Időzóna: UTC + 1 óra




Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 50 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4
 

Re: Krízis az anyaságban
Szerző Üzenet
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 17., szerda 19:58 
Offline

Csatlakozott: 2006. szept. 01., péntek 12:28
Hozzászólások: 81
pauler írta:
A babákhoz annyi jutott eszembe, hogy "Kérjetek és adatik"
Lehet érdemes lenne megkérni a gyülekezet, hogy felváltva vigyázzatok a picire és ha valakinek ilyen karizmát adott az Úr (lelkészünk szerint olyan karizma is van nagyon ritkán, hogy két karon ülőt is képes kezelni egy ember), akkor jelentkezni fog.
A kérdés már csak annyi, hogy te oda mered-e adni a picit a testvéred kezébe?


Per pill egyre erősebb szeparációs szorongása van, még a nagyszüleivel is óvatos, pedig gyakran találkozik velük. Most biztosan nem hagynám ott egy számára nem túl jól ismert emberrel. Emellett magamnak sem kívánom még egyszer azt az érzést, amikor 4 nap kórház után egy hétig nem állt szóba velem (pedig akkor még nem is volt szepa).


A többihez meg csak annyit, a szükségletek kielégítése és az elkényeztetés között elég nagy a különbség. Megfelelő szeretettel nem lehet elkényeztetni egy gyereket. A nevelés pedig messziről sem egyenlő a fegyelmezéssel. Nem biztos ex hogy erre akart kilyukadni a hozzászólásod lényege, de ezt azért fontosnak tartottam hozzátenni, egyébként pedig nem szeretném továbbvinni ezt a vonalat a beszélgetésben, a gyermeknevelésről van külön téma.


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 17., szerda 22:38 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 21:15
Hozzászólások: 4790
Tartózkodási hely: Budapest
ovatos írta:
A többihez meg csak annyit, a szükségletek kielégítése és az elkényeztetés között elég nagy a különbség. Megfelelő szeretettel nem lehet elkényeztetni egy gyereket. A nevelés pedig messziről sem egyenlő a fegyelmezéssel. Nem biztos ex hogy erre akart kilyukadni a hozzászólásod lényege, de ezt azért fontosnak tartottam hozzátenni, egyébként pedig nem szeretném továbbvinni ezt a vonalat a beszélgetésben, a gyermeknevelésről van külön téma.
Azt nem állítottam, hogy a nevelés egyenlő lenne a fegyelmezéssel. A nevelés lényegében a példamutatásból áll.
Megfelelő szeretet, az igen. Csakhogy mindenki azt tudja adni, amije van. Már az előző generácóban elvesztek a helyes családról szóló értékek és látások.
Tudod hány anyukát láttam csupa szeretetből tönkretenni a gyerekét.
Egy másik dolog amire figyelni kell, hogy a te lelkiállapotod kisugárzódik a gyerekre. Borzasztó érzékeny anntennáikkal felfogják és pl hiába nyugtatod szavakkal, ha belül csont ideges, feszült vagy.
Tehát a gyerekprobléma megoldását kezd magaddal.
üdv
ex


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 18., csütörtök 08:44 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 06., péntek 15:14
Hozzászólások: 1052
pauler írta:
Mondom, hogy karizma, nem is akár milyen...
:-)


Na igen... a karizmaim azok gyarapodtak valamelyest mióta emelgetem őket... :)

Egyébként, a régi korokról annyit, hogy kivitték a gyereket a mezőre, két karót leszúrtak, arra felkötöttek egy kendőt, pálinkáscukor a gyerek szájába, és kapáltak egész nap. Tűző napon, szélben, esőben.
Ők nem értik, mi az a "szeparációs szorongás". Vagy a jó gyereknevelés. Életben maradtak. Ennyi.

_________________
http://hollocsillag.blog.hu
νιψονανωμηματαμημωνανοψιν


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 18., csütörtök 09:12 
Bentlakó
Offline

Csatlakozott: 2006. okt. 02., hétfő 08:52
Hozzászólások: 4464
nemrég olvastam egy középkori életrajzban: "XY abban is különlegesnek számított, hogy mind a négy gyermeke megérte a felnöttkort"

_________________
/mT


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Re: Krízis az anyaságban
HozzászólásElküldve: 2011. aug. 19., péntek 19:03 
Bentlakó
Avatar
Offline

Csatlakozott: 2006. aug. 29., kedd 09:37
Hozzászólások: 6093
Jelentem, én már képzett anya leszek.Jobb későn, mint soha-vagy nem tudom, mire gondolt a lányom, de a kezembe adott egy könyvet, Anya, kérlek...címmel, a témája: hogy hatott ránk az anyánk? :oops:


Vissza a tetejére
 Profil  
 

Hozzászólások megjelenítése:  Rendezés  
Új téma nyitása Hozzászólás a témához  [ 50 hozzászólás ]  Oldal Előző  1, 2, 3, 4

Időzóna: UTC + 1 óra


Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég


Nem nyithatsz témákat ebben a fórumban.
Nem válaszolhatsz egy témára ebben a fórumban.
Nem szerkesztheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem törölheted a hozzászólásaidat ebben a fórumban.
Nem küldhetsz csatolmányokat ebben a fórumban.

Keresés:
Ugrás:  
cron
Style by phpBB3 styles, zdrowe serce ziola
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Magyar fordítás © Magyar phpBB Közösség