Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Következő
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 27., csütörtök 09:48 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
.... Nyilván, ha a nő is dolgozik, pláne ha ő a családfenntartó, akkor a házimunkával is más a helyzet, de ez az egész már messze áll a bibliai ideáltól.
Üdv
ex


a "bibliai ideál" szerintem kb nem létezik!!

nézzétek csak:
Bírák 19 írta:
1 Ugyanebben az időben, amikor nem volt király Izráelben, mint jövevény tartózkodott az Efraim hegység oldalán egy Lévita, aki ágyas nőt szerzett magának Júda Bethleheméből.
2 Paráználkodék pedig nála az ő ágyasa és elméne tőle atyjának házához, Júdának Bethlehemébe, és ott maradt négy hónapig.
3 Ekkor felkelvén az ő férje, utána ment, hogy lelkére beszéljen, és hogy visszavigye őt. Szolgája és egy pár szamár volt vele. Az pedig bevezette őt az ő atyjának házába, és mikor meglátta őt a leánynak atyja, örvendve eléje ment.
...
22 És mikor vígan laknának, ímé a város férfiai, a Béliál fiainak emberei, körülvették a házat, és az ajtót döngetve, mondának az öreg embernek, a ház urának, mondván: Hozd ki azt a férfiút, aki házadhoz jött, hogy ismerjük meg őtet.
23 És kiment hozzájuk az a férfiú, a háznak ura és monda nékik: Ne, atyámfiai, ne cselekedjetek ilyen gonoszt, minekutána az a férfiú az én házamhoz jött, ne tegyétek vele azt az alávaló dolgot.
24 Ímé itt van hajadon leányom és az ő ágyasa, ezeket hozom ki néktek, és ezeket nyomorgassátok, és tegyétek velök azt, amit csak tetszik, csak e férfiúval ne cselekedjétek azt az alávaló dolgot.
25 A férfiak azonban nem akartak reá se hallgatni. Ekkor kézen fogta az a férfiú az ő ágyasát, és kivitte nékik az utcára. Ezek pedig megszeplősíték őt, és gonoszul élének vele egész éjszaka reggelig, és csak mikor feltetszett a hajnal, akkor bocsátották el.
26 És elment az asszony virradat előtt és reggel ott rogyott össze annak a férfiúnak háza ajtajánál, amelyben az ő ura volt reggelig.
27 Mikor pedig felkelt az ő ura reggel, és kinyitotta a ház ajtaját, és kiment, hogy útnak induljon, ímé az asszony, az ő ágyasa, ott feküdt elterülve a ház ajtaja előtt, és kezei a küszöbön.
28 És monda néki: Kelj fel és menjünk el. De az nem felelt néki. Ekkor feltette őt a szamárra, és felkelt a férfiú, és elment hazájába.
29 És mikor hazaért, kést vett elő, és megfogta ágyasát, és tagról-tagra szétvagdalta őt tizenkét darabba, és szétküldözte Izráel minden határába.


EZ olyan dolog, hogy "ennek semmi helye a Bibliában"...

vagy ezt:

Bírák 19 írta:
1 Lőn pedig néhány nap múlva, a búzaaratásnak idejében, meglátogatta Sámson az ő feleségét, egy kecskegödölyét vivén néki, és monda: Bemegyek az én feleségemhez a hálóházba. De nem hagyá őt bemenni az ő atyja.
2 És monda annak atyja: Azt gondoltam, hogy gyűlölve gyűlölöd őt, azért odaadtam őt a te társadnak; de hát vajjon húga nem szebb-é nálánál? Legyen ő helyette most az a tied.


azt hiszem eléggé egyértelmű, hogy "honnan indultunk"...

most a "közepét" ki is hagynám, úgyis rákérdeztek ;) (de így egyből nem akarnék REGÉNYT írni...)

mondom a VÉGÉT:

Idézet:
I.Timóteus 3:2 Szükséges annakokáért, hogy a püspök feddhetetlen legyen, egy feleségű férfiú, józan, mértékletes, illedelmes, vendégszerető, a tanításra alkalmatos;
...
12 A diakónusok egy feleségű férfiak legyenek, akik gyermekeiket és tulajdon házaikat jól igazgatják.
...
5:8 Ha pedig valaki az övéiről és főképpen az ő házanépéről gondot nem visel: a hitet megtagadta, és rosszabb a hitetlennél.
...
16 Ha valamely hívő férfinak vagy nőnek vannak özvegyei, segítse azokat, és ne terheltessék meg a gyülekezet; hogy azokat segíthesse, akik valóban özvegyek


szerintem az én "bonyolult agyalásom" nélkül (amitől most megkíméltelek;)) is látható a kezdő- és végpont között az ÍV...


és akkor még egy "bónusz":
és ez nem is EGY egyedi eset, hanem mindjárt KÉT "VÉLETLEN":
férfi vagy nő volt-e az ELSŐ, aki találkozott a feltámadt Krisztussal?
férfi vagy nő volt-e az ELSŐ EURÓPAI megtért hívő?

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 27., csütörtök 10:20 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Kedves Net!
A Bibliában vannak történetek, amelyek példaként, mások meg elrettentő példaként vannak megírva.
A Bírák 19 nyilván nem az Istennek tetsző családmodellként van leírva, de nem is innem indul az ÍV, hanem Ádámtól.
Abban igazad van, hogy az ideál nem jó szó ide. Az ideál a bűnbe eséssel elveszett és utána Isten által ajánlott B tervek vannak a család, de minden más vonatkozásban is.
Átkozott legyen a föld te miattad, fáradságos munkával élj belőle életednek minden napjaiban.
18Töviset és bogácskórót teremjen tenéked; s egyed a mezőnek fűvét.
19Orcád verítékével egyed a te kenyeredet, míglen visszatérsz a földbe,


Azt sem látom, hogy a Tim. 3. a 19.sz végén érvényét vesztette volna.
De, ha ez nem, akkor most most milyen családmodell van érvényben bibliailag? :)
üdv
ex
ui.
A két bónusznak nincs semmilyen mondanivalója, azaz nincs összefüggésben azzal, hogy ki hordja a családban a nadrágot. Szerintem. :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 27., csütörtök 10:35 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Sziasztok!
Csak röviden- mert már korábban leírtam erről a véleményemet- Exszel egyetértek, csak azért nem mondom hangosan, :D mert tudom, hogy az ő bibliai látásában az is benne van, hogy a szülők választják ki a párt, amivel meg már nem értek egyet.
Vagy már más állásponton vagy, Ex? :D

A Net két bónusza arra a kérdésre vonatkozik, hogy prédikálhat-e a nő? nem pedig a családi viszonyokra..


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 27., csütörtök 10:50 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
"mert tudom, hogy az ő bibliai látásában az is benne van, hogy a szülők választják ki a párt"

? tényleg ?
ez nekem új infó

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 27., csütörtök 10:55 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Erika írta:
Sziasztok!
Csak röviden- mert már korábban leírtam erről a véleményemet- Exszel egyetértek, csak azért nem mondom hangosan, :D mert tudom, hogy az ő bibliai látásában az is benne van, hogy a szülők választják ki a párt, amivel meg már nem értek egyet.
Vagy már más állásponton vagy, Ex? :D

Továbbra sem tartom rossz dolognak, csak nem gyakorolhatónak. Azért nem, mert ma ennél sokkal elemibb értékekben is ismeretlenül mozognak keresztények is. Tehát ennél lényegesebb dolgokban sem vagyunk helyünkön, amelyek feltételek lennének a működőképességhez.
Egyszerűbben: amíg az alapok nincsenek lerakva, addig felesleges tetőépítéssel erőlködni. :)

Idézet:
A Net két bónusza arra a kérdésre vonatkozik, hogy prédikálhat-e a nő? nem pedig a családi viszonyokra..
Ez nem jutott volna eszembe, ugyanis itt most a nadrág viseléséről van szó, a családban. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 27., csütörtök 11:00 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
? tényleg ?
ez nekem új infó

Kérdezz! :) :)


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 27., csütörtök 11:28 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Nem tudom, hogy jellemző-e a nők vezető szerepe... Milyen statisztikára, adatra alapozva mondod ezt? Én inkább úgy látom, hogy mostanra a nő is kapott egy 50% körüli szavazati jogot.

Hát nem. A magyar családokat többségben a nők vezetik. A ffi egy kasszafeltöltő mellékszereplő, ha erre, meg nemzésre nem lenne szükség még a mai jelentőségük is kinullázódna.
Ne a te családodból indulj ki. A helyzet nagyon súlyos.

Idézet:
Szó sincs erről. Már többedszer írod le ezt, de ez pont ellentmondás! MIVEL van pénzem, nem arra várok hogy a férj haza adja, és én elköltsem. Nekem van fizetésem, és bármit szeretnék, azt megvehetem magamnak.
Itt megint magadból indusz ki és nem a jellemzőből.

Idézet:
Nyilván az az ideális, ha beadják egy közösbe, és együtt megbeszélik, hogy egy nagyobb beszerzésre szükség van-e, vegyenek-e stb.
Az ideális az, ha a családfő kezeli a kasszát.
A nő, ha dolgozik is hazaadja a fizetését és a pénzt a ffi kezeli.
A probléma az, hogy ezt olvasod, ezt brutál macsónak tartod, ugyanakkor az ellenkező létező gyakorlatot természetesnek, és a nők többsége is.

Idézet:
Ha egy nőt nem vonnak be (hiszen a ffi dönt) az szerintem nagyon gáz, és egy nap után elpusztulnék egy ilyen típusú kapcsolatban, bár azt mondom, hogy ez is működhet, ha a feleknek ez az igénye.
Viszont ennek az ellenkezője működik jellemzően. A férj hazaadja a pénzt, a nő dönt és kész helyzet elé van állítva a ffi.
Működik? Igen! Jól? Nem!

Idézet:
A legfontosabb sztem, hogy a zsák a foltját találja meg, és akkor működőképes lesz a kapcsolat.
Látszólag működik, csak van egy nagy baj vele. A nő dominancia harcot folytat és ma az esetek többségében győz is. Viszont a legyőzött ffit nem tudja szeretni, megutálja, megalázza. Az megy horgászni, vagy kocsmába, vagy más nőhöz aki legalább időlegesen megbecsüli, menekül otthonról és felgyorsítja vele az egyébként is romlás spiráljába került kapcsolatot.

üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 27., csütörtök 11:57 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Idézet:
Kérdezz! :) :)


Így már értem, ahogy írtad. Azt hittem, hogy ez egy létező, működő elv a HGY-ben, és meglepett.

Bizonyos dolgokban egyet is értek. A kérdés inkább az, hogy nekem nagyon levegőben lóg így minden alátámasztás nélkül, hogy a többségnél így van. Na de, hogy szondáztad meg, vagy honnan tudod? Az ismerősi körödből vagy honnan tudhatjuk, hogy ez tényleg így van?

Én pl olyanokat ismerek, akiket bántalmaz a férje, de nem meri elhagyni. Ő keresi a pénzt, a férj meg elkölti. Szerintem ez is egy masszív réteg, pláne, ha az alkohol bejátszik. Ezért nem tudom, hogy vajon hogyan oszlik meg az értelmes 50%-os szavazat, a férfi teljesen elnyom és uralkodik illetve a nő uralkodik családmodell.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 27., csütörtök 12:06 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Nyilván hivatalos statisztikát nem fogsz erről olvasni, de nem kell nagyon mélyre ásni senkinél, hogy lejöjjön, ki viseli a nadrágot. Éppen ezért a minta jóval nagyobb lehet, mint az ismeretségi kör.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 27., csütörtök 12:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
exrefis írta:
Kedves Net!
A Bibliában vannak történetek, amelyek példaként, mások meg elrettentő példaként vannak megírva.


Sámson története PÉLDA, vagy ELRETTENTŐ PÉLDA?
Júda története PÉLDA, vagy ELRETTENTŐ PÉLDA?
Dávid története PÉLDA, vagy ELRETTENTŐ PÉLDA?
...
...
...
szvsz: a Bibliában (SZEMBEN nagyjából az összes többi "szent könyvvel" Istennel kapcsolatba került HÚS-VÉR EMBEREK története van leírva)

exrefis írta:
A Bírák 19 nyilván nem az Istennek tetsző családmodellként van leírva, de nem is innem indul az ÍV, hanem Ádámtól.


igazad van, de az egy MÁSIK ív: az ELSŐ és a MÁSODIK Ádám íve!
a bűneset ELŐTTI helyzetet nem kéne ebbe belekavarni, a bűneset után meg már ott van "két perccel" Kain és Ábel, vagyis MILYEN IDEÁLRÓL is beszélünk?

exrefis írta:
Abban igazad van, hogy az ideál nem jó szó ide. Az ideál a bűnbe eséssel elveszett és utána Isten által ajánlott B tervek vannak a család, de minden más vonatkozásban is.
...


pl.:
1Móz 1 írta:
16 Az asszonynak monda: Felette igen megsokasítom viselősséged fájdalmait, fájdalommal szűlsz magzatokat; és epekedel a te férjed után, ő pedig uralkodik te rajtad.

gyakorlatilag ENNEK az átoknak a működéséről és a "második Ádám" általi feloldásáról beszélgetünk, ha én egyáltalán jól értem :)

exrefis írta:
Azt sem látom, hogy a Tim. 3. a 19.sz végén érvényét vesztette volna.


állítottam ilyet?

amit viszont állítok (és később kicsit magyarázom is): az EGYENRANGÚság nem "Isten találmánya", az EGYENLŐ FONTOSSÁG viszont IGEN!

exrefis írta:
De, ha ez nem, akkor most most milyen családmodell van érvényben bibliailag? :)
üdv
ex


"érvényben lévő családmodell"... ez hasonló, mint amit a farizeus kérdez:

Idézet:
Lukács 18:18 És megkérdé őt egy főember, mondván: Jó Mester, mit cselekedjem, hogy az örökéletet elnyerhessem?
19 Monda pedig néki Jézus: Miért mondasz engem jónak? Nincs senki jó, csak egy, az Isten.
20 A parancsolatokat tudod: Ne paráználkodjál; ne ölj; ne lopj; hamis tanubizonyságot ne tégy; tiszteld atyádat és anyádat.
21 Az pedig monda: Mindezeket ifjúságomtól fogva megtartottam.
22 Jézus ezeket hallván, monda néki: Még egy fogyatkozás van benned


"mi az ÉRVÉNYBEN LÉVŐ direktíva az örökélethez?"

Jézus világossá teszi: a "mindezeket ifjúságomtól fogva megtartottam" KEVÉS!
(és az egészet most ne a kommunizmus irányába húzzuk el, Jézus se volt kommunista ;) ...egyszerűen azt vegyük észre, hogy a "tökéletesen előírás szerinti" még mindig KEVÉS!)

exrefis írta:
ui.
A két bónusznak nincs semmilyen mondanivalója, azaz nincs összefüggésben azzal, hogy ki hordja a családban a nadrágot. Szerintem. :)


vagyis nem érted ;)

oké...

tehát: az ÍV a nők VAGYONTÁRGYnak tekintésétől halad a KÖTELEZŐEN ELŐÍRT GONDOSKODÁS irányába! (az ív közben ott volt a nevezetes Hillel-Shammai féle "válás-polémia", amiben szintén "igazságot tett" Jézus, ami nyilván szintén "előrefele irányba" mutat az íven)

ami viszont "túlmutat az ív végpontján" (és próbáltam célozgatni rá, hogy TALÁN nem véletlen): az "európai kereszténység"/"keresztény európa" NEM (csak) St.Péteren nyugszik, mint alapkövön, hanem KÉT NŐN (is)

bezony... és ennek ÜZENETE van!

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 27., csütörtök 18:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Idézet:
Nyilván, ha a nő is dolgozik, pláne ha ő a családfenntartó, akkor a házimunkával is más a helyzet, de ez az egész már messze áll a bibliai ideáltól.


Bocsánat, remélem Ex jól fogod érteni és nem ülsz ki a kapuba ezentúl, ez nagyon rossz lenne!
A derék asszony dicséretében benne van ez is meg az is. Azaz ÉS és nem VAGY.
Az asszony mezőt szemel ki, ezt megveszi, beülteti, kiadja a szolgálóknak a feladatot, közben ételt készít, stb.
Ez az asszony nem olyan, mint a babaházas verzió. Önálló, tud döntéseket hozni, sőt nem csak a családjára figyel, kifelé is védelmet biztosít, azaz észre veszi a rászorulókat, miatta dicsérik a férfit és becsülik a családot.

Olyan jó lenne az Igéből kiindulni és a "biblikus" látásunkat kicsit félre téve elképzelni, hogy milyen ez az asszony, akinek az első tulajdonsága, hogy a férje megbízhat benne.

Ilyet nehéz találni, de olyan férjet is, aki mellett ilyenné válhat egy nő, mert vagy elnyomja a pasi a nőt (persze biblikusan), vagy behódol és papuccsá válik (ahogyan ez természetes). Ezt kínálja a világ és mit kínálunk mi a feleségeinknek?

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 27., csütörtök 19:32 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
úgy szeretem, hogy ez is benne van az igében, mert enélkül a rész nem nagyon lehetne mit mondani, csak elnyomva lenni

:*:

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 27., csütörtök 19:51 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
szerintem a derék nő dicséreténél olyan asszony képe jelenik meg, aki:
- nem unatkozik :-)
- kreatív
- képes irányítani, vezetni
- érzékeny
- szorgalmas
- jó a kézügyessége
- biztosan tudja, hogy alap szerepe van a családban és annak megítélésében

Ilyen asszony nem a kedvességéről (ami csalárd, valljuk be :-) ), vagy a szépségéről (ami egy idő után hiába való) ismerhető meg.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 27., csütörtök 19:52 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Indu, Isten Igéje mindig több, mint amit mi éppen be tudunk fogadni, szerintem ez így lesz ha megéljük a 80-at, akkor is :-)
Olyan jó, hogy így van.

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. jan. 27., csütörtök 20:36 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
És egy ilyen alapozás mellett naná, hogy örömmel veszek egy családFŐT. Mert néha már bűntudatom volt, hogy ez vagy az stabilan az én munkámból áll elő a családunkban, és úgy éreztem, hogy mi van, ha szembe megyek a bibliai családmodellel, de olyan jó volt, hogy a férjem is ezt hozta fel.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 22  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség