Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Következő
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 28., vasárnap 16:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Indu írta:
de most ha jól értem, itt pozitív gyümölcs volt kérdezve, dicsérni meg szabad a szomszéd kölköt is :*: Net, ne csigázz, mondjál róluk jót, ha van - semmit nem tudok róluk. Persze, ha gázos társaság, akkor visszavonulót fújok.


Kedves Indu!

Jól értetted, kifejezetten CSAK a pozitív gyümölcsökre lettem volna kíváncsi.

Igen, "gázos" tanításaik is vannak, annyira gázosak, hogy időközben Net erre valószínűleg rájött, és azért nem akar még a pozitív gyümölcsökről sem beszélni, hogy a "gázosak" szemre kívánatossá ne váljanak mások számára, és nehogy egyenek belőle.

De ha rosszul gondolom, ahogy ismerem, úgyis kijavít. :wink:

A gázos dolgok ellenére úgy gondolom megvan a maguk feladata és célzott rétege a magyarországi evangélizálás palettáján, de ennek megvitatása már egy másik támakörbe tartozna.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 28., vasárnap 16:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
1 Timóteus 2:11-12: “Az asszony csendben tanuljon, teljes alázatossággal. A tanítást azonban az asszonynak nem engedem meg, sem azt, hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendben.”

Ez mondjuk kábé annyira egyértelmű, mint a vérevés tilalma. Mé' nem tartjuk be őket valjon?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 28., vasárnap 16:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
nemosinex írta:
Idézet:
1 Timóteus 2:11-12: “Az asszony csendben tanuljon, teljes alázatossággal. A tanítást azonban az asszonynak nem engedem meg, sem azt, hogy a férfin uralkodjék, hanem legyen csendben.”

Ez mondjuk kábé annyira egyértelmű, mint a vérevés tilalma. Mé' nem tartjuk be őket valjon?


Mert arra hívattunk el, hogy ne csupán a "betűnek", hanem a Léleknek engedelmeskedjünk.
(szerintem)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 28., vasárnap 16:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Nx,

És a tanításon az igehirdetést érted, vagy egy Bibliakör megtartását is, esetleg a fórumon való irkálást is. Nekem ez kérdés.
Meg az is tény, hogy egy csomó nők által elkövetett igehirdetés is nagyon áldott. Nem látok tisztán ebben.

Kedves Fony,

Igaz, hogy OFF, de léci 3 mondatban írd már le, hogy mi a fő lényege ennek a KSZE csapatnak? Csak azért kérdem, mert ha minősített eset, akkor nem nagyon propagálom a honlapjukat, meg amúgy is kíváncsi lettem.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 28., vasárnap 17:15 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 01., vasárnap 19:48
Hozzászólások: 1002
Indu írta:
Kedves Fony,

Igaz, hogy OFF, de léci 3 mondatban írd már le, hogy mi a fő lényege ennek a KSZE csapatnak? Csak azért kérdem, mert ha minősített eset, akkor nem nagyon propagálom a honlapjukat, meg amúgy is kíváncsi lettem.

Üdv:
Indu


Kedves Indu!

Várok még egy keveset, hátha Net is megszólal az ügyben, mert (bár közvetlen tapasztalataim vannak velük kapcsolatban) korántsem biztos, hogy én tudom a tutit.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 28., vasárnap 18:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!

Már egy kicsit továbbhaladt a topik, csak most reagálok- nézzétek el nekem.. :oops:

Nem kell ahhoz feministának lenni, hogy az asszony jól érezze magát a házasságban- hiszen ha elolvassuk a derék asszony dícséretét, láthatjuk, sok- sok fontos dolog felől gondolkodik bibliai példaképünk, valószínűleg művelt is volt, tudta, mennyi egy meg egy...ha mezőt vásárolt, s nagy messziről is beszerezte, amire a családjának, s háznépének szüksége volt.Ma lehet, hogy menedzsernek írnák be, ha foglalkozását kérdeznék..
Hogy nem ő ül a kapuban a vénekkel, hanem a férje, ez nyilván nem zavarja- emellett ő boldognak érzi magát- a fiai legalábbis ezt mondják- s mondhatom, hogy a gyerekek elég pontos fokmérői a családi légkörnek. Bárcsak jobban hasolítanék erre a derék asszonyra!
Abban azért azonosságot látok, hogy fő feladatomnak tartom én is, hogy" vigyázzak a háznépem dolgaira"- tudják ezt a gyerekek is- ha valami rázós ügy anyánál átmegy, akkor már nyert ügyük van.

"Az ő száját bölcsen nyitja meg, kedves tanítás van a nyelvén"- itt valahogy lemaradt az, hogy kiket tanít- csak nőket? gyerekeket?vagy netán férfiakat is? Nekem ez a prédikálhat-e nő? olyan nyitott kapu döngetésnek tűnik- hiszen protestáns szószékeken gyakran hallgathatunk nagyon jó női prédikátorokat. Több lány bizonyságtételét is hallottam, hogyan értették meg, hogy az Úr lelkészi szolgálatra hívta el őket- de ezt nem érintették, hogy kizárólag majd kik felé hangzik el az evangélium, amit hirdetni fognak. Arra azért olyan jó gondolni, hogy az Úr Jézus feltámadásáról egy nő vitte a hírt- férfiaknak is.


Házasságunk elején joggal tűnhetett úgy, hogy én viselem a kalapot- hiszen én már dolgozó nő voltam, míg a férjem az egyetem padjait koptatta - de mi tudtuk, hogy ez nem így van.Bár én vagyok az idősebb,elfogadtuk magunkra nézve az Efézus 5: 23-mat.
A nagy döntéseket együtt hoztuk az Úr előtt.
Az anyagiakkal való gazdálkodást egy hívő házaspártól tanultuk- az volt a lényege, hogy a hónap elején elosztottuk a pénzt- megvolt a fix bevétel, s nagyjából a fix kiadások- s a meghatározott összegeket igyekeztünk nem túlllépni, addig nyújtózkodtunk, ameddig a takaró ért .Amikor pl. tönkrement a Trabantunk, akkor előbb ki kellett gazdálkodni az alkatrészre valót-s csak aztán furikázhattunk tovább.
"Az Úr áldása, az gazdagít meg, és azzal semmi nem szerez bántást" Példabeszédek 10: 22- ezt az Igét gyakran megtapasztaltuk- ahogy nőtt a család, úgy nőttek a lehetőségek is anyagi téren is, kézzelfoghatóan éreztük: az Úrnak gondja van ránk.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 28., vasárnap 18:40 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
Idézet:
Kedves Nx,

És a tanításon az igehirdetést érted, vagy egy Bibliakör megtartását is, esetleg a fórumon való irkálást is. Nekem ez kérdés.
Meg az is tény, hogy egy csomó nők által elkövetett igehirdetés is nagyon áldott. Nem látok tisztán ebben

Én sem látok tisztán. Nem értem például azt sem, hogy a "betű" lehet-é ellentétben a Lélekkel ebben a dologban. Vagy hogy lehet-e ezzel érvelni, hogy nem a betűnek engedünk, hanem a Léleknek, mert ez nem olyan dolog - talán - mint amikor a mentát megadjuk a törvényből, a nagyobb dolgokat pedig elhagyjuk, hanem ez világos utasítás.
Azt én is látom, hogy vannak áldott igehirdetések, például nálunk is ilyeneket tart a lelkésznőnk, de hogy eredetileg hogyan alakult úgy, hogy a nők kezdtek tanítani a határozott utasítás ellenére, nem tudom. Mert a későbbi esetek nyilván a szokásjog alapján is előfordulhattak. De például SEÁ és még sokan, úgy tudom, elég egyértelműen foglalnak állást a lelkésznők felszentelése ellen, s lehet, ha őket megkérdeznénk, a református egyház mélyrepülésének egyik okát ebben jelölnék meg, hogy eltértünk az Isten szerinti rendtől.
Nekem a Fórumon való női írkászással kapcsolatban is vannak kétségeim, annak ellenére, hogy szeretem (de ez testi dolog). De ha egyértelműen megérteném, hogy nem kell csinálni, akkor kérném az erőt, hogy abba tudjam hagyni.
A vérevéssel kapcsolatban is így látok. Nem jó, ha üdvösség-kérdést csinál az ember belőle, ugyanakkor engedelmességi kérdés.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 28., vasárnap 18:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Kedves Erika,

Kár lett volna, ha ezt nem írod le. Egyáltalán nem haladtunk túl ezen :) Jó, hogy ezt leírtad, mert valahogy még bele se illesztettem a derék asszony dicséretét a keresztény feminizmusomba :*: Mindig csak azok az igék forogtak a fejemben, hogy hallgasson, engedelmeskedjen, szolgáljon, kérdezze meg a férjét stb. És nyilván a hátam is borsódzik attól, hogy én vezessem a családot, tehát nem akarok én vezető szerepre törni, csak valahogy olyan agyatlan robot (persze mosolygó, és szolidan felékesített, és szelíd) képe lebegett mindig a szemem előtt, és ez a szerep nekem nem tetszett. Ezért is hadakoztam mindig. Nem tudom miért nem illesztettem ebbe még sose az általad idézett igét. Furcsa. De örülök, hogy legalább most rányitottad a szemem.

(Volt pl egy fiú, aki még lány koromban kifejtette, hogy ő úgy képzeli, hogy a felesége mondja meg, hogy milyen színű legyen egy valami, ő meg a valami érdemi lényegét dönti el. Hát ez nekem annyira nem imponált.)

A másik kérdésre, hogy prédikálhat-e - nyilván halljuk, hogy prédikálnak, csak mi van, ha ez az ige alapján nem helyes. Tulképpen az is látszik, hogy ezt nem fogjuk tudni megoldani itt, de a véleményekre kíváncsi vagyok. Szerencsére nem érzek elhívást ilyesmire, így zsigerekbe nem vág a kérdés.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 28., vasárnap 18:55 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Nekem a Fórumon való női írkászással kapcsolatban is vannak kétségeim, annak ellenére, hogy szeretem.

óóó
végülis tényleg logikusan adódik, hogy ez is felvetődjön
a vérevést én is engedelmességi kérdésnek látom (amellett, hogy egészségügyileg is profitábilisnak gondolom), és azt furcsállom, amikor valaki nem. de nyilván nem lenne benne az első 20-ban, hogy erről győzködjek valakit :)
hát, remélem lesz alkalmunk megkérdezni a mennyben, mi is volt a helyzet ezzel az asszonyok ne tanítsanak kérdéssel.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 28., vasárnap 21:42 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
a vér evés és a véreshurka evés között akad különbség, de ez lelki eredetű, a férfiakat előtérbe vágyakozó és a mindent jobban tudok nő között is akad különbség, de ez is lelki eredetű

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 29., hétfő 02:56 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Erika írta:
. Arra azért olyan jó gondolni, hogy az Úr Jézus feltámadásáról egy nő vitte a hírt- férfiaknak is.


Igen,
-vagyis feltámadása után ELŐSZÖR egy nőnek jelent meg az Úr,-
meg arra is jó gondolni, hogy az ELSŐ misszionárius nő a samáriai asszony volt.-

Hallottam teol-i előadást, ahol hangsúlyt kapott, hogy : Jézus volt az első, aki lerontotta a férfi és a nő közötti ószöv-i falakat.-- Zsidó férfi létére, megszólított egy samáriai nőt és beszélgetett vele,- sőt KIJELENTETTE magát neki.

Különben úgy tudom, hogy a női lelkészi szolgálat egyházi rendbe való vételének alapja ez az ige volt, de sok-sok vita folyt előtte:

Idézet:
Akik Krisztusba keresztelkedtetek meg, Krisztust öltöttétek magatokra. 
Krisztusban tehát nincs zsidó, sem görög, nincs szolga, sem szabad,
nincs férfi, sem nő, mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.
Gal 3,27-28

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 29., hétfő 07:17 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Loisz írta:
Akik Krisztusba keresztelkedtetek meg, Krisztust öltöttétek magatokra. 
Krisztusban tehát nincs zsidó, sem görög, nincs szolga, sem szabad,
nincs férfi, sem nő, mert ti mindnyájan egyek vagytok a Krisztus Jézusban.
Gal 3,27-28
Az, hogy Krisztusban egyek vagyunk, nem mond ellent annak, hogy Isten rendelt szerepeket a családban és az Egyházban is.
Ettől el lehet térni, de akkor annak ára van. Nyilván jobb ha egy nő vezeti a családot, ha a férfi nem hajlandó, vagy képtelen rá, csak akkor tudni kell, hogy az már nem Isten tökéletes akaratában van, tehát nem várhatók el az ígéretek és nem várhatók olyan gyümölcsök mint az igei esetben.
Az Egyházban is, a Krisztusban egyenlőség sérelme nélkül rendelt szolgálati ajándékokat, tekintélyeket, akiknek vezetni kell az Egyházat, de ha nem Ő választja ki Szelleme által a szolgálókat, hanem emberek, akkor úgyis mindegy. Felesleges vitatkozni, hogy szolgálhatnak-e nők, vagy sem.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 29., hétfő 18:21 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2007. okt. 25., csütörtök 20:49
Hozzászólások: 1814
Idézet:
Krisztusban egyek vagyunk,


Nemcsak egyek, hanem "egyenlőek" - az üdvösség tekintetében biztosan.-
Az egyházi szolgálat már valóban kritikusabb. Hiába jelent meg Krisztus először asszonyoknak,-- de az egyházát mégis Péterre alapította,.. meg Pálra...
A magam részéről sem nagyon értek egyet a lelkészi hivatás női betöltésével,- de valóban a Szentlélektől való elhivatás, küldetés a lényeg.

_________________
"A teljes Irás Istentől ihletett."
2.Tim.3,16


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 29., hétfő 20:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Szokták mondani a híres emberekkel kapcsolatban, hogy minden kiváló férfi mögött, aki igazán nagy teljesítményt tudott letenni az asztalra, ott áll a párja, a felesége. Nagy többségben ezeknek a kiváló embereknek a válláról minden problémát levesz a felesége, így neki csak annyi a dolga, hogy a komoly feladatára figyeljen, zavartalanul végigvezesse a pályán a labdát és a végén berúgja a gólt, létrehozza azt a teljesítményt, amely miatt híressé lesz. És ezzel meg is nyugodhatnánk, hogy a szokásos, biblikus szereposztás jól működik, az ószövetségi derék asszony példa ma is hatásos, működik.

Azt nem tudom, hogy ugyanabból a forrásból-e, de a fentinek a párját is szokták manapság mondani, miszerint nagyon sok híres nő mögött meg ott áll a férfi, aki mintegy kicsiszolja a gyémántot a kőzetből, de legalábbis biztos hátteret ad a nő nagyságának kifejlődéséhez. Itt különböző popsztárok kerülnek szóba elsősorban, mint a Tina Turner, Cher a bulvársajtóban és mások, mondjuk színésznők, esetleg politikus nők is. Milyen elszomorító, hogy a mai világ ezeket a női példákat mutatja fel erre a pozitív férj szerepekre, amikor az igazi női teljesítmény voltaképp meg sem jelenik.

Mert gondoljunk például a nagy magyar írónőkre. A férjüknél jóval nagyobb teljesítményt letett Szabó Magdánkra, Nemes Nagy Ágnesünkre, akik mögött mindvégig ott állt a párjuk, még holtában is. Szabó Magda szerintem inkább érdemelte volna meg a az írói Nobel díjat, mint sok más férfi, akik esélyesek voltak a magyarok közül. Általában is visszanézhetünk a nagyasszonyainkra a történelemben, de akár a reformátusság történetében is, ahol fontos, sokszor történelmi szerep jutott nekik. De a saját kálvinista nagyanyáinkra is büszkén visszanézhetünk, felnézhetünk a saját nagyasszonyainkra, akik tartásban, hitben, egyfajta jó értelemben vett szellemi függetlenségben önálló, kiváló teljesítményt mutattak fel. Vagy mutatták a bibliai derék asszony példáját, akik miközben a férjet tolták előre, láttuk az igazi emberi nagyságát.

Ez a nyüves feminizmus az, amelyik minden női teljesítményt egyenrangúnak akar láttatni, amely megkavarja az asszonyokat manapság. Amelyet a bulvár is támogat teljes mellszélességgel, amikor a műsorában a jó nevű, tehetséges művésznőink, nagyjaink mellé oda ültetik és ugyanolyan rangon kezelik a por_nózót és a teljesítményhiányos, való világos botránysztárt. Ezáltal le is nullázzák a valóban nagy női teljesítményeket. Észre sem vesszük, és meg sem látjuk már az igazán nagy női teljesítményt! Például ki tud a Kéthly Annáról valamit? Szomorú, de például én is csak felszínesen ismerem a történetét, pedig érdekel a politika. Kopp Mária éppen hogy eljut a tudatunkig, mert a jobbos média engedi szerepelni. De a botrány liba Lady Gaga zenéjébe még nekem is van betekintésem, mert tegnap úgy adódott, hogy egy ilyen zeneszámot meghallgattam. (Most is kiráz a hideg.)

Összefoglalva a fentiek velejét úgy, hogy a topik témájára is vonatkozzon, van olyan női teljesítmény, amelyik a szószékre való. De nem minden női teljesítmény való a szószékre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. nov. 29., hétfő 22:41 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
de az egyházát mégis Péterre alapította


Ez katolikus értelmezés, nem?
...és ezen a kősziklán építem fel az én anyaszentegyházamat(=> e kőszikla pedig a Krisztus volt I Kor 4,10)

Idézet:
feminizmus

Persze, alapvetően nagy gáz az egész.
De mindenképpen vannak olyan vonásai, harcai, amik meg nagyon is felvállalhatóak keresztényként is. Olyanokra gondolok, hogy egy munkahelyen 2 kezdő jött a céghez, a fiú kevesebb a lány több végzettséggel, több nyelvvizsgával - miért evidens, hogy a fiúnak ua. posztra több pénzt adtak, mikor még semmit nem tettek le az asztalra.
Vagy:
Tudományos előadás, magas tud. fokozatú emberkék - a férfit eszedbe nem jut úgy oda szólítani a pulpitushoz, hogy most Pisti előadását fogjuk meghallgatni, ellenben megesik, hogy per Marika szólítják oda a 100 tudományos fokozattal rendelkező nőt.
Vagy:
Miért evidens, hogy ha egy nőt elhagy a férje, és van gyereke, akkor jó eséllyel elszegényedik, és küszködik.
Vagy:
Svájcban kb a 70-es években kapták meg a nők a szavazati jogot
Vagy:
Az is egy harc volt, hogy a nők is tanulhassanak tovább, kb ezzel kezdődött a feminizmus.

Meg ilyenek. Szóval nem csak megveszekedett rossz dolgokért száll síkra.

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség