Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Következő
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 01., vasárnap 14:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
mutass be neki... majd elbeszélgetünk ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 02., hétfő 12:37 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Most, hogy a Cseh Tamás, fiatalkorom kedvence meghalt, elkezdtem turkálni a neten. Évtizedes lemaradásokat kezdtem behozni. Valami olyasféle erjedést látok, mint ami a hetvenes években volt, amikor szinte minden műfaj a csúcson volt.

Felfedeztem, hogy a Lánchídon hallgatott kedvenc zenekaromnak van neve is, meg énekese is, ez a Quimby zenekar, meg a Kiss nevű énekes. Az unokaöcsém már emlegette ezt a társulatot, de a gyerekek sem nagyon ismerték, így aztán volt meglepetés. Aztán a Csík zenekar is bejött a képbe. Akkor most fedeztem fel a Román Sándort a népitáncban, táncban. Kíváncsi vagyok a Talamba ütőszenekarra is. Szóval csak látom, hogy milyen dolgok mellett mentem el. Ez a Youtube ez egy nagyon jó dolog, csak idő kell hozzá.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 02., hétfő 12:37 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Ez az egész csak azért került ide, mert ex azt írta, aki szorong, az még nincs újjászületve.

Én ezt írtam:
Idézet:
A szorongós, pánikoló, depressziós, keresztény, valahol félbehagyta a dolgokat (vagy visszacsúszott).

Az idecitált hölgy igencsak arra példa, hogy félúton van, tehát inkább engem igazol (és közben reménykedünk, hogy továbbra is jó irányban halad).
Meg arra is jó példa, hogy ujjászületett létére lehetnek még benne démonok.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 02., hétfő 13:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Ex, hagyjuk ezt, veled inkább nem beszélgetek erről.
Rendben. Csak miután több ízben reagáltál a beírásomra, udvariatlannak tartottam volna nem válaszolni.
De végül is nem szükségszerű nekünk beszélgetni.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 02., hétfő 14:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Eeyore írta:
Folyton folyvást kérte, hogy űzzék ki belőle a démont, hogy megszabaduljon. Hát űzhették.
Nem Skéva fiait kell megkérni ilyesmire. :D


Idézet:
És életemben összesen egy démoni megnyilvánulást láttam,..
Biztos láttál többet is csak nam tartottad annak. Egyik legjobban felismerhető démonizáltság, amikor valaki nem ura az élete valamely területén. Az összes függőség pl. Más területen lehet normális.

Idézet:
A lelki sérülés nem démon, hanem lelki sérülés.
A démonizálódás egyik oka lehet a lelki sérülés. Később meg nem tudod eldönteni, hogy mi volt előbb, a tyúk vagy a tojás. A sérülés vagy a démonizáltság.
üdv
ex
Ja, elfelejtettem, hogy nem beszélünk. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 03., kedd 08:14 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Szép napot Mindenkinek!

Néhány megjegyzés:

Már rég nem a témáról beszélünk, ami nem baj, csak a beleolvasó számára félrevezető.

Még mindig meg-meg sértődünk egymásra. Nagy hiba! Feltételezhetné mindenki a másikról a jót, és ha nem érti nem tüzelni, hanem szelíden kérdezni kellene!

Kicsit sok és sokféle a link. Inkább beszélgessünk! Nekem pl. időm sincs ezeket végignézni... a reakciókból szűröm le a lényeget!

Az újjászületettség ténye és az újjászületettség utáni nehézségek, mélységek kérdése egyáltalán nem egyszerű kérdések, még akkor sem, ha adunk fekete-fehér feleleteket is ezekre! De ez megint egy másik témakör!

Köszönöm a megértést Mindenkitől!
Üdv Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 03., kedd 11:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Én is érdeklődve várom a válaszod Ex, hogy miért magyarázod Nemosinexnek az újjászületés szükségességét?
Nem gondolod, hogy nyitott kapukat döngetsz?

Kedves Erika!
Bocs, hogy erre nem válaszoltam, csak az ezt követő hozzászólás dömping gyorsan eltemette.
És Antinak is igaza van abban, hogy ez már nem annyira topictéma, inkább a depis topicba kellen megválaszolni. Ha gondolod, rakd át utólag.

Lehet, hogy nyitott kapukat döngetek. A későbbi hozzászólások is pontosíthatták a a dolgot, de akkor most összefoglalom.
1. Ahhoz, hogy a fentebb említett nyavajákból Isten megszabadítson, újjá kell születni, előfeltétel. Ez jön le az írásból, ezt legfeljebb Isten szuverén akarata írhatja felül, Ő ugyanis azt csinál amit akar. :)
2. Újjászületetten is lehet küzdelem ilyen problémákkal, de az szerintem azt jelzi, hogy valami nincs rendben, tehát valami vagy nincs befejezve(az illető még nem született újjá teljesen, vagy még nem szabadult meg valamilyen démoni befolyástól), vagy visszacsúszott.

Ekkor szokott Net(meg mások is :) ) megdorgálni: nincs elég baja szegénynek, még azt is a fejéhez vágom, hogy nincs a kapcsolata rendben Istennel. És sok vallásos ember erre besértődik.
De ha éppen az lenne a gyógyszer, hogy rendezze a dolgait, akkor (megújulni, megbocsátani eddig megbocsátatlan dolgokat stb.), akkor jobb ha tájékoztatjuk, hogy merre felé keresse a kijáratot. Szerintem
Megmondom őszintén nem nem nagyon értem az ezzel kapcsolatos sértődést.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 03., kedd 11:47 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 15:43
Hozzászólások: 1128
Tartózkodási hely: otthon
Egy komoly istenkapcsolattal bíró személy szokta volt mondani: "Csak a test (= pontosabban a lélek érzelmi, énközpontú része) képes megsértődni. A szellem (= Isten szerinti részünk, ami kellene, hogy minden keresztyént elsődlegesen meghatározzon) - erre képtelen. Ebben is kíváló példa az Úr Jézus

_________________
"Mindenekben hálát adjatok, mert ez az Isten akarata Krisztus Jézusban tihozzátok"(1Thess 5,18 )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 03., kedd 15:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
exrefis írta:
Erika írta:
Én is érdeklődve várom a válaszod Ex, hogy miért magyarázod Nemosinexnek az újjászületés szükségességét?
Nem gondolod, hogy nyitott kapukat döngetsz?

Kedves Erika!
Bocs, hogy erre nem válaszoltam, csak az ezt követő hozzászólás dömping gyorsan eltemette.
És Antinak is igaza van abban, hogy ez már nem annyira topictéma, inkább a depis topicba kellen megválaszolni. Ha gondolod, rakd át utólag.

Lehet, hogy nyitott kapukat döngetek. A későbbi hozzászólások is pontosíthatták a a dolgot, de akkor most összefoglalom.
1. Ahhoz, hogy a fentebb említett nyavajákból Isten megszabadítson, újjá kell születni, előfeltétel. Ez jön le az írásból, ezt legfeljebb Isten szuverén akarata írhatja felül, Ő ugyanis azt csinál amit akar. :)
2. Újjászületetten is lehet küzdelem ilyen problémákkal, de az szerintem azt jelzi, hogy valami nincs rendben, tehát valami vagy nincs befejezve(az illető még nem született újjá teljesen, vagy még nem szabadult meg valamilyen démoni befolyástól), vagy visszacsúszott.

Ekkor szokott Net(meg mások is :) ) megdorgálni: nincs elég baja szegénynek, még azt is a fejéhez vágom, hogy nincs a kapcsolata rendben Istennel. És sok vallásos ember erre besértődik.
De ha éppen az lenne a gyógyszer, hogy rendezze a dolgait, akkor (megújulni, megbocsátani eddig megbocsátatlan dolgokat stb.), akkor jobb ha tájékoztatjuk, hogy merre felé keresse a kijáratot. Szerintem
Megmondom őszintén nem nem nagyon értem az ezzel kapcsolatos sértődést.
üdv
ex


ezzel, amit elmondsz Ex, nincs semmi gond, ez így van.
Azzal már igen, amikor címkézel, ki a vallásos, ki az újjászületett.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 03., kedd 15:44 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
ezzel, amit elmondsz Ex, nincs semmi gond, ez így van.
Azzal már igen, amikor címkézel, ki a vallásos, ki az újjászületett.

Kedves Erika!
Ha nincs gond, azzal amit mondtam, akkor azokból a címkézés sem vezethető le.
Én az egész fórumon nagyon ritkán neveztem konkrétan valakit vallásosnak, de annál meg annyira ordított, hogy sokan látták csak senki nem szerette volna vele közölni, rajtam kívül. :) De az teljesen távol áll e topic történetétől.
Egyébként a hívő kontra vallásos probléma a népegyházak bevallottan egyik legnagyobb problémája (másoknak is, csak talán nem annyira), és nem én találtam ki nekik.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 04., szerda 07:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
az Élet nevű gém legnagyobb hibája, hogy nincs UNDO gomb...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 20., péntek 08:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Folytatás a viewtopic.php?f=22&t=507&start=45

elkezdett Linda Dillow A társ...c. könyvéből- /csak egy rövid részlet, hogy ne sérüljenek a szerzői jogok/

megbízható

..
Néhány évvel ezelőtt , amikor Jody és én egyetemi misszióban dolgoztunk, anyagot gyűjtöttem a keresztyének véleményéről a szex, a szerelem és a házasság vonatkozásában, hogy előadást tartsak diáklányoknak. Megkérdeztem Jodyt, hogy mit értékel legtöbbre bennem, mint feleségében, és az ő logikus módján így válaszolt: "A hűségedet."
Hűségemet?- gondoltam. Micsoda butaság! Én sokkal izgalmasabb tulajdonságok közül választottam volna. Csalódottságom bizonyára kifejeződött homlokom összeráncolásában, mert Jody kérés nélkül magyarázni kezdte megállapítását:- Egy férfi számára a legfontosabb dolog azt tudni, hogy a felesége mindig neki "drukkol".Ha az egész világ bolondnak is tartja, és elhagyja őt, felesége akkor is mellette áll.-

A hűség és bizalom ilyen erős szállal köthették össze a Példabeszédek 31. részének asszonyát férjével. Néhány kommentátor megjegyzi, hogy férje abban is bízott, hogy felesége szorgalommal és hozzáértéssel tartja kezében az otthoni teendőket, és így, amikor a férfi este hazatér munkájából, az otthont és a családot nem zűrzavarban, hanem rendben találja. A te férjed milyen otthont talál , ha este hazatér?

...

/ajaj, micsoda rendetlenség van körülöttem :shock: - bár legszívesebben itt ülnék a gép előtt, de mindjárt megjön a férjem, ezért futok a dolgomra :D /


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 22., vasárnap 22:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Még túlórázzunk egy kicsit? :wink:

Linda Dillow: A társ..

Szeretetteljes

Emlékszem, egyszer orvosok feleségeinek beszéltem a "Keresztyénség valósága a nők világában" témáról. Utána egy elegáns hölgy jött oda hozzám, és a következőket mondta: "Úgy gondolom, hogy nagyszerű, hogy az Istennel való kapcsolatról beszélsz, de mit nyújtasz a gyakorlatban a társadalomnak? " Elmentél-e valaha is a nyomortanyákra, hogy valóban segíts az embereknek? "
" Isten adott nekem férjet és kicsi gyermekeket, " - válaszoltam, " és őket kell elsősorban ellátnom. Ezért nem megyek a gettókba, de nem is kell mennem! Olyan sok szükséggel, bajjal találkozom környezetemben, hogy nem is jut másra idő. "
Már nagyon sok helyen laktam, ún. átlagos környezetben és néhány háztömbön belül mindig találkoztam elváltakkal, különélőkkel, vagy olyanokkal, akik együtt laktak, de állandóan veszekedtek, gyerekekkel, akiknek különleges problémáik voltak, fiatal anyákkal, akik depreszióval , keserűséggel küszködtek, betegekkel, mindenféle emberekkel, akik segítségre szorultak. Hogy is gondolhatja valaki, hogy a nyomortelep az egyetlen hely, ahol az embereknek problémái vannak?
Sokat tehetek a társadalomért, ha ott maradok, ahol vagyok, és ez rádnézve is igaz. A megoldás abban rejlik, ha kezünket Isten kezébe tesszük. Mondd meg Neki, hogy rendelkezésére állsz, kész vagy adni magadat, és kérdezd meg Tőle, hogy hol tudsz igazán segíteni. Biztos vagyok benne, hogy válaszolni fog, és mutat majd olyan helyzetet, ahol kinyújthatod kezedet, hogy segíts másoknak.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 23., hétfő 16:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Hogy is gondolhatja valaki, hogy a nyomortelep az egyetlen hely, ahol az embereknek problémái vannak?
Sokat tehetek a társadalomért, ha ott maradok, ahol vagyok, és ez rádnézve is igaz. A megoldás abban rejlik, ha kezünket Isten kezébe tesszük. Mondd meg Neki, hogy rendelkezésére állsz, kész vagy adni magadat, és kérdezd meg Tőle, hogy hol tudsz igazán segíteni. Biztos vagyok benne, hogy válaszolni fog, és mutat majd olyan helyzetet, ahol kinyújthatod kezedet, hogy segíts másoknak.


--Ez örökös dilemma: - (szótári magy.) gör. "kellemetlen, kényszerű helyzet, amelyet két egymást kizáró lehetőség közötti választás kényszerűsége okoz."
-fil. "szarvasokoskodás; kétféle lehetőséget feltüntető, de mindkettőből azonos következményt levonó következtetés."

-Azért idéztem a szótári magyarázatot, mert segít kifejteni, amire gondolok.-
Keresztyéni megvilágítás: 1.Keresd Isten akaratát. 2.Vedd Isten kezéből azt a helyzetet, amiben vagy.-

-Hogy is kell, vagy lehet ezt megvalósítani ? - A lelkem készséget mutat Isten akarata teljesítésére.- Mivel azonban itt élünk e látható világban,- és értelmünket is Istentől kaptuk,- döntési helyzetben sokszor az értelmem szerint döntök.- Sőt: tele vagyunk olyan helyzettel, ahol nem is kell kérdeznem, mi Isten akarata,- hanem máris meg kell fognom a főzőkanalat, vagy a seprűt,... stb.

- ?

L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 23., hétfő 17:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Loisz!

A hozzászólásod végéről kezdem: valóban sok feladatot kell elvégezni, amin nem is gondolkodom, hogy megtegyem-e: a család körüli elvégzendő feladatokon túl ---egy váratlan vendég fogadása, vagy valami kérés a tágabb családból, testvéri körből automatikusan háttérbe szorítja a saját napi programot.

Azonban az nekem is nagy kérdés, hogy ezeken felül milyen "speciális feladatot" tehetnék még,mi még az Úr elvárása felém.Bár lennének ötleteim, az kevés ahhoz, hogy belevágjak bármibe is.-csak abba kezdenék bele, amire az Úr határozott utasítását, megerősítését értem meg .

Hogy ellenpéldát is írjak: egyszer nyakamba szakadt egy kellemesnek induló feladat, idővel azonban egyre terhesebb lett. Nagyon leterhelt, és csak nem akart befejeződni. S akkor nagyon elkeseredve azt mondtam: Uram, ha Te ezt kéred tőlem, hogy végezzem, akkor elfogadom, -bár én úgy látom, hogy nem bírom.....- és láss csodát!- többet nem kellett végeznem.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség