Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Következő
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 14., hétfő 09:29 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
az én "bölcs megállapításom" erősen rokon ex megállapításával:

a férfiaknak PROJEKT kell!

:) Köszi.
De ha már prédikáltál is ebben a témában, ide is írhatnál pár sort. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 14., hétfő 09:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
FELTETTE a drága barátom a netre!!!

úgyhogy hallgatható :)

http://www.hegyenepultvaros.hu/tanitaso ... tamas.html

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 14., hétfő 10:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
FELTETTE a drága barátom a netre!!!

úgyhogy hallgatható :)

http://www.hegyenepultvaros.hu/tanitaso ... tamas.html

Nagyon rossz a felvétel. Csak foltokat lehet érteni belőle. Kár mert azok a foltok jók voltak. Intézkedni kéne.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 14., hétfő 10:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
megpróbálom megfoltozni! :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 15., kedd 09:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Szia Net!

Azt nem tudnád megtenni, hogy összefoglalva leírod a a lényeget?
Cserébe teszek egy bizonytalan ígéretet, hogy hozok pár gondolatot a közeljövőben sorra kerülő férfiaknak szóló konferenciáról./ha valóban megrendezésre kerül/


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 15., kedd 10:02 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
leírhatok valamit :)

de az nem az lesz, ami ott "történt"...

erre én eléggé "hisztis" vagyok: nem gondolom a saját AGYALÁSOMMAL helyettesíthetőnek azt, ami ott "élesben" (értsd "Vezetés alatt") elhangzott!

a gedeon-könyv is - ha összeáll valaha - egyértelműen az ÉLES hangfelvételeken fog alapulni :)

hogy nézne már ki, ha csak így szárazon leírnám, hogy

- Lenin-idézettel kezdtem
- parókia fórum idézettel folytattam
- bemutattam Tahó Urat és Senki Urat
- és aztán egy nagyon-nem-szabványos női karrierrel folytattam
- majd az illető hölgy gyerekének "láthatatlan karrierjével" fejeztem be :)

NEKEM élmény volt, a HÉVnek is, de ez így olyan "bulváros"... pedig nem volt az ott ÉLESBEN :)
sőt... konkrét házasságokra volt konkrét hatással, annyira "beleszerettünk" a témába, hogy március 4-én egy beszélgetős alkalmat is tartunk erről ("női identitás a Bibliában")


inkább megpróbálom megszerezni az eredeti felvételt, és megfoltozni, hogy - ha szép hangzású nem is, de - érthető legyen!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 15., kedd 10:18 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Ok, egy érthető felvételben kiegyezhetünk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 15., kedd 11:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nagyon reménykedek!!

mármint abban, hogy a felvétel a "betömörítés" során lett ilyen rettenetes, és az eredeti talán zajos, de egy közép-emeléssel + zajszűréssel SOKOL-rádió szerűen érthetővé tehető!

http://www.hegyenepultvaros.hu/tanitaso ... tamas.html

(a "foltokban érthető" verzió helyére betettem a sistergő, de azért érthető "nagyon rossz, de leglább..." verziót)

(hümmm, ad egy vírusjelzést, úgyhogy kis türelem, kivizsgáljuk, SZÓLOK, ha "biztonságos")

_________________
/mT


A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára net2rist 2011. feb. 27., vasárnap 09:06-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 17., csütörtök 05:23 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
megvan, megcsináltam, nem vagyok büszke rá (ha valakinek van tippe, hogy egy hálózati zavart hogy lehet kivenni egy felvételből (hangmérnök-csemege), akkor boldogan odaadom a nyers felvételt...)

fárasztó a fülnek meghallgatni (büntetésből én is végighallgattam, a tartalom azért elég jól átjön), de - miután mi is erről beszélgetünk itt - szerintem megéri mégis "megküzdeni vele" :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 17., csütörtök 23:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Próbáltam megküzdeni ezzel a felvétellel, de sajnos lényeges mondatokat nem hallottam, ..talán a másik gépen jobban lehetett volna hallani, csak ott már most" itt az este"...nappal meg nem lesz időm.
de azért köszi.

Betévedt egy régi ismerősöm a minap,s feltettem neki ezt a kérdést: vajon mi az oka az elnőiesedésnek- ő azonosan vélekedett, mint Kamilla,: hogy a nők toleránsabbak,hajlandóbbak kevesebbel is beérni- ellentétben a férfiakkal, akik ha nem életszerű,-szagú, amit hallanak, akkor nem érdekli őket, s elmaradnak..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 18., péntek 05:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Én is próbáltam, a felénél feladtam, ma meghallgatom a másik felét.
Ha igaz, amit mondtok, hogy a férfiakat nem érdekli, ami nem életszerű, életszagú, miért nyúl annyi férfi az italhoz meg egyéb 'altatókhoz'? Vagy miért hagyja ott a feleséget a való világban (mondjuk több gyerekkel?), és megy át álmai asszonyához?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 18., péntek 06:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
hősök vagytok, tényleg! azért különösen sajnálom, hogy ilyen lett a felvétel, mert szinte egy-az-egyben az "ittenieket" folytattuk-folytatjuk "ott"... ilyen most történt először "fennállásom során" :)

ami a 'szereket' meg a 'szerelemdrogot' illeti: igen, az ember ilyen... határozottan SZERET elmenekülni a valóság elől! viszont... ki a csuda menekülne a valóság elől egy társasházi közgyűlésre vagy egy brigádvacsorára?
létező emberi igény a "transz-igény"! viszont az a kellemetlen helyzet, hogy ennek jelentősen jobban meg tud felelni egy "vadkarizmatikus" összejövetel (szándékosan nem konkrét "szektát" mondtam :P), vagy egy visszhangos-tömjénszagú katolikus mise...

mi "mezitlábas protestánsok" kicsit "egyedül maradtunk az agyunkkal"... oké, hogy "az ember értelmes lény, észlény" (ez amúgy egy tényként tisztelt tévhit), de ettől még VALAMIÉRT az emberek igen kis része megy filozófusnak, irodalomtörténésznek, pláne asztrofizikusnak... pedig ha igaz lenne az "értelmes lény" mítosz: ezeknek KELLENE lenni a legnépszerűbb hivatásoknak!

arrafele kellene piszkálnunk, hogy milyen "igényeket elégít ki" egy gyülekezet "látogatása" (de inkább az abba történő "beépülés")

hirtelen ilyenek jutnak eszembe:
- Istenélmény
- közösségi élmények
- "tükör-funkció"
- biztonságérzet (lásd még: muzulmán nők...)
- önmegvalósítás lehetősége (igen-igen, itt a "projekt" kérdése, amit már említettem)

(ha ezt eufemisztikusabban akarom kifejezni, úgy is mondhatom, hogy "a bennem rejlő tehetség kibontakozásának lehetősége")

mondjatok még szempontokat, aztán nézzük végig "oldalanként", hogy mi mennyire jellemző férfira-nőre :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 18., péntek 16:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Én is meghallgattam.
Kérem a nevemet felvésni a Hősi emlékműre. :D
Napirend előtti üzenet a hangmérnöknek.: Gratula, ekkora zajt összehozni manapság komoly teljesítmény. Lehet, hogy Edison gramafonját is verné. :D
Érdeni hozzászólás.
Számomra legnagyobb nyomatékot a derék asszony dícséretének értelmezése adta. Valójában soha nem értettem, teljesen. Akkora frusztrációs terhet rak ez a keresztény nőkre, mint a világiakra a modelldömping a médiában.
De ha ezt a Menyasszony feladatainak értelmezzük, akkor teljesen helyén van. Ekkor viszont valóban ffiaknak szól, vagyis az Egyháznak. Köszi, ez talált. üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 18., péntek 21:59 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
net2rist írta:
arrafele kellene piszkálnunk, hogy milyen "igényeket elégít ki" egy gyülekezet "látogatása" (de inkább az abba történő "beépülés")

hirtelen ilyenek jutnak eszembe:
- Istenélmény
- közösségi élmények
- "tükör-funkció"
- biztonságérzet (lásd még: muzulmán nők...)
- önmegvalósítás lehetősége (igen-igen, itt a "projekt" kérdése, amit már említettem)

Tegnap hallottam valakitől, más kontextusban. Van az erdélyi írónak, Vári Attilának egy novellája, annak egyik jelenetében az Auschwitzot túlélt öreg zsidó kezébe nyomnak egy földgömböt, bökjön rá egy pontjára. Most hogy megszabadult a pokolból, bárhová mehet, csak mutassa meg, hová szeretne. Az öreg pörgeti-pörgeti, aztán megkérdi az ajánlattevőket, nem tudnának esetleg egy másik földgömböt adni.
Lehet, hogy valahogy így van a gyülekezettel is? Az a másik bolygó, ami a családból hiányzó biztonságérzetet, a munkahelyről hiányzó önmegvalósítási lehetőséget, a házasságból hiányzó "tükör-funkciót", az imádságból hiányzó Istenélményt stb. pótolhatná. De vajon Isten ilyen külön bolygónak akarja látni a gyülekezeteinket?
Ha valaki otthonról vagy mondjuk a pogány munkahelyi környezetéből áthelyezi e szükségleteit a gyülekezetbe, nem valamiféle szolgáltató központként fog e közösségre tekinteni, miközben űrt hagy maga mögött ezeken a helyeken?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 18., péntek 22:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
volt egyszer egy komoly vitám egy református lelkésszel :)

(nem személyesen vele, hanem egy "rajongójával")

a lelkész arról prédikált, hogy a nagy formátumú emberek, államférfiak, egyházfik mindig szükségszerűen elhanyagolták a családjukat, és ez jól is volt így, mert minden energiájukat Isten szolgálatára tartalékolták....

ez HAMIS kép, pont olyasmit ír le, amit te is említesz

éppen EZ ELLEN szól az a "beugrókövetelmény", hogy "aki egyházi szolgálatra vágyik, annak legyen rendben a családja"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség