Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Következő
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 19., szombat 06:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Ha igaz, amit mondtok, hogy a férfiakat nem érdekli, ami nem életszerű, életszagú, miért nyúl annyi férfi az italhoz meg egyéb 'altatókhoz'? Vagy miért hagyja ott a feleséget a való világban (mondjuk több gyerekkel?), és megy át álmai asszonyához?
A felsorolt alternatívák nagyon is működő dolgok, rövid távon. Volt egy gyakorló alkoholista kollégám, akinek az volt a kedvenc mondása: "Na, akkor igyunk, az legalább meglátszik."

Nagy ember mondta és nekem nagyon tetszik, hogy az ember belsejében van egy isten formájú űr. Ezt Istennek kellene betölteni és akkor rendben lennének a dolgok, de ha nem Isten tölti be, akkor biztos, hogy valami más fogja betölteni. Erre a "másra" nyújt a vilás nagyon széles kínálatot.
Az egyháznak az lenne a feladata, hogy összehozzon egy randit a betöltést kereső ember és Isten között, úgymond "kerítőnő" legyen. Ezt a feladatát nem végzi jól, Istent úgy mutatja be a sok alternatív lehetőség mellett, mint egy nem működő unalmas alternatívát. Ezért nem mozdulnak a témára a ffiak. Szerintem.
Minden egyéb lehetőség működőképesebbnek, hatásosabbnak tűnik.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 19., szombat 06:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
a lelkész arról prédikált, hogy a nagy formátumú emberek, államférfiak, egyházfik mindig szükségszerűen elhanyagolták a családjukat, és ez jól is volt így, mert minden energiájukat Isten szolgálatára tartalékolták....
Ehhez az állításhoz egy jelzővel tudnék hozzászólni, amire viszont ígéretem van a moditól, hogy indololás nélkül törli. :D
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 19., szombat 06:54 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
exrefis írta:
Az egyháznak az lenne a feladata, hogy összehozzon egy randit a betöltést kereső ember és Isten között, úgymond "kerítőnő" legyen. Ezt a feladatát nem végzi jól, Istent úgy mutatja be a sok alternatív lehetőség mellett, mint egy nem működő unalmas alternatívát. Ezért nem mozdulnak a témára a ffiak. Szerintem.
Minden egyéb lehetőség működőképesebbnek, hatásosabbnak tűnik.
üdv
ex

Mondjuk, Isten felől nézve - ha egyáltalán lehet ilyen perspektívánk - elég ciki, hogy a dohánnyal meg a piával kell Őt versenybe állítani, de nyilván az emberi nyomorúságok felől közelítve más a helyzet.
Mondd el, szerinted milyen Istenre mozdulnak a férfiak! Nem a vita szándékával, hanem őszinte tudásvágyból kérdezem.
Üdv
nX


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 19., szombat 07:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
Mondjuk, Isten felől nézve - ha egyáltalán lehet ilyen perspektívánk - elég ciki, hogy a dohánnyal meg a piával kell Őt versenybe állítani, de nyilván az emberi nyomorúságok felől közelítve más a helyzet.
Ciki vagy sem, Isten adta a szabad akaratunkat, hogy helyette a bűnt is választhatjuk. Alapvetően erről szól az emberiség története.

Idézet:
Mondd el, szerinted milyen Istenre mozdulnak a férfiak! Nem a vita szándékával, hanem őszinte tudásvágyból kérdezem.
Nem "milyen Istenre?", az élő Istenre megmozdulnak a ffiak. Nagyon sok ébredési mozgalomban bebizonyosodott, hogy az igaz Istenre nagyon is rámozdulnak, éhesek a ffiak is. Nem Istennel van a probléma, nem neki vannak hiányosságai.
Az viszont látszik, hogy a keresztény kultúrájú Európában is milyen hamis istenképe van az emberek többségének. Na most ez a hamis istenkép, nem vonzó.
Erőtlen, hatástalan, működésképtelennek látszik az emberek előtt. Abban hogy ez így van, a legnagyobb ludas az egyház(ak).
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 19., szombat 07:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
...
Az egyháznak az lenne a feladata, hogy összehozzon egy randit a betöltést kereső ember és Isten között, úgymond "kerítőnő" legyen. Ezt a feladatát nem végzi jól, Istent úgy mutatja be a sok alternatív lehetőség mellett, mint egy nem működő unalmas alternatívát. Ezért nem mozdulnak a témára a ffiak. Szerintem.
Minden egyéb lehetőség működőképesebbnek, hatásosabbnak tűnik.
üdv
ex

erre utaltam:
net2rist írta:
ami a 'szereket' meg a 'szerelemdrogot' illeti: igen, az ember ilyen... határozottan SZERET elmenekülni a valóság elől! viszont... ki a csuda menekülne a valóság elől egy társasházi közgyűlésre vagy egy brigádvacsorára?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 19., szombat 08:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Visszatérve a cikire.
Nem Istennek ciki, hanem az egyháznak, az, hogy nem tudja felvenni a versenyt a kocsmával a cigivel, a szex-szel.
Egyébként a sátán királyságában nem versenyképes semmilyen emberi erőlködés és itt van a kutya elásva.
Az ige szerint: "Nálam(Jézus) nélkül semmit nem cselekedhettek." Az apostolok sem cselekedhettek semmit, (pedig ugye tudjuk, hogy ők nem akárkik az Egyházban)
Amíg Isten Szelleme meg nem keresztelte, helyesen alá nem merítette, be nem töltötte őket.
A kegyesség látszatával, de Isten erejének az elutasításával nem lehet semmit kezdeni.
Vagyis az egyház ffiatlansága, vagy elnőiesedettsége, egy indikátor az egyház állapotára nézve. Nem ez az ok, a főbaj, hanem ez egy következmény. Állapotjelző.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 19., szombat 08:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
"helyesen alá nem merítette" - nyehehe

épp tegnap jött elém, mikor a vezetőséggel imádkoztunk, hogy hálát adjak Istennek azért, hogy NEM ALGORITMIZÁLHATÓ!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 19., szombat 09:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
"helyesen alá nem merítette" - nyehehe

épp tegnap jött elém, mikor a vezetőséggel imádkoztunk, hogy hálát adjak Istennek azért, hogy NEM ALGORITMIZÁLHATÓ!
A nyehehét nem értem.
Én sem gondolom, hogy algoritmizálható lenne, vagyis az algoritmizálási próbálkozásokból lesznek a megkövült vallásosságok, vagy hogy kedvenceket idézzek, az árnyékok porba rajzolt körvonalai. :)
DE, vannak mérfödkövek ezen az úton, amik nem mozgó árnyékok, hanem Isten által letűzött útjelzők.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 19., szombat 11:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
én értem a nyehehét.

exrefis írta:
Nem "milyen Istenre?", az élő Istenre megmozdulnak a ffiak. Nagyon sok ébredési mozgalomban bebizonyosodott, hogy az igaz Istenre nagyon is rámozdulnak, éhesek a ffiak is. Nem Istennel van a probléma, nem neki vannak hiányosságai.

Gondoltam, az egyértelmű, hogy nem Istennek kell a mi igényeink szerint változni, ezért nem fogalmaztam úgy, hogy milyen Isten-képre vevők a férfiak. Akkor átfogalmazom a kérdést a további hsz-ok tükrében is: tehát milyen az az Isten-kép, amelyet az egyház felmutat, s amely nem vonzó a férfiak számára. (Az mellékszál lenne, de egy megjegyzést azért megér, hogy e mögött a velős megállapítás mögött az a vélemény is ott van, hogy a nőknek jó az istenpótlék is, ami akár a főszál hitelét is lenullázza - de kíváncsi vagyok a véleményetekre.)
Én csak néhányat mondanék, ami függetlenül a Szentlélek jelenlététől vagy hiányától, mert hiszen a Lélek dolgait a testi ember nem értheti, riasztó lehet, nem a FÉRFIAK (mert olyan talán nincs is), hanem bizonyos férfiak számára:
-az érzelmekre ható istentisztelet riasztó a racionális gondolkodásúak számára
-a "száraz" istentisztelet riasztó a széplelkek számára
-a politikailag elkötelezett riasztó a másként gondolkodó számára
-a bűnközpontú riasztó az irgalmas Istent kereső számára
-a szerető Istent prédikáló riasztó az aggodalmaskodó, tökéletesség- és teljesítményigényű számára
stb.
stb.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 19., szombat 13:13 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
... Az apostolok sem cselekedhettek semmit, (pedig ugye tudjuk, hogy ők nem akárkik az Egyházban)
Amíg Isten Szelleme meg nem keresztelte, helyesen alá nem merítette, be nem töltötte őket.
...


Adrian Plass írta:
...
Máshol már feljegyeztem találkozásaimat olyanokkal, akik Teréz anya iránti lelkesedésemre a következő sötét szavakkal reagáltak: "De vajon üdvözül-e?" Valójában természetesen azt értették ez alatt, hogy végigment-e azon a meghatározott procedúrán, amiről az evangéliumi keresztények eldöntötték, az az egyetlen valamire való út az üdvösségre.
Tisztában volt-e a négy lelki törvénnyel...,

és vajon a szerint járt-e el?

Megbánta-e a bűneit...

behívva Jézust az életébe, mint Urát és Megváltóját,

és megvallotta-e őt Isten és az emberek előtt?


(nyehehe-magyarázatként)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 19., szombat 13:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
exrefis írta:
... Az apostolok sem cselekedhettek semmit, (pedig ugye tudjuk, hogy ők nem akárkik az Egyházban)
Amíg Isten Szelleme meg nem keresztelte, helyesen alá nem merítette, be nem töltötte őket.
...


Adrian Plass írta:
...
Máshol már feljegyeztem találkozásaimat olyanokkal, akik Teréz anya iránti lelkesedésemre a következő sötét szavakkal reagáltak: "De vajon üdvözül-e?" Valójában természetesen azt értették ez alatt, hogy végigment-e azon a meghatározott procedúrán, amiről az evangéliumi keresztények eldöntötték, az az egyetlen valamire való út az üdvösségre.
Tisztában volt-e a négy lelki törvénnyel...,

és vajon a szerint járt-e el?

Megbánta-e a bűneit...

behívva Jézust az életébe, mint Urát és Megváltóját,

és megvallotta-e őt Isten és az emberek előtt?


(nyehehe-magyarázatként)

Akkor mégis csak jogosan kértem a magyarázatot, mert egészen másra reagáltál.
Én a "helyesen"-t csak közbevetésnek szántam utalva arra, hogy a bibliában nincs olyan szó, hogy keresztelés.
A lényeg az volt, hogy az apostolok sem tehettek semmit, amígy meg nem keresztelkedtek Szentszellemben. Ez nem árnyék, hanem útjelző, méghozzá Isten által letűzött.
A magyarázatként felhozott Teréz anya üdvössége viszont egyáltalán nem biztos, ki-ki szimpátia alapján gondol amit gondol. De semmiképpen nem vonatkoztatási pont. Az ő üdvössége semmivel sem biztosabb mint az ismeretlen misére járó Marinénié. Ugyanis amit tudunk róla, mármint a jócselekedetei, tudvalevőleg nem üdvösségszerzők.
Azt, hogy újjászületett-e, igazából nem tudjuk. Ismerek olyat akinél a karitatív munka ugyanolyan pótszer mint másnak a drog, valójában a jócselekedei az ömaga hízlalására vannak.
Maradjunk a bibliai útjelzőknél. Üdvösséget csak megtéréssel, újjászületéssel lehet szerezni.üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 19., szombat 13:53 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
oké... én ezen a ponton feladtam...

még szerencse, hogy EGYETLEN embernek biztosan van üdvössége itt a fórumon...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 19., szombat 14:15 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
oké... én ezen a ponton feladtam...

még szerencse, hogy EGYETLEN embernek biztosan van üdvössége itt a fórumon...

Kiaz? :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 19., szombat 14:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
net2rist írta:
oké... én ezen a ponton feladtam...

még szerencse, hogy EGYETLEN embernek biztosan van üdvössége itt a fórumon...

Kiaz? :D


há' te!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. feb. 19., szombat 14:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
A lényeg az volt, hogy az apostolok sem tehettek semmit, amígy meg nem keresztelkedtek Szentszellemben.


Akkor most van ilyen szó, vagy nincs?

Pál először másba keresztelkedett meg és Péter is és a többiek is. (kivéve Júdást, ő nem keresztelkedett meg ebbe, mert nem élte meg :-( )
Te ebbe megkeresztelkedtél már Ex? Komolyan kérdezem, mert nem látom.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség