Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 28., csütörtök 20:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
A férfi mindenesetre nőiesebb, szelídebb, melegebb szívű és tapintatosabb lesz, ha elkezdi Jézust követni.


Akkor pár nőies tulajdonság már meg van, sőt pár férfias is. :wink:

Idézet:
A nő nő, a férfi meg férfi. Két külön világ. Ezerarcú egyik is, másik is.


Hú, ebből nem lesz párbeszéd, nem tudom mire gondolsz, ha nem mondod meg.

Idézet:
A keresztény férfi és keresztény nő prototípusáról nem igen tudnék mit mondani: boldog házasság, sok gyerek, stabil gyülekezeti funkció, apa olvas (és védelmez), anya főz, együtt lenni jó. Kb. ezek?


Nem, nem ezek. Nálunk legalább is nem ezek....
Eleve nem vagyok prototípus és a feleségem sem az.
Önálló és egyedi személyiség, nem sorozat gyártott konfekció.

A boldogság pedig nem világi örömök tömkelege, hanem harcokban megedzett hűség és egyértelmű egymáshoz tartozás. Egy testé válás, együtt lüktetés....
Sok gyerek... Mi a sok? ;-) Vannak általam ismert hívő házaspárok nulla gyerekkel és még is keresztyénként, és nem átok alatt.

Idézet:
Nem tudom, hogy milyen az igazi férfi, és milyen az igazi nő. Asszem nagyon hasonlítanak egymásra: minél inkább Jézusra, annál inkább egymásra is.


Az Ige mutatja meg, hogy milyen az igazi férfi és milyen az igazi nő. Mire gondolta Isten eredetileg a férfit és mire a nőt, miben gyönyörködik.
A hasonlóságuk egyben teljesen azonos, ez pedig az Istentől való függés áldott állapota, a feltekintés boldog valósága.

Talán egy kérdés még fontos, hogy miben tudja segíteni az egyik a másikat, hogy kiteljesedjen a nőiessége és a férfiassága?
Erre mondja az Isten Szava, hogy a férfi szeresse magánál jobban a feleségét, mert ettől lesz még nőiesebb nő, a feleség pedig tisztelje a férjét, mert ettől lesz még inkább olyan férfivá, akire Isten gondolta.
A nő tisztelete a férje iránt a férfit szeretetre sarkalja felesége iránt, a férfi szeretete felesége iránt a nőt tiszteletre és engedelmeskedésre sarkalja férje iránt.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 29., péntek 06:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
pauler írta:
Hú, ebből nem lesz párbeszéd, nem tudom mire gondolsz, ha nem mondod meg.

Csak azt akartam mondani, hogy amennyiben a valóságról beszélünk, akkor elég nehéz meghatározni, hogy milyen a férfi, és milyen a nő, mert igen sokféle van belőlük. Beszélhetünk persze egy ideális állapotról, ami - egyértelműen ideális állapotként, elérendő eszményként - ott van a Bibliában, de kötve hiszem, hogy valaha valaki megközelítette volna azt (lásd Dávidot, az Isten szíve szerint való férfiút e tekintetben).
Persze lehet az ember szívében egy kép arról, hogy milyennek képzelt engem Isten (ha nem hívő, akkor is, csak akkor nem így mondja, hanem talán úgy, hogy milyennek kellene lennem), és az a jó, ha az minél inkább közelít ahhoz, amilyennek valóban képzelt. Isten megteremtette az embert a maga képmására, Isten képmására teremtette, férfivá és nővé teremtette őket. Ez az ősi teremtéstörténet, amelyben nincs megosztás, hatalom, elsőbbség és engedelmeskedés, csak szeretet van: a férfias és a nőies is Istent tükrözi. Ettől rugaszkodik el már a másik teremtéstörténet, amely a férfi elsődleges szerepét hangsúlyozza, és aztán végig az egész Biblia, a bűnesettől egészen Pál apostolig.
Krisztus élete ebben a vonatkozásban is kivétel a szelídségével, csöndességével, de a nőkkel való bánásmódjával is. De Pálnál is vannak krisztusi mondatok e tekintetben is: Krisztusban nincs tehát zsidó, sem görög, nincs szolga, sem szabad, nincs férfi, sem nő, mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban. Ez nyilván nem azt jelenti, hogy akkor megszűnik valaki nőnek vagy férfinak lenni, csak nem pörög már ezen folyton, hogy ő igenis férfi, és neki engedelmeskedjen a nő, vagy hogy ő a vezető stb. Szelíden fogadja netán azt is, ha semmibe veszik otthon. Van igenis olyan, hogy egy családon belül a nő értelmesebb és gyakorlatiasabb, a férj meg lusta vagy alkatilag alkalmatlan a családfői szerepre. Akkor mi a helyes út? Ha mindenáron - a józan ész és a belső tiltakozás ellenére - mégis őt akarják főnökké tenni? És a nő lemond a józan eszéről, csinálja a másik által kitalált ostobaságot. Ez kinek használ?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 29., péntek 12:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Csak azt akartam mondani, hogy amennyiben a valóságról beszélünk, akkor elég nehéz meghatározni, hogy milyen a férfi, és milyen a nő, mert igen sokféle van belőlük


Igen, Istentől rendelve külön személyiség minden ember. A meghatározás - amennyiben a valóságról beszélünk - annyi, ahányan vagyunk. Azonban, ha még mindig a valóság talaján akarjuk tisztán látni, hogy ki a nő és ki a férfi, akkor Isten Igéjében látjuk ezt egyedül.

Idézet:
Persze lehet az ember szívében egy kép arról, hogy milyennek képzelt engem Isten (ha nem hívő, akkor is, csak akkor nem így mondja, hanem talán úgy, hogy milyennek kellene lennem), és az a jó, ha az minél inkább közelít ahhoz, amilyennek valóban képzelt.


Az ember szíve is elromlott, hibás, beteg, stb. Félre vezet, nem lehet benne bízni. A embert a lelkiismerete is megcsalja, sokszor van lelkiismeret furdalása olyan dolog miatt, ami miatt nem kellene és fordítva.
Szóval az Ige az, ami kijelenti nekünk Isten lényét, szándékát.

Idézet:
Isten megteremtette az embert a maga képmására, Isten képmására teremtette, férfivá és nővé teremtette őket


Mind a kettő EMBER! Ez az Ige erről beszél, arról, hogy egy valóságból való a kettő. A különbséget később mutatja meg.

Idézet:
Ez az ősi teremtéstörténet, amelyben nincs megosztás, hatalom, elsőbbség és engedelmeskedés, csak szeretet van: a férfias és a nőies is Istent tükrözi. Ettől rugaszkodik el már a másik teremtéstörténet, amely a férfi elsődleges szerepét hangsúlyozza, és aztán végig az egész Biblia, a bűnesettől egészen Pál apostolig.


Ez nekem nagyon meredek. :-( Két teremtés történet? Van egy "ősi" és egy új?

Tudod az egész vita elején Te idézted Jézus Krisztus szavait, miszerint a vezető SZOLGA! (remélem ebből valami morzsa átment az iratterjesztésben) Az Isten eredeti terve szerint, aki vezet, az SZOLGÁLJA a rábízottakat, még hozzá szeretetből.
A férfinek nincs elsődleges SZEREPE. A nő SZEREPE - testileg és lelkileg - nem másodrendű, vagy elsőrendű. A Biblia a teremtettségre hivatkozva a férfi HELYZETÉBŐL fakadóan a FELELŐSSÉGÉT hangsúlyozza. Először teremtetett a férfi és a férfiből a nő.

Idézet:
De Pálnál is vannak krisztusi mondatok e tekintetben is: Krisztusban nincs tehát zsidó, sem görög, nincs szolga, sem szabad, nincs férfi, sem nő, mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.


Persze, mert Krisztusban egy vállalat vezető, vagy egy segédmunkás, egy izraelita, vagy egy palesztin, ugyan azt az ajándékot kapja. Bűnbocsánatot és örök életet, Istent, mint Mennyei Atyát.

Idézet:
Ez nyilván nem azt jelenti, hogy akkor megszűnik valaki nőnek vagy férfinak lenni, csak nem pörög már ezen folyton, hogy ő igenis férfi, és neki engedelmeskedjen a nő, vagy hogy ő a vezető stb.


A férfinak nem az a feladata, hogy leigázza feleségét, vagy betörje, vagy uralma alá hajtsa. A Krisztust követő férfi feladata a feleségét szeretni, jobban, mint önmagát.
A nő mint segítőtárs van jelen, ami a férj tiszteletében és a neki való engedelmességben ölt testet, de ha ezt tőlem, mint FÉRFITŐL hallod, akkor sose fogunk sehova se eljutni és a beszélgetésünk zsákutca.

Idézet:
Szelíden fogadja netán azt is, ha semmibe veszik otthon.


Igen, ha a szeretet ezt kívánja, akkor igen.... Nagy lecke ez nekem, de ha megvalósul, akkor a feleségem jobban tisztel és szeret, ha ő is az Úré.

Idézet:
Van igenis olyan, hogy egy családon belül a nő értelmesebb és gyakorlatiasabb, a férj meg lusta vagy alkatilag alkalmatlan a családfői szerepre.


Ez általában akkor van, ha a nő a maga esze szerint választ társat magának.

Idézet:
Akkor mi a helyes út? Ha mindenáron - a józan ész és a belső tiltakozás ellenére - mégis őt akarják főnökké tenni? És a nő lemond a józan eszéről, csinálja a másik által kitalált ostobaságot. Ez kinek használ?


Inkább Istennek kell engednie, ha egyértelműen a férje Isten ellenes dolgot kényszerítene rá a családra.
Ugyan akkor mi történik, ha a nő, (jogosan, vagy felfuvalkodottságból) nem engedi a férjét "kitalálni dolgokat"? Mindent ő szervez és irányít? EL FOGJA VESZÍTENI A FÉRJÉT!
A nőnek a legfontosabb feladata a férfit Istenhez segíteni, Hozzá vezetni, hogy a férfi az Úr előtt állva kapja meg mind azt, amire szüksége van ahhoz, hogy betöltse férfi voltát egy nő mellett.
A nő legfontosabb segítő feladata, hogy a férje vagy megtalálja, vagy erősödjön Jézus Krisztusban.

1 Mózes 2.20.-25. És nevet ada az ember minden baromnak, az ég madarainak, és minden mezei vadnak; de az embernek hozzá illő segítő társat nem talált. Bocsáta tehát az Úr Isten mély álmot az emberre, és ez elaluvék. Akkor kivőn egyet annak oldalbordái közűl, és hússal tölté be annak helyét. És alkotá az Úr Isten azt az oldalbordát, a melyet kivett az emberből, asszonynyá, és vivé az emberhez. És monda az ember: Ez már csontomból való csont, és testemből való test: ez asszonyembernek neveztessék, mert emberből vétetett. Annakokáért elhagyja a férfiú az ő atyját és az ő anyját, és ragaszkodik feleségéhez: és lesznek egy testté.
Valának pedig mindketten mezítelenek, az ember és az ő felesége, és nem szégyenlik vala.


Tehát az ember nem volt férfi nő nélkül. Egyedül volt, amiben a nemek kérdése nem jelent semmit.
Az ember életében kell lennie valakinek, aki segítőtársa. Nem jó egyedül! Ennek valóságát az Isten előbb látta, mint az ember. Erre az egyre mondta a teremtésben, hogy nem jó.
Ezért olyat alkotott, ami ugyan olyan, ugyan abból van és egyben teljesen más, mint külön lény.
Az ember (Ádám) amikor meglátta a feleségét, nem a különbségekre fókuszált, hanem arra, hogy EGYBŐL valók. RÉSZEM A FELESÉGEM! Ezért szinte tapsikolva ugrándozott a sok állat után :-)

Isten vitte a férfi elé a társát!

Segítő társnak alkotta Isten a férj mellé a feleséget, hogy kettejük kapcsolatában is megjelenjen az Ő szeretete. Őt dicsérje ez az alap sejtje a világunknak.

A teremtettségre hivatkozva (annak okáért!) a férfi feladatot kap! Hagyd ott a szüleidet, ragaszkodj a feleségedhez. Ennek következménye lesz, az újra EGGYÉ VÁLÁS.

És az Úr Isten színe előtt mind a ketten meztelenül állhatnak és nem kell szégyenkezniük. Jézus Krisztusban állhat meg így először együtt a férj és feleség.
Amikor imádságban így először állhattam meg a feleségemmel ("meztelenül") az Úr Isten előtt Jézus Krisztusban, az életem egyik felejthetetlen és drága eseménye.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2013. nov. 30., szombat 07:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Én úgy gondolom, hogy két teremtéstörténet van a Bibliában, de ez nem tesz kevésbé hívővé, nem ezen akarok rugózni, és senkit a hitében megrengetni nem akarok ezzel. Mindenesetre tudjuk, hogy a Biblia nem az égből szállt le, hanem emberek írták, s mint minden emberek által írt könyv, a történelmi kutatások, az irodalmi értelmezés, illetve a szövegkutatás tárgya lehet. Nem ettől fogunk hinni benne, de nem baj, ha tudjuk, hogy egy-egy részt mikor, milyen körülmények között írtak. Itt csak annyit szeretnék elmondani, hogy az én hitem alapja nem a Biblia minden betűje, ezért nem is fog megrendülni, ha kiderül róla, hogy mégsem egészen úgy kell érteni, ahogy tanították gyerekkorom óta, hanem az élő Jézus Krisztus, akivel kapcsolatban vagyok, és a Szentlélek, aki segít értelmezni (akár botrányos és sokak számára eretnek módon is) az Igét és az életet.
Én örülök, ha te ilyen kapcsolatban vagy a feleségeddel és az Istennel. De hidd el, sokféle út van, és nem mi mondjuk meg, de még csak a Biblia sem Istennek, hogy mit áldjon meg. Vannak emberileg teljesen érthetetlen útjai Istennek: van úgy, hogy az ember mindent az Isten szerint tesz, és mégis szenvedés lesz a része (párválasztásban is), és van úgy, hogy valaki egyáltalán nem foglalkozik Istennel, mégis gyönyörű házasságban él, és kiárad másokra is az ő boldogságuk áldása.

Idézet:
Az Ige kijelenti nekünk Isten szándékát

Melyik Ige jelenti ki nekünk Isten szándékát? Az, amire rábökünk, amikor kinyitjuk a Bibliánkat? Az, amit a Bibliaolvasó Kalauz kijelöl a számunkra arra a napra? Az, amit a helyzetünkből adódóan közel állónak találunk a szívünkhöz? Az, amiről a vasárnapi igehirdetések szólnak (gondosan elkerülve másokat, amelyek nem felelnek meg a gyülekezet világképének)? Azok, amiket magunk válogattunk össze a Bibliából, hogy ezekből lesz életünk vezérfonala?
Mi az Isten szándéka? Többezer éve mindig ugyanaz? Hogy az asszonyok ne szóljanak a gyülekezetben, ne bontsák ki a hajukat, viseljenek kendőt, szüljenek, mert akkor üdvözülnek? Az az Isten szándéka, hogy a nőket kövezzék meg, ha paráznaságon érik őket? Vagy ha ezek már nem érvényesek, akkor ki mondja meg, és milyen alapon, hogy mi érvényes, és mi nem?
Nincs a Bibliában fixált igazság, bármennyire kényelmes is lenne nekünk, hiszen akkor nem kellene keresni, kutatni Isten akaratát a mindennapjainkban. Az igazság Jézus Krisztusban van, de nem is annyira a történelmiben, hiszen azt maximum utánozni lehetne (lélek nélkül pedig lehetetlen), hanem a mai, élő Krisztusban, aki a Szentlélekben van itt bennünk, közöttünk.
Isten nagyjából érthetetlen számomra. De hálás vagyok, mert látom a munkáját, és hiszem a szuverenitását. Nem szeretném kiszámítani, hogy mit fog tenni, kit és miért áld meg. Végképp nem szeretném a Biblia szavait arra használni, hogy megmondjam Istennek, hogy kit miért kellene megáldania. Nem szeretném, ha lenne valamiféle igazi nő, és igazi férfi. Bukdácsoló, kegyelemre szoruló gyermekei vagyunk az Atyának, aki szeret minket (against all odds), és remélem, nem akar mindnyájunkat egy kaptafára húzni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 01., vasárnap 10:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Az írott Ige Isten Lelke által lesz élővé.
Valóban lehet lelketlenül is tanulmányozni és beszélni a Bibliáról, idézni azt, de ebből nem lesz más, mint az írástudók kivagyisága, akikkel Jézusnak komoly harcai voltak. Jézus ezekkel az emberekkel szemben még is az Írást használta mint fegyvert, de az Istentől vezetett módon.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 02., hétfő 22:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
pauler írta:
Az írott Ige Isten Lelke által lesz élővé.
Valóban lehet lelketlenül is tanulmányozni és beszélni a Bibliáról, idézni azt, de ebből nem lesz más, mint az írástudók kivagyisága

Nem feltétlenül. Valaki a legjobb szándéktól - és mégsem a Lélektől - vezérelve tanulmányozhatja és idézheti a Bibliát. Tudod, van Jézusnak az a mondása, amellyel arra figyelmeztet, hogy akik a követőit üldözik, azt gondolják, Istennek tetsző dolgot tesznek (nem tudom, hogy van pontosan ez az idézet). Ez nemcsak az akkori, hanem a mai írástudókra is érvényes - a mai biblikus kereszténységnek arra a részére, amely azt hiszi Istennek tetsző dolgokat cselekszik, amikor a krisztusi szeretetet megtagadja pl. a más felekezetűektől.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 03., kedd 13:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Szia!

Az Ige Lélek nélküli tanulmányozása, és az ebben való előre haladás felfuvalkodottá tesz.

[i]1Kor 8,1
A bálványáldozatok felől pedig tudjuk, hogy mindnyájunknak van ismeretünk. Az ismeret felfuvalkodottá tesz, a szeretet pedig épít.
[/i]

Idézet:
Tudod, van Jézusnak az a mondása, amellyel arra figyelmeztet, hogy akik a követőit üldözik, azt gondolják, Istennek tetsző dolgot tesznek (nem tudom, hogy van pontosan ez az idézet).


Maga Pál is ezt tette!
Üldözte Krisztus egyházát, abban meggyőződve, hogy Istennek tetsző amit tesz, mert ezt a"szektát", akik a megígért Messiást egy kereszten kivégzett rabbival azonosítják, el kell törölni a föld színéről.

Idézet:
amikor a krisztusi szeretetet megtagadja pl. a más felekezetűektől.


A felekezetek kérdése nekem túl magas, az Úr megengedte hogy széttagoltan éljen az Egyház Akikben viszont meg van az Úr Jézus szeretete, azok testvérek!

Akik viszont vallásos életet élnek, jegyekben és jelekben bízva bármilyen felekezeten belül, azoknak nincs és nem is lesz közösségük.
Nekem az is nagy feladat, hogy a saját felekezetemen belül szeressem ezeket az embereket, nem kívánok más felekezetekbe belemászni, mert amim van az oda kell, ahol VALÓBAN jelen vagyok.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 05., csütörtök 06:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
pauler írta:
Szia!
Akik viszont vallásos életet élnek, jegyekben és jelekben bízva bármilyen felekezeten belül, azoknak nincs és nem is lesz közösségük.

Hát például ezen a mondaton lehetne gyakorlatozni, minekutána tudjuk, hogy Isten számára semmi sem lehetetlen.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 06., péntek 19:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Amíg meg nem térnek, amíg a jegyekben és a jelekben bíznak, mert Istennek még a vallásos ember sem "lehetetlen küldetés...."
Lásd, tarzuszi Pál.

Köszönöm.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 07., szombat 07:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Bocsánat, Péter, hogy ilyen fafejűnek tűnök ebben a dologban. Nem azért mondom, hogy az enyém legyen az utolsó szó, hanem mert a lényeg közelében járunk, és nem szeretném elvéteni a dolgot.

Azt mondod, a vallásosoknak nincs közössége egymással, és nem is lesz, amíg meg nem térnek. Az Isten sem tud mit tenni velük.
Én meg azt mondom, hogy az ember nem tud mást tenni mint jelekben és csodákban (vagy valami másban) bízni, amíg Isten meg nem téríti őt.

Tudom, hogy elvileg te is a másodikat vallod. De mégis! El tudod-e fogadni, hogy akik még csak a csodákban bíznak, azok jövendő testvéreid, akiket Isten ma is ugyanúgy szeret, mint minket, megtérteket, és tőlünk sem vár el kevesebbet?
Jó, tudom: ez az utóbbi gondolat megint az emberi teljesítményre teszi a hangsúlyt. Mondom másként: Ha az Isten szeretete túlcsordul bennünk, akkor nem tudunk mást tenni, mint szeretni az embereket. Mindenkit. Nem rajzolunk köröket, hogy azon belül érvényesítsük a szeretetet, azon kívül pedig csak az ítéletet. Ha van bajom a kereszténységgel, akkor az, hogy ilyenné tett, és én nem akarok ilyen maradni.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 08., vasárnap 14:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Én meg azt mondom, hogy az ember nem tud mást tenni mint jelekben és csodákban (vagy valami másban) bízni, amíg Isten meg nem téríti őt.


Ámen!

Idézet:
El tudod-e fogadni, hogy akik még csak a csodákban bíznak, azok jövendő testvéreid, akiket Isten ma is ugyanúgy szeret, mint minket, megtérteket, és tőlünk sem vár el kevesebbet?


Tanulom.....
A testvéri közösségben ezerszer jobb lenni, de az Úr Jézus ezt nem engedi. Hol összegyűjt, hol kiküld.
Isten szeretete Jézus Krisztus és Ő NEM CSAK A MÁR MEGTÉRTEKÉ! Ugyan akkor ha valakinek Ő NEM KELL, akkor azon Isten haragja marad.
A mi feladatunk TISZTÁN ŐT hirdetni, pl. elmondani, hogy Ő KIT TART VEZETŐNEK és mit jelent egyre több ember vezetője lenni....

Idézet:
Nem rajzolunk köröket, hogy azon belül érvényesítsük a szeretetet, azon kívül pedig csak az ítéletet.


Én a testvéreimet sem tudom mindig úgy szeretni, mint ahogyan engem az Úr Jézus szeret :-(
A bűn gyűlölete a megtérésem és a megszentelődésem következménye. Először magamban gyűlölök meg valamit, amivel Istennek és valakinek ártottam. Aztán gyűlölöm pl. a mások parázna tetteit. Megítélem magamban pl. a rágalmazást, mint bűnt, amit Isten elítél, aztán elítélem ugyan ezt a világban és szomorúan látom, hogy a világ pl. ezen a téren csúcstechnológiákat gyárt.
Így alakul ki két "kör". Az egyik Isten szeretetének, Országának a köre, AKI JÉZUS KRISZTUS, a másik pedig a világ szeretetének a köre, ami a bűn ártó és romboló valósága.
És hogy hogyan szeretem a testvéreimet és a még nem testvéreimet?
Ha ugyan úgy akarom, akkor egyformán hirdetem nekik Jézus Krisztust....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 10., kedd 05:43 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Abban nagy ellentmondás van, hogy Isten szeretete mindenkié, ugyanakkor, aki nem kéri a szeretetét, azon rajta marad Isten haragja. Krisztus a Hegyi Beszédben azt mondja, hogy szeressük ellenségeinket, és áldjuk azokat, akik átkoznak minket. Krisztus nem vár, nem várhat el tőlünk többet, mint amennyit az Atya tesz. Ezért nem gondolom, hogy Isten haragja lenne a saját teremtményein.
Jézus imádkozott azokért, akik keresztre feszítették.
Lásd még a 130. zsoltárt:
Ha a bűnöket számon tartod Uram,
Uram, ki marad meg akkor?
De nálad van a bocsánat,
ezért félnek téged.
Kérdés, hogy mi értéke van annak a megtérítésnek :( , amely Isten közelítő haragjával riogatva kergeti be Isten országába az embereket. Meg kellene tanulnunk Isten szeretetéről hitelesebben beszélni - nem csak szavakkal (mert az könnyű, és legtöbbször könnyűnek találtatik), hanem az egész (mindenhol - nemcsak a gyülekezeten belül - érvényes) életünkkel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 10., kedd 06:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
http://tobbazelet.hu/farkasjozsefhangta ... umi-hi/62/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 11., szerda 17:34 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Abban nagy ellentmondás van, hogy Isten szeretete mindenkié, ugyanakkor, aki nem kéri a szeretetét, azon rajta marad Isten haragja.


Ha én kitárom a kezem, amiben egy halom mogyoró, vagy dió van, az még nem jelenti azt, hogy mindenkinek mogyoróval és dióval lesz tele a szája.
Nincs ellentmondás abban, hogy Krisztus minden ember minden bűnét magára véve bocsánatot készített és abban, hogy lesznek akik ebből vesznek és elfogadják és lesznek akik visszautasítják. Akik elfogadják, azoknak békességük van Istennel, akik nem, azoknak meg nincs békességük Istennel, azaz Isten haragja marad rajtuk.

Isten szeretete nem általános szeretet, csak annyiban, hogy jókra gonoszokra egyaránt felhozza napját és táplál mindenkit, élteti azokat is akik életükkel, szavaikkal ellene lázadnak.

Idézet:
Krisztus a Hegyi Beszédben azt mondja, hogy szeressük ellenségeinket, és áldjuk azokat, akik átkoznak minket.


Ámen!

Idézet:
Krisztus nem vár, nem várhat el tőlünk többet, mint amennyit az Atya tesz. Ezért nem gondolom, hogy Isten haragja lenne a saját teremtményein.
Jézus imádkozott azokért, akik keresztre feszítették.


Isten a bűnre haragszik és a bűnös emberre is. Ha nem így lenne, akkor Jézus Krisztusnak nem kellett volna Isten jogos haragját a saját testében és lelkében elhordoznia a kereszten, akkor elég lett volna szépen tanítania, jó példával elől járnia, gyógyításokkal és hegyi beszéddel a jót felmutatnia....
Csak hogy ez nem engeszteli ki a Szent Isten bűn gyűlöletét.
Isten abban mutatta meg a szeretetét, hogy kész volt haragjára engesztelést teremteni a saját Fia földi életével.....

Idézet:
Kérdés, hogy mi értéke van annak a megtérítésnek :( , amely Isten közelítő haragjával riogatva kergeti be Isten országába az embereket.


Nem sok, ez igaz.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2013. dec. 12., csütörtök 06:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Ha én kitárom a kezem, amiben egy halom mogyoró, vagy dió van, az még nem jelenti azt, hogy mindenkinek mogyoróval és dióval lesz tele a szája.

Ez ésszerűnek tűnik, ugyanakkor azt is megfigyelhetjük, hogy Isten nem végez sehol sem félmunkát. Pl. nem teremt levegőt, miközben hagyja, hogy tüdő nélkül boldoguljanak az emberek. Vagy nem teremt látványt, s hagyja, hogy szem nélkül próbálják valahogy élvezni azt a teremtményei. Ugyanígy nem készít kegyelmet, miközben hagyja, hogy a teremtményei maguk verekedjék ki az örökéletet. Ha pedig az örökélethez szükséges hitet is ő teremti bennünk – ahogy tudjuk is -, akkor én bízom az ő végtelen, soha el nem múló szeretetében, és remélem, mindenki üdvösségre jut – előbb vagy utóbb.

Idézet:
Nincs ellentmondás abban, hogy Krisztus minden ember minden bűnét magára véve bocsánatot készített és abban, hogy lesznek akik ebből vesznek és elfogadják és lesznek akik visszautasítják. Akik elfogadják, azoknak békességük van Istennel, akik nem, azoknak meg nincs békességük Istennel, azaz Isten haragja marad rajtuk.

Ha Jézus minden ember bűnét magára vette, és kielégítette minden bűnért a tartozást, akkor vajon igazságos-e Istentől, hogy az emberre is kiszabja a büntetést? Ugyanakkor igazságos-e, hogy – ha már méricskélünk - véges számú bűnéért végtelen büntetéssel sújtsa az embert? Nem inkább az-e a kárhozat, amiben most élünk, s amiből kifelé vonz az ő szeretete?
Idézet:
Isten szeretete nem általános szeretet, csak annyiban, hogy jókra gonoszokra egyaránt felhozza napját és táplál mindenkit, élteti azokat is akik életükkel, szavaikkal ellene lázadnak.

Isten szeretete a Biblia tanúsága szerint végtelen és soha el nem múlik: Zsoltárok 136. Bűvészkedés a szavakkal, hogy egyik pillanatban Isten végtelen szeretetéről beszélek, másik pillanatban meg azt mondom, hogy ez csak a jókra érvényes. Most őszintén: ki a jó az emberek között? Jézus mondja: Senki sem jó, csak egy: az Isten. Milyen alapon mondom én magam jónak, és a másikat gonosznak, amikor én is Isten kegyelméből vagyok, aki vagyok? És mivel vagyok több a hitetlennél? Csak annyival, hogy tudom, mi lakik bennem – ezt is Isten kegyelméből tudom -, és nem tartanám magam egy grammnyival sem jobbnak magamat a hitetlennél.
Idézet:
Krisztus a Hegyi Beszédben azt mondja, hogy szeressük ellenségeinket, és áldjuk azokat, akik átkoznak minket.

Idézet:
Ámen!

OKÉ, de nem válaszoltál arra, hogy Isten várhat-e tőlem többet, mint amennyit ő cselekszik.

I
Idézet:
sten a bűnre haragszik és a bűnös emberre is. Ha nem így lenne, akkor Jézus Krisztusnak nem kellett volna Isten jogos haragját a saját testében és lelkében elhordoznia a kereszten, akkor elég lett volna szépen tanítania, jó példával elől járnia, gyógyításokkal és hegyi beszéddel a jót felmutatnia....
Csak hogy ez nem engeszteli ki a Szent Isten bűn gyűlöletét.
Isten abban mutatta meg a szeretetét, hogy kész volt haragjára engesztelést teremteni a saját Fia földi életével.....

Nem tudom. Nagy titok ez számomra. Egyre inkább úgy érzem, hogy Jézus nem engesztelő áldozat volt a szónak az ószövetségi értelmében, hanem Isten általa szolgáltatta ki teljesen magát az embernek, mert nem tudta másként bebizonyítani, hogy kicsoda az Isten (= a szeretet), és kicsoda az ember, úgy is, mint a krisztusi ember (Ecce homo!), és úgy is, mint a Krisztust meggyilkoló ember (szintén Ecce homo!) Tehát egyszerre bizonyította azt, hogy mire képes az Istentől eltávolodott ember az isteni emberrel tenni, s hogy Isten ebből a pokolból is a legjobbat tudja kihozni. Ez nem mond ellent Isten természetének, azaz: hogy a jóval győzi le a rosszat – amit egyébként tőlünk is vár. Így nem kerül Isten ellentmondásba önmagával, hogy miközben ő a szeretet, ellenségeinek odacsap, tőlünk meg elvárja, hogy szeressük az ellenségeinket.
Isten nem haragszik ránk. Isten sír a bűneink miatt, és aktívan, de nekünk szabadságot hagyva dolgozik azon, hogy mi szűnjünk meg haragudni rá. Azt a haragvó isten-képet a mi Isten iránti gyűlöletünk és a tőle való félelmünk gyártotta (már Ádámék elkezdték), a mi gyűlöletünk, haragunk és félelmünk vetül ki abban a képben. Ehhez a haragvó isten-képhez minden vallásnak van hozzáférése, és csak ezt figyelembe véve érthető igazán, hogy Jézus miért mondja: „Senki sem mehet az Atyához, csakis én általam.” A haragvó istenhez bárki mehet, mert azt az emberi agy találta ki, és mint ilyen, könnyen befogadható és manipulálható. De az Atyaisten csak Jézuson keresztül közelíthető meg. Nem elsősorban a szentsége miatt, mert agyoncsap, hanem mert agyilag nem tudjuk felfogni az ő lényét, ha nem látjuk, hogy Krisztusban milyen mélyre hajolt le értünk. Az ő lénye – ahogy Pál apostol mondja – a természet okos vizsgálatával is felfogható lenne, ha az ember nem akarna folyton fölébe kerekedni Istennek. Számos jelzést helyezett el Isten a természetben, amellyel az isteni rendre utal. Ilyennek látom én az igazi – tényleg Isten szerinti – édesapa képét, aki együtt szenved a gyerekével (sokszor érte és helyette), akármilyen gonosz a természete. Isten nem kevesebb a földi édesapáknál.
A tékozló fiú történetében mutatkozik meg valóban, hogy kicsoda Isten. Tudom, persze, hogy vannak más Isten-képek is a Bibliában. De úgy gondolom, mindenki csak annyit tud róla elmondani (akármilyen próféta és apostol is), amennyit Isten magából elárult neki. És Isten-tapasztalataink folyamatos együtt járás során vezetnek az Atya mélyebb ismeretéhez. Ehhez azonban az kell, hogy ne csináljunk magunknak faragott képet belőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 7 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség