Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Következő
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 28., szerda 10:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ex! ne sematizálj!! (Jézus nem tette...)

van egy újjászületett, hívő, gyülekezetbe járó ismerősöm, aki a múltkor a GYÜLEKEZETI ALKALOM ALATT 11 pánikrohamot élt át...


akkor most? térjen meg? haggyámá....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 28., szerda 11:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
ex! ne sematizálj!! (Jézus nem tette...)
van egy újjászületett, hívő, gyülekezetbe járó ismerősöm, aki a múltkor a GYÜLEKEZETI ALKALOM ALATT 11 pánikrohamot élt át...
akkor most? térjen meg? haggyámá....

Tudtam, hogy ezen ki fogsz akadni, mert nem vagyok elég kíméletes a problémás keresztényekhez. :)
Nos Jézus valóban nem sematizált, de szabaddá tett/tesz ezektől.
Ezt mondja az írás is, meg ott van a rengeteg bizonyság. És ez nagy reménységet adhat azoknak aki még bajban vannak.
A szorongós, pánikoló, depressziós, keresztény, valahol félbehagyta a dolgokat (vagy visszacsúszott).
Ha valakinek valóban ott van a szívében, hogy a világ teremtője elfogadta őt, nem hagyja el ott van mellette. Az illető nem egyszerűen jó, hanem maga a jóság, igazság, irgalom és mindenhatóság, akkor öcsém nem pánikol nem depizik, hanem átgázol a problémákon.
Ez nem bántás, erre kell eljuttani, ezt kell tudatosítani az illetőben, ez történik a teljes, valós ujjászületésben.
Aki depis, akármennyire megtért, tudnia kell, hogy nincs rendben a kapcsolata Istennel, és ebben nem az Isten a ludas. Ő, egyszer megtett mindent az illetőért és per pillanat is ki van felé nyújtva a segítő keze.
Az ovodás ha szorongva jár be az oviba, ez a dolog azonnal elmúlik ha ott van vele a nagy erős bátyja, egyből nagyobb arca lesz. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 28., szerda 11:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
...

ilyenkor úgy elgondolkodom a fórumozás hasznán... még szerencse, hogy nem csak ilyen hozzászólások vannak...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 28., szerda 11:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
ha a nagyobb arc a nagyobb keresztyén, akkor köszi, inkább depis ovis.
ne búsulj, a pökhendiségtől is szabaddá tesz, csak hagyni kell.
azér' nem merném feltételezni, hogy nem vagy újjászületett.
üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 28., szerda 11:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
ha a nagyobb arc a nagyobb keresztyén, akkor köszi, inkább depis ovis.
ne búsulj, a pökhendiségtől is szabaddá tesz, csak hagyni kell.
azér' nem merném feltételezni, hogy nem vagy újjászületett.
üdv
nX

Előre tudtam, hogy a nagy arcba fogsz belekötni. :D
Még gondolkodtam is rajta, hogy zárójelben odaírom, hogy (nem szorongva). Azért nem írtam végül is mert már találkoztunk és nem gondoltam, hogy tényleg meg kell magyarázni.
A másik. Nem vagyok pökhendi, hidd el. Egyszerűen nem tudom elképzelni, hogyha valakiben tudatosul, hogy kicsoda az ő Istene. Higyjétek el, nem tudom elképzelni. Egy kereszténynek akkor lehetnek ilyen érzései, ha visszavonhatatlanul elhagyta az Isten, de Ő meg tudjuk, hogy nem tesz ilyet.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 28., szerda 14:35 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Ex, elárulom: Istennek szüksége van a mi különbözőségeinkre. Egyetlen tökéletes létezik (Ő maga), a különbözőségeket viszont a tökéletes valamilyen hiányával lehet elérni. Azért van szükség a hiányainkra, hogy eléggé különbözőek lehessünk egymástól. Ezért aztán Isten nem játszik dzsinneset, nem tölti be minden kívánságunkat. Ha mindig minden tökéletesen passzolna, ahhoz túl egyformáknak kellene lennünk/válnunk. És akkor az egész teremtés elvesztené a célját; a tökéleteshez elég volna, ha Isten önmagát sokszorozná.
Vagyis: Isten másképp cselekszik, nem varázsütésre mulasztja el a lelki sérüléseket, inkább úgy, ahogy Karinthy írta: sohasem múlik el, de hozzáedződik a lélek. Ahogy a kagyló gyöngyöt izzad a belekerült szemét köré.
A mellett, hogy nem értek egyet a különbőzőség tökéletlenséggel kapcsolatos fejtegetéssel, nem tudom, hogy ez hogy kerül ide. Varázsütésről rajtad kívül nem beszélt senki.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 29., csütörtök 07:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore!
A tökéletesség nem egformaságot jelent, a különbözőség nem tökéletlenséget. Ez csak a te minden alapot nélkülöző állításod, ergo az erre felépített okoskodás is távol áll a valóságtól.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 29., csütörtök 08:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:

A magam részéről hálát adok az Úrnak, hogy nem kellett ilyen prédikációkat hallgatnom a Hit Gyülekezetben, mint amit leírtál.

Én sem hallottam, ez nem hitgyülis tanítás, saját megfigyelésem. Kedves hitgyülis tesókkal is szoktam ezen vitatkozni, csak ők nem sértődnek be. :)

Idézet:
Többeket ismerek, akik onnan a baptistákhoz menekültek. Nem szeretnék belegondolni, velem mi történt volna.
Többszázezren megtértek már a hitgyüliben akiki ma nem járnak oda, vagy nem odajárnak. Sokmindenre lehet ebből következtetni, tudom a te szereped, hogy a hitgyülivel kapcsolatban mindig csak a rosszra. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 29., csütörtök 15:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
1. Vala pedig a farizeusok közt egy ember, a neve Nikodémus, a zsidók főembere:
2. Ez jöve Jézushoz éjjel, és monda néki: Mester, tudjuk, hogy Istentől jöttél tanítóul; mert senki sem teheti e jeleket, a melyeket te teszel, hanem ha az Isten van vele.
3. Felele Jézus és monda néki: Bizony, bizony mondom néked: ha valaki újonnan nem születik, nem láthatja az Isten országát.
4. Mondta néki Nikodémus: Mimódon születhetik az ember, ha vén? Vajjon bemehet-é az ő anyjának méhébe másodszor, és születhetik-é?
5. Felele Jézus: Bizony, bizony mondom néked: Ha valaki nem születik víztől és Lélektől, nem mehet be az Isten országába.
6. A mi testtől született, test az; és a mi Lélektől született, lélek az.
7. Ne csodáld, hogy azt mondám néked: Szükség néktek újonnan születnetek.

8. Nikodémus pedig megsértődött vala és soha többet nem ment Jézust hallgatni, mert gyerekkora óta hitt Istenben és nem értette, hogy miért bántja őt Jézus azzal, hogy szükséges neki újjászületni.
Vagy mésem így van megírva? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 29., csütörtök 15:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Én is érdeklődve várom a válaszod Ex, hogy miért magyarázod Nemosinexnek az újjászületés szükségességét?
Nem gondolod, hogy nyitott kapukat döngetsz?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 29., csütörtök 16:03 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:

Én egyszerűbb leszek. Kérlek szépen, nézz bele ezen hölgy blogjába: http://szocfob.blog.hu/
Van egy másik blogja is, onnan több kiderül róla: http://zsublogja.blog.hu/
Hát ez most tényleg egyszerű lett. :D :D
Ugyanis az ajánlott hölgyet személyesen ismerem (Net is) és bizony megtért újjászülett keresztény létére nagyon sok gondja van az igével és a keresztény tanításokkal. Tipikusan az az ember aki saját szűrőjén keresztül hallgatja az igét és tetszik, nem tetszik alpon válogat benne. A másik hasonlat, amit az ilyen emberekre szoktam használni, az, hogy gereblyével olvassa a Bibliát.
Jellemző még, hogy szociofóbiás létére egy hitgyülit fikázó fórumtalira azért csak rá tudta magát venni. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 31., szombat 13:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Eeyore, ez tényleg borzasztó. Így ahogy nézem el sem tudom képzelni, hogy miként lehetne ebből a világból kiragadni. Hogyan lehet egy ilyen személyiséget meggyógyítani?

Az általad belinkelt anyag szerint először támogató terápia, majd kognitív terápia szükséges. Kerülni kell az analitikus terápiákat mondja ez az orvosi szöveg. Ha jól értem először támogató jellegűnek kell lenni, majd a megismerésre vonatkozó terápiát kell adni neki. Ez a megismerés a betegségének megismerésére vonatkozik? Az analitikus, aprólékos terápiát gondolom amiatt kell elvetni, nehogy belemenjen egy ilyen pszichés utcába.

A józan ész, a mi keresztyén hitünk szerint hogyan lehet számára elfogadhatóvá tenni a normális gondolkozást, hogyan lehet valós értelmet adni az életének?

Nem lehet, hogy valahol ő is tudja, hogy amit csinál az nem normális? Valójában ő is vágyik a normalitásra, csak a betegsége miatt nem kész ezt követni? Amit csinál az voltaképp beteges pótcselekvés, pótviselkedés. Ha tényleges alternatívát tennének eléje, akkor az talán még meg is változtatná ezt a bizarr vonalon futó gondolkodását?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 31., szombat 20:14 
Offline

Csatlakozott: 2007. jún. 15., péntek 05:55
Hozzászólások: 50
rosta írta:
Eeyore, ez tényleg borzasztó. Így ahogy nézem el sem tudom képzelni, hogy miként lehetne ebből a világból kiragadni. Hogyan lehet egy ilyen személyiséget meggyógyítani?

Az általad belinkelt anyag szerint először támogató terápia, majd kognitív terápia szükséges. Kerülni kell az analitikus terápiákat mondja ez az orvosi szöveg. Ha jól értem először támogató jellegűnek kell lenni, majd a megismerésre vonatkozó terápiát kell adni neki. Ez a megismerés a betegségének megismerésére vonatkozik? Az analitikus, aprólékos terápiát gondolom amiatt kell elvetni, nehogy belemenjen egy ilyen pszichés utcába.

A józan ész, a mi keresztyén hitünk szerint hogyan lehet számára elfogadhatóvá tenni a normális gondolkozást, hogyan lehet valós értelmet adni az életének?

Nem lehet, hogy valahol ő is tudja, hogy amit csinál az nem normális? Valójában ő is vágyik a normalitásra, csak a betegsége miatt nem kész ezt követni? Amit csinál az voltaképp beteges pótcselekvés, pótviselkedés. Ha tényleges alternatívát tennének eléje, akkor az talán még meg is változtatná ezt a bizarr vonalon futó gondolkodását?


Kedves rosta, Eeyore!

Elnézést, hogy csak így belevau, csak egy gondolat tolult fel bennem.

Eeyore: "Tehát Jézus cselekszik benne és gyógyítja; Rá lehet bízni, hogyan"

Nekem így hirtelen erőst úgy tűnik, hogy általatok. Isten szólítgatta már ezt az asszonyt, sőt a férjét is korábban, de valami mindig hiányzott. Most viszont a ti utatokba hozta, már csak az asszonyt sajnos. Talán nem véletlenül. Még egyszer bocs.

Krisztusban: VaD

P.S. rostának: Nem vagyok szakképzett pszichiáter, sem pszichológus. Csak egészen alapfokon: a kognitív terápia valóban a betegségnek és tüneteinek a tudatosítását és a gyógyulás akaratlagos, tudatos végrehajtását jelenti. Az analitikus terápia alatt pszichoanalízist értünk, amely a lélek mélyéről, a tudattalanból ("tudat alattiból") hoz fel dolgokat, ezek viszont néha a páciens számára is meglepőek és borzasztóak lehetnek. Ezért a pszichoterápia mindig valami váratlan esemény (pl. öngyilkosság) veszélyét hordozza magában. Talán ezért nem javasolt jelen esetben.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 31., szombat 21:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Eeyore, VaD!

Valahogy ezt látom ebben a szerencsétlen nőben, ezt az analízis mániákusságot. Ahogy mindent és mindenkit rögtön analizál, amint ezt gondolom önmagával is teszi. És ezt mint művészi dolgot akarja eladni a performanszaiban. Nyilván ezt valamilyen szinten mindenki megteszi a világgal, magával, de ez amit művel, ez nem valami normális keretek között zajlik. Ahogy ezt a baba ellenessségét szinte mindenhová beleteszi, hogy amikor egy fiókot kinyit, akkor azzal találkozzon, szembesüljön, hát ez nem normális. Ez szerintem valami mánia is lehet.

Különben én is analizáltam szegényt, mert azt mindenki tud, és abban látom a baját, hogy a művész apját akarta valamilyen lázadó formában követni szerencsétlen nő. A hatvanas évek generációjának a gyereke ő. Ez az állandóan változó élet, ahol még a nyolc általánost sem tudta letenni, a művészlélek apja követése hozhatta azt, hogy nem látott egy biztos stabil életet maga körül, na és ezután nem volt szerencsétlen gyereknek egy mintája, amit követhetett volna. Még a szerencsétlen anyja is egy instabil lekibeteg volt. Csak az extremitást látta maga körül. Most kezd valamennyire lehiggadni.

Ha tanácsot adsz neki Eeyore, szerintem feltétlenül beszéld le a nyelveken szólás féle imádságtól, amit a karizmatikusok szeretnek művelni. Miszerint habarognak össze-vissza, majd az Isten tudja, hogy miket is akar mondani a szerencsétlen, majd az kiválogatja. Szerintem nagyon rossz lelkiállapotot hozhat egy ilyen szegény instabil emberre, lehetőleg tartózkodjon tőle. Szerintem beteggé teszi. Szálljon le a földre és értelmes mondatokban fogalmazza meg Isten felé küldött imáját.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 31., szombat 22:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:) :S :'(

ezek szerint nem csak a foci ilyen, hogy mindenki ért hozzá...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség