Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Következő
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 19., vasárnap 22:58 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
:*:
Kedves vagy, hogy hoztad nekünk ezt a verset!

én néha küzdeni akarok e szerep ellen, az gáz? asszem eddig még sikerült is picit. én élet(b)művész akarok lenni

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 20., hétfő 07:30 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
akkor én is idézek :)

ez meg anyám kedvenc verse volt (bizonyos körből):


Felszállani feleségem

Felszállani feleségem
Dehogyis tud, kérem szépen
Mert bár az ég tárva várja
Szatyorból van mindkét szárnya

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 20., hétfő 10:27 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Indu írta:
:*:
Kedves vagy, hogy hoztad nekünk ezt a verset!

én néha küzdeni akarok e szerep ellen, az gáz? asszem eddig még sikerült is picit. én élet(b)művész akarok lenni


Azt hiszem, a saját helyünkön- egyedülállóként vagy családban-feleség és anyaként -mindnyájan életművészek vagyunk, még akkor is, ha olykor éppen nem élvezzük
" az előadást."
Én így, deresedő fejjel, azért megpróbálom higgadtra venni a figurát, s elsősorban hálásan fogadni az újabbnál újabb feladatokat- azt tapasztalom, hogy így könnyebb az elvégzésük.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 20., hétfő 19:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Isten nélkül, Személy nélkül a legizgalmasabb munka/szolgálat/áldozat is idővel monoton cselekedetté silányul. (Maradok magam magamnak, miközben azt gondolom, hogy én másokért, de aztán kiderül és tudom én, még kideríteni se kell senkinek, hogy csak magamért.)

Hú ez lefáraszt...

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2010. dec. 22., szerda 16:30 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 19:22
Hozzászólások: 4328
Felteszek egy kis vidámságot Karácsony előtt. Hogy jobban értsük, mit is akarnak a nők és mit akarnak a férfiak:

http://www.youtube.com/watch?v=K9yXyy5FNRM

:) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 24., hétfő 12:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
Golgotavirág írta:
" ...Nem lehet valaki, asszony létére kiváló szakember és vezető beosztásban úgy, hogy közben, mint feleség és anya is megfeleljen a feladatának. Nem megy... "


az utóbbi napok "sokkja" számomra két statisztikai adat

az első könnyebben elintézhető, de ha már szóba került, azért röviden ideteszem: a magyar társadalom 95%-a előítéletes a romákkal/cigányokkal szemben

a másik hosszabb történet és kapcsolódik a Golgotavirág által idézett idézethez:
a társadalom döntő többsége szerint "a nő helye a fakanál és a gyerek mellett van"


amiért sokkolt ez a két dolog (önmagában nem meglepő): mindkettő JELENTŐS "FEJLŐDÉST" mutatott az elmúlt húsz évben, ha úgy tetszik, az elmúlt húsz év "vívmánya"...


még egy "csavar" a történethez: miközben ez így alakult (most már csak a második jelenségről beszélek), a gyermekvállalási SZÁNDÉK és a gyermeknevelés társadalmi ÉRTÉKE nőtt, viszont a tényleges gyermekvállalás JELENTŐSEN CSÖKKENT!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 24., hétfő 13:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
még egy "csavar" a történethez: miközben ez így alakult (most már csak a második jelenségről beszélek), a gyermekvállalási SZÁNDÉK és a gyermeknevelés társadalmi ÉRTÉKE nőtt, viszont a tényleges gyermekvállalás JELENTŐSEN CSÖKKENT!
Ez utóbbira a Magyar topicban reagálok.
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 24., hétfő 21:14 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
szerintem amúgy már az is pozitív, hogy a gyermekvállalás értéke nő. igen sok (tényleg sok-sok) ember úgy reagál már a 3 gyerekre, de aztán a 4+ gyerekszámra meg főleg, hogy szaporodnak mint a nyulak, meg minek ennyi gyerek, meg sok-sok lesajnáló gondolat/vélemény. ha már egy társadalomban belátják, hogy a gyerek érték - még ha nem merik is bevállalni - de hát az már tök nagy szó!
és tényleg érdekes volt nekem is szembesülnöm vele, de nagyon is érthető, hogy nem a konzerv vallásos országokban születik sok gyerek, ahol a nőnek ez a 101. púp a hátán, hanem pl a skandináv országokban ahol a GYES egy részét csak akkor tudja a család igénybe venni, ha az apa megy GYES-re, plusz egyéb más dolgokban is bevonódik. Én soha nem képzeltem úgy, hogy sok gyerekem legyen, és akár eggyel is kiegyeztem volna korábban (a férjem nagyon nem, igazából sok gyereket szeretne) és tulképpen úgy voltam vele, hogy láttam, hogy maximálisan besegít a szittelésbe, a minden nyűgbe, úgyhogy ilyen alapon azt mondtam, hogy így oké, így hajlandó vagyok több gyereket szülni, ha adódik. Nyilván ahol a munka mellett a házimunka, a gyereknevelés meg a nem tom mi csak a nő feladata, ott nem olyan vonzó lehetőség, hogy a nő 5-6 gyereket szüljön "magának".

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 24., hétfő 21:18 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
köszönöm, hogy elmondtad "helyettem" ezt a "vegyes váltóban felvehető GYES" lehetőséget, ez volt az egyik legszimpatikusabb intézkedés, amit ebben a riportban hallottam :)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 26., szerda 23:34 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Az igazán nő jól érzi magát a ffi vezette családban és nem akar vezető szerepet játszani. Szereti biztonságban érezni magát a férje védelmében és ellátásában. Nem neki kell kifelé képviselni, védeni a családot és nem neki kell erővel fegyelmezni a gyerekeket.
Nem harcol a férjével, hanem mellette áll mint segítő.
Nem érzi tehernek a családi munkát, amitől legjobb megszabadulni a kényelem érdekében és nem célja, hogy ezt minél nagyobb mértékben áthárítsa a férjére.
Biztos nem teljes a kép, viszont cserében a férfias férfiról, meg a család ideálról is elmondtam egy sor dolgot.


Kérdéseim:
1. Nem kell kifelé képviselnie/fegyelmezni vagy nem is teheti, mert úgy illik, hogy ...?
2. A ffi tehát nem végez házimunkát, vagy szinte alig, hiszen a nőnek nem teher, meg nem hárít, így szerencsére a ffi-nek már nem is marad /illetve ez olyan férfiatlan is lenne -- vagy ... ?

hogy értsük ezeket amiket írtál?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 27., csütörtök 06:05 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2009. jan. 10., szombat 15:04
Hozzászólások: 1823
A férj védelmezése és ellátása alatt élő asszony képe szép (kb. a 19.sz. végéig elképzelhető ideál, de) egyszerűen nonszensz, amióta az asszonyok ugyanolyan kenyérkeresők, mint a férfiak. Persze, kérdés, hogy addig is vajon olyan jól érezte-e magát a nő ebben a szerepben. Nyilván, aki nem érezte jól magát, az nem volt IGAZÁN NŐ, az magára vessen.
Amióta a nők munkavállalók, megnyílt az életük a kinti világ felé, és bizony nagyjából ugyanolyan mértékben kell nekik is képviselniük a családot (pl. egy szülői értekezleten vagy egy hivatali ügyintézésen pl., ami asszonymunka a legtöbb férfi szerint).
Ha viszont a kiindulópont, vagyis a "férj védelmezése és ellátása" hiányzik, ugyanakkor képviselni kell a családot kifelé is, meg még a házimunkát is örömmel végezni (és semmi segítséget nem várni a férfias férjtől), akkor nem csoda, hogy harc van otthon. Ahol nincs harc, ott már győzött a férfias férfi.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 27., csütörtök 06:50 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
10. Derék asszonyt kicsoda találhat? Mert ennek ára sokkal felülhaladja az igazgyöngyöket.
11. Bízik ahhoz az ő férjének lelke, és annak marhája el nem fogy.
12. Jóval illeti őt és nem gonosszal, az ő életének minden napjaiban.
13. Keres gyapjat vagy lent, és megkészíti azokat kezeivel kedvvel.
14. Hasonló a kereskedő hajókhoz, nagy messziről behozza az ő eledelét.
15. Felkel még éjjel, eledelt ád az ő házának, és rendel ételt az ő szolgálóleányinak.
16. Gondolkodik mező felől, és megveszi azt; az ő kezeinek munkájából szőlőt plántál.
17. Az ő derekát felövezi erővel, és megerősíti karjait.
18. Látja, hogy hasznos az ő munkálkodása; éjjel sem alszik el az ő világa.
19. Kezeit veti a fonókerékre, és kezeivel fogja az orsót.
20. Markát megnyitja a szegénynek, és kezeit nyújtja a szűkölködőnek.
21. Nem félti az ő házanépét a hótól; mert egész házanépe karmazsinba öltözött.
22. Szőnyegeket csinál magának; patyolat és bíbor az ő öltözete.
23. Ismerik az ő férjét a kapukban, mikor ül a tartománynak véneivel.
24. Gyolcsot sző, és eladja; és övet, melyet ád a kereskedőnek.
25. Erő és ékesség az ő ruhája; és nevet a következő napnak.
26. Az ő száját bölcsen nyitja meg, és kedves tanítás van nyelvén.
27. Vigyáz a házanépe dolgára, és restségnek étkét nem eszi.
28. Felkelnek az ő fiai, és boldognak mondják őt; az ő férje, és dicséri őt:
29. Sok leány munkálkodott serénységgel; de te meghaladod mindazokat!
30. Csalárd a kedvesség, és hiábavaló a szépség; a mely asszony féli az Urat, az szerez dicséretet magának!
31. Adjatok ennek az ő keze munkájának gyümölcséből, és dicsérjék őt a kapukban az ő cselekedetei!

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 27., csütörtök 08:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
nemosinex írta:
A férj védelmezése és ellátása alatt élő asszony képe szép (kb. a 19.sz. végéig elképzelhető ideál, de)
Kedves Nx!
Ebben nem értünk egyet. Ez a családi felállás sokkal régebbre nyúlik vissza. Egészen akkorra, mikor Isten kitalálta család intézményét. :)
Idézet:
egyszerűen nonszensz, amióta az asszonyok ugyanolyan kenyérkeresők, mint a férfiak.
Mint jeleztem nem csak az "igazán nőkről" írtam, hanem az "igazán férfiakról" is és az "igazán családról" is. És persze nem én találtam ki az egészet, hanem olvastam abban a kis fekete könyvben. :)
A dolgozó családos nő, már nem bibliai kategória.
Idézet:
Persze, kérdés, hogy addig is vajon olyan jól érezte-e magát a nő ebben a szerepben.
Az viszont nem kérdés, hogy az emancipált nő feminizmusra alapozott családi felállásban nem érzi jól magát, mert soha nem volt ilyen magas a válási arány (>50%), és a válások 90%-át a nők kezdeményezik.
Idézet:
Amióta a nők munkavállalók, megnyílt az életük a kinti világ felé, és bizony nagyjából ugyanolyan mértékben kell nekik is képviselniük a családot (pl. egy szülői értekezleten vagy egy hivatali ügyintézésen pl., ami asszonymunka a legtöbb férfi szerint).
Ez csak azt mutatja, hogy a férfiak még nagyobb szerepzavarban vannak, de éppen ezek a dolgok azok, amik nem működnek jól.

Egy kérdésem azért lenne. Ha ennyire kiveri a biztosítékot nálatok a ffi vezető szerepe a családban, akkor miért olyan természetes a nő vezető szerepe, ami gyakorlatban jellemző ma a családokra, legalább is Magyarországon?
Tök természetesnek veszitek, hogy a ffi adja haza a fizetést és az elköltéséről a nő gondoskodik. Minden, a családot lényegesen érintő dologban a nők döntenek.
Győztetek a családokban. Totálisan. Nem lehetne semmi gond, nem? :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 27., csütörtök 08:22 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Kérdéseim:
1. Nem kell kifelé képviselnie/fegyelmezni vagy nem is teheti, mert úgy illik, hogy ...?
2. A ffi tehát nem végez házimunkát, vagy szinte alig, hiszen a nőnek nem teher, meg nem hárít, így szerencsére a ffi-nek már nem is marad /illetve ez olyan férfiatlan is lenne -- vagy ... ?

hogy értsük ezeket amiket írtál?

Kedves Indu!
1. Nem értem.
2. Nem erről van szó. Nyilván, ha a nő is dolgozik, pláne ha ő a családfenntartó, akkor a házimunkával is más a helyzet, de ez az egész már messze áll a bibliai ideáltól.
Üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 27., csütörtök 08:49 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
>akkor miért olyan természetes a nő vezető szerepe, ami gyakorlatban jellemző ma a családokra, legalább is Magyarországon?

Nem tudom, hogy jellemző-e a nők vezető szerepe... Milyen statisztikára, adatra alapozva mondod ezt? Én inkább úgy látom, hogy mostanra a nő is kapott egy 50% körüli szavazati jogot. Azzal a megkötéssel, hogy ha egy témához az egyik fél jobban ért, akkor neki súlyozott szavazata a van a kérdésben (pl műszaki kérdés - ffi, esztétikai/háztartási kérdés - nő)

Szerintem ez nagyon jó, és ha ez feminizmus, akkor én maximálisan az vagyok. Isten átokként mondta, hogy te epekedsz, ő meg uralkodik. De ez nem egy idális leosztás. Amellett, hogy ha a nő nem keres pénzt, akkor jóval könnyebben belecsúszik a házasság ebbe az uralkodós-behódolósba, mert csönd neked, én tartalak el, ugye. Persze nem feltétlenül csúszik ebbe, csak mint lehetőség.

>Tök természetesnek veszitek, hogy a ffi adja haza a fizetést és az elköltéséről a nő gondoskodik.

Szó sincs erről. Már többedszer írod le ezt, de ez pont ellentmondás! MIVEL van pénzem, nem arra várok hogy a férj haza adja, és én elköltsem. Nekem van fizetésem, és bármit szeretnék, azt megvehetem magamnak. Nyilván az az ideális, ha beadják egy közösbe, és együtt megbeszélik, hogy egy nagyobb beszerzésre szükség van-e, vegyenek-e stb. Ha egy nőt nem vonnak be (hiszen a ffi dönt) az szerintem nagyon gáz, és egy nap után elpusztulnék egy ilyen típusú kapcsolatban, bár azt mondom, hogy ez is működhet, ha a feleknek ez az igénye.

A legfontosabb sztem, hogy a zsák a foltját találja meg, és akkor működőképes lesz a kapcsolat. Mert biztos vannak nők, akik a gyámolítós családmodellre vágynak, és vannak, akik pl. tovább akarnak tanulni, utána meg hasznosítani a megszerzett tudást, dolgozni, aktívan részt venni a döntésekben stb. Ez nem kell, hogy azt jelentse, hogy a nő uralkodik a ffi felett. (nyilván a bűnben megromlott világban ebbe az irányba is lehet torzulni)

Egyszer egy fiú kicsit udvarolt nekem, és kifejtette, hogy neki olyan feleség kell, aki a dolgok színét határozza meg, ő meg a dolgok típusát. Mondtam, hogy kívánom neki, hogy ezt a lányt megtalálja, de ez nem én vagyok. Nyilván nem tudom eldönteni, hogy inkább 5 hengerfej vagy 8. De azt tartom ideálisnak, ha ezt a férjem elmagyarázza, elmondja, hogy szerinte miért ez inkább és nem az, és a döntést közösen hozzuk meg. Mert még ilyen szituációban is felvethetek olyan szempontot, ami egy jobb döntést eredményezhet.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség