Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 230 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Következő
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 21., vasárnap 17:15 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
A sok okos "gondolathoz" csak egyet fűznék még hozzá ami ezekből kimaradt:ELTÉRTETEK IGAZÁN A TÉMÁTÓL... :?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 21., vasárnap 17:46 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
Károly írta:
A sok okos "gondolathoz" csak egyet fűznék még hozzá ami ezekből kimaradt:ELTÉRTETEK IGAZÁN A TÉMÁTÓL... :?


Kiegészíteném hogy "bölcselkedő"gondolatok mellett(persze ezeknek is meg van a helye,csak más témakör alatt)annak az egyszerű,és világos gondolatnak is el kellene jutnia az értelemig,vagy leszivárognia a tudatalattihoz,hogy merőben eltértetek a témától...(ez idáig érthető...? :D )


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 21., vasárnap 17:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hajrá! (szerintem lehet ezt még fokozni!)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 21., vasárnap 18:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Károly írta:
A sok okos "gondolathoz" csak egyet fűznék még hozzá ami ezekből kimaradt:ELTÉRTETEK IGAZÁN A TÉMÁTÓL... :?

Kedves Károly!
A topic címe: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok, és sára engedelmességével lett indítva. A témába nagyon is beleillik a nők és fériak házasságbeli viszonya, helyzete. Ehhez pedig szorosan hozzátartozik a férfiaknak Jezabell szelleme általi leuralása, lévén ez egy nagyon is húsbavágó téma mai napság.
Ezzel szemben Golgotavirág által legutóbb bekopizott prédikáció, vagy tanulmány nem a bibliai nőkről szól, hanem Ábrahám és az Úr viszonyáról, ami szintén egy érdekes téma, csak itt off.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 21., vasárnap 18:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
ex, a "teologizáljunk" az Ábrahám, Sára, vagy az ÚR? Nekem egyik sem, sokkal inkább egy fajta pökhendiség. A témához: Jezabel is bibliai asszony, de ha jól emlékszem, ö késöbbi szereplö.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 21., vasárnap 18:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kedves pauler! kedves ex!

nem-e lehetne-e, hogy csak "odaát" huzgáljátok egymás szakállát a vallásosság vs. hit topicban?

itt olyan jól elvoltunk, meg ellennénk továbbra is az Írás GYAKORLATI üzenetével...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 21., vasárnap 19:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
a mai maiige nagyon idekívánkozik:

‎"Azt szeretné, hogy úgy élj előtte, hogy számítasz ígéreteire akkor is, ha minden körülmény ellene szól annak, amit az ígéret állít. Azt is jelenti, hogy nem manipulálod a körülményeket, hogy „besegíts” Istennek, mint ahogy Sára tette, amikor Izmael született. Azt jelenti, hogy bízol Istenben, hogy az Ő módszereivel, az Ő időzítése szerint és az Ő dicsőségére be fogja teljesíteni."

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 21., vasárnap 22:34 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 13., szombat 13:49
Hozzászólások: 440
Egyet értek Károllyal igen csak elment másfelé a téma.

A téma címe valóban Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok de "kár" hogy ex kimaradt az első részből, mert nem

Idézet:
Sára engedelmességével lett indítva


:) ha figyelmesen a téma elejére megyünk, láthatjuk világosan,
hogy a téma a Biblia első könyvének első fejezetével Évával kezdődött. :D

A témához nem tartozik hozzá legalább is én Ábrahám és Sára történetében nem olvastam arról, hogy Ábrahám megverte volna Sárát, vagy Ábrahám agresszív magatartásáról sem!!! Hogy jön ide a média párhuzamként? - az illik a Hirek vagy más Pletyka témába de nem ide, szintén nem ide tartoznak a statisztikai adatok sem és egyéb ne építő jellegű téma amiről szó esett !!!

Idézet:
Golgotavirág által legutóbb bekopizott prédikáció, vagy tanulmány nem a bibliai nőkről szól, hanem Ábrahám és az Úr viszonyáról, ami szintén egy érdekes téma, csak itt off.


Ábrahám feleségül vette Sárát, ha jól tudom azt mondja az Ef. 5:32-33: "A férfi ezért elhagyja apját és anyját, és ragaszkodik feleségéhez, és lesznek ketten egy testté."

"Úgyhogy már nem két test, hanem egy. Amit tehát az Isten egybekötött, ember azt el ne válassza."/Mt.19.6/

Az igehirdetés arról szólt: "Én a mindenható Isten vagyok!" ha Ábrahámnak szólt az Isten, akkor Sárának is szólt. Így nem csak Ábrahám és az Úr viszonyáról szól mivel Ábrahám nincs egyedül "és lesznek ketten egy testté, úgyhogy ők többé már nem két test, hanem egy."/Mk.10.8/ hanem Ábrahám Sára és az Úr viszonya.


Idézet:
itt olyan jól elvoltunk, meg ellennénk továbbra is az Írás GYAKORLATI üzenetével...


ha eddig az Írás üzenetével lettetek volna el...

"Azokra a dolgokra törekedjünk tehát, amelyek a békességet és egymás építését szolgálják. /Róm 14.19./
Mindegyikünk a felebarátjának kedvezzen, mégpedig annak javára, épülésére. "/ Róm:15.2/


Szeretettel: Golgotavirág

_________________
„De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek.” (Mt 6:33)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 21., vasárnap 23:12 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 13., szombat 13:49
Hozzászólások: 440
Gazdagítom a témát egy újabb prédikációval, igehirdetéssel ex örömére :D

Egy kis összefoglalás az eddigiekről Sárával kapcsolatban!



SÁRA:
(1Móz 16,1-16)

Ábrahám és Sára:
"Átélték együtt hogy Isten szava feltétlenül beteljesedik az Ő életükben és azt is átélték amit a Szentírás mond hogy:" jobb kettőnek mint egynek". Mert ketten tudják egymást segíteni . Ábrahámnak Sára a segítő társa lett Isten szerinti házastársa.Együtt indultak el, együtt engedelmeskedtek .. nem segítettek egymásnak, mikor egyik a másikat engedetlenségbe húzza bele, hanem együtt mennek tovább az engedetlenségben is.
Együtt élték át azt is később, hogy nincsen Istennél semmi sem, ami lehetetlen volna.
Mi hisszük e ezt?
Ott van e ez a szilárd megingathatatlan meggyőződés és hit az életünkben, a szívünkben, hogyha Isten mond valamit az biztos, hogy be fog teljesedni. Ha valóban Isten adott egy kérdésben ígéretet, akkor egészen nyugodtak lehetünk, mert Isten az ígéreteit mindenek felett beteljesíti ezt mondja a Szentírás, és Isten nem hazudik. Sárában az volt a jó egyébként, mint feleségben, hogy nem visszahúzta a férjét, van ilyen furcsa szó, a Bibliában így fordíthatjuk a görög szót, amit Pál is használ a házassággal kapcsolatban, hogy inspirálta a férjét.Ez a szó, azt jelenti, hogy felfújta furán hangzik, de valójában ennek a jelentése pontosan az, hogy engedte Sára, hogy Ábrahám naggyá legyen mellette, azzá váljék akivé az Isten tenni akarta . Teremteni, változtatni akarta és a jó házasságban ez mindig így van, hogy egymást inspirálják férfi és a nő, had váljék a társam azzá akivé az Isten őt elképzelte. Ábrahámot tehát segítette Sára.

Volt e beleszólása vajon Sárának a közös életükbe, nyilvánvalóan volt Ábrahámnak csak el kellett mondania Úr- Kaszdimban, hogy mit mondott neki az Isten nem volt kis döntések sora az ő élete. ... Bizonyos értelemben, Ábrahám és Sára, attól kezdve csak saját magukra voltak emberileg szólva utalva, azért nem volt ez kis vállalkozás. Tessék belegondolni, egyikük sem volt már olyan fiatal. Egyik nap azt mondja Ábrahám Sárának, azt mondta Isten nekem drága feleségem, hogy pakoljunk össze, mindent össze kell rakni amink van, ami vihető ami szállítható és menjünk el a pusztába, mert Isten azt mondta. És hova fogunk menni Ábrahám? Hát az nem tudom.
Nem tudom mit gondolhatott Sára a férjéről. Csak úgy neki a pusztának? Na, de hát most kezdünk itt berendezkedni olyan kellemes hely ez az Úr Kaszdim és innen menjünk tovább? Változtassunk meg minden eddigit ? Talán még ez is megfordult Sára fejében ezt csak én teszem hozzá, hogy Ábrahám nem szokott inni és tényleg meghomályosodott mi történhetett vele ?

... Komolyan beszélt Ábrahám és Sára meg komolyan bízott a férjében ez is nagy dolog, hogy nem félre beszél az öreg, hanem megértette Isten vezetését ráteszi az egész életét. Komolyon mondom testvérek, időnként nagyon nehéz családfőnek lenni. Mert sajnos döntéseket kell hozni az embernek.

...Minket felnőtt férfiakká akar tenni Isten, akárhány évesek vagyunk, lehet hogy valakinél 40 évesen kezdi, mert előbb nem tudta elkezdeni. Föl kell vállalnunk a felelősséget és bizony időnként nagyon a nehéz döntéseket is. Isten azt mondta Ábrahámnak, és Sárának rá kell állnia arra, hogy a férjem nem téved, menni kell vele, mert neki azt mondta az Úr. Biztos nekem is fogja majd mondani, de lehet, hogy nem. Meg kell bízom annyira Ábrahámban, hogy jól érti az Isten vezetését .

Nem egyszerű dolog házasságban élni. Nem egyszerű a házasságot vezetni, nem egyszerű Isten előtt felelősséggel dönteni, és időnként nagyon nehéz az asszonyoknak engedelmeskedni. Azt mondta a férje. Na és ha téved? Hát, akkor az kemény menet lesz, ott a pusztában. Na, de higgyük el azt, hogy az Isten mondta nekik valóban és nem fog tévedni. Isten meg megerősítette ezt a közös döntést, hogy nem volt az tévedés. Elindultak és Sárának még nehezebb a helyzete, mint korábban. Minden öröm mellett, hogy a férjével együtt lehet, nagyon nehéz volt a helyzete. Gondoskodni kellett a férjéről, a napi betevő falatot megfőzni, a szolgákat az állatokat ellátni, ez abban az időben az legtöbb esetben asszonyok dolga volt. Nehéz döntés volt Ábrahám mellett, de fölvállalta . És nem is mehetett volna úgy, hogy nem mind a ketten hitben járnak. Hit nélkül lehetetlen jó döntéseket élethelyzetekben hozni. Nem volt felemás iga, ez nagyon fontos. Ábrahám is és Sára is Isten gyermekei voltak. ... Ami másodszor nehéz helyzetben hozta Sárát azaz, hogy amikor Ábrahám mellett látta, hogy az Ígéret földjén , amit Isten mondott, hogy menjenek oda, mert megígérte, hogy ott lesz az Ő lakhelyük, éhínség van. Tényleg azt mondta, talán megfordult megint a fejében. Kár volt nekünk a bőség földjét Úr Kaszdim-ot ott hagyni, ahol minden zöld volt körös körül, az állatok dúskáltak az eleségben,nem volt gondunk rájuk. Itt meg éhen fogunk meghalni. Bocsánat, hogy ezt mondom, de néha ilyenkor lázadnak föl az asszonyok. Amikor nincs annyi jövedelem, amikor nincsenek meg azok a körülmények, amikor kitart amellett, hogy de ez Isten akarata. ...
Akkor azt mondja Ábrahám, hogy akkor menjünk Egyiptomba ott bőség van itt ínség van....

Inti a férj a feleséget és a feleség a férjet. A segítőtárs feladata, hogy figyelmeztessen. ... Ha akkor Sára megszólalt volna, nem mennek le Egyiptomba, nem jön az a hazugság, vagy fél igazság, amit mondtak nem viszik magukkal Hágárt akiről ... olvastunk. ... Egyetlen ponton engedetlenség és milyen kusza szövevényes nyomorúságos helyzetek jönnek, ebből az egyetlen engedetlenségből.

... Fontos tehát az, hogy az a hit maradjon meg a szívünkben, amit az Isten adott Ábrahámnak és Sárának és figyeljük meg, ahogy belépnek Egyiptom földjére, hogy a hitüket kezdi megölni a félelem. Minden hitben járónak lehetnek kísértései, de a teljes szeretet kiűzi a félelmet. Itt Ábrahám és Sára Egyiptomban félelemből cselekszenek mindent. Ábrahám el kezd félni, hogy elveszik a feleségét. Addig miért nem félt? Addig is Egyiptom határáig is, csinos szép asszony volt Sára ,még idősödő korban, csak addig miért nem félt? Ott a pogány törzsek között ment jött és eszébe sem jut félni. Elhagyja azt az utat amit Isten mondott és meglepi a szívüket a félelem, nem szól Sára és bemennek Egyiptomba és Ábrahám azt mondja : Mond azt, hogy a húgom vagy . Miért nem mondja Sára, hogy Ábrahám ez nem igaz? Én a feleséged vagyok. Nem a húgod. Féltestvérek voltak van ebben is valami féligazság . A féligazság sem az igazság. A fél igazság is bűn a fél bűn is bűn, még ha félig akkor is. Mond azt, hogy a húgom vagy, de ez nem volt igaz. Miért nem szólal meg Sára, hogy házasságtörésre akarsz rávenni? Ennyire félsz Ábrahám? Akkor forduljunk meg és menjünk vissza arra a földre, amit Isten mondott. Nem szólal meg Sára.
Eggyek a bűnben, mint ahogy eggyek voltak az engedelmességben is. Eggyek az engedetlenségben is. ... Lelkileg megvakul Ábrahám látja, hogy szép a felesége, megrémül benne van az engedetlenségben, és minden józanságát elveszíti.

... Nagy tragédiákat, okozhat az, amikor mi a kísértésekben nem az Istenhez fordulunk, hanem megpróbálunk magunk megállni. Amikor a saját szívünk, saját indultatunk szerint megyünk és nem Istenre figyelünk. Nevetnek Isten ígéretén mind a ketten. Lesz majd fiad, mondják a küldöttek ... és mind a ketten nevetnek.

Múlik az idő és sokszor hallom ezt én is fiatal fiúktól lányoktól, akik már talán nem annyira fiatalok, hogy de nem érted ketyeg a biológiai óra, ugyan ezt mondja itt Sára , ezért nevet. Hát lehet e ilyen idős koromban gyerekem? Az emberi számítás szerint, mert ugye ... nem volt menstruációs ciklusa, megszűnt az asszonyi természet. De Isten azt mondja, hogy nálam minden lehetséges. Zárt a méhed, de én kinyitom, megnyitom. Az asszonynak a méhét az Isten nyitja meg.

Ábrahám és Sára nem bírták kivárni, hogy az ígéret gyermeke megszülessen. Nem Isten mondta azt, hogy szerzek neked segítő tárast hozzád illőt? Nem Isten mondta azt, hogy Ábrahám számold meg a csillagokat az égen, meg a tengerparti homokot, tudod, hogy nem lehet megszámolni, annyi utódod lesz nem? És nem bírták kivárni. Sajnos engedetlenségbe mennek bele.
... Itt megmondta Isten Ábrahámnak és Sárának, hogy gyermeketek fog születni egy év múlva. Nem vártak az Istenre, manipulált lett az életük ... kezükbe vették a sorsuk irányítását.

Ebből mindig tragédia lesz. Az ördög hajszol nincs időd elkéstél. Isten soha nem hajszol ő megmondja, hogy így lesz és az be fog következni. Tudunk e várni az Istenre? És nem lázadunk, amikor valamit nem ad meg, valamit itt nem adott meg azonnal, megmondta, hogy megkapják, sőt azt mondja, hogy egy év múlva visszatérek Sára és fiút fogsz szülni. Sára kacagott, de hát hogy? De az Isten megmondta, meg is történt. Tudunk várni vagy lázadunk, hogy valamit nem adott meg még az Isten. Vagy valamit lehet, hogy nem fog megadni . Lázadunk vagy pedig elfogadjuk Isten akarataként?

... A gyermek nem a házasság lényege és célja, a gyermek a házasság gyümölcse. Van olyan, hogy egy párnak nincs gyümölcse. Az jó házasság lehet ettől még értékes házasság, gazdag házasság és Istennek áldott szolgáló házaspár, lehet az. Akiknek valamilyen ok miatt, nem tudjuk, Isten nem adott test szerint gyermeket.

... Engedelmeskedni akarunk e az Istennek vagy pedig lázadunk akaratával szemben vagy amiatt, mert nem ad meg valamit? Testvérek, amit nekünk szánt az Isten és ígért, azt meg fogjuk kapni, nem lehet lekésni, mert mindennek rendelt ideje, órája van, és az adott időben Isten meg fogja adni. Tehát egyszerűen meg kell várni azt, hogy Isten megadja. Ha mi nem várjuk meg, hogy Isten betöltse megadja az ígéreteit, nagyon komoly nehézségbe bajba bűnbe és gyötrelembe juthat a mi életünk. Pontosan úgy, ahogy itt olvastuk Sárával és Hágárral kapcsolatban. Ahogy itt Ábrahám és Sára döntött annak a következményét bűnnek következményét kellett aratniuk. Egy év múlva gyermeked lesz mondja Sárának Isten és bekövetkezik. A végén minden pontosan úgy lett, ahogyan azt az Isten megmondta. A végén mindig úgy lesz minden, ahogy azt az Isten mondja.

Mindig csak baj nyomorúság rettenetes a következménye annak hogy ha valaki engedetlen az Istennel szemben. Tizenhárom évig nem szól ezután Isten Ábrahámhoz, azt olvassuk, hogy nyolcvanhat éves volt, amikor Hágártól megszületik a fia és tizenhárom év múlva beszél először vele az Isten.

Egy nagy szünet. Nem lehet Ábrahámmal beszélni, és akkor hallgat az Isten. A mi életünkben nem hallgat az Isten, valami miatt ? Jó lenne ha ki- ki ezt végig gondolná. Hogy állunk mi az Isten ígéreteivel? Meg a türelemmel, meg azzal hogy kivárjuk hogy bekövetkezik. Hisszük e az Istennek minden ígéretét? Krisztusban lett az igenné és ámenné, amit ígért. ... "

Pasarét 2006.04.27 Varga Róbert


_________________
„De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek.” (Mt 6:33)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Golgotavirág 2010. nov. 22., hétfő 20:58-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 22., hétfő 14:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szia Péter!

Idézet:
Mi a fontosabb, mi a szempont, amikor egy nő dönt, hogy alá rendelje-e magát a férjének?


Még aznap este írtam erre egy jó kis választ, és mikor elküldtem, paff eltűnt. Gondolkodtam, hogy ez most valami égi jel, hogy ennek nem kell kikerülnie... hm nem tom.

Amit erről gondolok, hogy itt lehet azt válaszolni (és lehet, hogy ez a helyes - de ezt én őszintén mondani jelenlegi állapotomban nem tudom) szóval, hogy engedelmeskedni mindenáron, akárminek, mert Isten ezt várja tőlünk.

Én valahogy középúton látom a jó választ: engedelmes lelkülettel igyekezni jobbá tenni a dolgokat - asszem ez még nem lóg ki a Bibliából, de nem is egy szolgai engedelmesség.

(Ez a válaszom talán építőbbre sikeredett, mint ami elszállt, úgyhogy nem kár érte :) )

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 22., hétfő 20:55 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 13., szombat 13:49
Hozzászólások: 440
1 Móz. 20 része nagyon hasonlít az 1Móz 12:10-20 részre

Ábrahám és Sára ugyan abba a hibába esnek, mint ahogy Egyiptomban. Nem szolgált nekik tanulságul az eset. Gerárban telepednek le és Ábrahám megint féligazságot állít Sáráról a feleségéről azt mondja, hogy a húga, ezért Gerár királya érte küld és elviteti Sárát.
Nagyon hasonlít a történet az Egyiptomban történtekre, azzal a különbséggel, hogy a Fáraó hitetlen volt Gerár királyát pedig megvédte az Isten, mert álmában figyelmeztette. Azt is elmondja neki mit tegyen, mi a helyes cselekedet.

"Most tehát add vissza annak az embernek a feleségét, mert próféta ő, és imádkozik érted, hogy életben maradj. Ha azonban nem adod vissza, tudd meg, hogy meg kell halnod neked és minden hozzád tartozónak!"

Abímelek számon kéri Ábrahámot tettéért és megdorgálja.
"Ekkor hívatta Abímelek Ábrahámot, és ezt mondta neki: Mit tettél velünk? Mit vétettem ellened, hogy ilyen nagy vétekbe akartál belevinni engem és országomat? Olyan dolgokat tettél velem, amilyeneket nem szabad tenni.Majd ezt kérdezte Abímelek Ábrahámtól:" Mire gondoltál, amikor ezt tetted?Ábrahám ezt felelte: Azt gondoltam, hogy nincs istenfélelem ezen a helyen, és megölnek a feleségemért."

"De valóban húgom is ő, az apám leánya, csak nem az anyám leánya; így lett a feleségem. Amikor vándorútra indított engem Isten apám házából, ezt kértem tőle: Azzal mutasd meg szeretetedet irántam, hogy bárhová megyünk, mindenütt azt mondd rólam, hogy a bátyád vagyok!"

Abimelek megszánja Ábrahámot és Sárát:
"Akkor vett Abímelek juhokat és ökröket, szolgákat és szolgálókat, és Ábrahámnak adta, Sárát, a feleségét pedig visszaküldte hozzá, és ezt mondta Abímelek: Itt van előtted az országom, lakj ott, ahol jónak látod. Sárához pedig így szólt: Íme, ezer ezüstöt adtam a bátyádnak, ez felment téged mindazok előtt, akik veled vannak, mert így minden tekintetben igazolva vagy."

"Ábrahám pedig imádkozott Istenhez, és meggyógyította Isten Abímeleket, feleségét és szolgálóit, úgyhogy ismét szülhettek.Mert az Úr meddővé tett minden nőt Abímelek házában Sárának, Ábrahám feleségének az esete miatt."

_________________
„De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek.” (Mt 6:33)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 23., kedd 19:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Hasonló volt a téma a munkahelyemen is, ahol néhány percre a család volt a téma. A hitgyülis kollégám (aki az indexes és itteni hgy-s tapasztalatok után meglepően korrekten és értelmesen tud megnyilvánulni) a családi béke, egyensúly, sikeresség témaköréről beszélgetve mondta, hogy a házastársak közötti szeretet kérdése mennyire fontos. Különösen fontos, hogy a férj feltétel nélkül szeresse a feleségét! -hangsúlyozta a kollégám többször. A saját élettapasztalatára is utalt ezzel szerintem...

A fenti állítással csak egyet lehet érteni, a családi béke, egyensúly, sikeresség kérdésének egyik nagy pillére ez a férji feltétel nélküli szeretet, amelynek láthatóvá is kell válni a család életében. Mindemellett a családi békének, egyensúlynak, sikernek van egy másik nagy pillére, amely szintén a házastársak közötti viszonyból fakad. Különösen fontos, hogy a feleség feltétel nélkül tisztelje a férjét! Ez a férj iránt érzett feltétel nélküli tisztelet a komplementer párja, a kiegészítője a férj feltétel nélküli szeretetének, amelynek szintén láthatóvá kell válni a család életében.

Igazság szerint ez a gondolat egy amerikai igehirdetőtől való, aki a templomunkban tartott egy emlékezetes alkalmat kb két éve, de azt hiszem nagyon korrekten megfogalmazza azt, hogy a családban a házastársak közötti viszonyban mely viszonylatok jók, ha elsődlegesek. Nyilván a férfi is tiszteli a feleségét és a feleség is szereti a férjét. Ha a Pál tanításaira gondolunk, vagy az Ószövetség történeteiben a párkapcsolatokat nézzük az lenne az ideális, ha a házaspárok közötti viszony a fentiek szerint alakul. Persze az Ószövetségben is vannak olyan házaspárok, akik adott esetben megvetően, szeretetlenül, versengve néznek a másikra, de hát ezek a negatív példák. A pozitív példák pedig a fentiekre utalnak. Szerintem...


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 23., kedd 20:44 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 13., szombat 13:49
Hozzászólások: 440
Köszönöm hozzászólásod ha ide a Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok-ba szántad.

Egyet értek azzal, hogy nagyon fontos, hogy feltétel nélkül szeresse a férj a feleségét és fordítva is. Kölcsönös tisztelet, egymásról önzetlenül gondoskodás, egymásra való kölcsönös figyelés nagyon fontosak sok szempont befolyásolja azt hogy igazán jól működjön a házasság.

_________________
„De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek.” (Mt 6:33)


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Golgotavirág 2010. nov. 23., kedd 21:11-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 23., kedd 20:51 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 13., szombat 13:49
Hozzászólások: 440
1 Mózes 21. rész :

Sára akkor veszítette el ... a bizonyos fonalat, amikor látva saját öregedését, nem tudta hinni, hogy Isten még adhat néki gyermeket, és szolgálóját Hágárt adta mintegy második feleségül Ábrahámnak, hogy legalább így maradjon örökös. Láttuk annak idején, mennyi áldatlan viszony származott ebből a nem Isten akarata szerinti döntésből.

Egy év elteltével pedig, az Istentől megígért időpontban megszületett Izsák. Neve, amelyet magától Istentől kapott, azt jelenti:"ő nevet". Szüntelenül emlékeztesse ez a név a szülőket, arra hogy a kérdőjelet, amelyet hitetlen nevetésükkel e név után tette, Isten most felkiáltójellé változtatta.




"Azután meglátogatta az Úr Sárát, ahogyan megmondta, és úgy cselekedett az Úr Sárával, ahogy megígérte. Sára teherbe esett, és fiút szült Ábrahámnak öregkorára, abban az időben, amelyet megígért neki Isten." Az Úr meglátogatá Sárát és megmutatta, hogy a hitetlenség ellenére, az öreg, elhalt asszony természetének, a természeti törvényeknek és minden emberi lehetőség végkimerültségnek és teljes reménytelenségnek dacára, ma mégis van tovább! A saját hibájából elvesztett fonalat kegyelmesen visszaadja Sára kezébe és azt mondja: nézd , nálam van a megoldás, azért nem találtad meg eddig, mert nem nálam kerested, mert magad akartad megoldani, mert nem bírtad kivárni, amíg én cselekszem, amíg én nyúlok bele fölülről az életedbe! - Az Úr meglátogatá Sárát és egyszerre megoldódott a régi probléma. Érthetetlenül, ésszerűtlenül, csodaképpen, kegyelemből, isteni módon!
Amikor az Úr meglátogat valakit, akkor mindig így van: Bezárt ajtók nyílnak meg, a "nincs tovább"-ról kiderül, hogy mégis van tovább, a lehetetlen lehetővé válik, a szomorúság örömre fordul. Így szól Sára nagy fölszabadult örömében: " Nevetést szerzett az Isten énnekem." (6 v) Az ő elsietett cselekedete pedig nevetést szerzett még az öreg, megkeseredett szíveknek is!
Ábrahámról is szó van a történetben. Ő is olyan helyzet elé kerül, ahol megtorpan, nem tudja: most mitévő legyen?Hirtelen úgy látszik itt is hogy nincs tovább! Íme:
"Amikor Sára nevetni látta az egyiptomi Hágár fiát, akit Hágár Ábrahámnak szült,ezt mondta Ábrahámnak: Kergesd el ezt a szolgálót a fiával együtt, mert nem örökölhet ennek a szolgálónak a fia az én fiammal, Izsákkal!Ez a beszéd Ábrahámnak igen rosszul esett, a fia miatt."

Kettős teherként nehezedett szívére felesége kívánsága. Egyfelől igazságtalannak tartotta ezt a bánásmódot, tiltakozott benne az erkölcsi értéke, másfelől pedig aggódott az elűzött fiú és anyja sorsárét, hiszen mégiscsak az ő fia volt, mégis szerette, hozzá tartozott. Tanácstalanul áll e kegyetlen kívánsággal szembe. Hogy engedheti ezt az Isten? Úgy érzi, lehetetlent kívánnak tőle, képtelen rá, de mégis kell tenni valamit, de mit?! Hol itt a kiút? Mi itt a megoldás? - Ez :
"De Isten ezt mondta Ábrahámnak: Ne essék neked rosszul ennek a fiúnak és szolgálódnak a dolga. Bármit mond neked Sára, hallgass a szavára, mert Izsákot fogják a te utódodnak nevezni. De a szolgáló fiából is népet támasztok, mert ő is tőled származik."
Milyen jó az amikor a hívő ennyire közvetlen kapcsolatban van az ő Urával és rögtön meg is kapja a választ, a tanácsot, az útbaigazítást. Isten kiszélesíti a hívő ember látását, s azt mondja: nagyobb távlatban nézzed az eseményeket, nézz túl rajtuk, a megélt pillanatot abban az összefüggésben próbáld látni, amibe Isten beleállította. Ne csak a részleteseményt nézd: nem csoda, ha azt nem érted, ha az igazságtalannak látszik. De ha hiteddel meg tudod látni., hogy ez csak láncszem egy nagy Isteni tervben , aminek maga az Úr a rendezője, akkor már nem olyan tragikus az, ami annak látszik. Sára maga sem tudta, hogy kegyetlen tanácsával az Úr tervét hajtja végre. Ábrahámmal. Istennek messzebb menő céljai vannak Izmáellel, amit csak úgy lehet megvalósítani, hogy a fia elkerüljön Ábrahám házától.

Igen, ha "nehéznek látszik valami dolog" annyira, hogy azt hisszük, hogy a szívünk szakad bele: próbáljunk mögé nézni az eseményeknek és meglátni a nagy Világrendező kegyelmes kezét és elfogadni, még ha fáj is, - elfogadni abban a hitben, hogy ennek így kellett lennie! Hiszen az Úr akarata ez Igénkben is, és nem egy szeszélye féltékeny asszonyé! Ő csak eszköz, aki tudatlanul is, igazságtalanul is egy magasabb tervet hajt végre. És ebben a nagyobb távlatban már Ábrahám, a hívő ember fájdalommal bár, de megadja magát, elfogadja Isten akarataként azt az előbb még olyan "igen nehéznek látszó dolgot" is, és ez azt jelenti, hogy megtalálja újra azt a bizonyos fonalat, amit fájdalmában már-már kezdett elveszíteni. Rájön, hogy most sem dől össze a világ, most is van tovább, mert van kegyelemes Isten! Mindig rájön erre a hívő ember, amikor eljut odáig, hogy megadja magát a kegyelmes Istennek!"(részlet Joó Sándor 1952.november 16. igehirdetéséből)


_________________
„De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek.” (Mt 6:33)


A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Golgotavirág 2010. nov. 25., csütörtök 18:00-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 23., kedd 21:04 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 13., szombat 13:49
Hozzászólások: 440
Idézet:
Ezen alcím alatt biztos több minden elfér,és így legalább Exrefis "bölcselkedő"gondolatai is helyet kapnak. :)

Viszont aki csak továbbra is a Bibliát kívánja tanulmányozni kötött beszélgetéssel az éppen aktuális témában Isten Igéjének fényben,annak ajánlom Golgotavirág építő Bibliatanulmányozását a Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok című témakör alatt:
viewtopic.php?f=22&t=544&start=30


"Beszédem és igehirdetésem sem az emberi bölcsesség megejtő szavaival hangzott hozzátok, hanem a Lélek bizonyító erejével;"(1Kor 2,4)



Kedves Károly!

Köszönöm biztató hozzászólásodat amit be is szúrtam ide! Örülök hogy tetszik a Bibliatanulmány, nagyon érdekes és izgalmas téma azt gondolom minden alkalmat ki kell használni arra hogy tanulmányozzuk újra és újra Isten áldott Igéjét! Szívesen veszem hozzászólásaidat a témában/ témákban! :)

Szeretettel: Golgotavirág

"Fényözön árad az igazra, és öröm a tiszta szívűekre."Zsolt. 97.11

_________________
„De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek.” (Mt 6:33)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 230 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 16  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség