Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 50 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő
 

Krízis az anyaságban
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 11., csütörtök 15:41 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 12:28
Hozzászólások: 81
Ne haragudjatok, most nem vagyok képes semmi konkrétat írni, de ha van valakinek pozitív tapasztalata, esetleg megoszthatná. :wink: Köszönöm.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 12., péntek 20:34 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 12:28
Hozzászólások: 81
Ezek szerint csak én vagyok tökéletlen? :wink:
Tudom, hogy így nehéz válaszolni, hogy nem mondtam semmit, de igazából nem azt szeretném, hogy rólam beszélgessünk, hanem ha valakinek volt olyan, amit krízisnek nevez és túljutott rajta, akkor mi volt az a gondolat, ige, szituáció stb. ami átlendített a holtponton? Hátha nekem/másnak is segít.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 12., péntek 20:59 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Óvatos, üdv a fedélzeten!
Hogy mentem-e át krízisen az anyaságban?- én csak a szépre emlékezem- na jó, ez vicc volt :wink:
Egyszer emlékszem, hogy nagyon úgy tűnt, hogy összedőlt a világ....ősz volt, állandóan beszorultunk a rossz idő miatt..de ahogy kicsit kiderült, kivittem a gyerekeket sétálni, egy kis idő elteltével rájöttem, hogy nincs semmi baj, csak nem bírom a bezártságot.
És a mindennapi feladatok mellé hiányzott még valami plusz feladat- amit azért kisebb- nagyobb mértékben eddig megadott az Úr.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 12., péntek 21:11 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Szívesen válaszolnék, de ez a kérdés rávilágított arra, hogy nem kell nekem mindenhez hozzászólnom :-)

Üdv:
Péter

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 12., péntek 21:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Ez így, egy nagyon nehéz kérdés.

Ha ugyanis valamit jól csináltam, akkor arról nem itt kell írni, ha pedig nem sikerült, azt nem szeretném megsokszorozni...

Nekem az egész anyaság egy krízissel kezdődött, és azt hiszem, ezzel még sokan így vannak, bár a sok ítélkezés miatt erről kevesen szeretnek beszélni. Talán, vannak itt a fórumban is ennek nyomai.
Egyszer, ha eljutok odáig, majd törlöm azokat a hozzászólásaimat.

Nem egyszerű, és mindenki más, a megoldások is mások.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 12., péntek 22:09 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 12:28
Hozzászólások: 81
Igen, sejtettem, hogy ez egy kényes téma, ezért nem akarok én se túl sokat mesélni.
Ugyanakkor sokszor gondolkodom azon, hogy talán csak mindenki játssza a szépet, mert mások ezt várják el, hogy egy anyuka legyen automatikusan mindig boldog és kiegyensúlyozott, és senki nem mer beszélni róla, hogy a valóság sokszor nem ennyire ideális, inkább mindenki csak magában gyötrődik.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 13., szombat 07:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
Én szinte állandó krízisben vagyok, és nem vagyok egy takargatós fajta, akár le is írom. Nincs türelmem a gyerekekhez, különösen nincs a hisztiző gyerekekhez, egyre nagyobb vágy van bennem a csöndre, az üres lakásra. De sajna olyan nagy pozitív kiemelkedésről nem tudok írni. Vannak jobb meg rosszabb periódusok. Gyakran van bűntudatom, hogy rossz szülő vagyok, mert nem az sikerül a gyakorlatban, ami álmaim ideáljában megfogalmazódik.

Sőt, ha már hitbeli tapasztalatok vetődnek fel, nekem inkább az a - saját gyengeségemből/lustaságomból való tapasztalatom, hogy mikor kicsi a gyerek, akkor még annyi idő se jut csendességre, mint amúgy, mikor egész éjjel alig alszom, nem kelek fel reggel igét olvasni, plusz hónapokig nem jutottam el gyülibe se, most ugyan eljárok, de mivel szittelem a kölköket, kb. az igehirdetés 1/6-oda jut be a fülembe, és az is összefüggéstelen foszlányonként. Persze ezt nem önsajnáltatásból írom, inkább csak ténymegállapításként. Mert több olyan ismerősöm van, aki 4-kor vagy 5-kor felkel, hogy tudjon csendességgel kezdeni, mielőtt a gyerekei felébrednek.

Mennyi idős a gyermeked?

(nekem 5, 3, és októberre várom a következőt)

Üdv:
Indu

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 13., szombat 08:16 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
({)

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 13., szombat 13:13 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
Ma reggel felhívták a figyelmemet egy pályázatra, ami éppen erre (is) nyújtana segítséget.

http://www.nfu.hu/doc/2987
TÁMOP-5.5.1.B-11/2 A családi közösségi kezdeményezések és programok megerősítése

10-50MFt, 100%, határidő 2011. szept. 15,
(Kivéve közép-Mo)

Érdekes a pályázat, ugyanis ezt azoknak kellene megvalósítaniuk, akik éppen nincsenek anyasági krízisben, azokért, akik éppen ebben élnek...

Akkor, itt úgy tűnik, akad létjogosultsága azoknak is ebben a topikban, akik éppen nem anyasági válságukat élik, és mondjuk a megoldásban segítenének...

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 13., szombat 17:49 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
Nincs türelmem a gyerekekhez, különösen nincs a hisztiző gyerekekhez,
Ezt könnyű kezelni. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 13., szombat 18:42 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 13., péntek 19:09
Hozzászólások: 1521
nagyon szigorú anya vagyok, asszem túl szigorú, korlátozó
a hiszti/idegesítő gyerek szavakon minden olyat értek, amikor a gyerek nem csendben ül egy sarokban - bár belátom, hogy gyerekként bőven belefér, amiket csinál, azért gyerek - csak nekem kevés ehhez a türelmem. (apával csikizik és kergetik egymást a lakásban stb)
ez így viszont már elég nehéz eset. a héten mondtam is a férjemnek, hogy viccből kitöltöttem egy tesztet, hány gyerek való önnek címmel, ööö, igen az volt a végeredmény, hogy ön valószínűleg még erősen hezitál a gyerekvállaláson, és max 1 vagy kettő gyerek lesz...

_________________
Várván ama boldog reménységet


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 13., szombat 21:39 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 03., kedd 07:57
Hozzászólások: 1476
Tartózkodási hely: Rákoskeresztúr
Szia Óvatos!
:)) De rég hallottam rólad. Óriási, hogy anyuka-kolléga lettél!
Nagyon nehéz foglalkozás. A legrosszabb benne, hogy soha semmilyen döntésről nem tudhatod biztosan, hogy jó volt-e. Esetleg évekkel később lehet sejteni valamit arról, hogy jól csináltál-e valamit vagy sem. Hiába olvasol akármennyit és fogadsz meg akármennyi jó tanácsot, minden gyereknek minden helyzetben más a jó. És én még soha nem találkoztam olyan emberrel, aki úgy gondolja, hogy a szülei mindig mindent jól csináltak vele. Nekem sokat segített Forrest Gump gyereknevelési elvrendszere, ami nagyjából abból állt, hogy "figyelek, hogy minden nap háromszor mossa meg a fogát, és minden héten kétszer mosson hajat, és megírja a leckéjét"... persze, nem ennyiből áll, de sokszor magamon azt veszem észre, hogy túlbonyolítom a dolgokat, és az sem jó. És most nyáron kaptam azt a jó tanácsot, hogy soha ne törődjek vele, hogy ki milyen anyának lát a környezetemben, ill. hogy ki mit lát, és ez rengeteget segít, mert a nehéz helyzeteket tényleg elviselhetetlenné teszi, ha tudod, hogy mások szeme láttára történnek.
Konkrét krízisekről szívesebben mesélek priviben, a gyerekem személyiségi jogaira való tekintettel - már túl nagy ahhoz, hogy ennyire nyilvánosan tárgyaljam a problémáit.

Puszi
Kamilla


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 06:45 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
Hiszti:
Ha csak úgy jön, "kapásból", akkor megkérem, hogy kérje már meg legyen szíves a dolgot tőlem, mert úgy nekem könnyebb elfogadnom, amit akar.
Ha mondtam már egy nemet, akkor tartom magam hozzá. A nemnek elég határozottnak kell lennie, de akkor is vannak bepróbálkozások.
Ha mondtam egy nemet és még is megengedtem utána neki a dolgot (ilyen is van!), akkor pedig van bocsánat, lehet újra kezdeni.

A hiszti szerintem nem kikerülhető és nem azért vagyunk keresztyén család, mert a mi gyermekeink soha sem hisztiznek. Vagy ha csak nálunk van így akkor bocsánat az általánosításért.
Kamillával abban egyet értek, hogy ne nézzük, hogy mások mit gondolnak rólunk, pl. hogy lehet, hogy egy keresztyén embernek hisztizik a gyereke.
De ennek az a feltétele, hogy mi se fikázzunk másokat a béna gyermeknevelésükért, ill amilyen lélekkel fikázzuk őket, ugyan olyan minőségben ítéltetünk később, ez egy törvényszerűség, ha jól tudom...

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 08:07 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
Indu írta:
nagyon szigorú anya vagyok, asszem túl szigorú, korlátozó
a hiszti/idegesítő gyerek szavakon minden olyat értek, amikor a gyerek nem csendben ül egy sarokban - bár belátom, hogy gyerekként bőven belefér, amiket csinál, azért gyerek - csak nekem kevés ehhez a türelmem. (apával csikizik és kergetik egymást a lakásban stb)
...
Akkor te nem is a klasszikus hisztiről beszéltél. :)
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 14., vasárnap 08:36 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 29., vasárnap 16:25
Hozzászólások: 2935
Tartózkodási hely: bp
igen, erre viszont a napokban olvastam valami szívmelegítőt egy olyan ember bizonyságtételéből, aki a hegyi beszéd szerint élt, lehet ti is ismeritek :wink:

Jób 29,24 Ha nevetve fordultam feléjük, akkor ők sem hittek, ha derűs volt az arcom, nem szomorodtak el.

(az egész 29. rész a hegyi beszéd tettei, de tudott hülyéskedni Jób :-) )

_________________
Békesség Istentől


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 50 hozzászólás ]  Oldal 1, 2, 3, 4  Következő

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 1 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség