Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2009. nov. 23., hétfő 20:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Erika írta:
Szia Loisz!

Azonban az nekem is nagy kérdés, hogy ezeken felül milyen "speciális feladatot" tehetnék még,mi még az Úr elvárása felém.Bár lennének ötleteim, az kevés ahhoz, hogy belevágjak bármibe is.-csak abba kezdenék bele, amire az Úr határozott utasítását, megerősítését értem meg .

Hogy ellenpéldát is írjak: egyszer nyakamba szakadt egy kellemesnek induló feladat, idővel azonban egyre terhesebb lett. Nagyon leterhelt, és csak nem akart befejeződni. S akkor nagyon elkeseredve azt mondtam: Uram, ha Te ezt kéred tőlem, hogy végezzem, akkor elfogadom, -bár én úgy látom, hogy nem bírom.....- és láss csodát!- többet nem kellett végeznem.



Szia Erika !

Bevallom, azért "sarkítottam" a kérdést, mert végül is VALÓS téma.- Hívőként viszont mégis csak VAN megoldás.-

-Én is a leveled végéhez kapcsolódom: - nagyon jó az ellenpéldád.- Egészen nyilvánvaló, hogy KIÁLTANI kell az Úrhoz... és íme vannak csodák! - Vagyis: ad választ az Úr, sőt cselekszik, irányítja a körülményeket...

-Aztán egy Cseri igehirdetésben hallottam, ami nagyon megragadott. (A gazdag és Lázár történetéről volt szó) - Emlékezetből idézem: " A világ koldusának összes gondját nem tudom megoldani,- és nincs is rámbízva, csak az, akit Isten a küszöbömre tesz, afelé van feladatom." -

-A másik gondolat: "Azért kell naponként olvasnom az igét, hogy -ha nyitott és befogadó szívvel olvasom- áthasson, akkor külön gondolkodás nélkül is "belülről" fog irányítani a tennivalókban az igei lelkület." - De persze, amikor a természeti emberünk "beleszól", nem ilyen egyszerű a dolog...

- Jó ezeket a gondolatokat átrágni, valahogy mindig békességet "teremt". :)

Üdv
L.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2010. jan. 03., vasárnap 15:36 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Sziasztok!

Kicsit takarítottam (bízom hozzá, hogy mindenki egyetértésével).

Adjon Urunk áldott esztendőt, a fórumon sok jó szót, és új tagok építő bejegyzéseit!

Üdv
Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 23., hétfő 21:19 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 20:01
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: London
Sziasztok!

Az alabbi idezetet azert raktam ide, mert tetszik ez a topic de mar valahol ugy elkanyarodott, hogy elvesztem benne. :) Talan gyakraban kellett volna idejarnom. Szoval ha meg valakinek volna valasza arra, hogy mitol no a no vagy mitol "jo no" keresztyen szempontbol en szivesen hallgatnam.

SOk aldast mindenkinek!

Bara


Erika írta:
Sziasztok!

Antit idézem:

A pasiképző gondolatára pedig eddig nem írtam, de bizony egy nő (asszony, anya, anyós...) -képző is elkelne, mert olyan lányokat, menyasszonyokat, fiatalasszonyokat, anyákat... is látok, hogy bizony talán még túlórázni is kellene rajtuk, hogy közelítsenek a státusokhoz.

Való igaz, Anti, hogy amikor a fiaim meglátták a kezemben a Fiúk nevelése című könyvet, legjobban az érdekelte őket, hogy vajon a Lányok nevelése címűt is beszereztem-e..

Akkor állunk elébe, mi, nők, lányok, asszonyok, anyósok, ..mi is a gond velünk?

_________________
"Ne legyetek meggondolatlanok, hanem értsétek meg, mi az Úr akarata!" Ef.5.17


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 23., hétfő 22:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
[quote="Baranka"]Sziasztok!

Az alabbi idezetet azert raktam ide, mert tetszik ez a topic de mar valahol ugy elkanyarodott, hogy elvesztem benne. :) Talan gyakraban kellett volna idejarnom. Szoval ha meg valakinek volna valasza arra, hogy mitol no a no vagy mitol "jo no" keresztyen szempontbol en szivesen hallgatnam.

SOk aldast mindenkinek!

Bara


Kedves Bara!

Én se csatlakoztam ennek előtte az itt folyó megállapításokhoz, vitákhoz, csak most érintett meg, - főleg a Te kérdésed.

-"Mitől "nő a nő", vagy mitől "jó nő" keresztyén szempontból... ?"

Mitől rózsa a rózsa, vagy mitől ibolya az ibolya...stb.a millió féle virág...?
Lehet erre sok választ adni, ami keveset mond,- vagy keveset, de sokatmondót.

-Kiemelnék hármat a sok közül, főleg lelki vonatkozásuakat:
-Minden nő: legyen tudatosan önmaga. Istentől teremtett lényében. Ne akarjon MÁS
lenni,- ez főszabály, mert ez hordozza azt a természetességet és őszinteséget, ami minden helyzetben elragadóvá teszi. Ha ehhez hozzájárul az, hogy bibliaolvasó, keresztyén,- akkor "magától", vagyis az igétől és a Lélektől formálódik.-

-Van egy régi mondás, ami azonban nagyon ideillik: "Külcsín, belbecs." - Vagyis külsejében legyen mértéktartó, a belső lelki motivációihoz illeszkedő. És ez vonatkozik a feje búbjától, a lába kisújáig,-a frizurától a cipőviselésig.- Semmi értelme a divat után futni akármiben, ha az "nekem nem áll jól". Ezt mindenki meg tudja állapítani - remélhetően. Elhatározás kérdése; egyéni akarok maradni.- Ez nem jelent maradiságot, de a karakter kifejezését igen.

-Az emberekhez való viszonyulásban ne akarjon mindenáron "tetszeni", de: a belülről sugárzó KEDVESSÉG és MOSOLY áradjon belőle, mint virágból az illat. Rózsából rózsaillat, ibolyából ibolya illat, stb...

-Aki magának áldott életet kíván, az tegye ki magát gyakran Isten igéje befolyásának és erejének, mert az Ige:

-"felüdíti a lelket,
-bölccsé teszi az együgyűt,
-megörvendezteti a szívet,
-és ragyogóvá teszi a szemet!" Zsolt 19,8-9
:)
"Igéd vidámságot szerzett nekem és szívbeli örömöt." Jer 15,16
"Az örvendező szív megszépíti az arcot!" Péld 15,13

Persze, mindezt, mint nő írom és mint célkitűzést, eszmeiséget és vágyat, amiből van ami sikerül, van ami nem,- néha igen, néha nem.... egy biztos, ha a fenti igéket
olvasom, most is felderül a szívem tőlük,- és még talán "szépülök" is ? :)

Üdv.
Loisz

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2010. aug. 24., kedd 08:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
:-)

Elsőre egy pasinak az a jó nő, aki jól néz ki, feltupírozza az adottságait, vagy még mesterségesen hozzá is tesz.
De ez csak egy "fotó" és már ott is van a félelem egy ilyen nő láttán, hogy ez a nő igazából önző. Azért szép, hogy önmagának szolgákat/szolgát szerezzen.
A szépségét arra használja, hogy önnön céljait keresztül vigye.
Ezért számomra taszító is egyben.

Aki vonzó a számomra az kb. olyan nő, mint akiről Loisz írt.
Akiről látom, hogy nem egy csatamezőn fogom eltölteni az életem, hanem segítőm akar lenni, mert felmérte, hogy ha én növekedek, az az egész családnak előnyös.
A "jó nő" kedves, van humora, engedi, hogy hibázzak, nem hülyéz le, szorgalmas, ja és jó főz :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 14., kedd 20:28 
Offline

Csatlakozott: 2006. nov. 27., hétfő 20:01
Hozzászólások: 46
Tartózkodási hely: London
Koszonom a valaszokat.
Most olvasok egy konyvet, ami abszolut nem keresztyen de arra batoritja a noket, hogy ne alazzak le magukat egy ferfi tetszeseert hanem legyenek onmaguk. Mert sokan, talan a no termeszete maga ilyen, mindent megtennenk, gondoskosnank, csaladanya szerepbe tennenk magunkat akkor is ha a ferfi erre nem kesz vagy meg a "hogy kezdjek egyaltalan az udvarlasba" szakasznal tart.

Nagyon sok lannyal beszeltem aki szinte mindent megtenne egy fiu kedveert akkor is ha a srac semmibe nezi mert ettol remelik hogy majd megvaltozik a helyzet. Valami beteg modon azt gondoljak hogy megerdemlik a szenvedest?
Miert gondoljak a lanyok, hogyha megalazzak magukat lealacsonyitjak magukat a ferfi kedveert akor a ferfi szeretni fogja oket? Hogyha futnak utana nyelvet logatva akkor majd megkapjak.
Istennek vagyok olyan fontos hogy ne hagyjam magam lelkileg kicsinaltatni, nem?

Ismertek ilyen eseteket? Hogyan lehet ezt kezelni? Ferfiak, mit szoltok? Nok?

_________________
"Ne legyetek meggondolatlanok, hanem értsétek meg, mi az Úr akarata!" Ef.5.17


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 14., kedd 20:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
van három jól bevált, "szabványos" kérdésem minden párkapcsolat felmérésénél

ebből a háromból az egyik így hangzik: "mi történik az önértékeléseddel? emeli, vagy lenyomja az illető?"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 14., kedd 21:10 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Net, ez valóban jó kérdés.
És mi a másik kettő?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 14., kedd 22:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Kedves Baranka, szerintem ez a Bibliai idézet ma is időszerű:

Idézet:
31,10

A derék asszony dicsérete

Derék asszonyt kicsoda találhat? Értéke sokkal drágább az igazgyöngynél.
31,11 Ura szívből bízik benne, vagyona el nem fogy.
31,12 Egész életén át javát munkálja urának, nem kárát.
31,13 Szerez gyapjút és lent, és jókedvűen dolgozik kezével.
31,14 Hasonló a kereskedők hajóihoz: távolból is hoz eledelt.
31,15 Fölkel még éjjel, ételt ad háza népének, és rendelkezést szolgálóinak.
31,16 Ha az a szándéka, mezőt vásárol, keze munkájával szőlőt telepít.
31,17 Megkeményíti derekát, megfeszíti karjait.
31,18 Érzi, milyen hasznos tevékenysége, éjjel sem alszik el mécsese.
31,19 Ügyesen kezeli a guzsalyt, tenyerében tartja az orsót.
31,20 Tenyere nyitva van a nyomorult előtt, kezét nyújtja a szegénynek.
31,21 Nem félti háza népét a hóeséskor sem, mert egész háza népe meleg ruhába öltözött.
31,22 Színes szőtteseket készít magának, lenvászon és bíbor az öltözete.
31,23 Férjét jól ismerik a városkapukban, ahol az ország véneivel ül együtt.
31,24 Finom inget készít, és eladja, övet is ad el a kalmárnak.
31,25 Erő és méltóság árad róla, és nevetve néz a holnap elé.
31,26 Szája bölcsességre nyílik, és nyelve szeretetre tanít.
31,27 Ügyel háza népe dolgaira, nem kenyere a semmittevés.
31,28 Fölkelnek előtte fiai, és boldognak mondják, ura pedig így dicséri:
31,29 Sok nő végez derék munkát, de te felülmúlod mindegyiket!
31,30 Csalóka a báj, mulandó a szépség, de az Urat félő asszony dicséretre méltó.
31,31 Hadd élvezze munkája gyümölcsét, dicsérjék tetteiért minden helyen!


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 16., csütörtök 05:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Erika írta:
Net, ez valóban jó kérdés.
És mi a másik kettő?


esetleg ez az egyik?
és mi van az önértékeléseddel? emeli vagy lenyomja az illetőt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 16., csütörtök 05:57 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:D

PálFeri Atya előadásában hallottam, hogy a párkapcsolatok kezdeti problémáinak az az egyik leggyakoribb forrása, hogy az ember vagy TÚLértékeli, vagy LEértékeli magát, és ebből ugye négyféle "érdekes kombináció" tud kialakulni...

a REÁLIS önértékelés eléggé ritka :)

(ebben amúgy segít a fórumozás is, már ha az ember PÁRBESZÉDET folytat, és nem versenyt MONOLOGIZÁL a többiekkel)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 17., péntek 12:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
off: Pál Feri atyát én is szívesen hallgatom a Mária rádión, a zsolozsmák viszont még mindig gyors csatornaváltásra ösztönöznek :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 17., péntek 13:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
egyetértek :)

annyiból vagyok "súlyosabb eset", hogy van katolikus fogadott gyerekem is, söt még egy APÁCA lányom is :O

(de a zsolozsmáról én is elkapcsolok :D)

még egy aranyos Mária-rádió élmény: hajdani "ös-budaörsi" (pre-HitGyülis) énekek katolikus fiatalok általi elöadását élveztem már itt nemegyszer, vigyorogva és nosztalgiázva egyszerre....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 17., péntek 15:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
én is így somolygok a kocsiban, amikor a "Mint a szép híves patakra" énekünk zenei változatát hallom és éneklem két üzlet között :-)

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nő (asszony, anya, anyós...) -képző
HozzászólásElküldve: 2010. szept. 17., péntek 20:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

egy kedves ismerősömtől kaptam az alábbi jegyzetet, idemásolom:

Jegyzetek John & Stasi Eldredge: Captivating (Elbűvölő) c. könyvéből

„Akkor ezt mondta Isten: Alkossunk embert a képmásunkra, hozzánk hasonlóvá ...“ 1Móz 1,26

Isten olyan tulajdonságokkal ruházta fel az embert, amelyek Őrá mutatnak.
Mit tudunk meg Istenről, ha a nőre nézünk? Azt, hogy:
1. fontosak számára a kapcsolatok
2. melletünk akar állni minden kalandban
3. szép


ad1
Akárcsak egy nő, Isten is bensőséges kapcsolatra vágyik velünk. „Hajlékom náluk lesz, Istenük leszek, ők pedig népem lesznek.“ Ez 37,27 „Örök szeretettel szerettelek, azért vontalak magamhoz hűségesen.“ Jer 31,3
Azt óhajtja, hogy viszonozzuk a szeretetét. „Szeresd azért az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes erődből!“ 5Móz 6,5
Jézus azt mondta, hogy Mária választotta a jó részt, nem pedig Márta, aki „lefoglalta magát sokféle szolgálattal.” Luk 10,38-42

ad2
„Azután ezt mondta az Úristen: Nem jó az embernek egyedül lenni, alkotok hozzáillő segítőtársat.“ 1Móz 2,18
A segítőtárs az eredeti nyelven: ezer kenedgo. Úgy is lehetne fordítani: aki mellette áll.
Kenegdo = mellett
Ezer – segítség. Csak kb 20 alkalommal fordul elő a Bibliában. A fent említett részen kívül, ahol Évára utal, mindig Istennel van összefüggésben. Pl. 121. Zsoltár: „Tekintetem a hegyekre emelem: Honnan jön segítségem? Segítségem az ÚRtól jön, aki az eget és a földet alkotta.“ Isten nélkül az ember nem maradna életben.
Ahogy egy kapcsolatban levő nő is , úgy Isten is azt akarja, hogy ne csak egy alternatíva legyen számunkra, hanem hogy kizárólagos helyet kapjon az életünkben.

ad3
Isten alapvető tulajdonsága a szépség. „Az egek hirdetik Isten dicsőségét, kezének munkájáról beszél a menny.“ Zsolt 19,2
A nőt is (testi ÉS lelki) szépséggel ruházta fel a teremtésekor, ezért a nőnek nem „dolgoznia“ kell a szépségén, hanem felfedeznie azt, amit Istentől kapott.
Isten is arra vágyik, hogy felfedezzük a szépségét – ez csak egy bensőséges kapcsolat keretein belül lehetséges.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 155 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség