyanaz a nap,
mintha senkit se vittek volna fel,
ki nem jött vissza. Csönd akartam lenni
és dobogó. Lépcső közé szorult világ.
Senki és semmi. Hétvégi remény.)

de azért ne feledjük éva ádám oldalbordájából és nem a farizmából lett teremtve.
feltétel nélkül szeretni pláne mert "kell" elég nehéz feladatnak tűnik, embert nem láttam még aki ezt meg is tudja valósítani. elvárásai önkéntelenül is vannak az embernek a másikkal szemben aki nem élhet vissza azzal hogy a másik ún. feltétel nélkül szereti. szóval a recept jó, no de ilyen alapanyagból lehet ilyen ételt főzni??

_________________
szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 184 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség