Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő
 

Re: Nők a Bibliából; Isten az Asszonyok MEG AZ ÉLET
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 24., szerda 00:07 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Indu írta:
Szerintem ha Sára azt mondta volna, hogy bocs, de nem fogok lefeküdni a fáraóval - hát nem tudom, lehet, hogy az ókorban nem szabadott ilyet mondani a férjnek, de mai fejjel nem tűnik valami elvakult engedetlenségnek. Persze, ha Sára erős hite volt mögötte, hogy Isten meg fogja szabadítani ebből, akkor oké. De ha csak sodródtak az eseményekkel, akkor azt gondolom, lett volna más jó választásuk is.

Üdv:
Indu


Hogy Ábrahám és Sára történetét megértsük, szükség van az akkori történelmi háttér, szokások ismeretére is.
Az "uralkodók” háremébe nem volt olyan egyszerű bekerülni. A kiszemelt "ara" egy felkészítési időszakon kellett, hogy átmenjen, ez hónapokig eltarthatott, lásd és vö. Eszter könyve:

Eszt. 2,12
Egy-egy leányra akkor került sor, hogy bemenjen Ahasvérós királyhoz, ha letelt a nők számára előírt tizenkét hónap, mert ennyi ideig tartott a szépítésük. Hat hónapig mirhaolajjal szépítették őket, hat hónapig pedig balzsamokkal és más női szépítőszerekkel.


Ábrahám és Sára tisztában volt az „udvarokban” lévő szokásokkal, valamint rendelkeztek Isten ígéretével, Ábrahám ezért "merte" meglépni ezt a lépést.

Sára hite abban nyilvánult meg, hogy hitt a férje „Hitében”, és igaza volt, mert miután Ábrahám imádkozott, Isten gondoskodott róla, hogy a fáraó megértse, Sárához egy ujjal sem érhet hozzá.

Tehát Sára nem feküdt le a fáraóval, Ábrahám nem dobta oda koncként a feleségét, hanem igaz embernek bizonyult ebben az esetben is.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten az Asszonyok MEG AZ ÉLET
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 24., szerda 07:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Golgotavirág!

Idézet:
Senkit se szóljanak meg, kerüljék a viszálykodást, legyenek megértőek...

hm. egy fórumra ha kitesszük bármely írásunkat, fel kell vértezni magunkat a gondolattal, hogy arra reagálni fognak. Szabad vélemény nyilvánításom nem megszólás, és mint írtam az ízlések eltérőek lehetnek, tehát maximálisan megértő vagyok :*:

De pl. ha megengeded, még egy személyes véleményem, hogy az ilyen típusú ige citálgatással én -személy szerint- (kérlek ne vedd személyes támadásnak, ha ez eltér a te álláspontodtól) óvatosabb vagyok. Tényleg csak a példa kedvéért írom, hogy megvilágítsam, hogy mire gondolok.

A piros szín (köszi, hogy módosítottad) egy fórumon (kivéve Admin, nyilván) felsőbbrendűség kifejezésének, kiabálásnak hat. (Lásd tanító néni pirossal beleír a füzetedbe esete.) Erre pl. magas labda lett volna három kegyességi igehelyet beidéznem. Szerintem ez a fajta igecitálás nem biztos, hogy helyén való. Ez apró betűs rész, azt csinálsz az infóval, amit akarsz. Jó szándékkal született.


A modinak jelzem, hogy, ha tudja, változtassa meg a címet.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten az Asszonyok MEG AZ ÉLET
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 24., szerda 08:02 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Fony,

Erre a vonatkozására nem gondoltam, köszönöm a kiegészítést.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten az Asszonyok MEG AZ ÉLET
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 24., szerda 18:14 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Indu, kibököm végre mire gondolok! :-)

Ha közös a szempont, akkor lehet közös úton járni.

A közös szempont pedig keresztyén emberek számára nem lehet más, mint Isten Országának növekedése a társam, a közös és a saját életemre nézve.
Ha a férjem HÍVŐ és nem tudja a pénzt kezelni, akkor nem hiszem, hogy úgy fog növekedni Isten Úrsága a férfi életében - ebben a fontos kérdésben -, hogy a nő dönt helyette és a nő vállalja a felelőséget a döntésekért.
A férfi ezen a területen megreked a hitében, nem látja, hogy Isten Úr akar lenni és KÉPES ÚRRÁ LENNI a pénzügyek tekintetében is.

Ábrahámnak szükség volt ezen a próbán átmennie.
Ha Sára lebeszéli róla, akkor anyagi értelemben és még erkölcsi értelemben is sokkal jobban jöttek volna ki a dologból, de Ábrahám nem növekedett volna az Istennel való kapcsolatában!

És hogy mekkora áldozatot vagyunk képesek elhordozni a szerettünkért?
Szerintem Sára ebben is példa, ha tetszik, ha nem.....

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten az Asszonyok MEG AZ ÉLET
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 24., szerda 19:10 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
És még csak annyit, hogy Ábrahámnak szüksége volt arra, hogy MEGTAPASZTALJA, az Úr aki elhívta többek között Úr az éhínség és a Fáraó felett is.
Jób mit mond a próbája végén?

Jób 42.5. Az én fülemnek hallásával hallottam felőled, most pedig szemeimmel látlak téged.

Szóval nekem az a kérdésem, hogy a hívő asszonyoknak és főleg a hívő férjeknek mennyire szempont Isten Országa épülése az életük minden területére nézve és hogy ebben segítőtársak-e a hívő asszonyok a férjük mellett?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten az Asszonyok MEG AZ ÉLET
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 19:44 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 13., szombat 13:49
Hozzászólások: 440
Idézet:
Kedves Golgotavirág!

Idézet:
Senkit se szóljanak meg, kerüljék a viszálykodást, legyenek megértőek...

hm. egy fórumra ha kitesszük bármely írásunkat, fel kell vértezni magunkat a gondolattal, hogy arra reagálni fognak. Szabad vélemény nyilvánításom nem megszólás, és mint írtam az ízlések eltérőek lehetnek, tehát maximálisan megértő vagyok :*:

De pl. ha megengeded, még egy személyes véleményem, hogy az ilyen típusú ige citálgatással én -személy szerint- (kérlek ne vedd személyes támadásnak, ha ez eltér a te álláspontodtól) óvatosabb vagyok. Tényleg csak a példa kedvéért írom, hogy megvilágítsam, hogy mire gondolok.

A piros szín (köszi, hogy módosítottad) egy fórumon (kivéve Admin, nyilván) felsőbbrendűség kifejezésének, kiabálásnak hat. (Lásd tanító néni pirossal beleír a füzetedbe esete.) Erre pl. magas labda lett volna három kegyességi igehelyet beidéznem. Szerintem ez a fajta igecitálás nem biztos, hogy helyén való. Ez apró betűs rész, azt csinálsz az infóval, amit akarsz. Jó szándékkal született.

A modinak jelzem, hogy, ha tudja, változtassa meg a címet.

Üdv:
Indu


Kedves Indu!

Hidd el nem a magam szórakoztatására nyitottam a témát Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok , és természetes ha reagálnak rá, és van véleményük azoknak akik olvassák.

A megszólást arra a gondolatodra értettem idézem még egyszer mert látom nem értetted melyikre gondolok de lehet hogy én értettelek félre.
"még a hosszúságuk ellenére is akadhatott pár olvasó" De mindegy nem ez a lényeg.


Idézet:
A piros szín (köszi, hogy módosítottad) egy fórumon (kivéve Admin, nyilván) felsőbbrendűség kifejezésének, kiabálásnak hat. (Lásd tanító néni pirossal beleír a füzetedbe esete.) Erre pl. magas labda lett volna három kegyességi igehelyet beidéznem. Szerintem ez a fajta igecitálás nem biztos, hogy helyén való. Ez apró betűs rész, azt csinálsz az infóval, amit akarsz. Jó szándékkal született.


:) (szívesen) Abban igazad van, hogy a piros a legélénkebb szín, de amint az már korábban is feltűnhetett számodra( mert olvastál: Nők a Bibliából; Isten és az Asszonyok témában hisz ebből született az új témád ) hogy színes élénk színeket használok az elejétől fogva, így szerintem csak te érezhetted ezen a fórumon hogy
Idézet:
felsőbbrendűség kifejezésének, kiabálásnak hat.


Érdeklődve várom az új címet.

Szeretettel : Golgotavirág

_________________
„De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek.” (Mt 6:33)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten az Asszonyok MEG AZ ÉLET
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 25., csütörtök 21:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Érdeklődve várom az új címet.

Ahogy megígértem, azonnal el is küldtem a kérésemet a topik moderátorának. Nem nálam van a labda. Igazad van, a megfogalmazásom annál a mondatnál valóban cinikus volt. Ezért utólag elnézést kérek. És most legyünk újra on-topik :)

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten az Asszonyok MEG AZ ÉLET
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 26., péntek 05:46 
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2009. jún. 13., szombat 13:49
Hozzászólások: 440
Idézet:
De pl. ha megengeded, még egy személyes véleményem, hogy az ilyen típusú ige citálgatással én -személy szerint- (kérlek ne vedd személyes támadásnak, ha ez eltér a te álláspontodtól) óvatosabb vagyok.
... Szerintem ez a fajta igecitálás nem biztos, hogy helyén való.


Akkor még sem volt ez igecitálgatás ! A szép ige amiről szó van =>
Senkit se szóljanak meg, kerüljék a viszálykodást, legyenek megértőek, teljes szelídséget tanúsítva minden ember iránt."/Tit 3.2/

Idézet:
így még a hosszúságuk ellenére is akadhatott pár olvasó, de ez szigorúan privát vélemény


Idézet:
Igazad van, a megfogalmazásom annál a mondatnál valóban cinikus volt . Ezért utólag elnézést kérek.


Senkit se szóljanak meg, kerüljék a viszálykodást, legyenek megértőek, teljes szelídséget tanúsítva minden ember iránt."/Tit 3.2/


Szeretettel: Semmit ne tegyetek önzésből, se hiú dicsőségvágyból, hanem alázattal különbnek tartsátok egymást magatoknál; /Fil.2.3/

Golgotavirág
:)

_________________
„De keressétek először az ő országát és igazságát, és ezek is mind ráadásul megadatnak nektek.” (Mt 6:33)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten az Asszonyok MEG AZ ÉLET
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 26., péntek 06:19 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Értjük, hogy neked van igazad, de:
"Aki szeret, megbocsát -
ragyog az ég fátyla..."
(Babits Mihály)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten az Asszonyok MEG AZ ÉLET
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 26., péntek 07:56 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Ez az utsó, amire reagálok ebben a témában. A citálgatást arra értettem, hogy elég lett volna annyit írnod, hogy engem bántott, hogy itt meg itt cinikus voltál. Ebből értettem volna, és nem kellett volna kegyes csomagolópapírba tenni. De ha hozzád ez áll közel, csomagold. Nekem nem jön be, de másnak bejöhet. Ízlés dolga.

Szétoffolódik a topik egy ideje, szerintem lekerekítettük a történetet. Ha valami, akkor ez a szál tényleg elkanyarított egy -számunkra- izgalmas beszélgetést. Fejezzük be, OK?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten az Asszonyok MEG AZ ÉLET
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 26., péntek 08:01 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Péter,

Tulajdonképpen igazad van, és úgy látom most, hogy ez az út igaz, amit te írsz. Mert azt határozottan látom, hogy amikor -hitben- történik az engedelmesség, akkor valóban áldás van rajta. Valószínűleg akkor van a gáz, amikor nem engedelmességről, hanem sodródásról van szó.

Most örülök magamnak :*: és bizakodó vagyok.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten az Asszonyok MEG AZ ÉLET
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 26., péntek 10:04 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 07., csütörtök 06:47
Hozzászólások: 143
Tartózkodási hely: Dunaújváros
Mindenkinek!

A téma jó, a címet átírnám, de nem találtam a módját, ezért "Admin"-hoz fordulok!

Békességet Mindenkinek!

Szeretettel Anti


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten az Asszonyok MEG AZ ÉLET
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 26., péntek 10:28 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Köszönjük :*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Nők a Bibliából; Isten az Asszonyok MEG AZ ÉLET
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 26., péntek 13:03 
Offline

Csatlakozott: 2008. jún. 22., vasárnap 10:47
Hozzászólások: 95
Indu írta:
De pl. ha megengeded, még egy személyes véleményem, hogy az ilyen típusú ige citálgatással én -személy szerint- (kérlek ne vedd személyes támadásnak, ha ez eltér a te álláspontodtól) óvatosabb vagyok. Tényleg csak a példa kedvéért írom, hogy megvilágítsam, hogy mire gondolok.


Kedves Indu!

Az hogy Golgotavirág Igét idéz,azt azért teszi,mert erre indítja a Szentlélek.De egyébként a hívő embereknél ez így szokott működni.Akik napi kapcsolatban vannak az Ő Istenükkel,az Úr Jézussal,azoknak az adott esetben eszébe juttat egy Igét,ami lehet hogy saját életére nézve egy tanács,vagy egy feladat előtt állva dönteni segít.Esetleg tovább kell adnia,hogy vigaszt nyújtson másoknak,vagy mint most Nálad,valamire figyelmeztetett.Tovább adott Neked valamit,amit ő is úgy kapott.
Hogy Te hogyan élsz ezzel,ez már a Te döntési jogod,mert Isten az embernek szabad akaratot is adott.Dönthet mellette,vagy ellene.(Most itt nem akarok abba belemenni,hogy aki hisz Istenben,esetleg templomba is jár,sőt még a Bibliát is olvas,az még nem döntött Isten mellett.Az még csak Isten közelében él,de nem Vele.Erről bővebben a Vallásosság és Hit topikban lehet olvasni.)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 26., péntek 13:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
gratulálok...

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség