Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Következő
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 12., hétfő 20:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Erika írta:
"A hisztéria veszedelmes betegség, kötelezően kellene gyógyítani. Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

Karinthynek ezzel a kijelentésével vitatkoznék,-
bár az is igaz, hogy a kivétel erősíti a szabályt- s lehet, nekem ezekkel a kivételekkel volt szerencsém találkozni eddigi életem sorám.



-Melyik "nem"-re gondolsz,- a nőkre, v. a férfiakra ?
-Én meglehetősen "találónak" érzem, ha a "csak"-ot elhagynánk...
-A hisztériánál nagyobb ÖNTELTSÉG nincs is talán ? :)

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 13., kedd 08:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Loisz írta:
Erika írta:
"A hisztéria veszedelmes betegség, kötelezően kellene gyógyítani. Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

Karinthynek ezzel a kijelentésével vitatkoznék,-
bár az is igaz, hogy a kivétel erősíti a szabályt- s lehet, nekem ezekkel a kivételekkel volt szerencsém találkozni eddigi életem sorám.



-Melyik "nem"-re gondolsz,- a nőkre, v. a férfiakra ?
-Én meglehetősen "találónak" érzem, ha a "csak"-ot elhagynánk...
-A hisztériánál nagyobb ÖNTELTSÉG nincs is talán ? :)

L.


Szia Loisz!

Csak nők kaphatják meg
- - ez ellen protestáltam, mert ismertem hisztérikus férfit,aki egyébként komoly hívő volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 13., kedd 16:52 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A hisztériát valami olyasminek látom, hogy az illető semmiségen is képes kiborulni, veszekedni, csapkodni, majdhogynem gyűlölködni az embertársával, amikor látszatra nincs is oka rá. Teljesen logikátlan képes lenni és szinte dühkitörései vannak. Amit te mondasz, hogy a szomszédod órákon keresztül hülyített, az szerintem a mániákusság. Persze mérget erre nem vennék, merthogy ehhez nem értek.

Az általam említett hisztériának egészen egyszerű hétköznapi okai is lehetnek.

Például egy szokatlan alkalomra való készülődés, mondjuk egy nagyon különleges eseményre, ahol tökéletesen kell az illető párnak megjelenni. Szerintem a Karinthy is valami ilyesmire gondolhatott, amikor ezt a jelzőt a nőkre tette, merthogy valóban létezik ez a női jelenség. Ez a hiszterikus előkészület a nagy alkalomra. Több nő rokonomon tapasztaltam, hogy ilyenkor csak azért nem gyilkolják meg az embert, merthogy a körmük letörne. Megoldás: szelíd szavakkal, humorral lecsillapítani az illetőt maximálisan kiszolgálva minden téren. Legrosszabb leállni vitatkozni.

Másik hisztéria az, amikor például a fiatal pár miután kirobotolta magát, hazamegy este és rádöbben, hogy miután egész nap csak egy szendvicset tudott megenni még tovább kell éheznie, mert nincs otthon étel. A két fél mivelhogy nincs étel, hát egymást eszi meg teljesen hiszterikus módon. Ez férfira is, nőre is jellemző lehet. Megoldás, mélyhűtött étel a hűtőben, amiből 10 percen belül tálalható vacsora lesz, vagy nagyon egyszerű, de jó ételreceptek bagyűjtése, vacsorakészítés 10 perc alatt.

Általában vannak hiszterikus aggódások, különféle hiszterikus rossz érzetek, vádaskodások. Lehet mindkét félé. Ilyenkor a másiknak körültekintően, de főleg szelíden, egy megnyerő képet, megoldást kell felvázolni a sok lehetséges változat közül a másiknak.

Másod unakaöcsém felesége például betegesen, hisztérikusan féltékeny a férjére. Képes olyan jeleneteket csinálni, hogy az hihetetlen, pedig nyilván nincs erre oka. Ez a hisztérikus féltékenység persze egyes férfiakra is jellemző. Ez például szerintem betegség, erre már gyógyszer kell, annyira elfajult és helyrehozhatatlan.

Nyilván még sok más megjelenési formája van a hisztériának. Lehet, hogy be kellene ütni a googleba... :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 13., kedd 17:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ha nincs a Nő/asszony, anya, anyós../képző íróinak és olvasóinak ellenére, bemásolnék valamit Linda Dillow A társ..- feleségek könyve c. könyvéből:

A CSODÁLATOS PÉLDAKÉP

„Egy nő volt rám legnagyobb hatással eddigi életemben," mondta a megkérdezett 250 személy közöl 212 egy közvélemény-kutatás során. Sokan közülük a feleségüket, édesanyjukat, vagy egy tanárnőjüket, nagymamájukat, vagy egy bibliaköri vezetőjüket nevezték meg. Valamennyien ismerjük William R. Wallace szavait: „A kéz, mely a bölcsőt ringatja, a világot uralja". Tudtad-e, hogy Ábrahám Lincoln még ezt is hozzátette: „És minden, ami vagyok, vagy ami reménységem szerint még leszek, angyali édesanyámnak köszönhető"?
A modern hirdetések hatására a háziasszony szó hallatán rögtön a robotolás jut eszünkbe. Az egyik magazin hirdetése a következő képet festi elénk: egy kimerült asszony, szedett-vedett ruhában a vasalóállvány fölé görnyed, hat kicsi gyerek ugrál körülötte, a kutya pedig a bokájára van tekeredve, és a tűzhelyen gőzölög az étel a fazékban. Ekkor jön a hirdetés lényege, mely szerint fájdalmát, kimerültségét, lehangoltságát jobbnál jobb tablettákkal szüntetheti meg.
Ilyen benyomások következtében egy asszony megkérdőjelezi önmagát, feladatát, és tulajdonképpen egész életét. És sok asszony reménytelenül kiábrándul.-Egy anya mondta el nekem, hogy alig várta már az időt, hogy mind a négy gyermeke iskolába kerüljön, és végre már valami hasznosat tehessen a társadalomért. Napjainak fénypontja a gyerekek lefekvése volt, mert utána lehetősége nyilt valami fontos munkát végezni másokért.
De feleségnek, édesanyának lenni nem többet jelent-e, mint elrendezni a törölközőket, melyeket férjem rosszul hajtogatott össze, rendben tartani a család fehérneműjét, időben elvinni a gyerekeket a különórákra, és a tinédzser évek káoszában valami békességet teremteni? Én hiszem, hogy sokkal több rejlik az életben ezeknél, és ez a sokkal több nagyon izgalmas! Sok nő az asszonyok szerepét a főzésre, tisztántartásra és a gyerekek fuvarozására egyszerűsítette le.
Igen, vannak kiábrándult feleségek, mint ahogy vannak kiábrándult mérnökök, pilóták és karate mesterek is.. De a kiábrándultság nem a munka természetéből ered, hanem az unalomból, amely elkerülhetetlen ha egy munkát rosszul, fantáziátlanul végzünk.
A találékony feleség több, mint egyszerűen egy kisegítő személyzet, Ő olyan nő, aki tudatosan választotta (vagy utólag felismerte) asszonyi, édesanyai hivatását, és elhatározta, hogy szerepének minden részfeladatát egyre jobban megtanulja, minden területen képezi magát, és olyan keményen dolgozik, mintha egy vállalat igazgatói posztjára pályázna.
Az tud az igazi segítőtárs magaslatán élni, aki a házasság minden területén hivatástudattal és szakértelemmel működik. Figyeljünk meg egy ilyen minta asszonyt, akit sok-sok évvel ezelőtt a Példabeszédek könyve mutatott be. A Bibliában sok kiemelkedő, istenfélő nővel találkozunk, de ez az asszony különleges dicséretben részesült: „Sok nő végez derék nunkát, de te felülmúlod mindegyiket!-*' (Péld. 31:29). Ki ez az asszony, aki felülmúlta Debórát, a katonai tanácsadót, vagy Ruthot, a hűség asszonyát, vagy Eszter királynét, aki kockára tette életét népéért? Éppolyan feleség és édesanya volt ő, mint te meg én!
A Példabeszédek könyve 31. fejezetének 10-30. versei mutatják be ezt a kiváló asszonyt. Ez a leírás példakép minden nő előtt, hogy milyen feleség legyen, de egyben példa minden férfi számára is, hogy milyen nőt válasszon feleségül. Egy akrosztichonos költemény ez: mind a 22 vers a héber ABC egymást követő betűjével kezdődik, ily módon tárva elénk egy irodalmi és lelki mesterművet.
Sokat megtudhatunk erről a bölcs asszonyról, ha ezekben a versekben negfigyeljük jellemét, különös viszont, hogy nem tudjuk a nevét. Nem közlik velünk, hogy ki volt, csak azt, hogy milyen volt. Az övéhez hasonló Isten szerinti jellemre van mindannyiunknak szükségünk. Figyeljük meg először belső tulajdonságait, majd pedig külső megjelenését!
Belső tulajdonságok
Gordon MacDonald nemrégiben a belső jellemet az egyén személyes világának nevezte, annak a parancsosztó központnak, mely minden tevékenységet irányít. A Biblia ezt a belső személyes világot gyakran szívként emlegeti. A Példabeszédek 4:23 ezt mondja: „Minden féltve őrzött dolognál jobban óvd szívedet, mert onnan indul ki az élet!"
Az egyén személyes világának minősége határozza meg - Gordon MacDonald szerint -, hogy hogyan tudja valaki megoldani a krízis-helyzeteket, és a mindennapi élet dolgait Tanulmányozzuk hát a Példabeszédek 31. fejezete asszonyának személyes, belső világát, vagy más szóval szívét! Nézzük meg e bölcs asszony teljes képét, amit a Biblia fest róla!

A Példabeszédek 31. : 10-31
Megbízható
Szorgalmas
Összeszedett
Szeretetteljes


-----
folytatás köv.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 13., kedd 18:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Azért ez tényleg komoly dolog Erika, hogy ezt az igerészt te, egy nő ajánlod egy másik nő ajánlásával. Amikor először olvastam ezt az igerészt jó régen, még azt mondtam, hogy megvalósíthatatlan célt tűz ki a korombeli lányok elé. Hasonló Pál szeretet himnuszához. Most azért már máshogy nézi az ember a dolgokat pár évvel később.

Várjuk a folytatást...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 13., kedd 21:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Csak holnap este tudom folytatni, megállhatunk beszélgetni erről a részről.

Mi az, amit furcsának találsz?

Ezt a mondatot én is mondhattam volna, nekem is nagy problémám ez:
Egy anya mondta el nekem, hogy alig várta már az időt, hogy mind a négy gyermeke iskolába kerüljön, és végre már valami hasznosat tehessen a társadalomért.

persze, lassan már szívből énekelem:

"Szerettem volna nagyra törni, megfejteni a titkokat, a gondolatok fecskeszárnyán bejárni kéklő halmokat
LASSAN, LASSAN már belátom, merőben más az én utam
a hétköznapok dzsungelébe parancsolt vissza jó Uram."


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 14., szerda 06:40 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Bizony, bizony! Nekik van a legnagyobb szükségük a szeretetre!

Sőt! Még az elején írtad, hogy amikor valaki ráerőlteti magát... ha ébred a pasi, a legjobb, ha el tud válni... Hadd tegyem kiegészítésül itt is oda, hogy még jobb, ha megtér, és hatalmas Isteni szeretettel újra tudja élni házasságát, úgy, hogy abban felesége is meggyógyul!
Nem, ilyen nyilván nem csak a mesében van, mert van nekünk egy hatalmas Urunk!

Válságba jutott házaspároknál, mikor azt magyarázzak, (vagy bármelyik fél), hogy bizony mennyire hisznek, mindig ezt kérdem: "És arra, hogy házasságotokat meggyógyítsa arra nincs hatalma?"

A túlóráról: Nálam ez a mondás egy erősen szemléltetni szándékozó mókás túlzás. Értem ezt először is magamra, hisz nem voltam egyszerű (és ma sem vagyok) Uramnak...

A lányokra nézve: egyértelműen írtam, de most újra írom: oly messzire vagyunk szakadva ma Magyarországon az Úrtól, hogy sem, mi fiúk/férfiak, sem a lányok/nők nem egyszerű esetek! Mindenkinek meg kell térnie és meg kell tanulnia, szinte elölről az Úr útján való járást, hiszen a többség erre semmilyen mintát sem kapott otthon!

Mondok egy egyszerű példát: vajon milyen mintát hoz magával otthonról az a leány, kinek az anyukája ma is úgy jár "tini korabeli divatja szerinti" miniszoknyában, hogy menetrend szerint kilátszik a bugyija?

Mikor idekerültünk Dunaújvárosba, sok más megdöbbentő újdonság között ez volt az egyik nem egyedi tapasztalatunk...

Most ennyi, és kérem fogadd, fogadjátok soraimat úgy, mint amit alázattal és csendesek írok. Köszönöm.

Adjon Urunk békés, szép napot Mindnyájatoknak!

Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 15., csütörtök 08:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Erika írta:
Mi az, amit furcsának találsz?

Ezt a mondatot én is mondhattam volna, nekem is nagy problémám ez:
Egy anya mondta el nekem, hogy alig várta már az időt, hogy mind a négy gyermeke iskolába kerüljön, és végre már valami hasznosat tehessen a társadalomért.

persze, lassan már szívből énekelem:

"Szerettem volna nagyra törni, megfejteni a titkokat, a gondolatok fecskeszárnyán bejárni kéklő halmokat
LASSAN, LASSAN már belátom, merőben más az én utam
a hétköznapok dzsungelébe parancsolt vissza jó Uram."


A Példabeszédek könyvéből vett idézetedet én úgy értelmeztem fiatalkoromban, mint ami teljesen mást mond azzal szemben, amit mindenhol lehetett hallani. Valósítsd meg önmagad, ne légy a férfiak szolgája, hiszen mindenben egyenlő vagy a férfiakkal, törd le a férfi uralmat. Gondoltam, hogy a nők ennek megfelelően, így értelmezik ezeket a Példabeszédből vett sorokat, tehát ez nekik még ellenszenves is lehet. Pedig, ha meggondolom, ezeknek a soroknak a mélyén valamiféle matriarchátus rejtőzik, a háttérből uralkodó, jó értelembe vett nőuralom. Idősödve látja az ember, hogy a fiatalok, ha megfelelő mintát kaptak, képesek az idézett ige szerint élni.

Ami meg a társadalmi hasznosság iránti igényt illeti, azt én voltaképpen az ember megmérettetésének óhajának látom a társadalmi közegben, hogy ott önállóan képes-e jól megállni az ember leánya a helyét. Mint munkatárs, főnök, értelmiségi, szakember, vagy más. Ez azért is alakulhat így ki, mivel a gyermeknevelői munkát nem ismerik el önmagában társadalmilag hasznos munkának, másrészt nem segítik a nőket abban, hogy részmunkaidőben bekapcsolódjanak a családon kívüli életbe. Persze ha visszanézünk számos történelmi példa mutatja, hogy a nők egy része még az elismertség mellett is képes volt nagyot alkotni a családanyai szerep mellett.

Pedighát tényleg mennyire fontos ma is, hogy az anyuka végig tudja a gyermeket segíteni a rögös úton. Amiről az Eeyore beszél, a különféle pszichikus betegségek mennyire függnek attól, hogy a gyermek biztonságos, stabil körülmények között élt-e, segítette e kellőképpen ebben a szülő, az anya a gyereket. A társadalomnak forintban kifejezhető hasznot hoz az anyuka ilyen értelemben, csak a társadalom ezt nem képes felfogni. Az anyukák meg frusztrálódnak, merthogy a barbi babák azok, akik a mintaképek, ők csak valami értéktelen, semmit sem csináló, szinte haszonlesőkként vannak elkönyvelve. Igen, ez egy nagyon rossz gondolkodás!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 15., csütörtök 08:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Eeyore, nem néztem végig a linkeket, mert gondolom mindegyik ugyanarról szól. Egyet néztem meg, be is kopizom:

Idézet:
Amikor a szerelem maszkot visel.

Társkeresés előtti önelemzés.

Társfüggőség

Az úgynevezett társfüggőség inkább a nőket keríti hatalmába. Általában a nők azok, akik képesek túlságosan erős kötődést kialakítani szívük választottja iránt és sokszor csak azért vetik alá magukat a férfi akaratának, mert tartanak az olyan konfliktushelyzetektől, amelyeknek esetleg szakítás lesz a vége.

Egyes férfiak kifejezetten élvezik, ha párjuk érintett a problémában, és úgy gondolják, szinte bármit megengedhetnek maguknak kedvesükkel szemben.

Sajnos ezekben a kapcsolatokban csak hírből ismert a kölcsönösség, az egyenlőség és az adok-kapok. Nagyrészt a nő az, aki áldozatokat hoz a kapcsolatért, mindezt olyan elvakultan, hogy teljesen normálisnak érzi az erőfeszítéseit.

A társfüggőket vagy túl szigorúan nevelték, vagy a kelleténél jobban féltették és burokban tartották a szüleik. A szakemberek szerint ide vezethet az is, ha valaki kiskorában nem kap elegendő törődést és figyelmet - felnőttként így szeretné bepótolni a korábban be nem gyűjtött szeretetet.

Amint belép a képbe egy férfi, aki képes szeretetet, törődést, gondoskodást nyújtani a nő számára, a korábban elnyomott kislányban elhatalmasodik a ragaszkodás, és bármire képes lenne, hogy megtartsa azt, aki végre szeretettel fordul felé. Az sem ritka, hogy úgy érzi, társ nélkül nem képes helytállni az életben, ahhoz viszont, hogy párja figyelmét kiérdemelje, mindent meg kell tennie, hogy a választott férfi boldog legyen mellette.

Sajnos a kapcsolatfüggő nők sokszor még akkor is szeretik és a környezetük előtt védik párjukat, ha az alkoholista, drogfüggő, vagy rendszeresen bántalmazza őket.

Ez természetesen már egy elvadultabb formája a társfüggőségnek, sokan csak kicsiben művelik, ami abban nyilvánul meg, hogy képtelenek elszakadni kedvesüktől, és sokszor még szakítás után is éveken át reménykednek az újrakezdésben. A szakemberek ilyen esetben is segítséget tudnak nyújtani az érintetteknek, a barátnői biztatás ugyanis sokszor olyan, mint a falra hányt borsó.


Ez olyan dolog, mint amikor feltalálják a spanyol viaszt. Hát természetes, hogy a női társfüggőség működik. Amint a férfi társfüggőség is.

A társadalom különben nagyon jó úton halad afelé, hogy ne működjön a társfüggőség, hogy atomizált, senkivel közösséget nem vállaló emberekké váljon a társadalom, aki mellesleg a legjobb fogyasztó. Azt, hogy a női mozgalmak képesek voltak a társfüggőséget egyáltalán mint negatív lelkiállapotot megfogalmazni mutatja, hogy mennyire erős az atomizálásra törekvő érdek, mennyire erős a hagyományos család ellen dolgozó erő.

Az különösen érdekes, hogy miként heccelik a női oldalak az olvasóikat a férfi társadalommal szemben a legkülönfélébb demagóg szövegekkel. Néha valahogy ráklikkelek ilyen női, rózsaszínű oldalakra, hát komolyan mondom, elképesztő tónusban, módon beszélnek a minden probléma okozójáról a tahó, értéktelen férfiról.

Ezek a női magazinok és egyéb források ahelyett, hogy recepteket próbálnának nyújtani a családoknak a problémák megoldására, egyetlen megoldást, gyógyszert tudnak leginkább, a kapcsolat leépítését, az atomizáltságot.

A család intézménye helyett a marginális lét középpontba emelését hitdetik, támogatják, erőltetik a korunk sérült nemzedékének. Nem azt segítik, hogy sikerüljön közösséget találni az atomizált embereknek, inkább mindenféle pszichologizálással szorítják, befolyásolják arra, miért ne keressen közösséget magának és maradjon minél tovább az atomizált állapotban. Amint az idézeteid száma is mutatja, ez irányban van irodalom bőven, akár első merítésre is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 15., csütörtök 14:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Rosta írod:


A Példabeszédek könyvéből vett idézetedet én úgy értelmeztem fiatalkoromban, mint ami teljesen mást mond azzal szemben, amit mindenhol lehetett hallani. Valósítsd meg önmagad, ne légy a férfiak szolgája, hiszen mindenben egyenlő vagy a férfiakkal, törd le a férfi uralmat. Gondoltam, hogy a nők ennek megfelelően, így értelmezik ezeket a Példabeszédből vett sorokat, tehát ez nekik még ellenszenves is lehet. Pedig, ha meggondolom, ezeknek a soroknak a mélyén valamiféle matriarchátus rejtőzik, a háttérből uralkodó, jó értelembe vett nőuralom. Idősödve látja az ember, hogy a fiatalok, ha megfelelő mintát kaptak, képesek az idézett ige szerint élni.


Igen, kevés szó esett felnőtté válásom során az iskolában arról, hogy más vár rám a nagybetűs ÉLETben, mint a mellettem ülő fiú padtársamra. Azonos feladatokat oldottunk meg, azonosak voltak a kihívások, ...és bár mindig is nagy családról álmodtam, nem konkretizáltam magamban, hogy ez akkor ez mit fog jelenteni- hogy pl.a megszerzett diploma teljesen felesleges lesz.
Bár most eszembe jut, az egyik osztálytársnőm, aki már akkor menyasszony volt mondta , hogy ez nem tisztességes velünk lányokkal szemben, hogy mi most le kell hogy maradjunk a karrierben a férfi kollégák mögött a születendő gyermekek miatt. Szerinte az lenne a legjobb megoldás, ha gyerekek készen érkeznének valami más bolygóról, s nekünk nem sok időráfordításba kerülne, amíg kiválasszuk a megfelelőt- s aztán mindenki futna tovább az útján- a felnőttek építenék a karriert, a gyerekek pedig szintén haladnának a saját útjukon: ovi- suli- stb.

Egyszer én is átgondoltam: friss házasok voltunk, az első terhességem spontán megszakadt. Én már akkor dolgozó nő voltam, a férjem/mivel fiatalabb tőlem/ még diák volt,- egy levelet kaptunk egy ismerős lánytól, aki arra kért, fogadjuk örökbe a majd megszületendő gyermekét, ugyanis a barátja eltitkolta előle, hogy nős, s most nem tud mitévő lenni- megszülje-e a gyermeket..felnevelje vagy örökbe adja más szülőknek.
Akkor végiggondoltam, hogy ha most igent mondunk, akkor nekem fel kell adnom a munkahelyemet, a kicsivel otthon kell maradnom, s nevelnem kell majd őt.Nem tudtam vállalni- azonban mielőtt válaszolhattunk volna, már jelzett, hogy más megoldást választott.
Amikor a mi gyerekeink megszülettek,a munkámmal szemben prioritást kaptak -természetes volt, hogy otthon maradok velük és nevelem őket.Tulajdonképen semmiféle babysitter segítségről nem is gondolkoztam-akkor ez nálunk még nem is volt divat-úgy gondoltam:a gyerekek öröme, nehézsége legyen a kettőnké- az enyém és a férjemé.
Mivel a lényeges kérdéseket együtt döntöttük el az Úr előtt, nem volt kérdés számomra, hogy én most hányadik is vagyok, ki is viseli a kalapot.Vannak dolgok, amiben a férjem dönt, van amiben én.
Én szigorúbb voltam mindig a gyerekekhez, mint a férjem, s ezt a gyerekek nagyon jól tudják- a kényes helyzeteket előbb letárgyalják velem, s ha átmegy, az apa rábólintása biztos.
Azért sem éreztem semmilyen leuralást a férjem részéről, mert önként,szeretetből teszem, amit teszek- s ha úgy érzem, hogy ő elfelejtkezik a viszonzásról, elég hangosan az értésére adom./Néha sikerül is célt érnem: soha nem mennénk nyaralni ha rajta állna, pl.
Amikor nagyon elkeseredtem azon, hogy csak itthon háziasszonykodom, nem gátolt, azt mondta, ha ennyire nem bírom, keressek valami munkát. Persze, ez már akkor volt, amikor a munkanélküliség a krízis nékül is nagyon magas volt- kész csoda lett volna, ha mégis kaptam volna valamit-. De én is végiggondoltam, hogy ki fog azzal jól járni, ha most bezárom magam mögött az ajtót reggelente,és elfutok valahová, - nem tudok olyan állást kapni, ami annyit nyomna a családi mérlegen, ami megérné.

Rosta:

Ami meg a társadalmi hasznosság iránti igényt illeti, azt én voltaképpen az ember megmérettetésének óhajának látom a társadalmi közegben, hogy ott önállóan képes-e jól megállni az ember leánya a helyét. Mint munkatárs, főnök, értelmiségi, szakember, vagy más. Ez azért is alakulhat így ki, mivel a gyermeknevelői munkát nem ismerik el önmagában társadalmilag hasznos munkának, másrészt nem segítik a nőket abban, hogy részmunkaidőben bekapcsolódjanak a családon kívüli életbe. Persze ha visszanézünk számos történelmi példa mutatja, hogy a nők egy része még az elismertség mellett is képes volt nagyot alkotni a családanyai szerep mellett.

Ez evidens, hogy 0 társadalmi megbecsülés, de talán már túl vagyok ezen, hogy elvárnám. Tudom, hogy ez a mi utunk- akármennyire is kilógunk a sorból, akármennyi lesajnálást, vulgáris megjegyzést tűzhetek ki a kalapom mellé a nagycsalád miatt hitetlentől, hívőtől egyaránt/hívőtől azért rosszabbul esett,/ de már viharedzett alak vagyok/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 16., péntek 08:30 
Aktív tag
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2008. feb. 22., péntek 22:22
Hozzászólások: 830
Javaslom az alábbi Igehelyek tanulmányozását.
Az egyedüllét nem arról kell, hogy szoljon, hogy valaki nem jó a házasságra, a házasság pedig nem az egyén boldogságáról szól csupán.
Mindkét forma szolgáló élet kéne, hogy legyen, kinek.kinek amint az Úr adta.

Idézet:
1Ko 7:1 Amikrõl pedig írtatok, azokra ezt válaszolom: jó a férfinak asszonyt nem érinteni.
1Ko 7:2 A paráznaság miatt azonban mindenkinek legyen saját felesége, és minden asszonynak saját férje.
1Ko 7:3 A férj teljesítse kötelességét felesége iránt, hasonlóan a feleség is a férje iránt.
1Ko 7:4 A feleség nem ura a maga testének, hanem a férje; s ugyanúgy a férj sem ura a maga testének, hanem a felesége.
1Ko 7:5 Ne fosszátok meg egymást magatoktól, legfeljebb közös megegyezéssel egy idõre, hogy szabaddá legyetek az imádkozásra, de azután legyetek ismét együtt, nehogy megkísértsen a Sátán titeket azáltal, hogy képtelenek vagytok magatokon uralkodni.
1Ko 7:6 Ezt pedig kedvezésképpen mondom, nem parancsként.
1Ko 7:7 Szeretném ugyanis, ha minden ember úgy volna, mint én magam is; viszont mindenkinek saját kegyelmi ajándéka van Istentõl: kinek így, kinek amúgy.
1Ko 7:8 A nem házasoknak és az özvegyeknek pedig ezt mondom: jó nekik, ha úgy maradnak, mint én is.
1Ko 7:9 Ha azonban nem tudják magukat megtartóztatni, házasodjanak meg, mert jobb házasságban élni, mint égni.
1Ko 7:10 A házasoknak pedig nem én parancsolom, hanem az Úr, hogy az asszony ne váljon el a férjétõl.
1Ko 7:11 Ha azonban elválik, maradjon házasság nélkül, vagy béküljön ki a férjével. A férfi se bocsássa el a feleségét.
1Ko 7:12 A többieknek pedig én mondom, nem az Úr: ha egy testvérnek hitetlen felesége van, aki kész vele élni, ne bocsással el.
1Ko 7:13 És ha egy asszonynak hitetlen férje van, és ez kész vele élni, ne hagyja el a férjét.
1Ko 7:14 Mert a hitetlen férj meg van szentelve hívõ felesége által, a hitetlen feleség pedig hívõ férje által; különben gyermekeitek is tisztátalanok volnának, így azonban szentek.
1Ko 7:15 Ha pedig a hitetlen házastárs válni akar, váljék el, nincs szolgaság alá vetve a hívõ férj vagy a hívõ feleség az ilyen esetekben. Mert arra hívott el minket az Isten, hogy békességben éljünk.
1Ko 7:16 Mert mit tudod te, asszony, vajon megmentheted-e a férjedet? Vagy mit tudod te, férfi, vajon megmentheted-e a feleségedet?
1Ko 7:17 Egyébként mindenki éljen úgy, ahogy az Úr adta neki, ahogy az Isten elhívta: így rendelkezem minden más gyülekezetben is.
1Ko 7:18 Körülmetélten hívatott el valaki? Ne tüntesse el. Körülmetéletlenül hívatott el valaki? Ne metélkedjék körül.
1Ko 7:19 A körülmetélkedés semmi, a körülmetéletlenség is semmi, egyedül Isten parancsolatainak a megtartása fontos.
1Ko 7:20 Mindenki maradjon abban a hivatásban, amelyben elhívatott.
1Ko 7:21 Rabszolgaként hívattál el? Ne törõdj vele. Ha viszont szabaddá lehetsz, inkább élj azzal!
1Ko 7:22 Mert az Úrban elhívott rabszolga az Úr felszabadítottja, hasonlóan a szabadként elhívott a Krisztus rabszolgája.
1Ko 7:23 Áron vétettetek meg: ne legyetek emberek rabszolgái.
1Ko 7:24 Mindenki abban maradjon meg Isten elõtt, testvéreim, amiben elhívatott.
1Ko 7:25 A hajadonokról ugyan nincs rendelkezésem az Úrtól, de tanácsot adok úgy, mint aki az Úr irgalma folytán hitelt érdemel.
1Ko 7:26 Azt tartom tehát jónak a küszöbön álló megpróbáltatások miatt, hogy jó az embernek úgy maradnia, amint van.
1Ko 7:27 Feleséghez vagy kötve? Ne keress válást. Feleség nélkül vagy? Ne keress feleséget.
1Ko 7:28 De ha megnõsülsz, nem vétkezel, és ha férjhez megy a hajadon, nem vétkezik. Az ilyeneknek azonban gyötrelmük lesz a testben, én pedig szeretnélek ettõl megkímélni titeket.
1Ko 7:29 Ezt pedig azért mondom, testvéreim, mert a hátralevõ idõ rövidre szabott. Ezután tehát azok is, akiknek van feleségük, úgy éljenek, mintha nem volna,
1Ko 7:30 és akik sírnak, mintha nem sírnának, akik pedig örülnek, mintha nem örülnének, akik vásárolnak valamit, mintha nem volna az az övék,
1Ko 7:31 és akik a világ javaival élnek, mintha nem élnének vele, mert e világ ábrázata elmúlik.
1Ko 7:32 Azt szeretném, hogy gond ne terheljen titeket. Aki nõtlen, az az Úr dolgaival törõdik: hogyan legyen tetszésére az Úrnak.
1Ko 7:33 Aki viszont megházasodott, az a világi dolgokkal törõdik: hogyan legyen tetszésére a feleségének;
1Ko 7:34 ezért élete megosztott. A nem férjes asszony és a hajadon az Úr dolgaival törõdik, hogy szent legyen testében is, lelkében is, aki pedig férjhez ment, a világi dolgokkal törõdik: hogyan legyen tetszésére a férjének.
1Ko 7:35 Ezt pedig éppen a ti javatokra mondom, nem azért, hogy tõrbe csaljalak, hanem hogy feddhetetlenül élhessetek, és osztatlan szívvel ragaszkodjatok az Úrhoz.
1Ko 7:36 Ha pedig valaki azt gondolja, hogy tisztességtelenül bánik hajadon leányával, ha eljár felette az idõ, és mégis hajadon marad, tegye meg, amit akar, nem vétkezik: adja férjhez.
1Ko 7:37 Aki azonban szilárd elhatározásra jutott, és a szükség nem kényszeríti, mert hatalma van saját kívánsága felett, és úgy döntött szívében, hogy jegyesét megõrzi: jól teszi.
1Ko 7:38 Azért, aki feleségül veszi jegyesét, az is jól teszi, de aki nem veszi feleségül, még jobban teszi.
1Ko 7:39 Az asszonyt törvény köti, amíg él a férje, de ha a férje meghal, szabadon férjhez mehet ahhoz, akihez akar, de csak az Úrban.
1Ko 7:40 Az én véleményem szerint azonban boldogabb lesz, ha úgy marad. Hiszem pedig, hogy bennem is az Isten Lelke van.

_________________
http://literaty-nazo.blogspot.com/
Üdv, Literaty


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 17., szombat 11:39 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Sziasztok!

Kérem, hogy indulatból ne írjatok! Nem használ senkinek sem! Inkább várj egy napot az írással (megéri! :) )

Megnéztem a társfüggőség cikkeket. Bizonyos, hogy sokan szenvednek ettől. Gyakori tapasztalatom egyébként, hogy a társfüggőség, más szenvedéllyel (rabsággal) is együtt jár.

Mi azonban legyünk szabadok:

"Akiket a Fiú megszabadít valósággal szabadok"!

Áldott hétvégét Mindenkinek!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 24., szombat 11:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Eeyore, én úgy gondolkodom, hogy Isten előtt mindnyájan egyenlőek vagyunk. Férfi, nő, gyerek, öreg, mindnyájan. Az életben elfoglalt helyünket aszerint töltjük be, amiképpen képességeink, tudásunk, szemléletünk, akaratunk szerint be tudjuk tölteni, amennyire a Szentlélek ebben segít, amennyire képesek vagyunk ember módjára viselkedni.

Erre a filózgatásra, amit te komoly írásokban adsz én nem nagyon látok bele, merthogy ahány ember, annyiféleképpen gondolkodik. Ez a szexualitás problémát, amit a férfiasságtól való félelem okoz igazából nem tudom értelmezni. Magamon sem, férfitársaimon sem, a női ismerőseimen sem, más nőkön sem. Te erről nyilván oldalakat tudsz írni, csakhogy ezek eddig semmiről sem győztek meg, merthogy ezzel az erővel a teljes ellentettjét is meg lehetne fogalmazni.

Volt egy jogász egyetemet éppen végzett ismerősöm, aki az általad idézettek szerint is fogalmazott, miszerint a nők alapból elesettek. Akkor kezdenek el élni szerinte, akkor válnak emberré, amikor anyává válnak. Szerintem ebben van valamiféle igazság, merthogy az anyaság annyiféle különleges emberi tulajdonságot ébreszt fel a nőben, amelyet addig nem is gondoltunk. Aminthogy a férfiak is a családjuk által kapják meg a tekintélyuket egyes kultúrákban.

Sok példád arra mutat a számomra, hogy még idős emberek is képesek abban a lelkiállapotban leledzeni, amely a párválasztásra jellemző, mert még mindig nem nőtték ki a gyermeki korszakukat. Ez a világ különben sem olyan, hogy elengedje őket élni a maguk életét. Ez a világ nem olyan, hogy meghallják azokat a külső, belső hangokat, amelyek mondják nekik, hogy mit is kell tenniük. Az éppen kéznél lévő, meggyőző ideológia szerint élnek ehelyett, amelynek orvosi kivetüléseire mutatsz példákat.

Ostorozni sokkal egyszerűbb a jelenségeket, a férfiak egy részét, vagy valamennyit, vagy a nőket hasonlóképpen, vagy másokat, mintsem meghallani a tényleges üzenetet, meglátni a helyes irányt. Ezzel így vagyunk mindnyájan. Ha sikerült megtalálni, az még távolról sem jelenti azt, hogy életünk végéig mindenben rendben élünk. Nincs egyensúly, mindig hajlamosak vagyunk a rosszra, hajlamosak vagyunk a jóról való eltérésre.

Ezzel nem általánosságokat, közhelyeket akartam leírni, csak rögzíteni szerettem volna, hogy azokra a pszichológiai esetekből levont általánosságokra sem lehet általánosító konzekvenciát levonni, amelyeket szoktál hozni, merthogy minden változik napról napra, ahogy mi is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 24., szombat 16:43 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kvittek vagyunk, mert én például abszulute nem értelek. Például ezt írod:

"Tehát szerintem mindkét nembeliek, akiknél nem működik a párkapcsolat/szex, mind valamiképpen a férfiasságban botlanak meg, és azt igyekeznek valami praktikával kikerülni, elbliccelni, behelyettesíteni. (Mert az az ő számukra nyers, vad, ijesztő, brutális, erőszakos, félelmetes, civilizálatlan, alantas, állatias, taszító, ezért kerülik). Bizonyos szint után mindenkit taszít a civilizálatlanság. Pl. egyöntetű undort vált ki a "Benkő feleséget keres"."

Hát szerintem a férfiasság és a következő jelzők közé nem lehet egyenlőségjelet tenni: "nyers, vad, ijesztő, brutális, erőszakos, félelmetes, civilizálatlan, alantas, állatias, taszító".

Megfogalmaznád ebben a női topicban, ahol a férfiasságon kéred számon a párkapcsolatot, illetve a megfelelő szexuális életet, hogy számodra hogyan fogalmazható meg, mit jelent a férfiasság?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. okt. 25., vasárnap 13:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Eeyore írta:
Ha nem érted, hogy a férfiasság mennyivel közvetlenebbül kapcsolódik a fizikális világhoz, akkor egy példa: Anti a nőkkel kapcsolatban rögtön a szoknya alól kivillanó bugyikat említette. Mert neki ez tűnik fel, még református lelkészként is. Te pedig a metrón való szemezésről írtál. Ez azt mutatja, hogy normálisan működő, egészséges testiséggel bíró lények vagytok.
Egy nőnek nem jut eszébe, hogy az hozza izgalomba, ha egy férfinak kivillan az alsóneműje. És ez nemcsak a látás, hanem a fizikálisabb megközelítés, érzékelés miatt van.
A nők viszonya a fizikális léthez könnyebben sérül. De mindkét nemnél sérülhet. Szóval a lélek torzulása azt okozza, hogy a fizikális világ nem füves rétnek, sokkal inkább szúró tüskékkel és bogáncsokkal teli bozótosnak tűnik, amiben nagyon nehéz mozogni, a legjobb tőle távolmaradni.


Kedves Eeyore, a fizikális világhoz való tartozás a nőknél is ugyanúgy érvényes, mint a férfiaknál. Elég nagy baj, ha egy nő ezt a világot kizárólag bogáncsos, szörnyű valaminek éli meg. Amikor valóban nem tud jól meglenni a maga bőrében. Én is tapasztalok ilyet a rokon lányok körében, beszélgetek is velük ezzel kapcsolatban, de hát nem én vagyok az, aki ebben az állapotukban segíteni tudna rajtuk. Csak bízhatom abban, hogy idővel túllépnek ezen.

Hogy a fizikai világhoz hasonlóképpen viszonyul egy nő, bizonyítja az, hogy a szemezés nem egyoldalú dolog, hanem kettőn áll a vásár. No meg tudjuk, hogy a kicsit idősödő hölgyek vonzódnak a fiatal fiúk különféle testrészei iránt. Szóval a világban való otthonosság nem tipikusan férfias dolog, hanem nagyonis nőies is tud lenni. A jó közérzet a testben szintén nagyon is nőies tud lenni, amint számtalan nő, asszony bizonyítja ezt az otthonosságát.

Remélem válaszoltam a felvetettekre, de nem vagyok benne biztos.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség