Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Következő
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 01., kedd 17:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Nem így van!
A felelősség össze függ a hatalommal. :wink:

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 04., péntek 14:08 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
pauler írta:
Nem így van!
A felelősség össze függ a hatalommal. :wink:


Ezt nem értem. Nem fogom újra elkezdeni bizonygatni, hogy a nők emberek, hiszen ebben mindnyájan egyetértünk, igaz?
És én igenis úgy gondolom, hogy a nők is felelősek az egyház elnőiesedéséért.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 04., péntek 14:25 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
kamilla írta:
pauler írta:
Nem így van!
A felelősség össze függ a hatalommal. :wink:


Ezt nem értem. Nem fogom újra elkezdeni bizonygatni, hogy a nők emberek, hiszen ebben mindnyájan egyetértünk, igaz?
És én igenis úgy gondolom, hogy a nők is felelősek az egyház elnőiesedéséért.


MA megyek a "zemberekkel" beszélgetni a nők elegyháziasodásáról (vagy fordítva? ;))

kedvcsinálónak egy videó, hátha valaki nem látta:

http://parentia.hu/videotar/szuloknek/3 ... r-eloadasa

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 06., vasárnap 09:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
kamilla írta:
És én igenis úgy gondolom, hogy a nők is felelősek az egyház elnőiesedéséért.

hát persze, amennyiben ők járnak templomba. :wink:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 08., kedd 06:51 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
nemosinex írta:
kamilla írta:
És én igenis úgy gondolom, hogy a nők is felelősek az egyház elnőiesedéséért.

hát persze, amennyiben ők járnak templomba. :wink:


:) hihi. Nemcsak erre gondoltam, hanem hogy járnak és talán rosszul csinálnak valamit. Nem viselkednek nőiesen, elriasztják a pasikat.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 10., csütörtök 18:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ha nincsenek ott a pasik, nem lehet velük szembe rosszul viselkedni. :-)

A férfiak a kenyér keresetnél ragadnak le. Az Ige csak "nehézség" sok esetben ezen az úton. Az Úrral való kapcsolat feláldoztatik a "kenyér kereset oltárán" a Sátán tanácsára.

"Nem csak kenyérrel él az ember, hanem Isten minden Igéjével"
Tele lehet egy ház "kenyérrel", de ha az Úr nem szólhat az emberhez, akkor ott szegénység van, lelki sivatag.
És ezért a kenyeret kereső férfi a hibás, aki hallgatott az ellenségre.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. márc. 19., szombat 17:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
http://keresztenymisszio.blog.hu/2011/0 ... ore2725941
egy (bizonyos) nézőpont.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 15., vasárnap 07:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
ezt a jezábel-vita mellé tenném:
http://www.mindennapi.hu/cikk/blogok/ti ... 05-08/3132


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 15., vasárnap 08:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kód:
egy (bizonyos) nézőpont

nekem szimpi :*:

A nőelnyomós cikkhez:
bár én családi körben megveszekedett feministának számítok, (haha - sztem nem vagyok) szerintem ez a cikk, meg a benne hivatkozott könyv nem jó irányba viszi a ffi-női párbeszédet. Sem nem épít, sem nem visz előre, hogy szerencsétlen Ágoston vagy egyéb egyházatya milyen badarságot hordott össze a nőkről :*: meg felerősít egy áldozattudatot. Persze sok visszaélés meg gáz van/volt, de valahogy bennem sáncokat meg bástyákat épít az ilyen közelítés. Persze ez lehet, hogy teljesen szubjektív.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 15., vasárnap 08:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
A "nők elhatalmasodása" elmélet kontextusában viszont feltétlenül fontos, hogy ezt a másik oldalt is lássuk. Nem csak történelmi példákat ad a cikk, hanem maiakat is. De a mai vélekedések arroganciáját is jobban megértjük a "szent" hagyományok ismeretében. Meg az sem építő, ha nem veszünk tudomást e jelenségek létezéséről, bármennyire szimpi nőies vonás lenne is ez.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 15., vasárnap 08:47 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:

Remélem nem érvnek szántad. :)
Ugyanis az nem érv, hogy a tévelygő egyház milyen hülyeségeket mondott bármikor. Az teológia és önmagában súlytalan. Az az érdekes ebben a témában is, hogy mit mond az Ige.
A hímsoviniszta egyházra ugyanis nem válasz az elnőiesedett egyház. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 15., vasárnap 13:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Remélem nem érvnek szántad.

De, érvnek szántam. Egy szellemiség létezéséről beszéltek, aminek része az egyház elnőiesedése. De létezik ez a másik jelenség is, amiről valamiért nem szeretsz tudomást venni.
Ennek milyen szellemneve van? Van valami statisztikai adat arról, hogy milyen mértékben nyilvánul meg az egyik, illetve a másik jelenség például? Ha nincs, akkor miért beszélünk Jezábelről, és miért nem erről a másikról?
Idézet:
Ugyanis az nem érv, hogy a tévelygő egyház milyen hülyeségeket mondott bármikor. Az teológia és önmagában súlytalan. Az az érdekes ebben a témában is, hogy mit mond az Ige.

Ez meg számomra nem érv, mert nem magyaráz meg semmit. Ugyanis, hogy mi a hülyeség, meg a tévelygés, az, bármennyire is úgy gondoljuk, hogy mi tudjuk a tutit az Ige fényében, eléggé relatív. Persze, hogy érdekes, hogy mit mond az Ige, de a teológiák is rendszerint az Ige alapján készülnek. Pl. „Az asszonynak kuss!”-ra is lehet igei alátámasztást találni, ha éppen erről van szó. Az sokkal érdekesebb szerintem, és közelebb van az igazsághoz, hogy milyen lelkületet tükröz egy-egy ilyen megnyilvánulás – mint mondjuk a Lutheré – s hogy az mennyire egyeztethető össze az Krisztus által elsőnek és legfontosabbnak nevezett törvénnyel és a másodikkal, persze, ami ebből következik.
Idézet:
A hímsoviniszta egyházra ugyanis nem válasz az elnőiesedett egyház.
Nem fogod rám bizonyítani ezt a logikátlanságot. :) Én nem állítottam ok-okozati összefüggésbe ezt a két dolgot. Két létező jelenségről van szó, s hogy mi a kettő között a kapcsolat, azt magyarázza meg ki-ki magának. Lehet az egyiket szellemiségnek és világméretű összeesküvésnek nevezni, a másikat meg hülyeségnek és súlytalannak tartani, ízlés szerint. Ez leginkább, persze, nem a jelenségről, hanem rólunk magunkról beszél.
üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 15., vasárnap 13:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
De, érvnek szántam. Egy szellemiség létezéséről beszéltek, aminek része az egyház elnőiesedése. De létezik ez a másik jelenség is, amiről valamiért nem szeretsz tudomást venni.
Ennek milyen szellemneve van? Van valami statisztikai adat arról, hogy milyen mértékben nyilvánul meg az egyik, illetve a másik jelenség például? Ha nincs, akkor miért beszélünk Jezábelről, és miért nem erről a másikról?
Azért beszélünk az egyikről és a másikról nem nagyon, mert az egyházban a hímsovinizmus alig létezik, a Jezabel szellemével átitatott elnőiesedés viszont jellemző.

Idézet:
Ez meg számomra nem érv, mert nem magyaráz meg semmit. Ugyanis, hogy mi a hülyeség, meg a tévelygés, az, bármennyire is úgy gondoljuk, hogy mi tudjuk a tutit az Ige fényében, eléggé relatív. Persze, hogy érdekes, hogy mit mond az Ige, de a teológiák is rendszerint az Ige alapján készülnek. Pl. „Az asszonynak kuss!”-ra is lehet igei alátámasztást találni, ha éppen erről van szó. Az sokkal érdekesebb szerintem, és közelebb van az igazsághoz, hogy milyen lelkületet tükröz egy-egy ilyen megnyilvánulás – mint mondjuk a Lutheré – s hogy az mennyire egyeztethető össze az Krisztus által elsőnek és legfontosabbnak nevezett törvénnyel és a másodikkal, persze, ami ebből következik.
Ezért nem lehet a Szentszellem nélkül eligazodni rendesen. Az egyház történelmileg látható része az első század után megszomorította a Szentszellemet és tévelygést tévelygésre, bűnt bűnre halmozott.
Luther nagyon nagy lépést tett előre, de ő maga is távol volt a teljes evangéliumtól. Az hogy a élete végére antiszemita lett, sokkal nagyobb tévedése mint az hogy a nőkről is hülyeségeket beszélt.
Idézet:
Két létező jelenségről van szó, s hogy mi a kettő között a kapcsolat, azt magyarázza meg ki-ki magának. ...

Tényszerűen csak az egyik létezik, a hímsovinizmus gyakorlatilag elsorvadt, a másik viszont egy élő probléma.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 15., vasárnap 14:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
...
Idézet:
Két létező jelenségről van szó, s hogy mi a kettő között a kapcsolat, azt magyarázza meg ki-ki magának. ...

Tényszerűen csak az egyik létezik, a hímsovinizmus gyakorlatilag elsorvadt, a másik viszont egy élő probléma.
üdv
ex


állítólag a kocsmai verekedések előtt elhangzó három mondat így hangzik:
"Mi van?
MI van?
MI VAN???"

na ez jutott eszembe erről az elsorvadásról...

merhogy ugye

Szűcs Sanyi írta:
Az Egyesült Államokban a vallásos családok a második helyet foglalják el a nőkkel szembeni családon belüli erőszakos cselekedetek számát illetően. Csak az alkoholisták családjai előzik meg őket! Ráadásul itt elsősorban az evangéliumi keresztényekről van szó. És még valami: egy általam nagyrabecsült, Amerikában végzett, de 2000 óta itthon praktizáló keresztény pszichológus azt mondta, nehogy azt gondoljuk, hogy Magyarországon mások az arányok!


véletlenül én is ismerem ezt a pszichológust, és SZEMÉLYESEN megerősíthetem, hogy tényleg nincs jelentős eltérés, legalábbis EBBEN...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 15., vasárnap 15:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:

Szűcs Sanyi írta:
Az Egyesült Államokban a vallásos családok a második helyet foglalják el a nőkkel szembeni családon belüli erőszakos cselekedetek számát illetően. Csak az alkoholisták családjai előzik meg őket! Ráadásul itt elsősorban az evangéliumi keresztényekről van szó. És még valami: egy általam nagyrabecsült, Amerikában végzett, de 2000 óta itthon praktizáló keresztény pszichológus azt mondta, nehogy azt gondoljuk, hogy Magyarországon mások az arányok!


véletlenül én is ismerem ezt a pszichológust, és SZEMÉLYESEN megerősíthetem, hogy tényleg nincs jelentős eltérés, legalábbis EBBEN...

Ha átsiklunk szó nélkül azon logikai bakugrás felett, hogy a hímsovonizmust azonosítjuk a családon belüli erőszakkal, akkor látszólag jogos a mivan? mivan? mivan? kérdésed. :)
Csakhogy arra egyetlen tudós szociológus sem kutat rá, hogy mi vezet el odáig, hogy egy férfi kezet emel a párjára. Szvsz szerint ezen eseteknek csak egy töredéke vezethető vissza a himsovinizmusra.
Úgyhogy, lehet, hogy a statisztikák hasonló arányokat mutatnak családi erőszak ügyben az alkoholista és a keresztény családok között, usa-ban és nálunk, csak nem biztos, hogy a tények magyarázata megfelelő.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 8 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség