Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 22  Következő
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 27., csütörtök 21:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Annyi sok derék asszony van a világon, aki nem tud vezetni, meg kézügyessége sincs, meg sok minden egyebe a felsoroltak közül...
Ezekkel az általános meghatározásokkal mindig az a baj, hogy egy ideális képet állítanak az ember elé, s amilyen a jó keresztény, iparkodik megfelelni annak, (vagy mondjuk most konkrétan az asszonyról lévén szó, a férj kezdi ahhoz méricskélni a feleséget) és hát látja hogy itt is, ott is hibádzik. Akkor vagy az önámítás-képmutatás kezdődik, vagy az őszintébbek beleroskadnak abba, hogy nem tudnak olyanok lenni, mint az a Másik, az Ideális vagy Igazi vagy mittoménki. Ez a nyomorult teljesítménycentrikus, világi iparkodás teszi tönkre a keresztény életet is.
Nem egyszerűbb, ha mindenki ráhagyatkozik arra a személyes útra, amin Isten Lelke akarja vezetni, hogy azzá az egészen egyedi valakivé váljon, aki ő maga?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 27., csütörtök 21:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Ha Isten törvényeit, ideáljait megfelelési pontnak nézem, akkor MINDEN lenyom, ha UGYAN EZEKET LEHETŐSÉGNEK - amik az enyémek is lehetnek -, akkor viszont felemel.

A kérdés a pozíció!
Mi az én pozícióm? Erős-e a helyzetem? Csak ugyan felesége vagyok a férjemnek? Tényleg így van, vagy ehhez valamit tennem kell?

A házasság példaképe a Krisztus és az Egyház képének.
Hadd kérdezzem meg, hogy ha egy feleség rosszul viselkedik, nem úgy, ahogy a fenti Igében van, akkor a jó férj elhagyja? Ha beteg a feleség, vagy ügyetlen, vagy ...., akkor elküldi?

Csodálatos Hóseás élete (ha már Net az extrém életeket hozta ide) Az ő felesége egyik ponton sem érintette a felsorolást, sőt.
És még is kitartott mellette a férje.
És ez a férj részéről jövő szeretet teszi alkalmassá a feleséget, hogy kibontakozzék az élete és valami megvalósuljon abból a felsorolásból, ami az Igében áll.
De ez nem emberi teljesítmény.
Férjként tudom, hogy belőlem két dolog jöhet.
Az egyik a papucs lét, a másik a diktátor.
Csak Isten Lelke által tudok úgy érezni és viselkedni, hogy a feleségem kibontakozzék mellettem.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 27., csütörtök 22:38 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
nemosinex írta:
Annyi sok derék asszony van a világon, aki nem tud vezetni, meg kézügyessége sincs, meg sok minden egyebe a felsoroltak közül...
Ezekkel az általános meghatározásokkal mindig az a baj, hogy egy ideális képet állítanak az ember elé, s amilyen a jó keresztény, iparkodik megfelelni annak, (vagy mondjuk most konkrétan az asszonyról lévén szó, a férj kezdi ahhoz méricskélni a feleséget) és hát látja hogy itt is, ott is hibádzik. Akkor vagy az önámítás-képmutatás kezdődik, vagy az őszintébbek beleroskadnak abba, hogy nem tudnak olyanok lenni, mint az a Másik, az Ideális vagy Igazi vagy mittoménki. Ez a nyomorult teljesítménycentrikus, világi iparkodás teszi tönkre a keresztény életet is.
Nem egyszerűbb, ha mindenki ráhagyatkozik arra a személyes útra, amin Isten Lelke akarja vezetni, hogy azzá az egészen egyedi valakivé váljon, aki ő maga?


De hiszen ezt tesszük, Nemosinex.
Versenyezni meg csak magammal szoktam...hogy ami ma nem sikerült, az holnap jobban Krisztusra figyelve sikerüljön.
Tudod, mi is nemo sine X-ek vagyunk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 28., péntek 06:41 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
viewtopic.php?f=22&t=507&p=55338#p55338

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 28., péntek 06:46 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
csak aszittem a fentiek alapján, hogy barnából szőkére kell váltani...
(közbejött ez a hozzászólás itt, tehát úgy értem, hogy ha derekak akarunk lenni, akkor olyanokká kell lenni, mint a meghatározás szerinti derék asszony, s hát ha pl. nincs kézügyességünk vagy nem vagyunk elég kreatívak, akkor buktuk a témát - mert ugye, meg tudjuk-e izomból egy centivel is növelni a magasságunk?)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 28., péntek 10:06 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Szia Nemo!

Milyen érdekes volt, hogy ugyanaz az ige milyen tökéletesen két irányt hozott ki :*:
nekem is lenne min nyomasztani magam, mert pl nem tudok főzni, csak ugyanazt a pár egyenízű kaját váltogatom, és valahogy ha a legjobb alapanyagokat veszem is, és rászánom az időt, és már gyülekezeti tesók is átjöttek, hogy főzni tanítsanak, többször is, de valahogy az én kezeim közül elképesztő kaják jönnek ki. És tudom, hogy egy ideális feleség az jól főz. De jó azt látni, hogy a férjem így is szeret, és nem cserélne el egy ideális feleségre :*: és ez megnyugtató. Így mindenki lehet derék asszony a saját erősségeivel. (de amire felszabadít ez a rész, hogy ne csak otthon ülő porcelánbabák legyünk - amiről te is írtál korábban)

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 28., péntek 13:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Szerintem a mennyországban is lesz egy kétbalkezes részleg. Én ott akarok lenni, mert ott humorosabb lesz talán az élet, mint az ideális osztályon. (Már korábban szóltam az Úrnak, hogy ahol én leszek, lehetőleg ne a Golgota Gospel nyomja :wink: De AP jöhet, meg az összes krimi-analfabéta)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 28., péntek 14:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
amit szem nem látott, fül nem hallott...

nem lesz panasz a zenére (sem) sztem :*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 28., péntek 18:39 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
hogy azzá az egészen egyedi valakivé váljon, aki ő maga


Azzá az egyedi valakivé váljon, akire az Úr Jézus formálja.
Ez a formáltatás fájdalmakkal, örömökkel, pofára esésekkel, felemeltetésekkel, stb jár...., sőt halállal és egy új felnövekedésével, amiben már lehetnek olyan bekezdések is, ami a derék nőt jellemzi. Sőt, szerintem már téged is jellemez egy-két bekezdés, még akkor is, ha tudatosan ódzkodsz ellene, mert nem akarsz sablon lenni :-)

Kedves Nemosinex, mit jelent részletesen, hogy "önmaga", nekem ez homály "önmagamra" nézve is.
Értem pl. hogy van olyan nóta, hogy "az légy aki vagy, érezd jól magad", de én momentán akkor érzem a legrosszabbul magam, ha az vagyok aki vagyok.

Persze nem KELL olyannak lenni, mint a derék nő, hanem olyan leszel, ha az Úr Jézus formálhat, lehet észre se fogod venni, csak azt mondod, ez olyan messzi cél.....

Szerinted Teréz anya tudta, hogy ő derék gyermeke Istennek? Vagy Liza néni tudta, hogy milyen ikonná válik?
Dehogy....
Csak élték a napi hétköznapi életüket, tették, amit a Lélek mutatott nekik, jártak az előre elkészített jó cselekedetekben.

A példabeszédek Igéi számomra is inkább nyitásnak tűntek, olyan nyitásnak, amiben olyan életterek jelennek meg, ahol egy ember (asszony ember :-) ) kiteljesedhet.
Pl. ő néz ki egy mezőt, feladatokat oszt ki, észreveszi a rászorulókat és abból az anyagiból, ami a családé, nekik is oszt. Ezek mind olyan feladatok, amik segítenek abban, hogy ne legyen babaház a családi otthon.
Én is erre gondoltam, mint Indu.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 29., szombat 14:01 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
1Móz 1 írta:
16 Az asszonynak monda: Felette igen megsokasítom viselősséged fájdalmait, fájdalommal szűlsz magzatokat; és epekedel a te férjed után, ő pedig uralkodik te rajtad.

gyakorlatilag ENNEK az átoknak a működéséről és a "második Ádám" általi feloldásáról beszélgetünk, ha én egyáltalán jól értem :)
Szerintem a második Ádám vagyis Jézus ebből nem váltott még meg bennünket, ahogy a testünk megváltása sem történt meg:
16Az asszonynak monda: Felette igen megsokasítom viselősséged fájdalmait, fájdalommal szűlsz magzatokat; és epekedel a te férjed után, ő pedig uralkodik te rajtad.
17Az embernek pedig monda: Mivelhogy hallgattál a te feleséged szavára, és ettél arról a fáról, amelyről azt parancsoltam, hogy ne egyél arról: Átkozott legyen a föld te miattad, fáradságos munkával élj belőle életednek minden napjaiban.
18Töviset és bogácskórót teremjen tenéked; s egyed a mezőnek fűvét.
19Orcád verítékével egyed a te kenyeredet, míglen visszatérsz a földbe

Ahogy a fenti tételekből sem lettünk még megváltva, tehát átkozott a föld, gazt terem a haszonnövények helyett. Fáradságos munka és veríték.
Tehát a családi felállás a bűnbeesés óta érvényben van és tudtommal ezek a dolgok csak az 1000évesben fognak alapvetően megváltozni.

Idézet:
exrefis írta:
Azt sem látom, hogy a Tim. 3. a 19.sz végén érvényét vesztette volna.


állítottam ilyet?

amit viszont állítok (és később kicsit magyarázom is): az EGYENRANGÚság nem "Isten találmánya", az EGYENLŐ FONTOSSÁG viszont IGEN!

Igen, de így most már nem tudom minvitatkozunk. Isten rendelte a családban a ffit vezetőnek. Ez nem egyenrangúság, de nem törli el az egyenlő fontosságot.
Az zavar egy kicsit, hogy bármikor a férfi vezető szerepe előkerül, ahhoz azonnal a nő gonosz elnyomását társítják, vagy jobb esetben "babaházat". Holott ez nem így van.
Ha a ffi szereti a feleségét, akkor az asszony nagyon jól éreztheti magát és a vezetést nem elnyomásként éli meg. A permanen domonanciharc viszont erodálja a szeretetben induló kapcsolatot is.
Ha pedig nem szeretei, akkor teljesen mindegy ki a domináns, már el van rontva az egész. Szerintem.
Tény, hogy a jó házassághoz két ember kell, a rosszhoz elég egy is.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 29., szombat 14:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
bármikor a férfi vezető szerepe előkerül, ahhoz azonnal a nő gonosz elnyomását társítják, vagy jobb esetben "babaházat"


Hát azért, mert a példaszerű hívő vezető egy borzasztó vékony határmezsgye. De ez a mostani, amit kihoztunk, olyan perspektivikus nekem. Nekem valahogy ez az első, hogy békességem van abban, amire jutottunk. Mert máskor mintha máshova kerültek volna a súlyok.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 29., szombat 14:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Hát azért, mert a példaszerű hívő vezető egy borzasztó vékony határmezsgye.

Kedves Indu!
Nem borzasztóan vékony, hanem nincs. Azaz nincs tökéletes keresztény, csak ilyen magunkfajta "hús-vér"(copyright by Net) :)
De Isten a tökéletlen ffi és nő kapcsolatát a ffi vezetésére bízta.
Ez nem azt jelenti, hogy a nő ettől butább a ffi meg okosabb lesz, hanem azt, hogy az ilyen felállást, döntéseket áldja meg az Úr. Ez pedig elég ok, hogy így csináljuk.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 29., szombat 17:24 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Sztem ez túl kategorikus, hogy csak ezt a felállást áldja meg. A Debóra-félét is megáldotta, jobb híján. Vagy eszembe jut a gyülinkből egy nagyon visszahúzódó férj, egy irányító feleséggel. Egy barátom udvarolt a lányuknak, és fel is hozta a leányzónak, hogy ez nem annyira ideális/szokványos leosztás. Mire a lány azt mondta, ez így van, de akkor a tutyi-mutyi embereknek most ne legyen felesége?!
Szerintem lehet az is egy helyzet, hogy kipótoljuk egymás hiányosságait, és ettől még lehet rajta áldás. Jobb, ha a papírforma, és tudom, hogy most könnyen adódik a válasz, hogy ha valaki hisz, akkor MINDENT megkaphat, így a személyiségjegyeit is sarkaiból kifordíthatja ÉS EZ IGAZ. De ezzel együtt is megvan sztem mindenkinek ez vagy az a nyűge, ordító jellemhibája stb. amivel együtt beteszik a koporsóba.
Persze, lehet, hogy egy hívőnek nem szabadna így beszélni, nem tudom.
Vélemény?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 29., szombat 17:31 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
(tulajdonképpen, még ha így is van, belenyugodni nem szabad - asszem ezzel a kiegészítéssel már vállalható keresztény mércével is a fenti)

Még egy kérdés, Ex, ha megengeded (a tanulás vágya hajt, őszintén, szóval részletes választ kérek ((és persze másoktól is, örömmel))) miben látszik az, hogy otthon te vagy a fej, ez mikben manifesztálódik?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 29., szombat 18:24 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
A legnagyobb változást a feleségemnél abban élem meg, hogy pl. ha valahol vendégségben vagyunk és ő menni akar, akkor régen simán kivonult, képeket vágott, látványosan nyaggatott mindenki előtt, hogy menjünk.
Most már közel sem így teszi, ill. én is jobban tartom magam a megbeszélt időhöz.
:-)

A gyerekek felé is kiáll értem, nem hord le előttük, jelzi feléjük, hogy megkérdezzük még apát, majd ő dönt.

Abban is érzem a változást, hogy amikor beszélgetünk a napi Ige kapcsán, akkor figyel rám.

Sok mindenben nem vagyok fej a családban és nem is akarok az lenni.
Pl. nem fogom önkényesen eldönteni, hogy költözzünk vidékre, mert nekem ott jobb lenne, és nem fogom önkényesen dolgozni küldeni a feleségem, ha ő itthon van a gyerekkel és nem fogom önkényesen eldönteni, hogy mennyit kell szülnie, stb.
Aki ilyen fej, az nekem fúj.

_________________
Békesség Istentől


A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára pauler 2011. jan. 29., szombat 19:49-kor.

Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség