Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 230 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Következő
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 08:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Nem vagyunk egyformák- a szemünk sem az- én kifejezetten örültem a nagy betűknek, hogy kényelmesen olvashatok.
Most visszanéztem a színeket olvashatóság szempontjából- ahol a legjobban kellett hunyorítanom, az a halványsárga volt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 08:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 13:53 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
net2rist írta:
két lökdösődő gyerekre fegyvert húzol? ejjjj....


Fegyver?
Max. nádpálca, amit te vágtál le még korábban MAGADNAK.
Ahhoz is van hozzáfűznivalód, AMIT Golgotavirág írt, vagy csak ahhoz, AHOGYAN írta?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 14:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
A net2ristnek mindenhez van hozzáfűznivalója, ami a Parókia fórumon megjelenik.

Még a saját hozzászólásához is, ha véletlenül ír egyet.... :|


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 16:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
:)

szerintem én se véleményezlek téged ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 21:02 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 13., szombat 13:49
Hozzászólások: 440
:D

Köszönöm a véleményeket a narancssárga színről és a betűméretekről! :)

_________________
„De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek.” (Mt 6:33)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 21:19 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
Fony írta:
net2rist írta:
két lökdösődő gyerekre fegyvert húzol? ejjjj....


Fegyver?
Max. nádpálca, amit te vágtál le még korábban MAGADNAK.
Ahhoz is van hozzáfűznivalód, AMIT Golgotavirág írt, vagy csak ahhoz, AHOGYAN írta?


Tényleg Net...mi a véleményed arról amit Golgotavirág írt?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 21:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Cseri Kálmánt szeretem :)

Golgotavirágtól függetlenül (is) :D

megvettem egy prédikáció-sorozatát nemrég, nagyon "ízlett" :)

volt nekem is egy sorozatom ugyanarról a témáról, senki le nem mossa rólam, hogy nem használtam hozzá fel az ő prédikációját (pedig nem)

szeretem az ilyen "véletleneket"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 07., kedd 21:30 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 13., szombat 13:49
Hozzászólások: 440
Akkor mindenki örömére jön az új szín és az újabb nőalak :)

Rebeka

„ Izsák pedig negyven esztendõs vala, a mikor feleségûl vette Rebekát a Siriából való Bethuélnek leányát, Mésopotámiából, a Siriából való Lábánnak húgát. És könyörge Izsák az Úrnak az õ feleségéért, mivelhogy magtalan vala, és az Úr meghallgatá õt: és teherbe esék Rebeka, az õ felesége. Tusakodnak vala pedig a fiak az õ méhében. Akkor monda: Ha így van, miért vagyok én így? Elméne azért, hogy megkérdezze az Urat. És monda az Úr õnéki: Két nemzetség van a te méhedben, és két nép válik ki a te belsõdbõl, egyik nép a másik népnél erõsebb lesz, és a nagyobbik szolgál a kisebbiknek. És betelének az õ szülésének napjai, és ímé kettõsök valának az õ méhében. És kijöve az elsõ; vereses vala, mindenestõl szõrös, mint egy lazsnak; azért nevezék nevét Ézsaúnak. Azután kijöve az õ atyjafia, kezével Ézsaú sarkába fogódzva; azért nevezék nevét Jákóbnak. Izsák pedig hatvan esztendõs vala, a mikor ezek születének.És felnevekedének a gyermekek, és Ézsaú vadászathoz értõ mezei ember vala; Jákób pedig szelíd ember, sátorban lakozó. Szereti vala azért Izsák Ézsaút, mert szájaíze szerint vala a vad; Rebeka pedig szereti vala Jákóbot. 1 Mózes 25:20-28/

Az Ószövetség asszonyainak sorában Rebeka következik a róla szóló igékre figyeljünk…

Három képet szeretnék felvillantani azok közül, amiket olvashatunk róla a Szentírásban. Mind a három arról szól, hogy Rebekát megtanította az Isten várni. Várni Isten ígéreteinek a beteljesedésére. Várni, hogy a maga vágyai álmai vajon beteljesedhetnek e? Vagy nem. Várni arra, hogy valóság legyen amiben reménykedett. Vagy meggyőződjék arról, hogy az nem lesz valóság. Isten gyermekeinek az életében nagyon nagy feladat az, hogy megtanuljunk várni. Igen sok hívő ember ott bukik el, hogy nem tud várni, nem tudja kivárni azt az időpontot, amit Isten ígért neki, azt az ajándékot, amit Isten elkészített neki, azokat a feladatokat, amiket Istentől kaphatna. Két bűnt követünk el ezzel kapcsolatban, vagy kapkodunk és megelőzzük Istent és így lemaradunk az igaziról, vagy tétovázunk bizonytalankodunk és nem merjük komolyan venni, hogy most van itt az idő, ez az ajándék, most ütött az óra az Atya órája, és nem ragadjuk meg az alkalmakat, az ajándékokat. Mind a sietés mind a késlekedés a halogatás bűn. Minden hívő embernek meg kell tanulnia egyre érzékenyebben és pontosabban érzékelni azt, hogy mikor minek van itt az ideje Mindennek Istentől elrendelt ideje van.

Ezt olvassuk a Szentírásban Jézus Krisztus csodálatos pontossággal tartotta magát az Isteni időkhöz ha mindenki sürgette is, hogy tegyen már valamit, ő azt mondta még nem jött el az én órám. És nyugodtan várt. Soha nem késett el sehonnan. Utólag értették meg, hogy Lázár sírjától sem késett el, pedig azt hitték, hogy néhány nappal előbb kellett volna érkeznie ahhoz, hogy tehessen még valamit. Kitűnt, hogy így tehetett igazán valamit. Soha nem késett el és soha nem sietett, nem kapkodott. Nem hagyta magát emberi indulatoktól befolyásoltatni. Mindig az Atya órájára nézett. Amikor eljött az ő órája, akkor tette azt, amit tennie kellett.

Rebekától megtanulhatjuk azt, hogy győzelmes hívő életet csak ott van, ahol így egészen ráhagyatkozik valaki arra az Úrra, akiben hinni kezdett. Mindenkit fenyeget a veszély, hogy hosszú ideig ráhagyatkozik és egyszer csak baj történik ezzel a bizalommal, ezzel a hittel. Kivonja magát Isten vezetése alól, maga veszi kezébe az ügyeket. Rebeka életében sok fény ragyog és a végén még is nagy árnyék van. Folyamatosan egymás után Isten kezére bízta, a végén a maga kezébe vette a dolgainak az intézését, erre akar ez az ige megtanítani minket, hogy merjük magunkat egészen és mindvégig a láthatatlan Isten hatalmas kezére bízni, és ne mi kezdjünk intézkedni.

Nos mi ez a három kép. Az első kép: az otthonról szól, amikor otthon van a szülői házban, Mezopotámiában , éli az akkori lányok életét, ami egyáltalán nem volt könnyű élet. Különös módon a legnehezebb fizikai munkákat a nőkkel végeztették, a vízhordás is ezek közé tartozott. Messziről kellett hordani mélyről kellett felhúzni, naponta, minden körülmények között ismételni kellett.
Azt olvassuk itt a megelőző fejezetben ő is buzgón, szépen végezte ezt a munkát a többiekkel együtt, naponta kiment a településtől messze eső kúthoz ahonnét mindenféle mechanikus … szerkezet nélkül, a puszta kézzel húzták föl, néha nagyon mély kutakból, viszonylag kis űrtartalmú korsóba a vizet. Sokszor kellett felhúzni, hogy elegendő legyen, és haza kellett cipelni, többször is kellett fordulni, közben lehetett egy kicsit beszélgetni. Ez volt az egyetlen szórakozásuk az akkori asszonyoknak lányoknak, hogy ott a kútnál legalább a híreket kicserélték. Ezért szívesen is csinálták ezt a munkát de minden képen nehéz munka volt és nem volt olyan, hogy ma nincs kedvem. A víztől függött a család élete, a jószágok életben maradása, a víz húzástól és hordástól, nagyon fontos feladat volt. Csendben végezete a maga munkáját úgy mint a többiek.
"

_________________
„De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek.” (Mt 6:33)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 08., szerda 23:00 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 13., szombat 13:49
Hozzászólások: 440
"És egy nap különös találkozása volt ott a kútnál talált egy kisebb karavánt, egy öreg ember vezette a karavánt, aki figyelte a vízhúzó és hordó lányokat és egyszer csak őt megkérdezte, hogy adna e neki inni.Kötelesség volt vizet adni a szomjazó vándornak, idegennek még az ellenségnek is. Megkínálta hát vízzel. És miközben az öreg ivott felajánlotta, hogy még a tevéinek is hajlandó vizet meríteni, ez valami hallatlanul merész ajánlat volt. A teve különösen hosszú út végén mikor kiszomjazott rendkívül sokat tud inni. Néhány tevét megitatni több órás fizikai munkát jelentett. Annyival később kerülhet haza. Azért otthon a munka megvárja azt is el kell végezni.

Kedves dolog a vendégszeretet és keleten még nagyobb, mint mifelénk, de ez azért egészen meglepő és vakmerő ajánlat volt. Persze Rebeka mit sem tudott arról, hogy ez az öreg hetek óta imádkozott. Ez az öreg Eliezer volt, Ábrahám megbízható idős szolgája. Akit azért küldött el arra a részre, hogy feleséget keressen a fiának Izsáknak. Istenfélő hívő leányt hozzon az ő távoli rokonai közül, ne pogány népből való legyen. Minden képen az Úrtól való feleség legyen. Ezért imádkozott Ábrahám még otthon, ezért imádkozott az öreg egész úton meg ott egész este. Ezzel az imádsággal figyelte a vízhúzó lányokat. Eközben az imádság közben kapta azt a vezetést Istentől, hogy éppen Rebekától kérjen inni.

Ez volt az egyik próba, hogy nem Rebeka e Izsák jövendőbelije, hogy vajon ad e inni és felkínálja e azt, hogy még többet is ad. Eddig minden rendben ment az öreg csodálkozott, de még nem volt bizonyos a dolgában. Még továbbra is Istenre bízta az ügyet, erről Rebekának sejtelme sem volt. Ő csak végezte a dolgát felvetette segítőkészen, sőt áldozatkészen, kész volt megitatni még a tevéket is.

Aztán mikor megtudta, hogy vándorok és nincs hol nyugovóra hajtani a fejüket, meghívta őket magához, magukhoz pontosabban közölte, hogy náluk lenne hely és van abrak is az állatoknak. De meg kell kérdezni apukát, még, mert ő dönt. Nem fontoskodott tehát és nem lépte túl a maga hatáskörét, ez is nagyon rokonszenves volt az öreg szolgának, hogy kész a segítségre, de amiben nem ő illetékes abban nem nyilatkozik. Hazafutott elmondta otthon, hogy mi van. Aztán behívták a karavánt kiderült, hogy rokonok. Rokonoktól jöttek, szép és szent céljuk van. Istentől kapott feleséget vinni a távoli rokonnak Izsáknak. Aztán ismerjük a történetet tovább. Érdemes elolvasni ezt a gyönyörű fejezetet a 24. része Mózes első könyvéből. "

_________________
„De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek.” (Mt 6:33)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 09., csütörtök 19:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Ez valóban nagyon szép történet.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 09., csütörtök 20:28 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 13., szombat 13:49
Hozzászólások: 440
"Szó szót követett, és nem mondhattak mást, mint azt hogy az Úrtól van a dolog. … Csak azt kérték, had maradjon még néhány napig otthon Rebeka. Az öreg Eliézer nem szerette halogatni a dolgokat, ha egyszer eldőlt, hogy kész hozzámenni Iszákhoz és a család is oda adja, akkor had induljon ő minél előbb vissza. Végül azt mondták, döntse el Rebeka. Itt már ő volt illetékes és döntött is nagyon határozottan, azt mondta, hogy már holnap elmegyek. Így indultak el azután hazafelé és így lett ő Izsáknak a felesége. Nos ebben az egészben, ebben az első képben az - az elgondolkoztató hogy , abban az időben is, mai is, minden leány szeretne férjhez menni és jól férjhez menni. És minden férfi szeretne, hozzá illő segítőtársat kapni. Mindenkinek a természetes vágya és igénye ez. De óriási különbség van aközt, hogy ki hogy akarja megvalósítani ezt a vágyat. Hol köttetnek a házasságok? Lejáratták sok mindennel, bemocskolták ezt a szólást, hogy az igazi házasságok az égben köttetnek. Mi ennek az igének az alapján is valljuk, hogy igen is Isten a házasság szerzője, azt mondta, hogy szerzek néki segítőtársat hozzá illőt. Csak Isten tudja melyik két ember illik a leginkább egymáshoz, egyedül ő ismeri a szívük titkait.

Azt olvassuk a Sámuel könyvében:”Az ember azt nézi, ami a szeme előtt van Isten azt nézi ami a szívünkben van.” Mi nem látunk egymás szívébe. De nagy dolog, ha valaki így rá tud hagyatkozni Istenre, Uram te látsz az én szívembe is a többiébe is te adjál nekem segítő társat hozzám illőt.

Bármilyen életkorban, és bármilyen múlt után kéri valaki ezt.
És közben végezte Rebeka a maga munkáját, hogy Istenfélő ember volt azt megtudjuk a későbbiekből. Hogy volt kapcsolata az Úrral és számára nem volt ismeretlen az, hogy megkérdezni az Urat, beszélgetni Istennel, ezt meg tudjuk a továbbiakból.

Nagy dolog volt az is, hogy ezt az egész házasságot imádság keretezte be. Említettem, hogy Ábrahám imádkozott, Eliézer imádkozott, amikor életében először találkozik megérkezve jövendő férjével Izsákkal kiderül, hogy Izsák is épen imádkozik. Kiment este a mezőre imádkozni és elmélkedni. Mindenki imádkozik, és ez azt jelenti, hogy elve már behívták Istent ebbe az ügybe. Nem a maguk akaratával akarták Isten pecsétjét rányomatni. Nem ahhoz kértek Istentől segítséget, hogy megvalósulhassanak az álmaik. Az öreg Eliézer imádsága kifejezetten így hangzik, hogy Uram te válassz társat Izsáknak és ne én. Te válassz helyettem.

De kevés fiatalnak a szívében van ez az imádság, hogy Uram te válassz helyettem. Aztán nyitva tartom én a szememet és nézelődöm, de te válassz helyettem, és én azt akarom elfogadni és választani, akit te választottál. Olyan kevesen vannak, akik egyáltalán hiszik ezt, akik rá mernek erre hagyatkozni. És az életnek sok más kérdésében is nem csak a házasság nagyon fontos kérdésében. Eleve így Istenre hagyatkozni. Te válassz, te dönts, te mutasd meg, és én kész vagyok tudomásul venni. A hívő ember ténylegesen átadja az irányítást Istennek az életében, nem Istent akarja felhasználni a maga vágyai megvalósításához, hanem azt akarja, hogy Isten tervei valósuljanak meg az ő életében. Akkor boldog, ha fölismerte Isten akaratát. Látatlanba hittel ráhagyatkozik, és közben végzi a maga dolgát. Persze, hogy vannak az ilyen embernek is vágyai. De azokat a vágyakat is Isten elé tette le, mindig azzal a nyitottsággal, hogy én ugyan így szeretném, de úgy legyen, ahogy te akarod. És hogyha egészen másként lesz, mint ahogy én szeretném, akkor is az lesz a jó. És ha nem valósul meg, amit én nagyon szeretnék, akkor is te vagy az Isten, és szerető Isten vagy. És bizonyos vagyok benne, hogy akkor az lesz az én javamra. Ez a hitnek a középiskolája, vagy magasabb iskolája már, amikor ennyire nyitott lesz valaki Isten előtt, és így mindenestől, ráhagyatkozik. Az ilyen emberek értik meg, mit jelent, az hogy:
”Jó várni és megadással lenni az Úr szabadításáig.” Persze, hogy szeretném már, hogy minél előbb eljöjjön már ez a szabadítás, de én az ő szabadítására várok. Nem én akarom kiszabadítani magamat, és nem zárom rövidre a kört, hogy valami más szabadítást igénybe vegyek. Csak az kell nekem, amit Isten készített el: mert minden jó adomány és tökéletes ajándék tőle való és nekem csak tőle való ajándék kell. Ha sokáig kell várni, sokáig várok, megéri, ha végén kiderül, hogy nem kapom azt meg, mert nem azt akarja nekem Isten adni, hanem valami mást, áldott legyen az ő neve, dehogy kell nekem más, mint amit ő akar adni, csak az kell, amit ő elkészített. És ha az próba, és ha az azt jelenti épen, hogy le kell mondanom az e fajta ajándékokról? Akkor azt fogadom el hittel és várom, hogy mi végre, mi célból von meg tőlem valamit? Mit ad? Mi az, amit csak úgy fogok tudni élvezni, hasznosítani, hogy emezeket megvonta tőlem, a kettőt együtt nem lehet. Ő tudja jobban, hogy mi jó nekem. Valóban mind jó, amit Isten tészen, szent az ő akarata".

_________________
„De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek.” (Mt 6:33)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Golgotavirág 2010. dec. 13., hétfő 06:55-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 11., szombat 08:02 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
Köszönöm Golgotavirág ezt a csodálatos evangélizációt.Hamarosan bővebben is írok majd róla.
Most csak a külalakjához fűznék annyit,hogy nem betű szín a fontos,hanem a tartalom.Tehát nem azon kell vitázni,hogy milyen színnel íródott,mert miközben valaki elítéli mindezt,aközben Isten is megítéli őt.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 11., szombat 15:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
evangélizáció? :O

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 11., szombat 18:09 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 13., szombat 13:49
Hozzászólások: 440
Köszönöm kedves Károly biztató soraid! Örülök hogy tetszik. Szerintem is nagyon

léleképítőek Cseri Kálmán prédikációi :)

szeretettel:
Golgotavirág

_________________
„De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek.” (Mt 6:33)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 230 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 24 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség