Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Következő
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 17., kedd 06:22 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
TALÁLKOZTÁL olyannal már, aki nem tudta eldönteni, hogy ő fiú vagy lány? én igen...


És mi az ebből levonható következtetés? Ha nem tudta eldönteni, az azt jelenti, hogy még hajlandóság volt benne a valódi nemét választani, vagy úgy érted, hogy nem tudott azonosulni a neki leosztott nemmel?

A mindentudás egyetemén volt erről egy érdekes előadás (sztem hívő volt a doki aki tartotta) arról szólt, hogy van, amikor a születéskor nem egyértelmű, hogy ez a gyerek most mi, és akkor a szülőknek meg a dokinak kell eldönteni, hogy műtétileg melyik irányba fordítsák a dolgot. És, hogy az élet ezt nem mindig igazolja vissza. Ezek kemény dolgok...

De enélkül is kemény, persze. Egy nagyon felemelő esemény volt egyszer, hogy egy keresztény konfin az egyik ffi előadó elmondta, hogy ő megtérése előtt tizenX évig élt homo-kapcsolatban. És mikor megtért - nos nem lett hetero, bár imádkozott érte. Viszont önmegtartóztató életet él és homók felé szolgál. Nagyon szimpi volt, hogy egy keresztény közegben ezt felvállalja nyíltan, meg az is jó volt, hogy olyan rendben lévőnek tűnt az élete.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 17., kedd 07:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
pontosan!!

felvállalja, és BESZÉL RÓLA!! és nem tetteti a problémát NEM LÉTEZŐNEK!

néhány példa arra, hogy milyen helyzetekkel találkoztam:

- volt homoszexuális sátánista srác megtért, szolgál, "kigyógyult"

- normális családban nevelkedett normális keresztény lány "szocializációs problémák miatti bizonytalan nemi identitással", konkrétan úgy pubertált, hogy elsődleges nemi jelleg szinten 100% (havi áldás, stb), másodlagos nemi jelleg szinten NULLA (férfi-mellkas!) és IDENTITÁS-szinten full bizonytalan
Isten különleges kegyelméből "eldőlt a dolog", azóta anyuka, minden rendben... de ne akarjátok átélni ezt belülről, én végig mellette voltam/vagyok...

- nem normális családban nevelkedett srác... ... ... no ezt el se merem mesélni, de NEM a második történet a legkeményebb...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 17., kedd 07:40 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
igen, a legdurvább ezt felvállalni, mert ha már megküzdötted, akár úgy, hogy bevállalod a cölibátust, vagy úgy, hogy sikerült áttérned heterónak, akkor "könnyű" beszélni róla, de ha ez még élő problémád, és bevállalod, egy ker. közegben elképesztő légüres tér keletkezik körülötted, sztem...

én magam se tudok amúgy ehhez "normálisan" hozzáállni, mert nem is nagyon látok példát magam körül arra, hogy ezt hogy kell, belülről meg nem jön.
nekem pár évig egy középkorú homoszexuális pár volt a szomszédom - tiszta pánik volt minden nap mikor találkoztunk, igyekeztem borzasztó udvarias lenni, ennyi fért ki a csövön, és marhára fellélegeztem, mikor elköltöztünk (pláne a kölkök miatt, mert nem akartam már 5 évesen erről felvilágosítani őket)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 17., kedd 10:08 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
én csak annyit kell mondjak: RTL klub... az első 3 év...

volt egy szerkesztőAsszony + asszisztensNő páros, akiket nagyon szerettem, jól tudtunk dolgozni, semmi gondunk nem volt egymással... NEKEM a "fiúkkal" se, de meséltek vad sztorikat nálam "kapósabb" srácok....

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 18., szerda 09:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kicsit elkanyarodott a vita a topic címétől, de az aktivitás beindító hímsovonizmus kontra Jezabell szelleme témától is. Nem baj, erre is reagálok.
Tehát, tudjuk, hogy gyerekkori trumák okozhatnak nem irányultság illetve identitás zavarokat. Addig rendben van, ha ezt bajnak, bűnnek, ren dellenességnek tartjuk, amin segíteni kell és lehet is.
A baj az, ha egy genderszakértő az ilyen abnormalitásra azt mondja, hogy nincs semi baj, valaszd, amit gondolsz, nem veled van baj, hanem a többiekkel.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 18., szerda 10:09 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
az a gond, hogy "magasról" könnyű "tisztán látni"...

mikor BENNE VAGY a konkrét öngyilkossággal küzdő HÍVŐ ember helyzetében, aki SAJÁT MAGÁT megveti azért, mert saját neméhez vonzódik, és TUDJA, hogy ez BŰN, és ő ettől MÉLTÓ A MEGKÖVEZÉSRE... na AKKOR kicsit nehezebb "okosnak lenni"...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 18., szerda 10:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
az a gond, hogy "magasról" könnyű "tisztán látni"...

mikor BENNE VAGY a konkrét öngyilkossággal küzdő HÍVŐ ember helyzetében, aki SAJÁT MAGÁT megveti azért, mert saját neméhez vonzódik, és TUDJA, hogy ez BŰN, és ő ettől MÉLTÓ A MEGKÖVEZÉSRE... na AKKOR kicsit nehezebb "okosnak lenni"...

Egyáltalán nem erről beszéltem, de mindegy. Olyasmikkel szemben érvelsz, amiket nem állított itt senki. Én sem. (MÉLTÓ A MEGKÖVEZÉSRE... )
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 18., szerda 10:58 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ex: ÉRTEM, hogy nem állítottál semmi SZEMÉLYESET!

én viszont nem "az egyházzal globálisan" foglalkozom, legalábbis az esetek 90%-ában, hanem EGYES EMBEREKKEL.

nem azt mondtam, hogy bárki (akár te, akár én) azt állította, hogy meg kell kövezni, DEHOGY!! az illető MAGA érzi így!!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 18., szerda 11:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
és még ha nem is állítottunk ilyet, ker. körökben elég masszív megvetés övezi az ilyesmit (gondolatban azért megesik, hogy sokan követ ragadnak)
de a megoldást nem látom...

(sztem ez bőven belefér a topik témájába, mert a homoszexualitás nem válogat, és nőket is érint, meg aztán én nagyon liberális topiknyitó vagyok :)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 18., szerda 12:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

nem gondoltam, hogy MI leszünk a "liberális oldal" ex meg a "konzervatív" ;)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 18., szerda 13:26 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
figyelj, Ex ma már történelmi egyház számba megy :*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 18., szerda 13:26 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
és még ha nem is állítottunk ilyet, ker. körökben elég masszív megvetés övezi az ilyesmit (gondolatban azért megesik, hogy sokan követ ragadnak)
de a megoldást nem látom...

Az teljesen rendben van, ha valaki bűnben él, hogy bűntudata van. Egy normál parázna házasságtörőnek is legyen csak bűntudata. Egy abnormális parázna sem kell hogy kivétel legyen.
A megoldás? Fofon egyszerű. Meg kell térni és meg kell szabadulni.
A világiaknak pedig marad a bűntudat, lelkiismeret elnyomás, a bűn letagadása, átminősítése normálisnak.
Ez utóbbit az egyház nem követheti.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 18., szerda 13:27 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
ex: most csalódtam benned, hogy nem csalódtam benned...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 18., szerda 13:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
figyelj, Ex ma már történelmi egyház számba megy :*:

Azért erre ne fogadj nagyobb összegbe. :D


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 18., szerda 13:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
igen, egyszerre vagytok "Orbán háttéregyháza" és a "dehogy lesz belőlük nagyegyház" kategória a sajtóban, kíváncsian várom a fejleményeket...

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 12 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség