Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 07., szerda 18:23 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Kedves Eeyore!

Nem, nem kívánlak és nem is kívántalak kifikázni, de véleményemet én is le mertem írni.
Továbbra is állítom, hogy bizony egyoldalú ha csak a férfiak bénasága a téma... Értsd: ma férfi és és nő egyformán messze szakadt Krisztustól, ezért egyformán képtelen betölteni Istentől rendelt küldetését! Aki kivétel (kegyelemből) legyen hálás!
Ha megbántottalak volna, kérlek bocsáss meg! Nem volt ilyen szándékom!

Békés estét mindenkinek!

Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 08., csütörtök 13:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Eeyore írta:

Egyrészt azért nem, mert köztudott, hogy a nők világa mellérendelő, sokkal kevésbé hajlamosak versenyezni egymással és sokkal inkább megosztanak bármit.
Másrészt ha még egy másik nő is nagyobb referencia, mint a férfi - az nagyon lesújtó vélemény.


Ezt már párszor leírtad, amivel maximálisan nem értek egyet. Merthogy a nők legalább annyira vetélkednek egymás között, mint amennyire a férfiak egymás között. Másrészt a férfiak legalább annyira megosztják a dolgaikat és minden mást, mint a nők. Harmadrészt engem a legkevésbé sem sújt le, ha egy nőnek komolyabb referenciája van egy másik nőnél mondjuk smink, frizura, vagy hasonló dolgok tekintetében.

Tudom, hogy egymondatos válaszok, de az állítások is egymondatosak voltak....

Ja, és mi férfiak is magabiztosabbak vagyunk a társadalmi közegben, ha jólápoltak vagyunk, egyáltalán megfelelünk az elvárásoknak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 08., csütörtök 14:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Nem bízom a pszichológusokban. Én ugyanazt a dominancia harcot látom a nők között is, mint a férfiak között, legfeljebb más eszközökkel. Tudod, mint ahogy a politika is a háború folytatása, csak más eszközökkel. Remélem jól idézem és nem égek be vele...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 10., szombat 09:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Eeyore, most nem tudom végigolvasni, majd délután, ha lesz rá időm. Amikor a férfiasságról írok, az valóban konkretice arról szól, amelynek a férfi és női viszonylatban van értelmezhetősége.

Persze van férfiassági viszony egy gyermek és a felnőtt férfi viszonylatában, van férfi-férfi viszonylatában is egyfajta férfiassági minta, de amiről én beszélek az nem erről szól. Arról a viszonyról van szó, ami egy férfi és egy nő között létrejön, illetve kifejlődik, de talán nem is a viszonyról van szó, hiszen nem kell kialakulni itt semmiféle viszonynak, hanem egy normál szexuális felmérési protokollról.

Nyilván ezt lehet ragozni annak megfelelően, hogy éppen milyen problémával szenved az illető és be lehet úgy is mutatni a dolgokat, mintha nem is létezne stabil férfi állapot, illetve női állapot, de ezt nem tartom értelmes dolognak a középpontba emelni.

Való igaz, hogy a mai fiatalok sokkalta tovább maradnak gyermekek, de azért idővel felnőtté válnak. Férfivá és nővé.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 10., szombat 11:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Eeyore, ami a csajozás kérdését illeti, meg azt, hogy a Rómeó mannyire kis nulla férfiassági szempontból és mennyire tud hiányozni a párunk, ha még nincs és hasonló kérdések, nos ezek létező kérdések. A stabil férfi és nő is elveszti a lába alól a talajt sokszor, például ha elveszíti a párját, mondjuk az meghal. Bizony ő is mutathat akár kamaszos jellegű megnyilvánulásokat és ugyanúgy fájó lesz a számára is a magány, elveszett lesz, problémás lesz, amíg ebből a helyzetből valahogyan sikerül kikerülnie.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy valamennyien esendőek vagyunk, akik az egyik pillanatban magunk vagyunk a Charles Bronson, vagy a Sophia Loren, vagyis az élet császárai és császárnői vagyunk, a másik pillanatban magunk vagyunk a páriák.

Ami a fiatalok problémáit illeti, hát ezen ilyen-olyan módon keresztülmentünk. Ahogy a Petőfi mondja virágnak megtiltani nem lehet, hogy nyíljon, ha jön a kikelet. A fiatalt úgy kelle segítenünk, hogy amikor érzi a késztetést, akkor támogassuk a párválasztás rögös útján való járást. Nyilván helyette nem vihetjük el a kislányt moziba, de el lehet mondani, hogy is néz ki ez a párválasztás dolog. Ennek jó, ha az alapja például az Énekek éneke, és más bibliai igék, de egyszerű közérthető módon is lehet erről beszélni, ha a kapcsolatunk olyan, hogy egyáltalán ezt meg lehet tenni.

Egy nő-férfi kapcsolatban persze lehetünk kiszolgáltatottak, lehetünk egyenrangúak, egymást kiegészítők, meg lehetünk dominánsak és érzéketlenek is. Különböző pszichológia által rögzített játékok létezhetnek. Receptet adni a viszony működésére lehetetlen, már csak azért is, mert az élet folyamatosan változik, de az alapszabály az, hogy a megoldásnak olyannak kell lenni, hogy a pár és a ő közösségük a legjobban jöjjön ki belőle.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 10., szombat 14:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Nyilván bennem van a hiba, de nem látom át, hogy mi is a kérdésed. Látom, hogy valamire próbálod a figyelmemet rávezetni, de nem értem, hogy mire, csak valamiféle levelezéseket, idézetek látok.

Mondtam már, hogy nem értek a pszichológiához. Kockafejű műszaki vagyok. Input-fekete doboz-output.

Szóval mi a kérdés?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 10., szombat 15:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Igen, a távközlésben, telekommunikációban a protokoll kifejezés az egy oda-vissza válaszolás során felépülő, vagy elbomló kapcsolat pontos műszaki, szabványszerű leírása. Ilyen protokollok határozzák meg a mindennapi életünket is szerintem, amelyet persze nem fogalmazunk meg mindig magunknak, merthogy sokszor tudat alatt működnek.

Ebben a férfi-női megfelelési viszonyban egy szobába belépő férfi és nő esetében talán le sem tudok írni egy ilyen protokollt, merthogy ezt az egyszerű kapcsolatot annyiféle variációban bonyolítunk, hogy nem megfogalmazható. De van egy viszonylag objektív protokoll, amely például egy a metrókocsiba belépő férfi, vagy nő szemszögéből leírható. Én nyilván a férfi részt tudom leírni.

Azért viszonylag objektív, merthogy a protokoll lefuttatása teljesen személytelen, leggyakrabban semmiféle következménye nincs és bármikor meg lehet ismételni, merthogy következményekkel nem járó, amiatt semmiféle egyéb, a komolyabb következményeknél alkalmazott reakció nem történik. Egy teljesen idegen metrókocsiba be lehet szállni és figyelni lehet hogyan is működik ez. Nyilván egy nő szemszögéből teljesen másként néz ki a helyzet és teljesen másként fogalmazza meg a protokollt, de mivel eddig még nem társalogtam erről, ezért a leíráskor csak az én saját értelmezésem jön szóba, ami a nők szemszögéből nyilván teljességgel félreértett dolog. De hát azért beszélgetünk, hogy megismerjük a másik gondolatát.

A metróba beszálló férfi futtában szétnéz és a másodperc törtrésze alatt nagyjából szemrevételezi az utazóközönséget. A szeme automatikusan valami miatt kiválasztott hölgyön akad meg. Ha a hölgyet nem hagyja hidegen a dolog valamilyen metakommunikációval visszajelez. A kapcsolat egészen addig fent áll, természetesen a távolságtartás mellett, amíg a férfi túlzásba nem viszi az érdeklődést, vagy a hölgy elveszíti az érdeklődést, vagy éppen túlzásba viszi az érdeklődést, vagy a férfi többi hölgy felől jövő esetleges impulzusok hatására szemrevételezi a következő érdeklődésre igényt tartó hölgyet.

Na szóval itt volt egy kölcsönös érdeklődés mind a férfi, mind a nő részéről. Ha nem érdeklődik az egyik fél, hát nem meghatározók egymás számára.

Tehát ha a férfi szétnéz a helyiségben és szemrevételez más hölgyeket is, akkor a nő számára már nem lesz érdekes a jövőben, normál esetben. Csak akkor, ha valóban érdekli a férfi. Ez esetben szóba jöhet további figyelem lekötés, és ez itt már a második női vélemény a férfi számára. Ha a férfit ez a nő érdekli, akkor ez egy újabb vélemény a nő számára is.

Itt egy második érdeklődés mind a férfi, mind a nő részéről.

Azért hívtam elsődleges protokollnak, mert ezek a primer alapon működnek. Ezek még távolról sem jelentenek bármiféle akaratot, szándékot, csupán a férfi-női utastársak felmérik egymást és ez alapján be tudják pozícionálni magukat és a másikat teljesen ösztönösen.

Szóval igaz a Karinthy mondása, hogy a férfiak és a nők hatással vannak egymásra és tudják, hogy mennyire férfiak, illetve nők abban a kapcsolatban amelyet valamilyen módon a másik személyisége által megmérnek. Nyilván az üres szobába belépő egy férfi és egy nő esetében nem ennyire átlátható az ügy, ez a metróbeli protokoll viszont szinte objektív módon működik, megfigyelhető, mivel nincs zavaró, szubjektív, vagy kényszerítő tényező.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 10., szombat 17:09 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Arra, amire én gondolok igen. Ez voltaképpen egy objektív dolog. Egy kapcsolat, amely oly módon figyelhető meg, mint a részecskeütköztetőben az anyagi részecske.

Tudom, hogy sokat írtál, valamire megpróbáltál rávezetni, de nemigazán értem mire. Mit szerettél volna hallani?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 10., szombat 18:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Az életben sokféle jutalom van, Eeyore, amit csak a másik tud adni. Akár a férfinek, akár a nőnek. Úgy, hogy közben még csak nem is filozófálnak, csak élik az életüket. Kaphat-e nagyobb ajándékot a nő a férfitől és fordítva, mint egy szép, egészséges gyereket? Csak hogy a legfontosabbat mondjam. Ehhez az ajándékhoz mind a két fél kellett és mind a két fél kapta. Nem megy ez másként sokszor más dolgokban sem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 10., szombat 19:17 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Érdekes lehet az írásod, kár, hogy nem tudod valahová bekopizni.

Ami meg azt illeti, ezzel az életről való filozófálgatással nem vagy egyedül, merthogy ez a magányos emberek bulija. És a magányos emberek országa vagyunk, nagyon sok ember él egyedül. Sajnos. Nem tudom, hogy te írtad, vagy honnan hallottam, de talán a hollandoknál külön társadalmi program, hogy az egyedülállóknak társat találjanak. Komoly népmozgalommá nőtte ez ki magát, nem szégyenkeznek az emberek ezzel, hanem a legtermészetesebb számukra. Gondolj bele, régen is a családok egyik legfőbb feladata volt, hogy a lányokat férjhez adják, a fiúkat meg kinsősítsék. Csak az utóbbi időben lett ez valami kellemetlen ízű dolog. Valami, amibe a hülye szülők, ismerősök, rokonok belepofáznak illetéktelenül sértve ezzel a magányosok érzékenységét. Kész röhej lenne ez a gondolkodás, ha nem lenne ilyen ártalmas....

Igazad van amúgy, akinek családja van nem nagyon ér rá arra, hogy az életről filozófáljon. Az egyedül élő embereknek meg ez egy nagyon jó időtöltése, mert még mindig jobb, ha ezt értelmesen csinálja, mintha vodkázva tenné. Lásd az oroszokat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 11., vasárnap 20:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Eeyore, elég sokszor elmondtad azt a közhelyet, amit mindnyájan tudunk, hogy milyen sokan vagyunk mi gyenge férfiak és ennek a gyengeségnek hány féle módja is van. Ezt szerintem mi nem is tagadjuk. Hálát adunk a Jóistennek, ha van erőnk a gyengeségünkön túllépni. Hálát adunk, hogyha ebben segít bennünket a feleségünk, a családunk, sokszor általuk tudunk erősek lenni a gyengeségünk ellenére. Elvégre meg kell felelni az elvárásaiknak is. Csak tesszük a dolgunkat ahogy tudjuk.

De miért van az, hogy ebben a nőképzőben is megintcsak a férfiak gyengeségére lyukadsz, lyukadunk ki, mint általában máshol is, ha hasonló kérdések merülnek fel? Mi vagy te, pacák felmérő, szakértő? :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 12., hétfő 10:11 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Eeyore, értem én, hogy intellektuálisan most adsz egy elfogadható arcot az eddig beírtaknak, de ez még mindig nem jelenti azt, hogy miért rugózol folyamatosan azon, hogy melyik férfi mennyire férfi, illetve mennyire vannak különféle pszichikai problémái. Ez nem csak erre a topicra jellemző, hanem általában majd minden topicodra. Bocs, de egy nagyon értelmes nő Kiskegyed szintű filózgatását látom benne, és még egyszer elnézést ezért.

Ami meg a kérdéses dolgot illeti, hogy mennyire határozza meg a hozzáállást a másik nem, hát te magad írod, hogy Luther és a neje milyen jól megvoltak. Te éltél és szerintem élsz most is abban a tévhitben, hogy egy kapcsolat csak akkor jó, ha minden úgy klapfol, mint amikor a kulcs olajozottan forog a zárban. Ha a férfi tökös, a nő meg Mona Lisa.

Hát ez nem így működik. Amikor az a bizonyos protokoll lefut, a fekete doboz kiválasztja a magának valót és ez nem feltétlenül a leg szexisebb, kívánatosabb, stb. lesz, hanem amit a fekete doboz kiválaszt. Nagy valószínűséggel az, ami kell annak az embernek. És ez csak az első benyomás volt. Utána jönnek a tényleges és valóban lényeges dolgok, a másik megismerése.

Itt a jó választás az lesz, amit a Platon mondott, amikor a korábban szétszakadt két fél rész egymásra talál, kiegészítik egymást és egy egésszé válnak. (itt kérném nélkülözni a homós utalásokat) Senki sem állítja, csak a hülye női magazinok, hogy a tökös macsó, meg a tűzről pattant kozmopolita nő az igazi pár. Az igazi pár millió változatban létezik, amint a napi gyakorlat bizonyítja.

Te alapból feltételezed, hogy a legszexisebb, szebb, stb nő az, aki meghatározza egy férfi férfiasságát és rugdalózol ez ellen, holott ilyet senki sem állított. Majd hozod a példákat, miszerint neked jobban tetszenek a kicsit elesett pacákok. Magad bizonyítod, hogy rád inkább benyomással vannak a Chandler típusú férfiak, mint a Joey tipusúak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 12., hétfő 14:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Egy gondolatot idemásolok Mitch Albom : Keddi beszélgetések életről és halálról c. könyvéből- ez ugyan a házasság fejezetből van, de annyi minden elhangzott már ebben a topikban, úgy gondoltam, nem fog nagyon kilógni:

...a mai szerencsétlen kölykök vagy tul önzők egy valódi kapcsolat kialakításához, vagy vaktában fejest ugranak a házasságba, hogy aztán fél év mulva elváljanak. A baj az, hogy nem tudják, voltaképen mit akarnak a társuktól. Hiszen még arról sincs fogalmuk, kicsodák ők maguk...akkor meg honnan sejthetnék, ki az, akivel összeházasodnak?
..Van-e valami olyan szabály, amelyet nem árt ismerni, hogy a házasság működőképes legyen?
..felsorolhatok néhány szabályt, amely kétségtelenül érvényes a szerelemre meg a házasságra. Ha nem tiszteled-becsülöd a társad, biztos, hogy egy csomó bajotok lesz. ha nem tudsz kompromisszumot kötni, biztos, hogy egy csomó bajotok lesz. Ha nem vagy képes nyíltan beszélni arról, ami közöttetek van, biztos, hogy egy csomó bajotok lesz. Nagyon fontos, hogy az értékrendetek hasonló legyen..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 12., hétfő 15:33 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Ennek az a hibája Erika, hogy annyira igaz, hogy nincs rajta mit okoskodni.

Csak az a jó, ami bonyolítja az életet...! :(


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 12., hétfő 16:00 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
rosta írta:

Csak az a jó, ami bonyolítja az életet...! :(


van elég bonyodalom is az életben, :( te nem úgy tapasztalod?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 10 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség