Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 18., szerda 13:31 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
net2rist írta:
ex: most csalódtam benned, hogy nem csalódtam benned...

:)
Fogalmazd át a beírásomat úgy, amire azt írtad volna, hogy

"ex: most nem csalódtam benned, hogy csalódtam benned" :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 18., szerda 13:33 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
igen, egyszerre vagytok "Orbán háttéregyháza" és a "dehogy lesz belőlük nagyegyház" kategória a sajtóban, kíváncsian várom a fejleményeket...

Én is várom a fejleményeket, a véleményemet már korábban leírtam.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 18., szerda 16:54 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Visszakanyarodok a Tóth Sára cikkéhez:

http://mindennapi.hu/cikk/szubjektiv/ge ... 05-15/3273

idézet a cikkből:

Még ha bizonyos aggodalmak jogosak is, a fürdővízzel együtt a gyereket is könnyen kiönthetjük. A gender mainstreaming stratégia célja minden szinten odahatni a társadalmi gondolkodásra és intézményrendszerre, hogy az általánosító, lefojtó sztereotípiák kevésbé akadályozzák a nők és a férfiak (!) sokoldalú kibontakozását. Az édesapáknak például előnyére szolgálna, ha több időt tölthetnének gyermekeikkel, a nők szakmai életét pedig az könnyítené, ha a sok elvárás, szabály nem kizárólag a férfimunkaerő tulajdonságaihoz, életviteléhez alkalmazkodna. És miért lenne az rossz, ha a GYES utolsó félévét csak az apák vehetnék ki (ez az eddigi magyar program egyik „legerősebb” javaslata)?


Ne öntsük hát ki a gyereket a fürdővízzel, nézzük meg a gender stratégia célját, érdemes elgondolkodni rajta.

Én azt tapasztaltam, hogy annak ellenére, hogy a férjem nagyon kevés időt töltött a gyerekekkel, mert általában dolgozott, ez nem akadályozta meg abban, hogy közeli,jó kapcsolatban legyen velük. Az alattunk lakó szomszéd mindig tudta: most nem földrengés van,nem azért van ez a dübörgés, nem azért lóg a csillár- csak hazajött a papa.
Amint csetleni-botlani kezdtek az apróságok, ott lábatlankodtak körülötte, s csak nagy bömbölés árán adták fel ezt a pozíciót, hogy ők most apának segítenek.
Pelenkázott is, diafilmet is vetített, esti mesét olvasott a férjem, társasjátékoztak- mikor minek volt az ideje- de főleg együtt dolgoztak. Nemhiába a nagyfiam harmadik szava az apa, anya után a tavar/csavar/ volt.

Hogy megfelelő lenne-e , ha a GYES utolsó félévét csak az apák vehetnék ki?- azt hiszem, hogy ezt felülről felesleges irányítani: ha a házaspár olyan helyzetben van, hogy a feleségnek van jobban fizetett állása, akkor egyérteműen eddig is igénybevették a GyES-t az apák-nem?

Amikor úgy tűnt, nem bírom az állandó itthonlétet, a férjem beleegyezett, hogy munkahely után nézzek. Néztem is, de egyrészt nem találtam, meg amikor lecsillapodtam, átgondoltam, hogy mennyibe fog kerülni a családnak ez az én kibontakozásom- és így már feladtam a reményt, hogy szakmailag is vigyem valamire.Az a nagy helyzet, hogy anyagilag is be kell biztosítani a családot- s amikor 10 és több százalékos munkanélküliség vesz körül, akkor nagyon meg kell becsülni, ha egyáltalán van a férjemnek munkája, s nem tanácsos hosszú időre szögre akasztani a szakmát, mert nem biztos, hogy ott folytathatja majd, ahol abbahagyta.
Egyébként egy probléma során találkoztam pár hete egy szakmámbelivel, beszélgettünk, s utána elgondolkodtam , hogy talán ez egy elérhető állás lehetett volna a számomra - de látva a gyakorlati korlátait, megnyugodva bólogattam magamban, hogy semmit nem vesztettem, hogy nem kerültem arra a helyre.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 18., szerda 17:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Nagyon egyetértek vele, pedig eddig inkább forradalminak tartottam a gondolatot, hogy férfi menjen GYES-re, mármint, hogy ez milyen jó Svédo-ban. És a gondolat tényleg szuper, hogy minél többet kapjanak apából, de tényleg ne kényszer, hanem választható lehetőség legyen.

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 20., péntek 08:21 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Azt szeretném kérdezni, hogy Mo-n a magánvállalkozó alkalmazhat-e családtagot?


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Az asszonyok, meg az élet
HozzászólásElküldve: 2011. máj. 20., péntek 10:48 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
sztem igen, miért ne alkalmazhatna?

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 321 hozzászólás ]  Oldal Előző  1 ... 18, 19, 20, 21, 22

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Google [Bot] valamint 5 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség